Achterveld gaat uitgebreid carnaval vieren SVA chauffeursavond en kampeerweek Programma Koninginnedag in Achterveld Carnavals kalender Jeugd judo wedstrijden Feestavond SPAANSE ONTBOEZEMINGEN AMBC hield jaarvergadering Kaartavond AMBC- Tour de Junior Avanti-dames gelukkig met winst Bijeenkomst landbouw organisaties FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Weet u nog...? Waterloo Documentatie centrum voor De Regenboog Parkeerterrein op 't Erf wordt verbeterd In maart inspraak 1e deelnota verkeersplan DONDERDAG 19 FEBRUAR11981 ACHTERVELD - Volgende week vrijdag 27 februari zal het Carnavals- geweld weer over het Puupenkop- pendorp losbarsten. Voordat Prins Frans Puup de Zevende die avond alle zotten en zottinnen zal verwelko men heeft hij op woensdagavond reeds een bezoek gebracht bij de be woners van huize St. Joseph en de bewoners van Sinecura. In de recrea tiezaal van het huis zal woensdag avond door de bewoners en het per soneel een carnavalsfeest worden georganiseerd. Prins Frans met zijn adjudant, de Raad van Elf en hun da mes zullen dit feest met hun aanwe zigheid opluisteren. Gezien de suc cessen van voorgaande jaren be looft het ook dit jaar weer een gezel lige en uitbundige avond te worden. De bewoners van huize Pruumtabak zullen er alles aan doen om deze avond te laten slagen. Vrijdagmiddag 27 februari zal de Prins met zijn gevolg de R.K. basis scholen Onze Wereld en St. Jozef be zoeken waarbij natuurlijk de kleuter school Hummeltjeshonk zeker niet overgeslagen zal worden. Vrijdag avond 27 februari is het dan de beurt aan de puupen en puupinen. De zaal van het 100 gramgebouw gaat open om 20.30 uur. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hofkapel, de band Fix Fox en Black Power. Traditie getrouw wordt deze avond ook weer de krentepuup uitgereikt aan een Achter- velder die zich het afgelopen jaar zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap. De uitreiking zal om ongeveer 21.30 uur plaats vinden. Voor degenen die het leukst en het origineelst verkleed zijn, zijn er leuke prijzen te winnen. Kaarten voor deze avond zijn vanaf vrijdag 20 februari verkrijbaar bij boekhandel Vos 't Hoekie De zaterdag zal voor Prins Frans ook weer een drukke dag zijn Die dag bezoekt hij eerst een aantal zieken, 's Avonds is hij dan weer aanwezig bij de carnavalsviering in cafe Buitenlust CARNAVALSOPTOCHT Zondagmiddag 1 maart zal weer de inmiddels traditionele Carnavalsop tocht worden gehouden Het thema voor dit jaar is.Het dorp doet het weer". Een thema waarbij de bouwers van de wagens, de groepen en de individuelen alle kanten mee uit kunnen. De opstel ling is op het parkeerterrein bij het Kerstenssportpark. De deelnemers van de wagens worden wel verzocht zich via de Jan van Arkelweg en Kletter- steeg naar de plaats van opstelling te begeven De opstelling begint om 12 30 uur en er zal precies om 13.00 uur wor den gestart. De deelnemers worden wel verzocht hier degelijk rekening mee te- houden. Ook voor deze optocht zijn weer een aantal prijzen beschikbaar Indien het weer het toelaat vindt de prijsuitreiking plaats op de parkeer plaats voor hotel De Roskam Kinderen die in de optocht willen meelopen kun nen zich hiervoor opgeven bij Dick Bijl. Van Oldenbarneveltstraat 18. Henk Smit. Verjaegde Ruyterweg 1A. textiel- huis Wijntjes aan de Hessenweg en Boekhandel Vos 't Hoekje. De deelnemende kinderen moeten zich persoonlijk aan huis komen opge ven daar er bij de opgave gelijktijdig een nummer wordt verstrekt zodat ze zich bij de opstelling zo kunnen invoegen. Kinderen die niet aan de optocht deel nemen. maar wel aan het kindercarna val willen deelnemen kunnen vanaf 14.00 uur in Ons Gebouw terecht. Hier zullen zij door de dames van de Raad van