Er had drie jaar geleden al gebouwd kunnen worden" „Ik heb met smart op uitbreidingsplannen zitten te wachten' Info-Leusden over Langenbeek Gedeputeerde Schapenk geeft gemeentebestuur schuld van vertraging woningbouw Achterveld Provincie moet soepelheid betrachten met VVT Hobby instuif Blijhof VANDAAG IK IIB IJ2IISDER KRAKT Vrijdag tieneravond in De Til Kinderspel middag in De Til BDU ëHI Lel op! Wijziging COGN BGRG P. E. W. Ligthelm tel.nummers SCHILDERSBEDRIJF Henk Ossendrijver: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 111,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. De plannen voor de inrichting van de woonomgeving zijn ook te bezichtigen op een expositie die wordt gehouden op woensdag 18 februari aanstaande in de expositieruimte van de gemeente. Zwarteweg 16a. De openingstijden zijn van 14 00 tot 17 00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur VRNDeN Gevestigd tandarts Behandeling volgens afspraak. Calabrië 14-Leusden Tel. 033-946616. ££033-943381 install.buro 033-941235 Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. BDU i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes t 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopend. Zaterdags gesloten. (van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD - Niet de provincie, maar de gemeente is er de schuld van dat het zo lang heeft moeten duren voordat er weer woningbouw in Achterveld kon plaatsvinden. „Met artikel 19 had er drie jaar geleden al gebouwd kunnen worden", zo beweerde drs. A. Schapenk, lid van het college van Gedeputeerde Staten, afgelopen dinsdagavond keihard in datzelfde Achterveld. Schapenk, door de plaatselijke afdeling van het CDA uitgenodigd om te spreken over de woningbouw in Leusden, kreeg vanuit de zaal het verwijt voor de voeten gegooid, dat de provincie nieuwbouw in Achterveld lange tijd heeft opgehouden. Niets van waar, aldus Scha penk: „deze gedeputeerde heeft met smart zitten wachten op de uitbreidingsplannen voor Achterveld vanuit Leusden. Ze kwamen niet. Het spijt me voor het gemeentebestuur, maar voor de duidelijk heid moet ik dat wel zeggen". bouwwoningen) wilde Schapenk het ei genlijk helemaal niet hebben. Althans niet specifiek ten aanzien van Achter veld. Wel somde de gedeputeerde de vijf categorieën nog even op (economi sche gebondenen, onvolledige gezin nen, bejaarden, zwerfforensen en een deel van de elders werkenden) om er dorp in aanmerking zouden kunnen ko men, kan volgens de gedeputeerde eni ge clementie betracht worden. KERN Verder wilde Schapenk dinsdag avond niet gaan. Ondanks herhaalde vragen uit de zaal. onder meer van het raadslid Ossendrijver en ondernemer Coenen, ging de gedeputeerde niet in op de kern van de problematiek van Achterveld. Die is dat Achterveld, wil het niet verder vergrijzen en zijn voor zieningen op peil kunnen houden, meer woningen nodig heeft dan de hoeveel heid die nu op de rol staat En dat men er met meer woningen alleen ook niet is, wanneer daarop stringent de VVT- regels worden toegepast. In het verleden heeft het gemeente bestuur meer dan eens berichten van een dergelijke strekking doen toeko- De ferme uitspraak van Schapenk werd vrijwel onmiddellijk aangevochten door het enig aanwezige lid van het Leusdense college van burgemeester en wethouders Gijs van Woudenberg (CDA), eigenlijk niet van plan om het woord te voeren, voelde na deze aantij ging van de gedeputeerde toch de be hoefte wat terug te zeggen ,,lk ben dan wel geen wethouder van ruimtelijke or dening maar als lid van het college voel ik me toch wel aangesproken De op merkingen ten aanzien van de procedu re zijn bij mij hard aangekomen, vooral dat er drie jaar geleden al met behulp van artikel 19 gebouwd had kunnen worden De heer Schapenk heeft daarin wel een beetje gelijk, maar hij weet ook dat daar nog een heel ander verhaal aan vast zit". VERRUIMING Waarna Van Woudenberg een korte inhoud van het voorafgaande gaf Hij wees daarbij niet alleen op de moeiza me en langdurige onderhandelingen met aanvankelijk de familie Kok, later de heer De Vor over de aankoop van de benodigde gronden De wethouder liet ook blijken, dat de gemeente meerma len getracht heeft om althans een deel van de woningen eerder te realiseren, maar dat het gestoei met de provincie daarover nooit iets heeft opgeleverd. Van Woudenberg maakte van de gele genheid gebruik om bij de gedeputeer de een dringend beroep te doen om te trachten voor Achterveld tot een verrui ming van de VVT te komen Maar over die VVT (Vrrf Vinger Theorie - de door de provincie gehanteerde cri teria voor de toewijzing van nieuw- Midden achter de tafel voert gedeputeerde Schapenk het woord .55 vervolgens aan toe te voegen dat de VVT op Achterveld normaal van toe passing is De gedeputeerde leek geen aanleiding te zien om in het geval van Achterveld af te wijken van de regels In de vijfde categorie van de VVT zit voor een gemeentebestuur voldoende speelruimte om sociaal gebondenen, die niet in de andere VVT-categorieën te plaatsen zijn, aan een nieuwbouwwo ning te helpen, aldus de gedeputeerde. Over spijtoptanten in Leusden (Achter- velders die graag naar hun dorp zouden terug willen) hoeven volgens Schapenk helemaal geen problemen te ontstaan; „volgens de gemeentelijke