Enthousiast Cine-Leusden hield jaarvergadering L KflRUJEIHOEK fr, LEU/DEB BV. <aj22> Hendrik Cirkel b.v. Het korfje op de Biezenkamp Geslaagde thema avond VB0K over begin menselijk leven Vrouwenkoor „Krimpvrij" in vrouwenkafé Leusder Krant j Mevrouw Brokke spreekt over Lapland voor KPO-dames Vanavond vergadering SOL KPO-Leusden houdt avond over energie KNAUF GIPSEN NU OOK IN HANDIGE DRAAGTASSEN VAN 10 KG. fjgfgfïll'1/ KNAUF: DE ENIGE ECHTE..! GEELBAND SCHUREN ROODBAND PLEISTEREN Gespreksgroep over opvoeding en de rol van de vrouw VUILPROBLEMEN? Gratis boompje of struik voor bewoners van Langenbeek Schrijfavond Amnesty International FOTO-KOPIE NODIG? Het ideale paar voor beton en andere steenachtige ondergronden i DONDERDAG 12 FEBRUAR11981 LEUSDER KRANT Bijna alle leden waren aanwezig op de vergadering LEUSDEN - Zondermeer een goe de opkomst stelde voorzitter Piet Rijswijk vast aan het begin van de eerste jaarvergadering van filmclub Cine Leusden. Op enkele leden na was de voltallige club in Groot-Krak- horst aanwezig. Op de agenda ston den een aantal punten die in snel tempo werden „genomen". Het jaarverslag van de secretaris werd goedgekeurd en zal in het onlangs samengestelde plakboek worden ge nomen. Enige toelichting behoefte het financieel verslag. Uit de cijfers blijkt dat rekening gehouden wordt met een begrotingstekort van plm. 1200,-. Begrijpelijk dus dat een aantal leden vroeg naar de subsidie mogelijkheid van de gemeente. Het bestuur weet echter niet veel meer dan dat er een voorstel van de Plan- groep Leusden ligt om de filmclub met een bedrag van 800,- te subsi diëren. Men zal pogingen in het werk stellen om in aanmerking te komen voor een jaarlijkse subsidie. Voor alsnog zal de tering naar de nering gezet moeten worden. Dat betekent dat er weinig ruimte voor aankoop van apparatuur zal zijn. Hieraan gekoppeld was Iedereen het erover eens dat een contributieverho ging van 40- tot 50- per jaar te recht was De kascontrolecommissie kon melden dat het clubgeld niet alleen korrekt was beheerd maar dat er erg zuinig mee was omgegaan. Het club reglement, zoals dat gedeponeerd is bij de Kamer van Koophandel, zal onge- twijzigd van kracht blijven en het be stuur dat haar zetels beschikbaar had gesteld voor eventuele andere gega digden werd onder applaus herkozen. Kortom, reeds om 20 45 uur kon de pauze worden aangekondigd. Daarna werd een filmprogramma aangeboden dat uiteraard begon met de reeds in april vorig jaar opgenomen film op het Station van Amersfoort Alle leden hebben aan deze film meege werkt, die ter gelegenheid van het een jarig bestaan werd gemaakt. Het is een snel gemonteerde afwisselende film geworden. Alleen het geluid zal nog een keer geperfectioneerd worden. Daarna vertoonde Willem de Geus, die vorig jaar met zijn speelfilm „Een zomer zover" debuteerde, een nieuwe korte speelfilm „Delphi" Deze film, waarin een aantal clubleden meede den, maakte een zeer professionele in druk. Het verhaal is vrij simpel namelijk het tonen van een blik achter de scher men bij het produceren van een recla mefilmpje Des te meer valt het contrast op wanneer tot slot het reclamespotje voor een verzonnen parfummerk „Del phi" een eigen sfeer blijkt te hebben, ondersteund door passende muziek. Opnieuw een opvallend succes voor Willem de Geus, die zijn films produ ceert onder de naam Claxon-Produk- ties. Tenslotte werden nog twee films ge toond één over het eiland Mauritius en één over een 4500 km lange tocht door de Sahara. Alle films werden kritisch nabesproken en de makers ontvingen een zgn. Cineficaat. Dit is een door Ci ne-Leusden ontworpen oorkonde, die een lid krijgt bij de première van een eigen gemaakte afgeronde film. Uit de films blijkt een stijgende kwali teit van