Pinkeltje heeft tegels nodig „De honden weten op 100 meter afstand dat wij eraan komen" Kantlijn Familie Sonder, dierenvoerverkopers iS,o5foodf irfgftew Utrechts Landbouw Genootschap bijeen „Ilc AlI'iNS in zijn WGItK" WEEKENDDIENSTEN plaatselijk nieuws jQEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Donderdag 12 februari 20.00 uur: KPO, D' Ouwe Peerdestal Vrijdag 13 februari 19.30 uur: Klont creatieve avond, De Moespot Zaterdag 14 februari 20.00 uur: Klont Soos De Moespot leeft, v a. 14 jaar Zondag 15 februari 15.00 uur: Klont Soos De Moespot leeft, v.a 14 jaar Maandag 16 februari 20.00 uur: kaart- toernooi SVA kantine sportpark Maandag 16 februari 19.30 uur: schrijfavond Amnesty International, van Oldenbarneveldstraat 84 Maandag 16 februari 19.30 uur: le denvergadering AMBC, Hotel de Ros kam Dinsdag 17 februari 20.00 uur: EHBO cursus Ons Gebouw Dinsdag 17 februari 20.00 uur: EHBO oefenavond gediplomeerden Ons Ge bouw Dinsdag 17 februari 20.00 uur: Kaart avond ABTB - KPJ De Moespot LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Donderdag 12 februari 20.00 uur: Vergadering SOL. boerderijtje tegen over gemeentehuis. Donderdag 12 februari 20.00 uur: Vergadering Jeugdraad, commissieka mer oude gemeentehuis, Burg de Beaufortweg Donderdag 12 februari 20.00 uur: Kennismakingsavond Don Bosco. Do- deweg. Maandag 16 februari 20.00 uur: KPO en NBP bijeenkomst over energie, Blij- hof, Ansfriduslaan 49 Maandag 16 februari 20.15 uur: Vrou wenkoor ..Krimpvrij" Vrouwenkafé Maandag 16 februari 20.00 uur: Wel- zi|n en onderwijs, raadszaal Dinsdag 17 februari 20.30 uur: Ver gadering verkeer, Zwarteweg kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: za. 14 febr 19.00 uur. H Mis, voorganger B ter Bekke. predikant F Overbeek; zo, 15 febr 9.00 uur H Mis, 11.00 uur gezinsmis. Herv./Geref. Marcuskerk: zo 15 febr 9 00 uur; herv. woorddienst ds. J.J Kooman, 10.30 uur H A geref ds G. Hengeveld te Hoogland. 19.00 uur: ge ref. /herv. woorddienst ds. J. Weerke- ners. Geref. Kerk (Vrijgem): zo 15 febr 9.30 uur: ds. M Nap; 16.45 uur ds. M Nap. LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: zo 15 febr. 9 00 uur H A gereformeerd ds. J S Ridderbos, 10.30 uur H.A. hervormd ds J Weernekers; 18.30 uur herv. woorddienst ds W. An ker te Doorn ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zo 15 febr 9 00 uur:- ds. Kamerbeek uit Hoevelaken Geref. Kerk De Glind jeugddorp: zo 15 febr. 10 00 uur: ds. Jellema, dienst voor het Wereld diaconaat; 19 00 uur ds. Jellema. R.K. Kerk: za 14 febr. 19 00 uur H. Mis. voorganger en predikant A. Goes, zo 15 febr. 8 30 uur: gelezen H. Mis; 10.30 uur: H Mis met Gregoriaans LEUSDEN - Het Utrechts Land- bouwgenootschap afdeling Leusden en omgeving houdt op donderdag 19 fe bruari 20 00 uur een algemene verga dering in De Til Ook de echtgenotes van de leden zijn welkom Op de agenda staan de volgende pun ten vermeld 1 Opening door de voorzitter, B van Oosterom 2. Notulen 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken 4. Jaarverslag sekretaris 5. Jaarverslag penningmeester gevonden en verloren Bij de politie te Achterveld telefoon 1607, zijn als gevonden en verloren op gegeven. Gevonden vijftien gulden Verloren Kettinkje met sterrenbeeld. 6. Benoeming kascommissie 7 Inleiding door de heer A Menkveld, sekretaris van het U.L.G. met als onderwerp: ,,Wat doet het U.L.G voor Boer en Boerin". 8 Pauze 9 Vragen over het bovenstaande on derwerp 10 Vertoning van de diaserie ..Boeren Landschap" en een geluiden kwis 11. Verloting 12 Rondvraag 13. Sluiting DONDERDAG 12 FEBRUAR11981 Maatschappelijk werk: maandag 10.00- 11.00 uur Gemeente Leusden, vrijdag 14.00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maan dag 13.30-14.30 uur uur AIMD, vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Maatschappelijk werk: vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9.00-10.00 uur MDE. Maatschappelijk werk MDE 11.00-12.00 uur. Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tel. 035-45555 Moeders voor moeders: Mevrouw M L. Ro- zendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Ach terveld. tel. 03425-1853. Werkgroep „Laat Leven" te Leusden. hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap. tel 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau ..laat leven" Amersfoort Dierenartsen: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgevallen te bereiken is Tel. Hulpdienst: Werkgroep Homosecuali- teit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdag avond van 20 00-24.00 uur. tel 03495- 5672 Pastorale hulp: Van 13 tot 20 februari is bereikbaar Pastor H van Hattum, Lange- beekstraat 1. Amersfoort, tel 15696 Rutgershuis Amersfoort (bureaus voor ge- boortenregeling en sexualiteitsvragen), Zon nehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak Oppascentrale: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16 00 en 18 00 uur, tel. 944235, Grienden 16, Leusden AA (Anonieme Alcoholisten) Werkgroep „De Schakel": Groepsavonden iedere dins dagavond in het Groene Kruisgebouw. Leusden-Zuid. tel 033-943722 (24 uur per dag). Corr. adres Postbus 709. 3800 AS Amersfoort AA Amersfoort: telefoon 941102 Al-Anon Amersfoort: Postbus 946, Amers foort, tel 12595, 725213 en 727203 AI,-Anon Werkgroep te Leusden: Groeps avonden iedere dinsdagavond om 20 00 uur in Huize Groot Schutterhoef. Arnhemseweg 10, 3832 GL Leusden-Zuid (tevens corr. adres), tel. inl. 033-943722, b.g.g. 940182 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de Leusder Krant van afgelopen dinsdag plaatsten wij een Ingezonden brief van het bestuur van de peuterspeelzaal „Pinkeltje". Daarin werd gevraagd om tegels, die men nodig heeft om bij de speelzaal, die naast de school Kinderland staat, een speelplaatsje te maken. We zijn even bij de speelzaal gaan kijken (zie foto) en hebben geconstateerd dat „Pinkeltje" die tegels echt heel hard nodig heeft. Dus wie er nog tegels heeft (formaten 30 x 30,60 x 40 of 50 x 50) zou deze geheel belangeloos kunnen aanbieden bij Leo Westgeest, Bruinhorst 16, tel. 944056. De peuters zullen u zeer dankbaar zijn. HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Van den Berg, Binkhorst/du Boeuff, Boersema' Koch, Lantink. Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar: Huisartsenpraktijk B Binkhorst/J. du Boeuff. Asschatterweg 69a, Leusden-C., tel 944600 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 00 uur. Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Bie- zenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20.00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. C. Dignum, W van Amersfoortstraat 38, Achterveld, tel 03425- 1333 dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 12-2 t/m woensdag 18-2. VERLOSKUNDIGE Mevr Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelmina- laan 18. Amersfoort, tel. 10886, b.g.g 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienst verleningsinstellingen in Leusden en Achter veld zijn als volgt: Leusden-Centrum: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, tel. 945618. Maatschappelijk werk woensdag 10.00- 11 00 uur Gemeente Leusden, donderdag 14.00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk: maandag van 14.00- 15 00 uur, dinsdag van 14.00-15 00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD), don derdag van 14 00-15 00 uur PSC Leusden-Zuid: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel 940818 Gedeputeerde Schapenk kwam naar het hol van de Achterveldse Leeuw. Je moet maar lef heb ben Een wolf in schaapskle ren? Verbitterde Nederlander ,,VZaar maken die houtskeletbouwers zich eigenlijk nou zo druk over? Er is toch vrijwel nooit geen zon in ons land?" Idee. als die windmolen op het gemeentehuis nou niet door gaat, misschien willen de milieu bewuste houtskeletbouwers dat dingen dan wel over nemen on der voorwaarde, dat hun tuin op het westen wordt gesitueerd om de meeste wind op te kunnen vangen. Die ramp is een ramp, zegt de gemeente. En zij weten wat een ramp kan zijn Nou allemaal extra inzetten doen bij toto en lotto, dan komt dat at letiek- en turncomplex er vast wel. Het is met dat woonwagenkamp