Elf gezellig worden beziggehou den De ouders kunnen hun kinderen dan om ongeveer 16.30 uur weer daar komen afhalen De route van de optocht is als volgt Kerstensportpark, Hessenweg, voor St Joseph langs, Hessenweg, Jan van Ar kelweg. Pater Stormstraat. Walter van Amersfoortstraat, D van Weedestraat, van Oldenbarneveltstraat, W van Amersfoortstraat, Jan van Arkelweg, Verjaegde Ruyterweg. Van Oldenbar neveltstraat, pater Stormstraat. W van Amersfoortstraat, Hendrik van Vian- denstraat, Verjaegde Ruyterweg, Hes senweg tot aan Coóperatieplein De route is vastgesteld onder voorbehoud dat indien er zich onvoorziene omstan digheden voordoen de route kan wor den gewijzigd Dit feit heeft zich vorig jaar ook voorgedaan toen bezoekers hun auto zodanig op de hoeken van enkele*straten hadden geparkeerd dat het niet mogelijk was om met de praal wagens die straat in te rijden In de avonduren zal de Prins met zijn gevolg aanwezig zijn in hotel De Roskam. Maandagavond is het dan de beurt aan de tieners van 13 t/m 17 jaar Zij kunnen zich dan uitleven met hun tie nercarnaval. De zaal gaat open om 19.30 uur en het feest zal beginnen om 20 00 uur De muziek wordt verzorgd door Fix Fox. Ook deze avond zijn er voor de mooiste en origineelste costu mes weer mooie prijzen te winnen Kaarten voor die tienercarnaval kunnen vanaf vrijdag 20 februari worden ge haald bij boekhandel Vos 't Hoekje Als slot van het carnavalsfeest zal dinsdag avond 3 maart het bejaardencarnaval in het 100 gram gebouw worden qehou- denEr wordt deze avond veel jeugd van vroeger verwacht. Mochten er bejaar den zijn die met vervoersproblemen zit ten dan kunnen zij dit voor 25 februari opgeven bij de secretaresse van de ver eniging mevrouw G Hilverts-Potze, Walter van Amersfoortstraat 2. telefoon 1990. Als men zich tijdig opgeeft, dus voor genoemde datum dan kan men er zeker van zijn dat de Prins en zijn Raad er voor zullen zorgen dat men netjes wordt afgehaald en ook weer thuis ge bracht. ARMBAND De jury die de prijzen moet toe kennen is herkenbaar aan een oranje armband. De optocht begeleiding die er zorg voor draagt dat alles naar wens verloopt, is te herkennen aan een rode armband. ACHTERVELD - Maandagavond hield de Auto-, Motor- en Bromfiets Club de jaarlijkse algemene leden vergadering. De opkomst van de le den was deze avond wel zeer teleur stellend. Behalve zes bestuursleden, één bestuurslid was met kennisge ving afwezig, waren er vier leden pre sent. Twee leden uit Achterveld, één uit Barneveld en één uit Amersfoort. De voorzitter opende de vergadering met een kort welkomswoord. On danks de zeer geringe ledenopkomst hoopte hij toch dat het een nuttige bijeenkomst zou worden. De notulen van de vorige ledenvergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat er in to taal zeven ritten gereden waren. De deelname viel niet tegen. In de tour klasse waren er 162 deelnemers ge weest en in de sportklasse 52. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat men er financieel aardig uitgespron gen was. Er was een klein batig saldo Bij controle door de kascontrolecom missie bleek dat de boeken van de pen ningmeester geheel in orde waren. Af tredend als lid van de kascontrole commissie was de heer W. Meinten. In zijn plaats werd de heer G. Bos geko zen. De commissie bestaat momenteel uit de heren C. van 't Klooster, D Bijl en G. Bos. Het ledenbestand is het afgelopen jaar met 25 nieuwe leden toegenomen, ACHTERVELD - Door onvoorziene omstandigheden kon de revanche kaartavond A.M.B.C.