film en in de meeste gevallen ook van geluid. Het gaat goed met Cine Leusden. Het enthousiasme is onverminderd groot. Het aantal leden kan nog Iets ho ger. Om nog wat meer van zichzelf te laten zien zal de filmclub zich in maart presenteren op de Manifesta tie „Leusden aardig vaardig". Geïnteresseerde amateurfilmers die een lidmaatschap overwegen zijn welkom op de eerstvolgende club avond in de Krakhorst op maandag 9 maart. Er zullen dan enkele korte speelfllmpjes worden opgenomen. Voor meer informatie kunt U zich al tijd wenden tot het secretariaat, tele foon 942805. LEUSDEN - Donderdag 5 februari hield de V.B.O.K.-werkgroep te Leus den een thema-avond over het begin van het menselijk leven. Eerst werd Iets verteld over verschillende Instel lingen die zich bezig houden met de opvang van de a.s. moeder en haar ongeboren kind. Deze Instellingen zijn vertegenwoordigd In het Neder lands Comité „Redt het ongeboren Kind". Dit Comité bereidt landelijke aktles voor (bv. handtekenlngenak- tles). Een van de Instellingen die bij het Comité Is aangesloten, Is de Ver eniging ter Bescherming van het On geboren Kind (V.B.O.K.), opgericht In1971. Een van de taken van de V.B.O.K. Is de hulpverlening aan de a.s. moeder en haar kind. De V.B.O.K. kent plaatselijke werkgroe pen. Vrijwilligers uit die groepen wil len hulp bieden. Ze willen bijvoor beeld gewoon luisteren of advies ge ven. Ook kunnen ze bemiddelen bij huisvestingsproblemen. Er kan te vens financiële hulp geboden wor den. Wanneer een a.s. moeder moei lijk In haar eigen omgeving kan blij ven, Is er de mogelijkheid om in een gastgezin opgenomen te worden. De vrijwilligers kunnen, als dat gewenst is, terugvallen op deskundigen van het landelijk Bureau. In de tweede plaats werd er een dia serie vertoond over de ontwikkeling van het menselijk leven. Vanaf de bevruch ting liggen de erfelijke eigenschappen, waarmee de mens het zijn hele leven moet doen, vast. Het nieuwe mensenle ven heeft een combinatie van erfelijke eigenschappen die verschilt van het to taal van de erfelijke eigenschappen van de vader of de moeder Na de bevruch ting volgen innesteling in de baarmoe der, aanleg van organen en ledematen, verdere uitgroei, geboorte, het volwas sen zijn, de ouderdom stadia in een mensenleven. Vervolgens benadrukte een arts dat de zwangere vrouw enige kennis om trent de zwangerschap moet hebben. Dan kan ze haar arts duidelijk kenbaar maken hoe zij staat ten opzichte van het kind dat ze verwacht. Dit is van belang voor bepaalde onderzoeken die tijdens de zwangerschap gedaan kunnen wor den. Een vruchtwaterpunctie bijvoor beeld die in de derde, vierde maand van de zwangerschap gedaan wordt, heeft geen ander nut dan het aantonen van een eventuele afwijking Wanneer de vrouw de arts duidelijk zegt dat ze geen abortus wil, zal deze een „vroege" vruchtwaterpunctie in de regel niet meer zinvol achten. Een vruchtwater punctie later in de zwangerschap is vaak wel van veel nut voor het ongebo ren kind. De spreker behandelde ook enige „verhullende" termen die te ma ken hebben met abortus provocatus, zoals de term „zwangerschapsweef- sel", waarmee bedoeld wordt het on geboren kind. De arts besprak de wer king van het spiraaltje en van de mor- ning-afterpil. Beide hebben meestal de werking dat ze verhinderen dat de be vruchte eicel zich in de baarmoeder kan innestelen. Daarom kunnen beide mid delen moeilijk anti-conceptiemiddelen genoemd worden. De conceptie (be vruchting) heeft namelijk al plaatsge had Na de pauze volgde een discussie. LEUSDEN - Maandag 16 februari treedt het vrouwenkoor „Krimpvrij" op In het vrouwenkafé. Het vrouwen koor, afkomstig uit Gouda, bestaat uit twaalf vrouwen die zelfgemaakte teksten over het onderwerp „vrou wen" op bestaande