§B NOORDERRANDWEG KAN D00K6ETR0KKEN WORDEN Verkeerslichten zorgen Bocht Arnhemseweg wordt deels afgebroken VANIIAiU; IHIH3 U3MK KRANT ÈDU Vergadering Sportstichting Leusder Krant Let op! Wijziging tel.nummers Zwangerschaps- gymnastiek Glascontainers blijven bestaan Oud papieraktie voor jeugdwerk Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 444 44 4 S3' FOTO-KOPIE NODIG? coeN BGRG «033-943381 Verantwoordelijk redakteer. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 11,80p kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 19 FEBRUAR11981 - 12e JAARGANG NO. 86 (Van de redaktie) LEUSDEN - De Noorderrandweg kan nu verder doorgetrokken worden naar de Zwarteweg Een onderzoek door DHV heeft opgeleverd, dat het vuilnis van een oude stortplaats in het tracé van de weg, geen problemen zal opleveren Wethouder Wagenaar dins dagavond in de werkgroep Verkeers- aangelegenheden ,,Het is gewoon huisvuil dat daar ligt. We zullen nu een keuze moeten maken wat we er mee doen. We kunnen het laten verbranden, het wegbrengen naar elders of het ver werken in een geluidswal. Die keuze moet nog worden gedaan." Met de doortrekking van de Noorder randweg zal een probleem worden op gelost. veel van het verkeer, dat nu nog gebruik maakt van de Asschatterweg en Zwarteweg om richting Stoutenburg te kunnen rijden, zal straks van de Noorderrandweg gebruik kunnen ma ken. „Dat zal het verkeer op de As schatterweg ongetwijfeld ontlasten." al dus de wethouder. Henk Ossendrijver (CDA) was toch wel bezorgd voor het fietsverkeer op die route. ,,Het ziet er naar uit, dat vooral de Horsterweg en Stoutenburg drukker zal gaan worden. Denkt u wel aan de bescherming van de fietsers?" De wethouder wees er op, dat ook het fietspad langs de Horsterweg binnen afzienbare tijd kan worden gerealiseerd omdat geen bezwaarschriften zijn bin nengekomen na de tervisielegging vol gens de artikel 19 procedure. VERKEERSLICHTEN Harm Offereins (GPV/SGP) vroeg zich af of het niet tijd werd om een jaar na de beslissing eindelijk eens de verkeerslichteninstallatie op het kruis punt Asschtterweg/Middenweg neer te zetten. Voorzitter Wagenaar (ver baasd) „Staan die er dan nog niet? De heer Gerber van Gemeentewerken: „Nee, die moeten er nog neergezet worden. De installatie voor dat kruis punt komt oorspronkelijk van de Noor derinslag en de automaat is nu ter be studering naar de fabriek gegaan, waar hij opnieuw zal worden afgesteld Bin nenkort is realisering wel te verwach ten Deze installatie kan solo draaien - dus onafhankelijk van de installatie op de Noorderinslag - maar moet daar voor wel opnieuw geprogrammeerd worden." Wethouder Wagenaar was toch niet zo erg tevreden over de gang van zaken rond de verkeerslichtinstallaties. „Als raad nemen we een besluit en dan ho ren we een jaar lang niets meer. Er zou toch eigenlijk wat sneller gewerkt moe ten worden Harm Offereins „En bovendien zou het wel zo charmant zijn geweest indien ook wij hadden gehoord, waarom de installatie niet eerder kon worden ge plaatst." NOORDERINSLAG Werkgroeplid G. Daamen: „Ik wil het in dit verband niet hebben over De overweg bij PON en de Maanweg (Van de redaktie) LEUSDEN - De doortrekking van de Groene Zoom op de Maanweg stuit op moeilijkheden. Zoals we reeds eerder hebben gemeld, vraagt de NS voor de overgang bij de Maan weg een jaarlijks bedrag van 75.000,en dat vindt het gemeen tebestuur wel wat teveel. De voorge nomen rekonstruktie van de over weg met de aansluiting van de Groe ne Zoom op de Maanweg gaat voor lopig dan ook niet door. De Groene Zoom zal worden doorgetrokken tot aan de Zuiderinslag (nabij PON), waarna wordt teruggekeerd naar het Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopend. Zaterdags gesloten. oude tracé van de Bavoortseweg met de huidige overweg. De gemeente is niet van