I 1 1 rii ÉiJ) ti r to. Gegadigden koopwoningen bekeken proefvelkaveling ATLETIEK- EN TURNCENTRUM IN 'T RUIGE VELT Gemeente stelt twaalf voorwaarden waaraan voldaan dient te worden 8B Géén concurrentie met plaatselijke belangen Vlekkenplan nodig voor 't Ruige Velt VMIMAG IK DB LEHSKEK KRAKT Nieuwbouyr Achterveld Raad vergadert vanavond Commissie Welzijn en Onderwijs bijeen uj ulj Ten Berge (CML/RO): r Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden r vvv\\\ SCHILDERSBEDRIJF oude dansen rock en roll FOTO-KOPIE NODIG? I Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 26 FEBRUAR11981 12e JAARGANG NO. 88 (van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD - Gisteravond (woensdag) hebben de Achter- veldse gegadigden, die in princi pe een koopwoning of vrije kavel toegewezen hebben gekregen, in Ons Gebouw kennis kunnen ne men van een eerste proefverka- veling van het nieuwbouwge- bied. Een kleine tachtig gegadig den plus hun aanhang konden kennis nemen van de plannen, zoals de gemeente die nu heeft, ten aanzien van premiekoopwo ningen A en B, geschakelde vrije sector en vrije kavels. De heren Pais (direkteur gemeentewer ken) en Upperman (projektcoör- dinator Achterveldse nieuw bouw) hielden een inleiding. Daarna was er gelegenheid tot het stellen van vragen over de plannen, waarbij door ambtena ren in verschillende hoeken van de zaal antwoorden gegeven werden. De eerste proefverkaveling, zo als die gisteravond in Ons Gebouw hing, toonde 39 premiekoopwonin gen A, 38 premiekoopwoningen B, 14 geschakelde vrije sectorwonin gen en 7 vrije kavels Dat betekent in het geheel met. dat dat ook hel woningbouwprogramma zal zijn, dat in de heffst van dit jaar gereali seerd gaat worden. De informatie avond was juist bedoeld om duide lijkheid te krijgen over de woonwen sen van de Achterveldse gegadig den voor wat betreft de verschillen de categorieén van woningen. Voor 12 maart moeten de gegadigden de gemeente laten weten wat voor soort woning zij willen hebben. Aan de hand van die gegevens wordt dan uiteindelijk het woningbouw programma vastgesteld. Het werd gisteravond duidelijk, dat er og erg veel mogelijk is binnen de Achterveldse nieuwbouw. Er wordt zoveel als mogelijk ruimte ge laten voor zelfbouwers - ook in de premiesector -, terwijl de gemeente bij voorkeur Achterveldse aanne mers zal inschakelen. Maar er is bij het hele projekt wel haast geboden. Wil men deze herfst kunnen gaan bouwen - de eerste woningen zijn dan direkt na de winter klaar, dan moet een zeer strak tijdschema ge hanteerd worden: (Van de redaktle) LEUSDEN - Zoals wij reeds eerder schreven is de gemeente onlangs benaderd door de stichting „Stad en Rekreatie" met de vraag of Leusden bereid is grond ter beschikking te stellen voor de stichting van een in door atletiek- en turncentrum annex woningcomplex in 't Ruige Velt. Een dergelijke accommodatie is op dit moment in Nederland nog niet aan wezig. In een informele bijeenkomst van de commissie R.O. en uitgeno digde raadsleden werden de plannen nader toegelicht door vertegenwoor digers van de stichting en volgde er een gedachtenwisseling over de voorwaarden, die gesteld zouden moeten worden. Het gemeentebe stuur staat in principe positief tegen over de plannen van de stichting Stad en Rekreatie, maar stelt nu aan de Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening voor de vol gende voorwaarden te stellen: 1 De realisatie van het project mag geeh belemmering vormen voor de snelheid van de planvoorbereiding van het bestemmingsplan 't Ruige Velt. 2. De oplevering van woningen in dit