muziek brengen. De muziekinstrumenten, die be speeld worden zijn viool, gitaar en drum. Vrouwenkoor „Krimpvrij" be staat bijna vier jaar. De optredens zijn altijd voor vrouwen in verschil lende groepen (congres-festival, trefcentra, vrouwenhuizen en soms op politieke avonden). Momenteel is de groep bezig met een heel nieuw songboek waarin zelfge maakte liedjes, muziek en tekst, opge nomen zijn. De groep heeft een tijdje niet opgetre den om zich te bezinnen. Het optreden in Leusden is weer het eerste optreden met veel nieuwe liedjes. Vrouwenkoor „Krimpvrij" heeft drie optredens gehad voor de radio en heeft met het internationale vrouwenfestival in Amsterdam, 2,5 jaar geleden be kendheid verworven Maandag 16 februari zal het vrouwen koor om 2115 uur hun programma star ten. Alle vrouwen zijn van harte wel kom. De kosten bedragen 5.- Vooraf kunnen bonnen afgehaald worden bij de volgende adressen: Cato Esseboom, Vlasland 15, telefoon 942147 Treesje de Brouwer, Morgenster 6. tele foon 941853 Jopie van de Wiel, Waarden 16, tele foon 943726 Ook op de avond zelf kunnen bonnen worden gekocht. Het vrouwenkafé is ie dere maandag geopend van 20.00 tot 24 00 uur in eetkafé De Hakhorst, Waarden 25a. Rozendaallaan9 Leusden-C. ACHTERVELD - Vanavond 12 fe bruari komen de KPO-dames weer bij een in D' Ouwe Peerdestal. De aan vang van deze bijeenkomst is om 20 00 uur. Mevrouw Brokke-Mulder zal een lezing houden over haar reizen door Lapland. Tijdens de lezing zal een aan tal dia's worden vertoond Deze lezing is een vervolg van de lezing die zij vorig jaar met vertoning van dia's voor de KPO-dames heeft gehouden. LEUSDEN - De Werkgroep Samen levingsopbouw Leusden (SOL) heeft op donderdagavond 12 februari een vergadering gepland. De vergade ring begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het boerderijtje tegen over het gemeentehuls, Hamersveld- seweg 5. Op de agenda staat de ver- volgplanning „inspraakwinkel". Gesproken zal worden over de ac tiviteiten: soort en middelen/voor waarden; plaats(en) en tijdstip(pen); financiën en kostenbegroting en de presentatie naar buiten publiciteit. LEUSDEN - Maandag 16 februari organiseert de KPO-Leusden samen met de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen een avond in Blijhof. De avond zal in het teken van de energie staan en de heer Piet Schip per is uitgenodigd om met behulp van de film „Energie in perspectief" de dames te motiveren voor energie besparing. De aanvang van de avond is 20.00 uur en het adres is Ansfri- duslaan 49. iii dQHLEAK)®' hechtpuuter ■JF Lips/AEG De Blezenkamp 29 - Tel. 033-941391. Dealer voor Leüsden. LEUSDEN - Op vrijdag 27 maart start in Leusden op initiatief van de Vrouwenraad een gespreksgroep over opvoeding en de rol van de vrouw. De groep komt zes maal bijeen en wordt begeleid. De kosten bedragen 25,-. Door in gespreksgroepen over opvoe ding te praten en over de rol die je daar bij als vrouw hebt, herkennen de deel neemsters eikaars problemen en kun nen zij elkaar steunen in het zoeken naar oplossingen. De onderwerpen worden in onderling overleg gekozen Een gespreksgroep zal ongeveer uit tien deelneemsters bestaan. De vast gestelde data zijn: vrijdag 27 maart, 3, 10 en 24 april, 1 en 8 mei. Plaats van samenkomst is de huiskamer van Groot Krakhorst, 's ochtends van half tien tot half twaalf Inlichtingen en opgave tot 20 februari bij: Anneke van Hasselt, te lefoon 940216 Betaling: Vrouwenraad. Rabobank nr. 335924-492 giro bank 278135. de contalnerdlenst van Hendrik Cirkel lost ze op Niet zo Maar zo Deze containers met laadklep en kruiwagen zijn alleen te huur bij: ook voor kranen - beton - metselzand Havenweg 17 - Amersfoort Tel. 033-14726/33734. LEUSDEN - Bewoners van nieuw bouwwijken in Leusden