plan om nog langer te wach ten op een bevredigende afronding van de onderhandelingen met de Ne derlandse Spoorwegen, maar wil wel de Bavoortseweg nabij het burge meester Buining Sportpark ontlas ten. In de Werkgroep Verkeersaangele- genheden werd de doortrekking van de Groene Zoom aan de orde gesteld De gedetailleerde uitwerking ervan, met name ten aanzien van de oversteek van fietsers en voetgangers naar het burge meester Buiningpark, zal nog in de vol gende vergadering worden bekeken door de werkgroep De aansluiting op de Maanweg zal iets vloeiender gemaakt worden, zodat niet meer automatisch doorgereden kan worden, De Roov an Aldewerelt- laan in. Voor de fietsers zullen nog wel eni ge voorzieningen getroffen moeten worden, vonden de leden van de werkgroep, met name bij de Maan weg, waar de fietsers moeten over steken. De heer Witlox: „U moet daar vooral in de zomer rekening houden met druk fietsverkeer richting sport park en zwembad. De oversteek dient daar goed beveiligd te zijn." Voorzitter Wagenaar: „Mocht blij ken, dat maatregelen op dat punt ge wenst zijn, dan zullen we die treffen." de zeer verrassende afstelling van de verkeerslichten op de Noorderin slag (dat is net ee. a «spel: doen ze het vandaag wel of doen ze het niet?), maar ik wil er wel op wijzen, dat de installaties op verschillende kruispunten juridisch niet juist zijn geplaatst. Als er ongelukken gebeu ren, kan dat beslist moeilijkheden opleveren." Voorzitter Wagenaar: „We krijgen konstant vragen over onze verkeers lichten. Dat betekent, dat er veel ver warring is en dat is niet goed Alles moet nog maar eens weer op de helling. We moeten er voor zorgen, dat de ver keerslichten logisch zijn voor de wegge bruiker." De heer Gerber „Op dit moment hebben we te kampen met mankemen ten aan de programma's Het betreffen de bureau is daar hard mee bezig. Ove rigens is ook de studie over de ver keerslichten afgerond en de nota zal Middenweg in maart 1980. binnenkort gereed zijn, in een voor ie dereen begrijpelijke taal." Harm Offereins. „Als ik het goed be grijp, beschouwt de gemeente de verkeerslichteninstallaties als werkge- legenheidsobject Henk Ossendrijver „Het kost toch wel erg veel als die dingen steeds maar weer uitvallen Het moet toch goed kun nen?" Wagenaar: „Ik denk, dat we veel be ter de zaak in z'n totaliteit kunnen gaan programmeren vooruitlopend op de toekomstige situatie Nu is het zo, dat we. telkens als er een nieuwe installatie bij komt de zaak weer opnieuw moeten bijstellen om de installaties op elkaar aan te passen Dat kost niet alleen geld maar ook veel tijd." HEILIGENBERGERWEG De heer Daamen vroeg extra aan dacht voor het kruispunt Heiligenber- gerweg/Lockhorsterweg. „Die installa tie werkt lano r et altijd optimaal. Het is natuurlijk mogelijk, dat er een storing optreedt, maar als dat het geval is. dan dient de gemeente er in ieder geval voor te zorgen, dat er toezicht is van de poli tie met het oog op de levensgevaarlijke oversteek voor de scholieren De heer Gerber: „Die storingen zijn het geval van het steeds groter wordende vandalisme. De kasten worden op afschuwelijke wijze be handeld." Wethouder Wagenaar vond dat geen excuus: „Dan moeten we er voor zorgen dat we materiaal kiezen, dat tegen een stootje kan.' De heer Gerber was het daar wel mee eens, maar wees wel op de kon- sekwentles: „Het kost dan wel véél meer," waarschuwde hij de wethou der. LEUSDEN/CENTRUM - De openba re (derhalve voor iedere belangstellen- I de toegankelijke) vergadering van de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden op maandag 23 februari (aan vang 20.00 uur) in de gemeentelijke kantine aan de Zwarteweg 14 heeft de navolgende agenda: 1 Opening. 2 Mededelingen. 3. Notulen vergadering 15-9-1980 4 Informatie en discussie over activi teitencentrum tenhishal. 