Poelierswinkel Brons door dochter geopend ,Het fijne van dit werk is de afwisseling, je staat niet alleen maar in de bak' Kantlijn Hulpdienst gemeente- diakonaat Dorpskerk „lie AIKNS in xijiilYEKK" Marijke van Wegen van manege De Klaveet INGEZONDEN WEEKENDDIENSTEN loep op Leusden kerkdiensten LEUSDEN - Dinsdagmiddag opende de jongste dochter van het echtpaar Brons hun poelierswinkel aan 't Erf 10. De negen maanden oude dochter trok met behulp van haar oma heel professioneel aan het touwtje van de poeliersvlag waarmee zij de winkel van haar ouders officieel voor geopend verklaarde. Op het ogenblik staat er ook een gigantisch grote kip op 't Erf Maar o fid eook gouden eieren legt, valt te betwijfelen Je weet het maar nooit met kippen, want wie was er nu eerder de kip of het ei. LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: Zat 28 febr 19 00 uur H Mis, voorganger en predikant A. Goes DEZEWEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 26 februari 19.30 uur: Vergadering Raad. Donderdag 26 februari 20.00 uur: EH- BO-instruktieavond door Astmafonds. De Heerd Zaterdag 28 februari van 10.00 tot 12.00 uur: Rare neuzencarnaval in Blij- hof, leeftijd 6-12 jaqr Zaterdag 28 februari 20.00 uur: Car naval voor de jeugd in De Til. Maandag 2 maart van 19.00 tot 21.30 uur: Kindercarnaval in De Til Maandag 2 maart 20.00 uur: Vergade ring Welzijn en Onderwijs, raadszaal Dinsdag 3 maart van 14.00 tot 16.30 uur: Kijkdozenwedstrijd in Blijhof Dinsdag 3 maart 20.00 uur: Vergade ring Openbare Werken en Ruimtelijke OrcHoninn zo. 1 maart 9 00 uur H Mis met herenkoor. 11.00 uur Gebedsdienst met communievie ring, gezinsdienst F Overbeek. Herv^Geref. Marcuskerk: 9.00 uur geref herv. woorddienst ds. Weer- nekers, 10.30 uur geref. herv. zendings- dienst, ds. A. Vos uit Gemnes; 19.00 uur geref.'herv. woorddienst ds. J. S. Ridderbos. Geref. Kerk (Vrijgem.): 9.30 uur ds M. Nap: 16 45 uur: ds. M. Nap. LEUSDEN-ZUID Don Bosco-kapel Dorpskerk. 9.00 uur geref zendingsdienst ds A Vos uit Eemnes, 10.30 uur: hervormde woorddienst ds. J Weernekers. 18.30 uur hervormde woorddienst (GB) ds A. den Hartogh uit Leusden ACHTERVELD Ger. Kerk De Glind Jeugddorp: Zondag 1 maart 10 00 uur: ds. S. de Jong uit Lunteren, 19 00 uur ds. J Jellema. Ned. Herv. Kerk: Zondag 1 maart 9.00 uur: ds. J. Koele uit Nijkerk R.K. Kerk: zaterdag 28 februari 19.00 uur Gebeds dienst met Communieviering geleid door pastor F. Overbeek Zondag 1 maart 8 30 uur Gebedsdienst met communieviering geleid door pastor F Over beek; 10.30 uur H Mis, voorganger en predi kant F Overbeek. tevens kinderwoorddienst 11 'k Zag Mandemaker stiekum wat van die Gouden Klomp-bankbil jetten verzamelen. Ter dekking van het exploitatie-tekort? ,,Het Ansfridusprojekt loopt als een trein lees ik in mijn lijfblad Dat zal de wethouder voor het openbaar vervoer een genoegen doen. ..Het parkeerterrein op 't Erf wordt verbeterd'Hoezo? Was daar dan een parkeerterrein? VVD-ers op werkbezoek Als dat bezoek nou óók maar werkt Je kunt op je klompen aanvoelen dat onze burgervader gouden tij den beleeft Nog eventjes en Rijkswaterstaat gaat de Moerdijkbrug verleggen naar de Eem Eend in Langenbeek ..Heeft de Leusder Krant ook wat grotere nestkastjes beschikbaar als ik een nieuwe abonnee opgeef?" Schapenk mag wel oppassen de damesschietclub van Ons Genoegen in Achterveld is nu ook al aan het oefenen. Wanneer stelt het gemeentebe stuur een hooggesalarieerd funktionaris aan voor een brede maatschappelijke diskussie over de VVT? Als de provincie niet oppast ver rijzen er straks in Achterveld ver rassend veel tenten Nou stoppen we over de VVT: de grap heeft nu wel lang genoeg geduurd. Het vrou wenkoor Krimpvrij kwam toch wat gekrompen naar Leusden om hier op te treden. Treecksangh werd bijna treur zang. Belbus: de St. Bernhardshonds van het openbaar vervoer. Het gemeentebestuur gaat straks hoog van de toren blazen om die windmolen aan de gang te houden nu de Hamershof ein delijk haar koepel heeft gekre gen. Wat doet de Gouden Klomp nou op het werkgelegenheidster- rein? Logisch toch? 