krijgen van het gemeentebestuur een boompje aangeboden als compensatie voor het ongerief dat zij ondervinden door allerlei bouwactiviteiten die nog in volle gang zijn. Een andere reden is dat het straatbeeld veel groener wordt, wanneer een groot aantal be woners een boom of struik In hun voortuin planten. Want dat is wel een voorwaarde: het boompje moet In de voortuin gepland worden. Deze keer zijn de inwoners van Lan genbeek aan de beurt en de inwoners van Noordwijck die vorig jaar géén boompje hebben gehad. Hoe krijgt u zo'n boompje of struik? Komt u in aanmerking voor een gratis boom, belt u dan vóór 2 maart naar de afdeling Plantsoenen van de gemeente Leusden, telefoon 941247, toestel 229, om door te geven welke soort u wilt hebben. U kunt dit ook doen tijdens de expositie over de woonomgeving Lan genbeek op 18 februari. U kunt een keu ze maken uit: lijsterbes, berk. zoete kers, haagbeuk, meidoorn, vuurdoorn of cotoneaster. De boompjes worden op zaterdag 28 maart tussen 10 00 en 12.0$ uur uitge reikt op de hoek Middenweg/Beekrid der LEUSDEN - Dinsdagmorgen opende De Keerskorf, winkel in exclusieve stoffen in Amersfoort, een filiaal in het winkelcen trum De Biezenkamp onder de naam „Het Korfje". In Het Korfje, gevestigd op nummer 15, is een breed scala aan modestoffen aan te treffen alsmede diverse modeboeken waaruit de klant ideeën op kan doen. Daar de winkel een echt „Korfje" is, kunnen niet alle stoffen aanwezig zijn. Er is een ruim assortiment maar Leusdenaren die toch hun stof er niet tussen vinden, kunnen hun bestelling opgeven De gewenste stof, mits natuurlijk in voorraad, is dan de volgende dag in Leusden. Een speciale service voor Leusdense klanten. ACHTERVELD - Maandagavond 16 februari zal weer de maandelijkse schrijfavond van Amnesty Interna tional worden gehouden bij Nel Schwagermann, Van Oldenbarne- veltstraat 84. Degenen die aan deze schrijfavond willen deelnemen wor den verwacht tussen 19.30 en 21.30 uur. Ditmaal zal er geschreven wor den naar de autoriteiten van Kame roen, China, Turkije, Pakistan en Guatemala. Deze avond wordt extra aandacht geschonken aan de situa tie in Turkije. Voorbeeldbrieven, postpapier enveloppen en postze gels zijn op het schrijfadres aanwe zig. Ook zal er voldoende informatie over de betreffende landen aanwezig, zijn. Het is deze maand twee jaar geleden dat er in Achterveld begonnen is om de schrijfavonden voor Amnesty Interna tional te organiseren. Eerder was men in Leusden hiermee begonnen. Het bleek echter al vlug dat er in Achterveld wel belangstelling bestond voor deze schrijfavonden. maar dat het gaan naar Leusden wel enige problemen oplever de. Nel Schwagermann heeft toen de organisatie van de schrijfavonden op zich genomen. Eenmaal in de maand kan men in haar woning terecht om brie ven voor Amnesty International te ko men schrijven. Dit is wel een succes geworden. De eerste avond twee jaar geleden werden er reeds 15 brieven geschreven. Dit is inmiddels opgelopen tot 43. Het aantal deelnemers aan deze schrijfavonden is inmiddels ook ge groeid. Wel leuk is dat degenen die de eerste avonden aanwezig waren er nog steeds bij zijn. Maar het wordt ook zeer gewaardeerd dat er ook nieuwe schrij vers en schrijfsters bijgekomen zijn. Het zijn echte gezellige avonden waarbij het briefschrijven natuurlijk wel op de voorgrond staat Er zijn er bij die, hoewel dit niet verplicht is. vijf brieven op een avond schrijven. Men kan vol staan met een brief per avond Wel inte ressant is dat naar aanleiding van ge schreven brieven naar de autoriteiten van Uruguay kort geleden antwoord van de betreffende autoriteiten is ontvan gen. Dit stimuleert zeker om met deze schrijfavonden door te gaan.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 4