hollen of stilstaan. Er zit in ieder geval net als bij de woonwagens - voortdurend beweging in Als we de artikelen in de krant zien, dan lijkt het net alsof zuster Alcantara dit jaar meerdere ma len haar honderste verjaardag heeft gevierd Typisch Achterveld; als ze iets bijzonders hebben willen ze het weten ook Sporthal: in Leusden moeten nu de handen aan de ploeg worden geslagen Ingezonden brief van de wind kun je niet leven. Verlichting zebrapad het wordt tijd dat de dienst Gemeentewer ken de draad weer oppakt Eerste deel nota verkeersplan niet aan Sonja Barend laten le zen. Die begint vast direkt met die rooie pet van haar te zwaai en. Verkeer(d)plan? Ik word tureluurs van dat oranje geknipper en het is nog niet eens 30 apnl Belangrijk uitgangspunt voor de verkeersnota; de aandacht moet op het verkeer gevestigd zijn. Grasvliesveld een volkomen verkeerd sportbeleid wordt auto matisch gecorrigeerd Grasvliesveld: kan de gemeente niet een vaste priktol-bediener in dienst nemen om foutieve sport- beslissingen eigehandig te korri- geren? Misschien is er een inwoner van Leusden die ook een goedkope brug voor 't Valleikanaal weet te versieren Tureluurs geworden Tureluur in de berm van de Noorderinslag ,,Je zou zeggen, dat dit geknip per geknipt voor mij zou zijn. maar ik ben nu eenmaal een ze nuwachtige vogel V. Nieuw etisch reveil: haal hier uw geestelijk voedsel Of een drasti sche ombuiging van het gemeentelijk beleid? LEUSDEN - Regelmatig zie je In Leusden de wagen van de fa milie Sonder die dierenvoer ver koopt. Bij hen thuis word ik door mevrouw C. Sonder binnengela ten waarna Ik door drie bouviers blattend begroet word. Nadat ae rust Is weergekeerd komt ook meneer J. H. Sonder de kamer binnen, die nog een bestelling uit de koelcel (-40- heeft moeten ha len. Hij moet even bijkomen van het grote temperatuursverschil, maar blijkt dan, in iets mindere mate dan zijn vrouw, ook een gezellige prater te zijn. Mevrouw Sonder: „Het bedrijf is eigenlijk vanuit de hobby ontstaan Wij hebben altijd honden gehad en mijn hobby is het fokken van bou viers. Op kennelnaam kun je goed koper aan vlees komen en voor de mensen die pubs bij mij hadden gekocht, kocht ik gelijk met het vlees voor onze eigen honden ook voor hun in Wij hadden op een gegeven moment een diepvriezer van 800 liter staan. Toen wij dit huis 2V2 jaar gele den van de gemeente konden gaan bewonen (zij wonen aan de Hamersveldseweg), zijn wij gelijk professioneel gestart; met een sta tionwagen". Meneer Sonder. „Wij hadden en hebben allerlei soorten voer en met die stationwagen moest ik vaak net iets hebben wat helemaal onderin lag. Je moest overal overheen krui pen. Wij kochten daarom een be drijfswagen, maar omdat het aan tal wijken groter wordt is het nu weer precies hetzelfde Wij heb ben nu een nieuwe bedrijfswagen in de maak en het is toch leuk dat wij steeds groter groeien VOER INPAKKEN Is dit werk erg arbeidsinten sief? „Het is ontzettend arbeidsinten sief, maar erg leuk. Wij zijn gestart met het vlees in te kopen bij fabrie ken, maar daar konden wij het niet eens worden over de kwaliteit. Wij moeten zeker weten dat het goed is. Wij pakken nu zelf in, daar moet je samen wel achter staan omdat het enorm veel werk is. Omdat wij zelf inkopen en inpakken vallen wij onder de slagerswet. Het vlees moet dan goedgekeurd zijn voor menselijke konsumptie Wij ston den nachten in de keuken te snijden Wij durfden nog geen ma chines te kopen Op een gegeven moment kochten wij toch een klein machientje, officieel een kleine ge haktmolen. Dat was niet je van het, maar toch al een luxe. Binnen een jaar was er van die machine niets meer over. Nu hebben wij een gro te vleesmachine gekocht en dat is je van het." Verkoopt u ook aan huis? „Wij verkopen alleen aan de wa gen. Om de veertien dagen komen wij bij de klanten aan de deur Er is een tijd geweest dat wij soms tot half tien reden, maar dat doen wij niet meer. Wij rijden vier dagen in de week en staan drie dagen in de keuken van 9 uur 's morgens tot elf uur 's avonds Rijdt u altijd samen? Mevrouw