-Tour de Junior op maandag 16 februari niet doorgaan. De kaartliefhebbers van beide verenigin gen kunnen nu de strijd tegen elkaar aanbinden op maandag 23 februari. De wedstnjd begint om 20.00 uur en wordt gehouden in D'Ouwe Peerdestal Echt genotes en verloofdes zijn deze avond ook van harte welkom zodat de vereniging momenteel 78 le den telt. In verband met de steeds stij gende kosten kwam het punt contributieverhoging ter sprake De laatste contributieverhoging had plaats gevonden in 1977. Allen gingen met de door het bestuur voorgestelde verho ging accoord De contributie bedraagt nu voor de leden 12.50. Als inschrijf geld voor de te rijden ritten betalen de leden 7,50 en de niet-leden 12,50 Het opgestelde reglement voor de sport- en tourklasse werd na aanbren ging van enkele wijzigingen goedge keurd. De voorzitter deelde mede dat er een schrijven van de Stichting Achterveld 600 was binnengekomen met het ver zoek tijdens de viering van dit feest op een te organiseren sportdag ook een sportevenement op touw te zetten. En kele suggesties zullen nader worden bekeken. De vaste rit die in verband met het 25-jarig bestaan van de vereniging vo rig jaar was uitgezet, zal ook dit jaar weer gereden kunnen worden Tijdens de rondvraag kwamen er nog enkele punten naar voren zoals het animeren van de taak als uitzetter, na een rit niet alleen de borden en vlaggen weghalen, maar ook de aan bomen en palen vast gemaakte letters. Hoewel er ook in het komende jaar weer prijsstijgingen zullen zijn, hoopt men ook dit jaar weer goed te kunnen draaien. Of de prijsstijgingen van de benzine een invloed op deelname aan de te rijden ritten zullen hebben, moet worden afgewacht ACHTERVELD - Zaterdag speelde het damesteam van Avanti in Leus den tegen Dindoa uit Ermelo. De Achterveldse dames waren zeer ge concentreerd en bereid de opgaande lijn in de competitie uit te buiten. On danks fel verzet van de Ermelose ploeg won de „thuisclub" de eerste set. De tweede set ging naar de gas ten, die beter Ingespeeld raakten. Avanti rook echter kansen op mini maal een gelijkspel en in dat geval op 1 puntje. Het tempo werd flink opge voerd en mede door de goed opslag van één der Avanti's en vlot lopende combinaties werd de derde set een Achterveldse zege. Met die 2-1 stad was het Avanti-team niet meer te stuiten. Een gelijkspel was immers reeds binnen en waarom zou dan 3-1 niet tot de mogelijkheden beho ren? De Achterveldse ploeg voerde zeer nauwgezet de aanwijzingen uit van de coach en slaagde er tenslotte in ook de vierde set winnend af te sluiten De eerste winst na een kwakkelperiode was binnen Tot zeer grote vreugde van alles wat Achterveld was. Eerst en voor al vanwege het volledige herstel van de formatie en verder door de zwaarbe vochten zege in een zeer attractieve wedstrijd. Betere tijden lijken aangebro ken te zijn voor de Avanti's. ACHTERVELD - Zaterdagavond 21 februari zal weer de jaarlijks te rug kerende chauffeursavond wor den gehouden in de kantine van het sportpark. Dit is een avond voor ou ders en medewerk(st)ers die zich tij dens het voetbalseizoen beschik baar hebben gesteld om de jeugdle den naar de uitwedstrijden te bren gen. Het belooft weer een echte ge zellige avond te worden met bingo, verlotingen en dansen. De muziek wordt deze avond verzorgd door Ed dy van de Brink. Op deze manier hoopt de S.V.A. iets terug te kunnen doen voor hetgeen voor de vereni ging is gedaan. De aanvang is om 20.00 uur. De chauffeurs die tot he den nog geen uitnodiging hebben ontvangen zijn natuurlijk ook van harte welkom. Ook is het zoals de laatste jaren ge bruikelijk is. nu weer de bedoeling om deel te nemen aan de N.K.S.