5. Rondvraag 6 Sluiting. Het grootste deel van de avond zal worden besteed aan de realisatieplan- (Van de redaktie) LEUSDEN - Inplaats van méér asfalt zal In ieder geval op eén plaats minder asfalt komen. En dat is in de beruchte bocht in de Arnhemseweg bij de driesprong met de Leusbroekerweg (bij de Mof). Zoals bekend heeft de werkgroep Vekeersaangelegenheden er onlangs op aangedrongen - mede naar aanleiding van klachten - om daar duidelijker aan te geven, dat automo bilisten te maken krijgen met fietsers. Een verplicht stopbord zou er in ieder geval geplaatst moeten worden, vond de werkgroep toen. Van gemeentezijde is het verzoek doorgezonden naar Rijkswaterstaat, die de situatie in ogenschouw heeft genomen Rijkswaterstaat gaat dit kruispunt nu gedeeltelijk rekonstrueren. Een deel van de bocht aan de zijde van de Mof zal nu bestemd worden voor voorsorteer-stroken, zodat de automobilisten niet onmiddel lijk met het fietspad worden gekonfronteerd Daartoe wort een gedeelte van de weg gebruikt De tamelijk ruime bocht wordt dus smaller gemaakt en het overblijvende deel voor de voorsorteerstroken gebruikt Of de situatie vanaf de Leusbroekerweg ook wordt gerekonstrueerd. werd dinsdagavond niet geheel duidelijk. nen van het activiteitencentrum (de sporthal) en het overdekte tenniscom- plex. Het ligt in de bedoeling beide ac commodaties op uiterlijk 15 oktober - over minder dan acht maanden - speelklaarte hebben. De sporthal wordt 48 m lang, 28 m breed en 7 m hoog. Daarnaast komt een achtbaans bow lingcentrum. De tennishal (in feite twee hallen naast elkaar) zal een vloeropper vlak krijgen van circa 70 x 50 meter, waarop zes banen worden uitgezet. Het complex voorziet verder in drie squash- banen en een racketbalbaan (een soort „kleuterschool" voor squash) Ten behoeve van onder meer de bouwbegeleiding, de beheersvorm en de toewijzing van speeluren worden nog werkgroepen gevormd. Het is de bedoeling, dat de accommodaties prin cipieel bestemd zijn voor inwoners van Leusden Eventuele overcapaciteit komt ter beschikking van niet-Leusde- naren. Het bezoeken van de vergade ring van de Raad van Advies kan geïn teresseerden wel informatie verschaf fen. Rozendaallaan 9 Leusden-C VflNDÊN install.buro 033-941235 NBG-woningen grotendeels nog niet verkochtpag.3 Rooie Vrouwen en kernbewapeningpag. 3 Achtervelds nieuws pag.5 Sportnieuwspag.7 De mens In z'n werk pag.9 Kantlijnpag.9 Medische dienstenpag.9 Kerkberichtenpag.9 Grote Munch-tentoonstelling in Amersfoortpag.11 Boekenpag.12 Films In Amersfoort. pag.13 Doktersdienst: 03425-1222 LEUSDEN - Maandag 23 februari om 19.45 uur en woensdag 25 februari om 20.45 uur beginnen er weer nieuwe cursussen zwangerschapsgymnastiek. Deze cursussen zijn bedoeld voor vrou wen die rond mei een baby verwachten De lessen worden gehouden in het wijk- gebouw, Rozengaarde 33. Opgave ter plaatse, inlichtingen telefoonnummer 941218 LEUSDEN - B en w. hebben beslo ten de huidige manier van glasinzame ling via glascontainers voort te zetten. Sinds de start met de glascontainers in juni vorig jaar is er 120 ton glas ingele verd, op jaarbasis betekent dit 205 ton, oftewel ruim 34% van de totale hoe veelheid gebruikt glas die in Leusden vrijkomt. In Amersfoort bedraagt dit per centage 18,9% LEUSDEN - Door het jeugdwerk van De Til wordt aanstaande vrijdag 20 fe bruari weer een oud papier aktie gehou den. ledereen die oud papier en/of lom pen heeft en dit wil afstaan voor dit doel, kan het vrijdagmiddag bij De Til depo neren. Zij die beslist niet in de gelegen heid zijn het te brengen, kunnen dit mel den Er zal dan getracht worden het op te halen U kunt dan bellen tot uiterlijk donderdagavond, telefoon 941826 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. -.03420-16141 V

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1