SB nderzoek naar andere chooltijden gewenst R.K. onderwijs stapt af van voedingsgebieden Werkgroep heeft bezwaar tegen procedure Weinig verzuim voor wintersport Kavels vrije sector Torenakkerweg bij Munnikhoven/Bosveld VANDAAG INDE LEDSDER KRANT Bijbel- gespreks- morgen BDU krant: i, èLjr - Lezing Gereformeerde Bond VV D-kamerleden bezoeken Leusden r" Leusder Krant j Let op! Wijziging tel.nummers 1/ -A Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi 7 x, r '-/. -v Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? COGN BGRG Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 11,80 per kwarlaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 17 FEBRUAR11981 - 12e JAARGANG NO. 85 (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een aantal leden van de werkgroep onderwijs is niet erg te spreken over het feit dat de gemeen te geen enkele initiatief heeft geno men om een onderzoek op gang te brengen naar mogelijk gewenste an dere schooltijden op de Leusdense basisscholen. Ook de leden van de raadscommissie onderwijs, welke in de werkgroep zitting hebben, lieten wethouder Woudenberg weten, niet blij te zijn met de afwachtende hou ding die de gemeente aanneemt. Op dit ogenblik staan de schooltijden ter discussie in het Leusdense school- hoofdenberaad, een overlegorgaan van schoolhoofden afkomstig van openbaar- en bijzonder onderwijs. Nu staat al vast dat 75% van de Leus dense schoolteams niets volet om af te wijken van de bestaande schooltij den. Op 19 februari is er een korte vergadering voor alle schoolhoof den gepland, teneinde een definitie ve beslissing te nemen. Zeggen de schoolhoofden nee, dan stopt het schoolhoofdenberaad met de dis cussie over het onderwerp. naar een overblijfregeling, of alleen naar andere schooltijden die het bij voorbeeld mogelijk maken dat ouders een baan voor een gehele morgen kun nen aannemen Nu is de schooltijd 's morgens wat aan de korte kant. SCHOOLHOOFDEN Waar veel leden van de werkgroep onderwijs al bang voor waren, is ook gebeurd De gemeente heeft na de ver gadering van de werkgroep onderwijs op 4 december geen enkel initiatief ge nomen, ondanks het feit dat enkele le den daar toen sterk op aandrongen Maandag jl. bleek dat de gemeente het resultaat afwacht van de discussie wel ke gaande is in het Leusdense school hoofdenberaad. De werkgroep onder wijs bestrijdt niet dat andere schooltij den ook een zaak is van de schoolhoof den en hun teams. Belangrijker vinden de werkgroepleden echter hoe de ou ders over de zaak denken GEEN BEHOEFTE De voorzitter van de werkgroep on derwijs, de heer G. van Woudenberg liet duidelijk blijken zelf geen behoefte te hebben aan een groots opgezette enquete onder alle ouders van school gaande kinderen. Wel wilde de wethou der toezeggen de hele kwestie binnen het college van burgemeester en wet houders te bespreken, omdat een groots opgezet onderzoek nu eenmaal een kostbare aangelegenheid is. Harm Offereins (SGP/GPV) bleek niet erg optimistisch te zijn over andere uniforme schooltijden voor alle Leus dense scholen. Hij herinnerde de werk groep aan het tot stand komen van de huidige schooltijden. Deze zijn tot stand gekomen op sterke aandrang van de klaar-over-dienst. Uiteindelijk kon men toen alleen omaar tot overeenstem ming komen omdat de gemeente ten lange leste aan de openbare scholen dwingend voorschreef zich aan te pas sen aan de schooltijden zoak die nol- Wethouder Van Woudenberg: den bij het bijzonder onderwijs. In ieder geval is duidelijk geworden dat het laatste woord over de schooltij den in Leusden nog niet gezegd is, al blijkt de noodzaak tot verandering niet bij iedereen even groot. De Montessori school in Leusden kent al afwijkende schooltijden, maar zou het fijn vinden als ook andere scholen zich aanpassen omdat de klaar-over-dienst daar dan beter op kan inspelen. Ook twee R K lagere scholen kennen al een overblijf regeling. Het gaat hier om de Klim-Op school en de Kinderlandschool in Leus den-centrum Op deze scholen is men tot een overblijfregeling gekomen, om dat de scholen bezocht worden door kinderen die wonen buiten de bebouw de kom van Leusden-centrum Harm Offereins Ook in de raadscommissie voor on derwijs is al herhaalde malen gevraagd om een onderzoek te starten naar de wenselijkheid om schooltijden aan te passen aan de veranderde samenle ving, waarin veel moeders werken. Me vrouw Van