-jeugd- sportkampen. Dit kan alleen doorgaan als er bij de jeugd voldoende belang stelling is. De weken die gepland zijn zijn voor de jongens van 8-10 jaar van 19 t/m 25 juli te Wansum en voor de jongens van 12 t/m 22 augustus te Val- kenswaard. De elfjarigen zullen over beide groe pen worden verdeeld De kosten voor deelname zijn 100 gulden per persoon, inclusief vervoer Inschrijving voor een van deze kampen is mogelijk tot 20 fe bruari bij C. H van Marwijk, Bisschop van Dieststraat 5. De inschrijvingen worden bij binnenkomst genummerd, dus wie het eerst komt, heeft de meeste kans Een ieder die nog geen inschrijf formulier heeft ontvangen, kan dit als nog afhalen bij C. H. van Marwijk. Bis schop van Dieststraat 5. plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Door de afdeling Woudenberg van de landbouworgani satie U.L.G. is op maandag 23 februari een gezamenlijke bijeenkomst te Wou denberg georganiseerd voor de afdelin gen van de landbouworganisaties CBTB afd Woudenberg. CBTB afd Scherpenzeel. A B T B afd Leus den. A B.T.B afd. Achterveld. U L.G. afd. Leusden, U.L.G. afd Renswoude en U L.G. afd Woudenberg De aan vang is om 20 00 uur in de zaal van hotel Schimmel. Na de opening zal er een lezing wor den gehouden doorDrs. R. P. H M van de Linden, kamerlid voor het CDA in de Tweede Kamer. Deze behartigt de landbouwzaken voor zijn fractie Het onderwerp van deze avond zal zijn ..Wat is de toekomst voor de agrariër in de 80er jaren". Het ligt in de bedoeling dat zowel de melkveehouderij als de veredelingssector de nodige aandacht zullen krijgen. Na de pauze zal er gelegenheid zijn om naar aanleiding van het behandelde onderwerp vragen te stellen Hierna zal er nog een rondvraag zijn waarna deze bijeenkomst zal worden gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Door het feestco mité is Inmiddels het officiële pro gramma voor de viering van konin ginnedag op 30 april vastgesteld. De feestelijkheden zullen op woensdag 29 april beginnen en wel met een lampionoptocht. De opstelling zal plaats vinden bij de R.K. school „On ze Wereld". Aanvang van de opstel ling om 19.00 uur waarna de start zal zijn om 19.30 uur. De route is als volgt: Walter van Amersfoortstraat - Van Oldenbarneveltstraat - Verjaeg de Ruyterweg - Hessenweg - voor huize St. Joseph langs en dan naar Ons Gebouw. Hier zal de optocht worden ontbonden waarna in Ons Gebouw de prijsuitreiking zal plaats vinden. Donderdag 30 april zal het feest worden voortgezet. Er zal wor den begonnen met de traditionele re veille om 7.00 uur. Men dient er wel rekening mee te houden dat brom fietsen met een open uitlaat of zon der uitlaat niet worden toegestaan. Om 7.30 uur start de muziekvereni ging D W.S met een rondgang door het dorp Door de A M B.C wordt er daarna een puzzelrit georganiseerd waaraan iedereen kan meedoen. De start is om 9.00 uur bij hotel De Roskam Ouders die aan deze rit willen meedoen maar met hun kinderen zitten kunnen deze kinderen in Ons Gebouw brengen waar zij zullen worden opgevangen en bezig gehouden. Zij kunnen dan tevens de De tent, waarin De Gouden Klomp het jubileum gaat vieren Vrijdag 20 februari: 19.15 uur: Haaien-carnaval zwembadrestaurant in het Zaterdag 21 februari: 14.00-16.00 uur receptie t.g.v 11 jaar Gouden Klomp in de feesttent aan de Larikslaan 17.00 uur. reünie oud-functionarissen van de Gouden Klomp in de feesttent 20 00 uur: carnavalsfeest 11 Gouden Klomp in de feesttent jaar 20 00 uur. carnaval Mixed Hockey Club Leusden in het clubhuis. Volgende week komen wij terug met de carnavalsaktiviteiten van de Gouden Klomp en de Puupenkoppen. Wie nog meer carnavalsnieuws kwijt wil, gelieve te bellen 941380 ER IS GEEN NIEUWS Midden in de nacht, om zeven uur 's morgens breekt de hel weer los achter ons landgoed Een jaar geleden was het heien, toen kwamen de koppensnellers waarbij ik me afvroeg of die palen niet wat korter konden, of wat dieper de grond in zodat de te lange stuk ken er niet afgehakt hoefden te wor den Waarom zal je het gemakkelijk doen als 't moeilijk ook