I leu sd en k non Is Veel belangstelling voor Scholenmarkt (5) (5) De heer N. Zijp onderscheiden Overdekte sportvoorzieningen in de raad van advies Carnaval bij Lisidunahof Blijhof doet mee met grote kijkdozenwedstrijd mazoa Scholen voor voortgezet onderwijs verkochten zich zelf jsïïL Diskussie struktuurplan Landelijke organisatie bestaat 50 jaar plaatselijk nieuws DONDERDAG 26 FEBRUAR11981 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Woensdagavond werd er voor de eerste maal in Leus den een Informatiemarkt gehouden waarop Amersfoortse scholen voor voortgezet onderwijs zichzelf pre senteerden. De markt was beperkt van opzet, alleen openbare- en bij zondere neutrale scholen deden aan de markt mee. De markt was dan ook In eerste instantie bedoeld voor ou ders van leerlingen die in Leusden de openbare lagere school of de montessorischool bezoeken. Veel ouders, wiens kinderen dit jaar de lagere school zullen verlaten, maak ten van de gelegenheid gebruik om zich te oriënteren in de vele mogelijk heden van het voortgezet onderwijs. Ook dit jaar zullen weer enkele hon derden Leusdense ouders met hun schoolgaande kinderen moeten bepa len naar welke school voor voortgezet onderwijs en lagere schoolverlater zal gaan Voor dat het zover is heeft de leerling van de zesde klas van de lagere school al een school-beroeps-keuze onderzoek ondergaan. In de Leusden se situatie vindt dit onderzoek plaats door een afdeling van de Amersfoortse Onderwijs Adviesdienst. Vervolgens zal ook de klasseleerkracht en het hoofd van de lagere school een advies aan de ouders uitbrengen On danks alle uitgebrachte adviezen blij ven de ouders toch vrij om te bepalen naar welke school zoon of dochter zal gaan. Als ouders lijnrecht ingaan tegen LEUSDEN - De speel- en rekreatie- vereniging Blijhof zet op dinsdag middag 3 maart a.s. de deuren van haar clubhuis aan de Ansfriduslaan 49 wijd open voor alle Leusdense kinderen die mee willen doen aan een landelijke kijkdozenwedstrijd. De wedstrijd wordt gehouden in ver band met het 50-jarig bestaan van de landelijke organisatie voor speel tuinwerk en jeugdrecreatie, de NU- SO. Blijhof is bij de landelijke organi satie aangesloten en haakt daarom in op het initiatief van de NUSO. Deel nemers aan de wedstrijd hebben een kans uitgenodigd te worden voor het LEUSDEN/CENTRUM - Maandag avond hield de Raad van Advies van de Sportstichting Leusden (de af gevaardigden van de bij die stichting aangesloten Leusdense sportver enigingen) een vergadering in het gemeentelijk expositiecentrum. Even na achten opende voorzitter B. W. Peddemors, voor het eerst met gebruikmaking van een echte voor zittershamer-tijdens de nieuwjaars receptie gekregen van onze geza menlijke tennisclubs - de uitzonder lijk goed bezochte praatavond met slechts zes agendapunten. Na enke le mededelingen (secretaris J. Hoo- gendoorn gaat binnenkort Leusden en dus ook de sportstichting verla ten, over de uitbreiding van het BB- Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk DE MEEST PERFEKTE JAPANSE AUTO Autoservice J. HAARMANS Off MAZDADEALER de uitgebrachte adviezen kan het alleen wel eens moeilijk worden het kind op de school van vorkeur geplaatst te krijgen Wat echter in de meeste gevallen niet geadviseerd wordt is naar welke speci fieke school een kind zou moeten gaan Vaak wordt wel de globale richting aan gegeven. Zo zal geadviseerd worden een kind naar een school voor Alge meen Vormend Onderwijs te zenden of naar een school voor Lager Beroeps Onderwijs. INITATIEF SCHOOLHOOFDEN Alle schoolvormen, voor zover ze gerekend kunnen worden tot het openbaar of bijzonder neutraal on derwijs waren woensdagavond ver tegenwoordigd. Enige uitzondering hierop was de school voor individu eel vormend onderwijs MAVO die een zeer eigen benadering heeft van potentiële leerlingen. De infor matiemarkt is een initiatief van de schoolhoofden van het openbaar onderwijs en het montessorionder- wijs in Leusden. In voorgaande ja ren werden de scholen voor voort gezet onderwijs in Amersfoort uit genodigd om iets te komen vertel len over hun school tijdens een spe ciaal daarvoor belegde avond in één van de Leusdense scholen. Op dit soort avonden was er nau welijks tijd