Ameron (VVD) deed zelfs de suggestie om te kijken of een dagelijkse schooltijd van 8 tot 14.00 uur misschien wenselijk zou zijn. Dat de wenselijkheid van een overblijfmogelijkheid op de scholen bij een groot aantal ouders leeft, is voor iedereen wel duidelijk Ook de Leusdense Vrouwenraad heeft on langs nog een brief naar de gemeente gezonden met het verzoek overblijfmo- gelijkheden te scheppen. MOGELIJKHEDEN Tijdens de maandagavond gehou den bijeenkomst van de werkgroep on derwijs, waarin vertegenwoordigers van zowel openbaar als bijzonder on derwijs zitting hebben kwam naar voren dat een onderzoek naar andere school tijden wel eens erg ingewikkeld zou kunnen zijn. In de afgelopen maanden zijn er al tal van mogelijkheden ter spra ke geweest. Behalve de bovengenoem de suggestie van mevrouw Van Ame ron, zou ook gekeken moeten worden (Van één onder medewerkers) LEUSDEN - Het katholiek school bestuur In Leusden-centrum is afge stapt van het systeem van voe dingsgebieden", ook wel school- grenzen genoemd. Tot voor kort be stonden er voor de drie R.K. scholen in Leusden-centrum grenzen, wat betekende dat leerlingen uit een be paalde wijk ook gedwongen waren de school, welke voor de wijk was aangewezen, te bezoeken. Nu het R.K. schoolbestuur heeft afgezien van de bouw van een vierde R.K. school in Leusden heeft men het idee van voedingsgebieden laten va ren. Het R.K. bestuur heeft een „Per manente Commissie" ingesteld on der voorzitterschap van de voorzitter van het schoolbestuur. De commissie heeft tot taak leerlin gen zoveel mogelijk te spreiden over de drie Leusdense R.K. scholen voor kleu ter- en lager onderwijs Het streven is om te komen tot scholen met 6 klassen lager en twee klassen kleuteronderwijs, wel gebeurt de aanwijzing van een school in overleg met de ouders en het schoolbestuur. Alleen kinderen uit Leusden-Zuid, Stoutenburg en de zo genaamde buitengebieden behoeven geen toewijzing van de permanente commissie. Kinderen uit Leusden-Zuid gaan automatische naar de Kinderland- school, kinderen uit Stoutenburg naar de Klim-Op school. Op beide scholen kent men een overblijfregeling voor leerlingen die van ver komen PROGNOSES Het R.K. schoolbestuur heeft voorlo pig afgezien van de bouw van een vier de school omdat prognoses uitwezen dat een dergelijke school mogelijk een onvoldoende leerlingenaanbod zou hebben Tijdens de maandagavond ge houden vergadering van de werkgroep onderwijs kwam naar voren dat alle prognoses in Leusden drastisch bijge steld moeten worden, wil men straks niet met grote aantallen lege klasloka len blijven zitten Dat het leerlingenaan- bod in Leusden-Zuid en Achterveld zou afnemen door „vergrijzing" van de woonkernen was een ieder duidelijk, Ook werd er wel rekening mee gehou den dat het leerlingenaanbod in de ou de wijken van Leusden-centrum zou te ruglopen. Tot ieders verrassing blijken de prognoses in de nieuwe wijken, en tot nog toe in de tweede fase helemaal niet te kloppen Vertegenwoordigers van Leusdense schoolbesturen en het openbaar onderwijs drongen er maan dagavond sterk op aan om met de bijge stelde gegevens over de brug te ko men Van ambtelijke zijde bleek men niet erg enthousiast over het idee om nu al cijfers te publiceren, odmat dat aan leiding zou kunnen zijn voor het trekken van verkeerde conclusies. In dit geval bleek wethouder G. van Woudenberg het niet eens te zijn met zijn ambtelijke adviseur. Ook hij vond dat er geen en kele reden is om cijfers achter te hou den Na ruggespraak met het college wil de wethouder dan ook best een vol gende maal op de zaak terugkomen. Voor Jaap Brandligt (voorzitter LEUSDEN - Tijdens de maandag avond gehouden vergadering van de werkgroep onderwijs kwam het vakantierooster ter sprake ter sprake zoals dat er uit zal moeten zien in het schooljaar 1981/1982. Overleg van de drie regionale schoolraden in de regio Amersfoort heeft geleid tot een voorstel waar de Leusdense ouders, schoolteams en gemeente grote moeite mee zullen hebben. Een zo mervakantie van 19 juli 1982 t/m 27 augustus 1982 daar is wel overheen te komen. In het voorstel begint de kerstvakantie precies één dag voor de kerst, maar wat erger lijkt is dat men afstapt van één week voorjaars vakantie. Voorgesteld wordt om de voorjaarsvakantie, ook wel krokus vakantie genoemd, slechts twee da gen te laten duren. Juist in Leusden heeft het feit dat de krokusvakantie