't Is toch schone vermaakindustrie? Volgende week begint de kro kusvakantie. De krokussen zul len dat niet op prijs stellen, denk ik. V LEUSDEN - Leusden is uitge groeid tot een wijkuitgestrekte ge meente, waarin de onderlinge con tacten nog niet zo hecht zijn. Dat heeft ook voor de hulpdienst gevol gen gehad, we moesten nieuwe vrij willigers zoeken in Groenhouten, Ak- kerhoeve-Noordwijck en Langen beek. Gelukkig zijn we hierin ge slaagd. De bedoeling van de hulpdienst is - een tijdelijke brugfunctie vervullen tot beroepsmatige hulp mogelijk is - inspringen waar buren- en familie hulp ontbreekt - buren- en familiehulp activeren Wat wordt er gedaan - huishoudelijk werk bij ziekte of onge val - autovervoer naar polikliniek, bezoek uur, enz. - oppas verzorgen bij ernstig zieken - met invalide wandelen - kleine karweitjes voor bejaarden - bemiddelen en eventueel advies ge ven In de afgelopen jaren zijn in Leusden- Zuid vele vrijwilligers op pad geweest om iets, soms veel voor anderen te doen. Het blijkt steeds meer. dat men sen, éénmaal op het spoor van moge lijkheden tot hulpverlening gezet, vin dingrijk worden in het opsporen van si tuaties in de eigen omgeving waarin de één de ander tot hulp kan zijn. Wilt u meer informatie, heeft u hulp nodig of wilt u hulp bieden, neem dan contact op met Voor Groenhouten, Akkerhoeve- Noordwijck, Langenbeek: mevr Langbroek-Weesboom 13 - tel. 940130 Mevr. Lawalata - Wanmolen 20 - tel 944237 Voor zuid: Mevr. Abbring - Pr Christinalaan 7 - tel. 942047 Mevr Schwencke-v d. Scheltuslaan 44 - tel 940635 Wanneer u de nummers op uw kalender noteert, heeft u in noodgevallen alles bij de hand. Voor het gebied ten noorden van de Noorderinslag - Middenweg kunt u zich tot de hulpdienst Marcuskerk richten Gevonden en verloren VERLOREN Sleutel; kentekenplaat BX-04-XB; huissleutel en autosleutel met plaatje van carnavalsvereniging Amersfoort; girobetaalkaarten; blauwe kinder schoen, maat 22. zwarte portemonnee met 25 gulden, nota's en lidmaat schapskaarten; bruien etui met tegoed bon van 60 gulden GEVONDEN Vier autosleutels aan ring, gouden speld. AGENDA ACHTERVELD Vrijdag 27 februari 19.30 uur: Klont Creatieve avond. De Moespot Vrijdag 27 februari 20.30 uur: Groot Carnaval, Ons Gebouw Zaterdag 28 februari 20.00 uur: Klont Discoavond Zaterdag 28 februari 20.00 uur: Car navalsavond. Café Buitenlust Zondag 1 maart 13.00 uur: Carnavals optocht Zondag 1 maart 14.00 uur: Kindercar naval, Ons Gebouw Zondag 1 maart 20.00 uur: Carnavals avond, Hotel De Roskam Maandag 2 maart 20.00 uur: Tiener carnaval, Ons Gebouw Dinsdag 3 maart 20.00 uur: Bejaar dencarnaval. Ons Gebouw Dinsdag 3 maart 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem, Ons Gebouw Woensdag 4 maart 14.30 en 19.00 uur: Chr. Vrouwenvereniging Bazar, Christelijke School GEEN DEKWIT Inhakend op de kritieken van Anco Mali in de Leusder Krant van dinsdag 24 februari 1981op het werk van de leden van de schildersclub ..Loysden" wil on dergetekende er op wijzen dat er in het aquarel ..Zuid Engeland" pertinent geen dekwit is gebruikt, maar dat het wit van het papier zorgvuldig is uitge spaard. Overigens vérder goede kritiek. Met de meeste hoogachting. Th. Uilenbroek. Asschatterweg 159, Leusden klassen 4. 