om een verteqenwoordi- grote NUSO-feest, dat op 23 mei In Barneveld zal gehouden worden. OPDRACHT Deelname aan de wedstrijd staat open voor jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Deelne mende kinderen hoeven geen lid te zijn van Blijhof. wel coördineert de Leus dense vereniging de hele activiteit. De opdracht lijkt erg eenvoudig maak een kijkdoos met daarin een speelmogelijk- heid. De speelmogelijkheid kan een speeltuin een speelstraat, speelplek of iets dergelijks zijn De landelijke organi- park helaas nog altijd geen nieuws, de strijd om de „beker met/zonder deksel'' vindt plaats op vrijdag de 13e maart) en de notulen van de ver gadering dd. 15-9-1980, dook hij met een in het diepe. Dat was de als agendapunt 4 aange kondigde informatie en discussie over het activiteitencentrum - juist op die zelfde maandag was met de realisatie een daadwerkelijke aanvang gemaakt - en de dito tennishal. De heer Pedde mors ging uitgebreid in op alles wat tus sen eind november 1980 en nu reeds aan de voorbereidingen is gedaan en dat was nogal wat. Daarna gaf de heer J. ter Weijden aan de hand van een vijftal tekeningen tekst en uitleg over de nieuwbouwplannen. Er zullen werk groepen worden gevormd m.b t het re gelen van de beheersvorm van de voor zieningen. de nadere detaillering inza ke de sportieve inrichting en betreffen de de toewijzing van de gebruikstijden. Vooral de laatste twee taakstellingen, waarbij het sportstichtingsbestuur en derhalve de sportclubs zeer nauw zijn betrokken, vragen de nodige inbreng van de uiteindelijke gebruikers De za ken zullen zo snel mogelijk moeten wor den geconcretiseerd, want er is nog veel werk aan de winkel Omtrent de gebruiksvergoedingen (met alle diffe rentiaties) is slechts bekend, dat die niet hoger zullen liggen dan bij vergelijkbare voorzieningen in de omgeving en dat Leusdenaren voorrang hebben op niet- inwoners van de gemeente SPORTIEF GEBRUIK Met uitzondering van de.toneelzaal" in het activiteitencentrum zijn beide overdekte sportaccommodaties in eer ste instantie bedoeld voor sportief ge bruik en de verwachting is dat inclusief ger van een school even apart te spreken. In de vorm zoals de infor matie-avond dit jaar voor het eerst salie stelt als voorwaarde dat de kijkdo zen gemaakt worden tijdens een activi teit van de aangesloten vereniging, in dit geval dus Blijhof Het formaat van de kijkdoos is die van een normale schoe nendoos. zoals iedereen die wel in huis heeft of anders vast wel te krijgen is bij een behulpzame schoenwinkelier JURY Om te beoordelen wie er dinsdagmid dag 3 maart in het clubgebouw van Blij hof de mooiste kijkdoos heeft gemaakt is er een jury samengesteld waarin, zo als het NUSO ook eist, drie kinderen schoolgebruik, na een aanloopperiode, aan een complete bezetting niet be hoeft te worden getwijfeld Eventuele „witte plekken" kunnen onder bepaalde voorwaarden opgevuld worden met an dere evenementen Hockey-afgevaar- digde J Bernard kreeg bijvoorbeeld een bevestigend antwoord op zijn vraag of een kippententoonstelling (voor zover ons bekend zit hij niet in die „han del") tot de mogelijkheden behoort. In de zomermaanden zullen niet-sportie- ve ondernemingen eerder een kans maken dan 's winters. De toekomst zal uitwijzen in hoeverre. Het activiteitencentrum in de Ha mershof met de hoofdingang aan de Smidse (Leusdens „Wallstreet") omvat een sporthal van 48x8x7 meter, ge schikt voor o m volleybal (4 velden), badminton (9 velden), voetbal, korfbal, hockey, handbal, enz., een achtbaans bowlinghal. een zaal voor culturele doeleinden met 400 zitplaatsen, een restaurant en wat kleinere voorzienin gen. alsmede de benodigde was- en kleedruimten. Na een korte pauze met een extra-rondje „echte" drank als voorlopertje van de officiële opening op of omtrent 15 oktober a.s., ging de heer Ter Weijden verder met de tennishal. die aan een drietal racketsporten on derdak zal bieden Tennis krijgt in een ruimte van circa 70 x 50 x 9 meter de beschikking over zes banen (plus nog twee buiten de hal). Voorts omvat het comples drie squashbanen en een rac- ketbalbaan. de bijbehorende was/ kleedgelegenheden en een restaurant. Voorzitter Peddemors sloot het hoofdonderwerp van de avond