gegevens gaat het om vijftien betrokkenen en u dacht toch niet dat ik er op uit was om hun terugkeer onmogelijk te maken". En ten aanzien van voormalige Achter- velders, die ten gevolge van de grens correcties van ongeveer 20 jaar gele den, nu niet meer in aanmerking voor nieuwbouwwoningen in hun geboorte- men aan de provinciale bestuuroeren in Utrecht. Het voorstel was van Leus dense zijde om in ongeveer tien jaar tijd 180 woningen te bouwen Men beschikt over voldoende grond om die plannen te realiseren Maar men heeft er in Utrecht nooit gehoor voor qevonden. Opvallend was het daarom, dat Scha penk dinsdagavond met de mededeling kwam, dat er wat hem betreft wel 249 woningen gebouwd zouden kunnen worden in Achterveld, als de gemeente maar aantoont dat de behoefte daaraan bestaat Waar de gedeputeerde dat ge tal vandaan haalde werd niet geheel duidelijk. Er bleef overigens meer in het ongewisse, want de gedeputeerde beantwoordde na de pauze slechts en kele van de schriftelijk ingebrachte vra gen. De rest stopte Schapenk in zijn tas en hij beloofde ze alsnog op papier te zullen beantwoorden. Tezijnertijd zul len we daar op terug komen. Een niet geheel volle zaal luistert. LEUSDEN - Vorige week is in Lan genbeek de nieuwste uitgave van „Info Leusden" bezorgd. Dit num mer is speciaal bestemd voor de be woners van deze nieuwe wijk. In de Info wordt ondermeer aan de volgende onderwerpen aandacht be steed - de verkeersstructuur van de wijk - het openbaar groen - onderwijs in de 2e fase - aan- en bij- en verbouwen Bewoners, die nog geen Info hebben ontvangen, worden verzocht contact op te nemen met het bureau voorlichting, Zwarteweg 16a, telefoon 941247 toe stel 116, waarna alsnog toezending volgt. Belangstellenden, die niet in Langen beek wonen kunnen deze speciale uit gave van „Info Leusden" bij het bureau voorlichting afhalen. (van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD - „Wij vragen u volle medewei«Mng wat de VVT betreft. U moet soepelheid be trachten voor een groot gedeelte van de Achtervelders, die de afge lopen jaren naar elders is vertrok ken en die nu terug willen. Tot groei en bloei van Achterveld". Dat schreef op 5 februari jongstle den het Achtervelse CDA% raadslid Henk Ossendrijver aan de Utrechtse gedeputeerde drs. A. Schapenk. Ossendrijver gaf in zijn brief enige toelichting op de Achterveldse situa tie ten behoeve van de gedeputeer de. die dinsdag in Achterveld te gast was Tegelijk maakte Henk Ossen drijver van de gelegenheid gebruik om een warm pleidooi te houden voor verdere woningbouw in zijn dorp en voor een niet te strenge toe passing van de VUT-regels. In zijn brief haalt het enige Achterveldse lid van de gemeenteraad in het kort en kele fragmenten uit de Achterveldse geschiedenis naar voren Hij wist- met name op de situatie van zo n 25 jaar gelden, toen Achterveld gedeel telijk Gelders, gedeeltelijk Utrechts was „Achterveld" zo zegt Ossen drijver, „had toen een belangrijke, zelfstandige funktie. Het was de grootste kern van wat nu Leusdens grondgebied is". Ook na een wijziging van de ge meentegrenzen bleef Achterveld die zelfstandige positie behouden, zij het dat uitbreidingsplannen ook toen al niet gemakkelijk gerealiseerd werden. Nu is echter, zo meent Os sendrijver, de positie van Achterveld ten zeerste in het geding. „De wo ningbouw heeft hier acht jaar stil ge legen en daardoor is er economisch en sociaal een groot gat gevallen", aldus Henk Ossendrijver, die, zoals gezegd, pleit voor meer woningen in Achterveld en een soepele toepas sing van de VVT-regels „Dan leve ren we een bijdrage aan de oplos sing van de woningnood in de regio en is Achterveld uit de problemen", aldus Ossendrijver aan Schapenk DONDERDAG 12 FEBRUAR11981 12e JAARGANG NO. 84 LEUSDEN - Zaterdag 14 februari staat de deur weer open aan de Ansfri- duslaan 49 voor kinderen die graag be zig zijn met knutselen of kreatief spel Ze kunnen bijvoorbeeld meedoen met gezellige kreatieve toneelspelletjes (vanaf 8 jaar). Dan kunnen ze nog kie zen uit bakjes weven, vingerverven, re liëf van repen papier, kleien en er is hout voor de timmerliefhebbers Aan vang 10 30 uur tot 12.30 uur Kosten 1,50 of 2,50 voor niet leden van B!ij- hof Busdienst niet haalbaarpag. 3 Provincie ziet ruimte voor 20.000 woningenpag. 3 Carnaval: kennismaking met Folert v.d. Veerpag. 5 Sportpag. 7 Kantlijnpag. 9 Medische dienstenpag. 9 Mens In z'n werkpag. 9 FHmpag.11 DOKTERSDIENST: 033-944600 LEUSDEN - Aanstaande vrijdag 13 februari is er weer de maandelijkse Tie neravond in De Til Meisjes en jongens van tien tot veertien jaar zijn van 19.00 tot 20.30 uur hartelijk welkom op het die avond te houden carnavalsfeest De toegangsprijs bedraagt 1 gulden LEUSDEN - Woensdagmiddag van half drie tot half vijf organiseert de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk De Til een kinderspelmiddag voor kinderen van zes tot twaalf jaar. In De Til, Hamers- veldseweg 30 kunnen kinderen mee doen aan een gezellige spellenrace met prijsjes. Alle kinderen zijn welkom en ook hun vrienden en vriendinnetjes. De toegangsprijs bedraagt 1 gulden. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder teLnr. J34Ü0-16141 i ii ii 11 imnmmnuH Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1