plan dient - gebaseerd op de be hoefte - niet ongunstig door de bouw van dit project te worden beïnvloed 3 De realisatie van de sporthallen dient niet ten koste te gaan van extra ruimtebeslag 4. De gemeente dient vooraf het wo ningbouwprogramma en de max. huurlasten te bepalen De woningen dienen te voorzien in de eigen c.q. regionale woningbe hoefte, overeenkomstig de V.V T. 5 De grondexploitatie, waarbij uitge gaan wordt van de in Leusden ge bruikelijke uitgangspunten, dient 10. In het complex mag geen motel/ hotel accommodatie te worden op genomen. 11. De in het complex op te nemen bedrijfsruimte zal de goedkeuring van de gemeente behoeven ten aanzien van het aantal m2 b.v.o.. de huur- koop- en leasebedragen en de aard van de bedrijven. 12. De aktiviteiten in het complex mo gen geen overlast veroorzaken voor de woonomgeving. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. sluitend te zijn Er dienen geen ver liezen te worden geleden bij de desbetreffende grondtransacties. 6 De jaarlijks op te stellen begroting begroting van de gewone dienst dient door het project niet belast te worden. 7. Er dient geen concurrentie uit te gaan van dit project ten nadele van de plaatselijke sport- en sociaal- culturele voorzieningen en winkel voorzieningen. 8 Bij de exploitatie-opzet van dit pro ject mag geen rekening worden ge houden met de opbrengsten van plaatselijke aktiviteiten 9. Bij het tekenen van de bereid verklaring, dient voldoende zeker heid te bestaan over de realisatie van de aansluiting T11-RW28 en de doorverbinding naar Amersfoort of over alternatieven hiervoor. Het gemeentebestuur wil nu graag van de raad weten, of zij op basis van deze geformuleerde randvoorwaarden in principe in kan stemmen met een verdere uitwerking van het plan Mocht dit inderdaad het geval zijn - en in de commissie OWRO zal daartoe wellicht de eerste aanzet worden gegeven - dan zal dezelfde procedure worden ge volgd als het geval is bij het realiseren van woningbouwplannen Er zal een samenwerkingsovereenkomst worden gesloten, gevolgd door een bereidvekr- laring De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening praat op dinsag 3 maart over dit voor Leusden belangrijke onderwerp in haar openbare vergade ring, die zoals gebruikelijk gehouden wordt in het gemeentelijke informatie centrum aan de Zwarteweg Aanvang 20 uur. U bent natuurlijk welkom LEUSDEN De leden van de ge meenteraad komen aanstaande don derdag (26 februari) voor hun maan delijkse vergadering bijeen. De bij eenkomst wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2, en begint om 19.30 uur. De agenda vermeldt: 1 Opening 2 Mededelingen 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Voorbereidingsbesluit Hessen weg 1891 6 Vaststelling Verordening open baarheid van bestuur en ge dragscode ambtelijke hulp aan raadsleden 7 Busdienst Leusden-centrum/ Leusden-zuid 8 Voorlopige vaststelling kosten openbaar kleuteronderwijs over 1979 9 Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onderwijs voor 1979 10a Voorbereidingsbesluit gedeelte W7 van het bestemmingsplan Leusden-centrum 10b Plaatsbepaling RK kleuter- en lagere school „Kinderland" te Leusden-centrum 11 Aanleg 2 tennisbanen en over name in eigendom van 1 tennis baan ten behoeve van de L T V „Leusden" 12 Gronduitname voor de realisatie van de tennishal 13 Bouwrijpmaken en afwerken terrein tennishal 14 Bouwrijpmaken plan „Paarden- maat" 15 Aanleg tweetal bruggen ten zui den van pan Langenbeek 16 Vaststelling 71e begrotingswij ziging 1978 17 Eindwijziging begroting 1978 18 Rondvraag 19 Sluiting (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens Sjef ten Ber ge, lid van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML, moet er op korte termijn een vlekkenplan ge maakt worden voor 't Ruige Velt. Daarin moet in hoofdlijnen worden aangegeven, wat de structuur van dit gebied moet zijn. Volgens Ten Berge is zo'n plan nodig, omdat het er op dit VA\V\v .