af met de mededeling, dat het inmiddels ge vormde „fonds sportevenementen" met omtrent 20 mille in kas zal worden opgeheven Een deel van de spaarpot zal worden besteed aan de openings gehouden werd was die gelegen heid er wel. Het gemeentelijk voor lichtingscentrum was veranderd in zitting hebben. De winnende kijkdoos wordt naar het hoofdkantoor van de lan delijke organisatie in Amsterdam ge zonden. In Amsterdam worden vervol gens drie prijswinnaars per provincie uitverkoren plus drie winnaars uit de drie grote steden. Alle prijswinnaars mogen 9 vriendjes en vriendinnetjes meenemen naar het grote feest in Bar neveld. waar ook de ingezonden kijkdo zen te bezichtigen zijn. Ook het uitkie zen van de landelijke winnaars is een zaak waar kinderen betrokken bij zijn Ook in de landelijke jury zullen teminste drie kinderen plaats nemen. BLIJHOF Leusdense kinderen hebben in het clubhuis van Blijhof op dinsdagmiddag 3 maart, in de krokusvakantie dus. van twee tot half vijf de gelegenheid hun kijkdoos te maken Deelnemers moeten wel zelf voor een schoenendoos zor gen. Niet leden betalen één gulden, le den van Blijhof betalen niets voor de dinsdagmiddagaktiviteit Uiteindelijk zal de jury bepalen welke kijkdoos naar Amsterdam gestuurd zal worden. Blijhof zelf stelt echter ook een aantal prijsjes beschikbaar vvoor de fraaiste kijkdozen. In de leeftijdsgroe pen van 6/7 jaar, 8/9 jaar en 10 jaar en ouder zijn er prijsjes beschikbaar manifestatie van de beide welzijnsvoor zieningen. Gevraagd werd om advie zen en ideeën daaromtrent en als men toch aan het denken zou gaan. was het zoeken naar namen voor de accommo daties ook een goede zaak. Er zal zeer binnenkort een enquête worden gehou den onder de plaatselijke sportclubs i z de gewenste gebruiksdagen en -uren (ook betrekking hebbend op de reeds bestaande overdekte voorzieningen) en met nadruk werd gevraagd om een spoedige respons Van de rondvraag werd slechts be perkt gebruik gemaakt - de eerdere uit eenzetting was kennelijk afdoende - en daarin pleitte de secretaresse van de schietvereniging Leusden nog eens met veel elan voor een eigen onderko men t.b.v. de schutters, die na dit jaar vermoedelijk geen gebruik meer kun nen maken van de schietbanen op de Leusderheide Wethouder G van Wou denberg (vice-voorzitter van de Sport stichting) leefde volkomen mee met de vraagstelster en wist haar voorlopig (een beetje) te troosten met de mede deling. dat wellicht binnenkort toch nog een oplossing voor het probleem zal kunnen worden gevonden De sport man van het jaar 1980 kwam nog eens terug op de in september vorig jaar ge dane belofte, dat binnen zes weken de narigheden rond de uitbreiding van het Buininqpark achter de rug zouden zijn Nu, bijna zes maanden later, is dat nog niet het geval. De houder van de Jaro van Rootselaartrofee wilde graag we ten waarom Na een niet alles verhelde rend maar licht hoopvol antwoord sloot voorzitter Peddemors de toch wel zeer nuttige praatavond om 23.00 uur. een echte markt. Achter ae kraampjes stonden rectoren, con rectoren en leerkrachten hun eigen LEUSDEN - Ook in het psyco-geria- trisch verpleeghuis „Lisidunahof" werd het carnaval dit jaar niet vergeten. Za terdagmiddag vierden de bejaarden sa men met het personeel, kinderen van „Kinderland" en kinderen van het per soneel in het huis aan de Bavoortseweg school te „verkopen In de meeste gevallen had men uitgebreid infor matiemateriaal beschikbaar. Het idee van een informatiemarkt is niet in Leusden ontstaan. In dor pen als Woudenberg en Scherpen- zeel wordt al langer een dergelijke „markt" gehouden. In deze dorpen worden de informatiemarkten geor ganiseerd door de plaatselijke afde ling van de vereniging voor open baar onderwijs. De Leusdense schoolhoofden die het initiatief na men tot de plaatselijke scholen markt zien het hele gebeuren als een service voor ouders van leerlin gen van vijfde en zesde klas. Alle ouders van deze leerlingen waren dan ook speciaal voor deze avond uitgenodigd. EERSTE KENNISMAKING Voor de meeste ouders was- het woensdagavond een eerste kennisma king met de scholen voor voortgezet onderwijs waar uit gekozen kan wor den In vrijwel alle gevallen organiseren de afzonderlijke scholen ook