5 en 6 Weekeinde 28 feb. t/m 1 maart: HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den. voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst'du Boeuff. Boersema Koch, Lantink Verhagen. Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar. dr. W. van den Berg, Marterhoeve 1, Leusden-C, tel. 945735. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden. winkelcentrum De Bie- zenkamp. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20.00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur. WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. I. I. Kipp-Nijhuis, Prins Hendriklaan 17, Leusden, tel. 940346 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 26-2 Lm woensdagavond 4-3. VERLOSKUNDIGE Mevr. Thuis-Paulussen, Kon. Wilhelmina- laan 18, Amersfoort, tel. 10886 b.g.g. 722000. TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING. De spreekuren van de gezamenlijke dienst verleningsinstellingen in Leusden en Achter veld zijn als volgt Leusden-centrum: In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18. tel 945618 Maatschappelijk werk woensdag 10.00- 11.00 uur Gemeente Leusden, donderdag 14 00-15.00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14 00- 15.00 uur dinsdag van 14 00-15 00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AMID); don derdag van 14 00-15.00 uur PSC Leusden-zuid: In Kruisgebouw, Roo van Al- dewereltlaan 13, tel. 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 1100 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14 00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: maan dag 13.00-14 30 uur AMID; vrijdag 14.00- 15 00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw. Roo van Alde- wereltlaan 13. tel 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 11.00 uur Gewme Achterveld: Kruisgebouw. Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9 00-10 00 uur gemeente Leusden Gezinsverzorging en bejaardenhulp: vrijdag 9.00-10 00 uur MDE, Maatschappelijk Werk MDE: maandag van 11 00-12.00 uur. Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland, tel035- 45555. Moeders voor Moeders: Mevr M. L. Ro- zendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47. Ach terveld. tel 03425-1853 Werkgroep „Laat leven" te Leusden. hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap. tel 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau ..Laat leven" Amersfoort). DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is. Tel. Hulpdienst: Werkgroep Homosexualiteit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20 00- 24.00 uur. tel 03495-5672 Pastorale hulp: Van 27 februari tot 6 maart is bereikbaar Pastor A Goes. Wederik 40. Leusden-C. tel 033-944903 Rutgershuls Amersfoort (bureaus voor ge boorteregeling en seksualiteitsvragen). Zon nehof 10 (m het GG en GD gebouw), tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. Oppascentrale: van maandag tot en met zaterdag tussen 16.00 en 18 00 uur, tel. 944235. Grienden 16. Leusden. AA (anonieme alcoholistenwerkgroep „De Schakel": Groepsavonden iedere dins dagavond in het Groene Kruisgebouw. Leusden-Zuid. tel 033-943722 (24 uur per dag). Corr adres: Postbus 709. 