gaat. Toen kwamen de betonmolens die weken achtereen de ruiten deden rinkelen en het zitten in het tuintje onmogelijk maakten. De laatste tijd zijn het andere bouwvakkers die naast het getim mer hun werkzaamheden opluiste ren met oorverdovende muziek, nou muziek, uit een paar radio's. Het is het hete gekrijs van juffrouwen en meneren die via ons kostbare cul tuurgoed Hilversum drie'' de hele buurt laten meegenieten Het heet dan popmuziek en er is dan nog een meneer die hitserig al dat schoons met luide keel aanbeveelt Timmeren is goed om aan te ho ren, dat betekent werk, werk waar we zo hard om verlegen zitten. Wat gaat de tijd toch snel luttele jaren geleden was in veler ogen werk, net als winst eigenlijk een vies begrip,' een twintig unge werkweek was voor velen het ideaal Maar timmeren met als begelei ding Hilversum 3" is een ware be zoeking. vooral om voor zevenen 's morgens Hoe zit het eigenlijk met de BUMA rechten, als iemand in z'n bedrijfje de radio aan heeft staan moet hij er dan voor betalen Het is een geluk dat de timmerdag kort duurt, om half vier is er geen mu ziek" en geen timmerman meer te horen. Maar dat timmeren is nodig want tegen al dat hout moeten straks die sombere zwarte golfplaten komen, die kleur is een teken des tijds, 't is gedaan met de vrolijker dakpannen Wat me verbaast en ongerust maakt, is dat er niemand naar die huizen in aanbouw komt kijken. Tot voor kort was er voor zulke huizen vooral in weekeinden veel belang stelling, dan zag je mensen die al liepen te kijken en te meten waar het dressoir of de bielzen moesten ko men te liggen Ze tikten tegen de binnenmuren om te zien of die stevig waren, d'r viel er dan weieens een om maar met de toekomstige wandbekleding kwam dat wel weer goed, dan bleef het wel staan. Maar nu, eens hebben we op een zondag een jong stel gezien dat kennelijk interesse had, maar goed dat Hilversum 3 toen niet aan stond, dan waren ze zeker gevlucht. We wonen in een net dorp anders zou ik toch bang zijn voor krakers in de toekomst, nee dat doen we hier niet, of, of? Gezien de ambitieuze plannen voor nog veel koopwonin gen en de minimale belangstelling hiervoor vrees ik toch met grote vre ze Overigens vind ik krakers ver dienstelijke lui, ze zorgen voor werk. de glasfabrieken kunnen het niet aan, schilders en verdere bouwvak kers, slopers, stratenmakers komen handen te kort, m'n liefje, m'n liefje wat wil je nog meer? Al die toestanden komen door de hoge rente die de banken rekenen, zegt men, over hoge rente gespro ken. Ik las in de ..Tachtigjarige oor logvan Jan Presser (Jan maakte die oorlog niet hij beschreef hem): Koning Philips de tweede leende 600 000 gulden van de bankiers van Antwerpen en Amsterdam om de oorlog tegen Holland te kunnen voortzetten tegen 23". er is geen nieuws onder de zon.~ Die bankiers waren toen al slech terikken, om geld tegen je eigen land aan te bieden Er is geen nieuws onder de zon, alle dingen die er zijn, zijn reeds geweest, zei de wijze Ko ning Salomo een paar duizend jaar geleden. En dat verzoent me met al die problemen Salomo kon het we ten, die leefde ook in een turbulente tijd. En zo kom ik via huizen en hoge rente weer op het filosofisch pad. Wat ik zo triest vind is dat er telkens naast jongere regelmatig oudere Hamersveldersin het dorpse ver keer omkomen. Zij hebben geen be grip meer van het gevaarlijke ver keer in hun eens zo rustige dorp Zo pas weer een oude overbuurvrouw van ons, zo uit het leven weggegre pen. Enbuur" Aalt v.d. Hoef eens, jaren geleden, groenteman-pionier in het toen zeer kleine dorp, plotse ling weg, zij het niet door een onge val. Zo uit een gezin dat gezamenlijk jarenlang bedrijvig is bezig geweest Dan denk ik weer aan figuren die zo maar niet uit de