nog eén of twee kennismakingsbijeenkomsten in hun eigen school. Ouders én toekomsti ge leerlingen kunnen tijdens deze bij eenkomsten een goed beeld vormen over de school. Voor wat betreft de scholen voor voortgezet openbaar of bijzonder neu traal onderwijs hebben we voor geinte- reseerden het navolgende overzicht opgesteld. STEDELIJK GYMNASIUM JOHAN VAN OLDENBARNEVELT De school organiseert op 12 maart a.s. om 20 00 uur in de school een voorlichtingsavond voor ouders en toekomstige leerlingen. Om organisatorische redenen stelt men het op prijs als U even laat weten dat U komt (tel 033-13944). GEMEENTELIJKE SCHOLENGE MEENSCHAP DE SCHOTHORST De scholengemeenschap bestaat uit een atheneum, havo en mavo. Voor lichtingsavonden voor ouders en kinde hun carnaval Niet alleen de kinderen hadden zich uitgesloofd om er zo mooi mogelijk uit te zien. ook ouderen had den zich hier en daar verkleed Kinde ren die het mooist verkleed waren kre gen een prijsje. Stadsprins Joris V en de Kempermennekes uit Amersfoort wa ren worden gehouden op 16 en 24 maart. In beide gevallen om 20 00 uur aanvang RIJKSSCHOLENGEMEENSCHAP AMERSFOORT De voorlichtingsavond op deze school, bestaande uit havo en athe neum. wordt gehouden op dinsdag 10 maart Aanvang ook hier 20.00 uur. Ook deze school wil graag weten hoeveel mensen men kan verwachten, daarom eerst even bellen met de administratie van de school 033-15793 SCHOLENGEMEENSCHAP DE AMERSFOORTSE BERG Het betreft hier een school voor athe neum. havo en mavo Voorlichtings avonden voor ouders en kinderen vin den plaats op 17 maart en 19 maart, beide keren begint men om 20 00 uur. LEAO JAN LIGTHARTSCHOOL Deze gemeentelijke school voor la ger economisch en administratief on derwijs nodigt belangstellenden uit op 19 maart a.s. van zeven tot half negen, ledereen is welkom in het schoolge bouw voor adviezen of kennismaking. SCHOLENGEMEENSCHAP MID LAND Deze school is op drie plaatsen in Amersfoort verspreid Aan de school zijn verbonden de afdeling lager com mercieel onderwijs, de afdeling middel baar commercieel onderwijs en de af deling middelbaar economisch admini stratief onderwijs De voorlichtings avond van deze school vond plaats op hetzelfde moment dat in Leusden de scholenmarkt gehouden werd. Belang stellenden kunnen echter altijd op de school terecht. Wel eerst even bellen 033-16184 SCHOLENGEMEENSCHAP DE KOPPEL Deze school voor lager technisch on derwijs en lager huishoud- en nijver heidsonderwijs organiseert als enige school haar informatiebijeenkomst in de morgenuren De zogenaamde ken nismakingsochtend wordt gehouden op zaterdagmorgen 21 maart van 9.30- 11.30 uur. Ouders met hun kinderen zijn ook hier van harte welkom om iets meer over de school te weten te komen LEUSDEN - Maandag jongstleden werd de heer N.M Zijp, jurist benoemd tot officier in de orde van Oranje Na ssau. De heer Zijp is ruim dertig jaar sekre- tans geweest van het Landbouwge- nootschap in Den Haag. na eerst een aantal jaren adjunct-sekretaris te zijn geweest van het Genootschap Hij was belast met het grondgebruik en sinds 1963 ook met belastingen Met ingang van 1 maart gaat de heer Zijp met pen sioen. Tijdens zijn loopbaan vervulde hij diverse commissariaten Tevens was hij voorzitter van de vereniging van agrarisch recht en van de Europese vereniging van agrarisch recht. LEUSDEN - De diskussie over het .struktuurplan zal in april worden voort gezet. In de vergadering van de werk groep „Ruimtelijke Ordening" van het CML werd jongstleden dinsdagavond medegedeeld, dat het buro Arnhem op 24 maart aanstaande de onderzoekre sultaten naar aanleiding van de vraag puntennota bij het gemeentebestuur zal afleveren. Na bespreking in het college zullen deze gegevens begin april naar buiten worden gebracht. Zoals bekend moet het struktuurplan antwoord geven op de vraag, wat er met Leusden moet gaan gebeuren na afron ding van de tweede fase. Vorig jaar be gon de gemeenteraad met een inventa risatie van vraagpunten ren speciaal naar Leusden gekomen om persoonlijk mee te feesten leder een was in een uitgelaten stemming en danste vrolijk mee op de muziek Na tuurlijk werd de polonaise niet overge slagen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5