3800 AS Amersfoort AA Amersfoort: telefoon 941102. Al-Anon Amersfoort: Postbus 946, Amers foort. tel 727203 en 753373 Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groeps avonden iedere dinsdagavond om 20.00 uur in Huize Groot Schuttershoef. Arnhemse- weg 10.3832 GL Leusden-Zuid (tevens corr. adres), tel inl 033-943722 b g g 940102. LEUSDEN - Wanneer je vanuit Leusden richting Achterveld rijdt en je neemt de afslag naar De Glind, ligt direkt aan je linkerhand manege ,,De Klaveet". De Klaveet bestaat uit een restaurant en een manege. Vanuit het restaurant kun jewinters de bin- nenmanege en 's zomers de buiten manege aanschouwen. De lessen die daar gegeven worden, worden verzorgd door Marijke en Harold van Wegen. Zij zijn in loondienst bij de eigenaar en hoe vreemd dat allemaal gelopen is, vertelt Marijke met wie ik het gesprek voer. Marijke: ,,De manege is begonnen als hobby. Toen Harold hier met zijn ouders i 15 jaar geleden kwam wonen, reden zij I eerst zelf pony en startten voor de grap i een open manege, alleen op zondag I met een theeschenkerij. Tien jaar gele den werd de manege gebouwd. De hele familie werkte in het bedrijf. Op een ge geven moment stopten de ouders van Harold, zijn zusje ging emigreren en al les kwam op onze schouders terecht. Het geheel is toen verkocht aan een BV. Wij werden bedrijfsleiders van de manege en een ander jong stel kreeg de leiding over het restaurant. De BV verkocht het bedrijf weer door, waarna wij in loondienst bij de huidige eigenaars zijn gekomen. Het is ook geen bedrijf dat op te splitsen valt. Bij evenementen van de manege komt de winst bij de horeca. Zelf werk ik hier ongeveer negen jaar Ik heb Harold leren kennen bij toneel vereniging De Eendracht. Paarden en pony's waren voor mij niet onbekend omdat ik vaak vrienden en vriendinnen heb gehad met eigen dieren Van het een kwam het ander Net toen wij getrouwd waren, kwam Harold in het ziekenhuis terecht en ben ik meteen mee gaan werken" PARTTIME WERK Hebben jullie beiden een volledige baan? ..Wij werken alle twee parttime. Ha rold werkt voornamelijk 's avonds met volwassenen en ik geef de kinderen les. Verder poetsen wij de paarden, mesten de stallen uit, zorgen voor de buiten boel. kwammen de paarden en voeren ze Het fijne van deze parttime baan is dat je je eigen tijd bepaalt. De lesuren zijn vast, maar verder kan ik me niet vastpinnen op vaste werktijden Het is vaak al hollen geblazen met een gezin en daarbij is het prettig om te denken ,,ik hoef voorlopig de bak niet in. even wat anders doen" Hebben jullie een opleiding ge volgd? ,,De opleiding ging jammer genoeg niet door Met de groei van het familie bedrijf was daar geen tijd voor In die opleiding gaan zeker een paar jaar zit ten We hebben wel ontzettend veel les sen gehad en nemen nog steeds les. Je moet aktief bezig blijven Wij zijn een goedgekeurd manegebedrijf Hoeveel paarden zijn hier in de ma nege? „Wij hebben een eigen paard, er zijn twee paarden in pension, vier paarden en zes pony's zijn voor de lessen en een paardje is van de zoon van de eigenaar Hoe is het lesgeven van kinderen? ..Met kinderen is het prachtig werken, er zit zoveel in Het is ook heel moeilijk werken Wat de prestaties betreft, bin nen het eerste jaar kun je niet zeggen dat er geweldige prestaties geleverd kunnen worden Het merendeel van de ouders zijn le ken en gaan er vanuit dat je het rijden maar zo even onder de knie krijgt, maar om een paard een beetje leuk te kunnen berijden, moet je eerst heel vertrouwd met het paard of de pony worden. Kin deren die bang zijn, ga je eerst ver trouwd maken De pony wordt gepoetst, je leert ze een pony op te zadelen en wat voor iedereen belangrijk is, je leert wat wel en niet mag. Wij zijn namelijk niet alleen bezig met lesgeven, je werkt met levend goed De ongelukken die je wel eens leest, ge beuren voor het grootste deel uit onwe tendheid en door het rijden zonder be geleiding, wanneer men daar nog niet aan toe is. Wij zijn daar fel tegen en het haalt de paardensport omlaag. Wan neer mensen van hun