herinnering gaan Burgemeester Van der Post, Pas toor Kitselaar, Dominee Jan Kelder, allen mensen, die midden in hun ac tief leven weggenomen werden, en zo herinner ik me tientallen uit onze dorpse tijd, jong en oud Het leven gaat verder, zeggen dan de omstanders, en zo is het ook, maar het is tragisch en triest. Ik moest denken aan wat we in onze vorige woonplaats meemaak ten met een dominee, het was het niet meer zo'n jonge. Hij bezocht veel oude mensen, de bejaarden huizen" - wat een naar woord - wa ren nog niet dik gezaaid Als hij op huisbezoek was had ie altijd wat ge reedschap bij zich. Een tang, een schroevendraaier en nog het een en ander En naast de blijde boodschap die hij probeerde te brengen deed ie gelijk wat klusjes Een kapotte lamp vervangen, een los draadje vastzet ten, een schroefje vast, traploper vast maken Meestal was er wel iets wat die oude mensen zelf net niet konden repareren Als ze ooit eens moeite hadden met boven-achter onder- voor of naaste buren, trok ie er op af en probeerde het goed te krijgen, en dan zei ie ook wel eens woord dat niet in de domineekraam thuis hoor de Maar hij moest op het matje ko men bij de kerkeraad, de broeders brachten hem aan z'n verstand dat z'n taak in het geestelijk vlak lag en dat hij geen klusjesmannetje was. Tot groot verdriet van z'n oude ge meenteleden. Sp Elke vrijdagavond serveren wij ons 5-gangenmenu 35.- Restaurant Doornseweg 18 Leusden' (Leusderhen voor reserveren tel. 033-15177 Gevonden en verloren ACHTERVELD GEVONDEN/VERLOREN Bij de politie te Achterveld, telefoon 1607 zijn als gevonden en verloren op gegeven verloren: een gouden speld, bladmotief, gevonden: een rode muts. LEUSDEN - B en w. zullen de raad voorstellen het verzoek van de Vereni ging tot Instandhouding van Protes tants-Christelijke Scholen met de Bijbel te Achterveld in te willigen om de finan ciële middelen beschikbaar te stellen voor het opzetten en inrichten van een documentatiecentrum ten behoeve van de lagere school ..De Regenboog". LEUSDEN - In afwachting van de aanleg van definitieve parkeervoorzie ningen aan de Mulderij hebben b. en w. besloten de tijdelijke parkeerplaats op 't Erf van een klinkerverharding te voor zien. Tevens zal de verlichting op 't Erf worden verbeterd (Van de redaktie) LEUSDEN - De eerste deelnota van het Verkeersplan Leusden zal binnen kort aan de bevolking worden voorge legd. Deze deelnota, planvoorberei ding, behelst o m een inventarisatie van de knelpunten in het Leusdens ver keer, de randvoorwaarden, doelstellin gen en prioriteiten Tussen 11 en 28 maart a s. zal inspraak op de deelnota gepleegd kunnen worden Er zal een expositie aan het onderwerp worden gewijd en bovendien zal Bureau Voor lichting van de gemeente voor huis- aan-huis informatie zorgdragen. LEUSDEN/CENTRUM In de gymzaal Berkelwijk bij de basis school de Heerd worden op 21 febru ari judo-teamwedstrijden georgani seerd met deelname van Amersfoort A en B, Liendert, Hoogland, Wouden berg, Nijkerk en Leusden. De wed strijden voor judoka's van 8 tot en met 12 jaar vangen om 15 00 uur aan. Leusden komt op de mat tegen Lien dert. Hoogland en Nijkerk Er wordt op veel belangstelling gerekend en kijken kost niets LEUSDEN/CENTRUM De jaar lijkse feestavond van de psotduiven- houdersvereniging Leusden wordt dit jaar gehouden op vrijdag 20 febru ari in de kantine van Roda '46. Aan vang 20.00 uur, In de loop van de avond worden de prijzen uitgereikt, die gewonnen zijn bij de kampioen schappen in het vliegseizoen 1980en op de postduivententoonstelling dd. 23 november in De Til. Voorts wor den enige rondjes bingo gespeeld en bestaat er gelegenheid tot dansen op muziek van het trio Huub Fremou.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5