een hele week duurt er voor gezorgd dat het schoolverzuim rond die periode sterk is teruggelopen. Veel ouders blijken nu of met de kerst dagen, of met de week voorjaarsvakan tie naar wintersportgebieden te trekken. In het verleden kwam het nog al eens voor dat kinderen een week van school gehaald werden Weliswaar kan elk schoolhoofd in principe 10 dagen extra vrij geven per schoolseizoen, in de gemeente Leus den de verzoeken voor wat betreft de openbare scholen allemaal via de afde ling onderwijs Ook het bijzonder onder wijs is gevraagd deze procedure te vol gen. Omdat gebleken is dat een week voorjaarsvakantie erg aanslaat voelt ook de afdeling onderwijs er niet veel voor om de vakantie weer terug te bren gen naar twee dagen Alvorens een be- lissing valt, wordt het advies van de Leusdense schoolhoofden nog afge wacht Weliswaar is het bijzonder on derwijs vrij om zijn eigen vakanties vast te stellen, in Leusden is het de goede gewoonte om de vakanties op elkaar af te stemmen Ook de schoolraad voor het openbaar onderwijs bespreekt in haar vergadering van donderdag de vakantieregeling. Ook daar is het voor stel om niet af te wijken van eén week krokusvakantie Mevrouw Van Ameron (VVD) pleitte er in de werkgroep onderwijs voor om schoolraad) aanleiding om voor te stel len dan ook maar niet meer te praten over het hoofdstuk uit de onderwijsnota waarin conclusies worden getrokken uit leerlingenprognoses. Een voorstel naar de werkgroep. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN De twee kavels in de vrije sector op de plaats aan de Torenakkerweg waar het noodwinkelcentrum Rozendaal heeft gestaan, zullen gelijktijdig met de vrije sector-kavels van Munnikhoven-Bosveld ter verkoop worden aangeboden aan gegadigden. De afgelopen weken is de gemeente bezig geweest met het egaliseren van dit terrein. Het postkantoor zal voor zover het er nu naar uitziet voorlopig nog wel aan de Torenakkerweg blijven. De gemeente is nog steeds in onderhandeling met de PTT over grondverkoop in de Hamershof, waar het nieuwe postkantoor is gepland. De voorgenomen rekonstruktie van de driesprong Torenakkerweg-Aschatterweg hangt nauw samen met het vertrek van het postkantoor, zodat ook die rekonstruktie voorlopig nog niet gerealiseerd zal kunnen worden. Op de foto het terrein aan de Torenakkerweg, waar twee kavels in de vrije sector zijn gereserveerd. De aanvankelijke gegadigden voor dit terrein zijn inmiddels elders in Leusden voorzien. Vrouwenraad organiseerde themabijeenkomst Pag. 3 Spaanse ontboezeming Pag. 5 Fysiotherapiepraktijk geopendPag. 5 Agenda Pag. 5 - Lilly van Amerom de zomervakanties niet aan het eind van de week te laten beginnen. Veel arrangementen lopen van zaterdag tot zaterdag, terwijl men vaak twee dagen nodig heeft om de plaats van bestem ming te bereiken. Liever zag zij dan ook de vrijdag als eerste vakantiedag. In haar mening stond mevrouw Van Ame ron echter vrijwel alleen Voor een ieder stond het haast wel vast dat als men met de vrijdag begint er al gauw over de donderdag gepraat zal worden. In prin cipe houdt de gemeente Leusden vast aan het standpunt dat de school be zocht dient te worden tot en met de laatste officiële schooldag Alleen in uit zonderingsgevallen wil wel eens van deze regel afgeweken worden LEUSDEN Donderdag 19 febru ari is er weer een bijbelgespreksmor- gen om 10 00 uur op Herikhof 5. Inlichtingen, telefoon 943513. LEUSDEN Donderdag 26 febru ari zal dominee R A Grisnigt uit Bennekom een lezing houden voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden Het thema van deze lezing luidt „Het geluid van de vijfde engel", naar aanleiding van Openbaringen 9. De avond bégint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Jeugdge- bouw aan de Ooievaarshorsterweg Iedereen is hartelijk welkom. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, J833 GP Leusden C telefoon 033-943880 i - Sportnieuws - Boeken LEUSDEN - Op maandag 23 februari zullen de leden van de Tweede Kamer J. D. Blaauw en R. Braams, samen met het lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht M de Bruyne, een werkbezoek brengen aan Leusden, Hoogland, Baarn en Soest. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-944569 i i i Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 VRND6N centZ033-943381 install.buro 033-941235

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1