Sonder. „Wij hebben wij ken in Amersfoort en Leusden. In Amersfoort doen wij het samen en in de week van Leusden ben ik vertegenwoordiger van het be drijf." KLANTENKRING „Eerst moet de rest van de fami lie (vader en twee zoons) lachen, maar als mevrouw Sonder verder vertelt kun je dit inderdaad zo noe men. Mevrouw Sonder: „Met onze foldertjes in de hand ga ik deur voor deur een nieuwe wijk opzet ten Een wijk, bijvoorbeeld Lien- dert, kost drie maanden voor ik daar doorheen ben. Ik vertel de mensen dat wij een keer in de veertien dagen langskomen, geef hen een foldertje en ga naar de volgende deur Nu moetje dat niet te lang achter elkaar doen, want dan ben je niet meer enthousiast Tegenwoordig komt het steeds vaker voor dat mensen bijvoorbeeld zeggen „oh, u komt ook altijd langs bij mijn dochter", dan zit je natuurlijk goed en ga je weer met frisse moed ver der Langzamerhand bouw je zo een klantenkring op" Meneer Son der ..Met die nieuwe wagen wordt door Tea Middelkoop- van Maanen het natuurlijk veel aantrekkelijker voor de mensen. Zij kunnen dan ook zien wat er te krijgen is". Verkoopt u alleen honden voer? „Wij hebben voer voor vogels, hamsters, vissevoer niet te verge ten konijnevoer, dat wordt veel ver kocht, maar honden- en kattevoer vormen het grootste deel". Heeft u het idee dat er steeds meer huisdieren komen In Leus den en omgeving? Dat geldt eigenlijk voor het hele land. Van de 100 mensen hebben 90 huisdieren. Het is op het mo ment mode om een huisdier te hebben. Dat is soms heel jammer voor het huisdier zelf, want als het niet voldoet, wordt deze van de hand gedaan. Het grote aantal die renliefhebbers niet te na gespro ken". HONDENLIEFHEBBER Tijdens het gesprek worden er veel verhalen vertelt over honden, met name de honden die mevrouw Sonder zelf gehad heeft Totdat het niet meer ging heeft zij zelfs een bouvier, die mongool was, ge houden. „De meeste honden we ten vaak op 100 meter afstand aan het geluid van de auto dat wij eraan komen. Zij weten dat er voor hun meestal wel een hondekoekje aan vastzit. In Groenhouten is het zelfs zo erg dat de honden blijven blaffen tot je de wijk uit bent Vaak moet je eerst de hond aanhalen voor je de baas kan spreken. Er zijn ook hon den die weten dat je hun eten bij ie hebt, maar je toch aanvliegen uit pure angst of omdat ze ruiken dat je zelf honden hebt. Met bijters gaan wij heel voorzichtig om". Me neer Sonder is twee keer aange vallen. Bij het vertellen van deze incidenten is het doUe pret hoewel meneer Sonder zoiets mompelt van „Ze moeten altijd mij heb ben." Meneer Sonder; „Er zijn honden die de auto inspringen en een paar koekjes pikken. Er is zelfs een die weet waar de kluiven liggen en het gepresteerd heeft een kluif uit de auto te pikken. Met diezelfde hond is het zo, dat wanneer er niemand thuis is, ik de kluif door de brieven bus doe omdat anders de boot aan is wanneer de baas of bazin thuis komt". Van het een komt het ander en langzamerhand komen diverse leuke voorvallen naar boven. Me vrouw Sonder „Er was een vreemde meneer die met mijn man stond te praten. Ik hoorde nog net iets over „monster" en vroeg hem of hij een monster van dierenvoer wilde hebben Dan had ik een zak voor hem opengemaakt. Wat bleek nu, deze meneer wilde een monster van kattebakvulling. Nu ga je natuurlijk niet zo'n grote zak openmaken, maar achteraf heb ben we vreselijk gelachen Ik zag het helemaal voor me. Kattebak vulling in een pannetje en kijken of de kat erop plast O ja, en van die zak hondebrok- ken die in de gang van een klant stukging". Meneer Sonder. „Dat is lachen om andermans leed Er ging namelijk een zak van 25 kilo van die kleine hondebrokjes stuk in de gang bij een klant. Ik heb de heleboel opgeruimd en die vrou wen maar lachen". Zo te horen en dat beaamt de familie Sonder ook, hebben zij ondanks de lange werktijden veel plezier in hun werk. „Zo lang het gewaardeerd wordt is het fijn om in je hobby te kunnen werken". b 1111SSfiS-ü VOER DAT UW HOND JOHG HOUDT .asfc IHRSÏSSÏÏÏ'Ï!?

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9