-vv.vvv- V- moment op lijkt, dat 't Ruige Velt stuk je bij beetje wordt ingevuld (Dieren hoeve, standplaatsen voor woonwa gens, atletiekcentrum), zonder dat tevoren duidelijk is aangegeven, wat men nu eigenlijk wil met 't Ruige Velt. Ten Berge maakte zijn opmerkingen dinsdagavond in de maandelijkse bij eenkomst van de werkgroep, waar een gedachtenwisseling over t Ruige Velt op de agenda stond. Gezien het gevor derde tijdstip van de avond, werd dat agendapunt slechts summier behan deld, maar Ten Berge greep toch wel de gelegenheid aan om enkele kritische kanttekeningen te plaatsen Het werk groepslid wees er op, dat nog niet is uitgesproken, of 't Ruige Velt nu be stemd zal worden voor woningbouw, werkgelegenheid of een combinatie daarvan Niettemin wordt er toch langzaam maar zeker aan de invulling van het gebied gewerkt. Ten Berge toonde ook zijn ongenoe gen over het feit, dat er tot nog toe wei nig openheid is geweest over het atle tiekcentrum Tegen dat projekt zei Ten Berge in het geheel niet afwijzend te staan, maar hij had wel het gevoel, dat de gemeente deze plannen te lang on der tafel heeft gehouden Ten Berge: „We hebben nu net dat drama met het aktiviteitencentrum achter de rug. Als er nu niet snel meer duidelijkheid over het atletiekcentrum komt, konden er wel eens ernstige fricties gaan ontstaan' Overigens staat het atletiekcentrum ter bespreking op de agenda van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, die aanstaande dinsag vergadert. Opvallende verkeersstructuur In Claeverenbladpag. 3 Scholenmarkt trok veel belangstellingpag. 5 Open avond Don Bosco pag. 7 Wereldgebedsdagpag. 7 Sportpag. 9 Mens In z'n werkpag.11 Weekenddienstenpag.11 Kantlijnpag.11 Filmpag.12 en 13 Carnavalsprogramma pag.13 DOKTERSDIENST: 033-945735 LEUSDEN - Maandag 2 maart houdt de commissie Welzijn en Onderwijs om 20 00 uur in de raadszaal een openbare vergadering Op de agenda staan de volgende punten vermeld: 1 Opening. 2 Notulen. Vaststelling van het ver slag van de vergadering van 2 fe bruari j.l. 3. Mededelingen. 4 Aanvrage ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de P C. lagere school „De Re genboog" 5 Brief van de begeleidingscommis sie Woonwagencentrum Leusden. 6 Gemeentelijk emancipatiebeleid. 7. Susbsidie in het kader van het edu catief programma 1981. 8a Beschikbaarstelling krediet voor verbouw en inrichting tijdelijk cen trum voor jeugd- en jongerenwerk (Zwarteweg 20) 8 Renovatie van het hoofdveld van het Burgemeester Buining Sport park. 9. Rondvraag 10 Sluiting Sjef ten Berge:...anders ernstige fricties. Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. Bromflet8plaatJe8l981, 's avonds bij u thuis gebracht en natuurlijk een kalender, I sticker en bloknootje voor de moeite. Alleen bij „De Schakel", tel. 033-945110. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr U3420-16141 Dansstudio Danbearda start 2 speciale cursussen: ten 1e: Aanvang dinsdagavond 24 maart a.s. van 20.15 tot 21.15 uur; ten 2e: Aanvang zaterdag 28 maart a.s. van 16.00 tot 17.00 uur. Cursusduur 5 weken van 1 uur. Cursusgeld 1 80 - per jaar. Inl. Utrechtseweg 89, 3818 EB Amersfoort Tel. 033-14456. i i Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1