paard vallen, met name kinderen, gebeurt er praktisch nooit iets. Negen van de tien keer ko men ze op hun pooties terecht Met kin deren moet je wel engelengeduld heb ben en veel variatie in de les aanbren gen. Een uur lessen is voor kinderen erg veel" door Tea Middelkoop van Maanen DIPLOMA'S Kun je ook diploma's in de paar densport behalen? „Wij zijn aangesloten bij de Neder landse Pony Club (NPC) en via de club kun je proeven laten afnemen Harold is bijvoorbeeld springjurylid in alle klassen bij de NPC Na een jaar of twee kun je je eerste proef doen, dat is de B-proef voor beginners Gaat dat goed en ontvang je je diploma dan kun je eventueel met wedstrijden meedoen. De meeste men sen die hier in de manege rijden doen dit niet voor de wedstrijden, maar voor hun hobby Heb je je B-diploma dan kun je opgaan voor de L-proefIn die L-proef zit ook een stuk theorie zoals de verzor ging van het paard, kennis over het hoofdstel en het zadel De L-proef is vooral gericht op de manege, juist voor kinderen die geen eigen pony hebben Je geeft ze op die manier de mogelijkheid om aan wed strijden deel te nemen en daarbij geef je ze wat meer kennis mee dan de rondjes in de manege Na de L-proef komt de M en Z en daarna de dubbel Z Voor het springen wordt dezelde volgorde aangehouden, met die uitzon dering dat je pas B-springen kan halen wanneer je B-dressuur hebt gehaald. Wat ik het fijne vind. is de afwisseling. Je staat niet konstant in de bak. Door de verzorging van de paarden leer je deze beter kennen. Wanneer een paard Marijke en Harold van Wegen dwars is, weet je al dat dat bepaalde paard wel eens kuren heeft.' Vanaf welke leeftijd kunnen kinde ren komen lessen? „Met iedere sport is het zo, hoe jon ger je eraan begint hoe beter het is Vanaf zeven jaar kunnen de kinderen terecht, maar dan moeten ze wel een beetje flink zijn, anders komen ze niet onder het zadel uit. Zijn ze te klein dan moeten ze nog een tijdje wachten, veel pap eten en goed groeien Ik wil niet zeggen dat volwassen niet leren rijden, maar wanneer je aan wedstrijden mee wilt doen. kun je beter zo vroeg mogelijk beginnen, tenzij je een eigen paard hebt en iedere dag rijdt. PONYKAMPEN Voor de kinderen geven we al tien jaar in de zomervakantie ponykampen Ook voor kinderen die nog nooit gere den hebben is het erg leuk. Wij stellen het vaak voor aan ouders waarvan de kinderen een beetje bang zijn voor de dieren Omdat zij de hele dag met de pony's bezig zijn, is dit gauw over. Er komen legertenten op het terrein en de kinderen kamperen heel echt, ze wassen zich in een emmer, noem maar op Die kampen zijn ontzettend leuk. De kinderen komen van woensdagochtend tot maandagmiddag Dat gaat de hele vakantie door. Ongeveer vijftien kinde ren begeleiden wij dan met z'n tweetjes. Misschien dat we er dit jaar een hulp bij nemen omdat de jongste van ons dan anderhalf jaar is. dus een kompleet handenbindertje (Marijke en Harold hebben verder een zoontje van drie die iedere ochtend op de kleinste pony van de stal naar de manege mag rijden, maar owee als er een ochtend overge slagen wordt). „Wat wij vaak bij de festiviteiten voor kinderen of volwassenen doen is het laten rijden van een paardentram die getrokken wordt door twee fjordenpaar- den. Dat is nog echt ouderwets, lekker gezellig achter de kont van het paard. Wij hebben plezier in ons werk, het eni ge wat wel heel jammer is, is dat er geen mogelijkheid is om buiten te rijden, op de 'buitenmanege na. maar het is verboden om daarbuiten te rijden Wij doen dat dan ook perse niet, maar wij hadden het liever anders gehad.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11