Carnaval Achterveld uitbundig gevierd leusdei* kruit; DINSDAG 3 MAART 1981 Achtervelds nieuws kostuums De gelukkige winnaars waren mevrouw L. Voskuilen als Me xicaanse. H van Bekkum als man met de kleinste pet. De Blom met de langste neus. mevrouw Putker als clown en mevrouw Brouwer als zee rover ACHTERVELD —Woensdagavond was een groot aantal bewoners van huize St. Joseph en Slnecura met personeel aanwezig In de recreatie zaal van het huls om hun carnaval te vieren. Om ongeveer 19.30 uur verwelkomde de directeur, de heer Hilhorst, alle aanwezigen. ,,lk ben blij dat er weer zoveel aanwezig zijn om in huize Pruumtabak ons carnaval te vieren. Gezien de personen die zich nog verkleed hebben, zie ik wel dat de jeugd van vroeger het nog niet ver leerd is. Ik hoop dat jullie allen een hele prettige avond zullen hebben Nadat gezellig van een kopje kotfie was genoten kwam Prins Frans Puup de Zevende vooraf gegaan door de dansmariekes en vergezeld van zijn adjudant, de Raad van Elf en hun dames de zaal binnen. Zij werden met een geweldig applaus ontvangen. De heer Hilhorst verwelkomde het hele gezelschap ..Ik ben blij dat jullie deze avond weer in huize Pruumta bak aanwezig willen zijn. Prins Frans het is de eerste maal dat je als Prins hier in het huis bent. U bent voor ons geen vreemde en ook bij uw gevolg zie ik veel bekende gezichten Ik hoop dat we weer een heel gezellige avond zullen meemaken, waar ik ge zien de successen van voorgaande jaren zeker niet aan twijfel. We zullen er een echte Achterveldse huize Pruumtabak avond van maken. Tij dens uw regeringsperiode wil ik hier bij de heerschappij over de jeugd van vroeger aan u overdragen. Voorheen moest ik een hamer overhandigen omdat wij een deur zonder sleutel hadden Dit is inmiddels veranderd We hebben een nieuwe deur gekre gen met een slot en een sleutel. Daar onzer deur gezien onze gastvrijheid altijd openstaat, overhandig ik u hier bij symbolisch een sleutel Het is een sleutel van een van de deuren van vóór de renovatie, daarom wil ik hem na afloop van uw regeringsperiode wel graag terug hebben". Prins Frans dankte voor de hartelij ke woorden. ..Ik ben blij dat ik hierbij onze jeugd van vroeger deze avond als Prins aanwezig mag zijn Gezien de stemming die er momenteel al is, ben ik niet bang dat het geen gezelli ge avond zal worden. Wij zullen ook ons steentje hiertoe bijdragen. Ik ben hier al als Prins geweest in verband met een 100-jarige. Jullie zijn lang zover nog niet zodat we nog heel wat jaren hier kunnen komen om carna val te vieren." Hierna werd de heer Hilhorst onderscheiden met de orde van Prins Frans. Toen volgde een heel gezellige polonaise waar heel wat oudjes aan meededen Dit ver hoogde de stemming geweldig. Op vallend was dat er deze avond weer zoveel van de bewoners een carna valskostuum hadden aangetrokken Er waren echte leuke en originele kostuums bij. Ter afwisseling werd er door de dansmariekes verschillende malen een dansshow ten beste gege ven die bij allen zeer in de smaak viel. - Aan de polonaise werd enthousiast meegedaan van Elf werd er een test gedaan onder de bewoner of ze elkaar goed ken den Aan weerszijden van een opge steld schot waren een aantal hoeden uitgestald Twee personen moesten elk aan een zijde een hoed pakken en opzetten. De bedoeling was om een gelijk gestemde hoed op te zetten. Dit lukte niet altijd Dit spel werd wel begeleid door een geweldig enthou siasme van de aanwezigen met ia- en neegeroep. Ook werd ër verschillen de malen een polonaise gedaan waarbij de oudjes goed partij gaven; ze wisten niet van ophouden Ook werd er door twee dames van de Raad van Elf en een lid van die raad in playback het lied van De Aal opge voerd. Voordat de avond werd besloten werden er nog enkele prijzen uitge reikt voor de mooiste en origineelste Op het hoogtepunt van het feest werd de avond gesloten. De heer Hilhorst bedankte iedereen voor zijn medewerking om dit feest zo te heb- ben doen slagen. De Prins en zijn j gevolg met de dansmariekes kregen een bijzonder woord van dank voor hun inbreng op deze avond. „Onze wilde haren zijn wel nat geworden, 1 maar ik vind dat men eenmaal per jaar toch een keer uit de band moet kunnen springen". Na een driewerf Alaaf werd deze zeer geslaagde avond besloten, waarna er nog gerui me tijd gezellig werd nagebabbeld over deze fijne avond. HOEDENTEST Door enkele dames van de Raad - De dansmariekes zorgden voor een wervelende dansshow ACHTERVELD Vrijdagavond barstte het carnavalsfeest ook in Puupenkoppenland In alle hevigheid los. Het feest werd gevierd in het 100 gram gebouw. Reeds voor de bin nenkomst van de Prins met zijn ge volg waren er al heel wat bezoekers die het feest mee wilden maken in de zaal. De muziek werd deze avond verzorgd door De Hofkapel, de band Fix Fox en de disco Black Power. Black Power bracht er met zijn fijne carnavalsmuziek al heel spoedig de stemming goed in. Om ongeveer 21.00 uur verscheen Prins Frans Puup de Zevende, vooraf gegaan door De Hofkapel, de dansmariekes en vergezeld van zijn adjudant, de Raad van Elf en hun dames in de zaai. Het gezelschap werd met een dave rend applaus begroet. Bij de binnen komst was de zaal al zo goed als geheel gevuld met feestvierders. De Prins verwelkomde allen met een driewerf Alaaf en hoopte dat iedereen een heel gezellige avond zou hebben en dat ook het verdere verloop van de carnavalsfeesten ge weldig zou zijn. Een geweldige polo naise die hierop volgde, verhoogde de stemming geweldig. Het muzikale gedeelte werd hierna overgenomen door Fix Fox die er wel voor zorgde dat de dansvloer binnen de korst mogelijke tijd geheel gevuld was. Tijdens dit dansen bleven bezoekers binnenkomen. UITREIKING KRENTEPUUP Voordat de uitreiking van de Kren- tepuup plaats vond. hoefde men al niet bang meer te zijn om te vallen Dit was gewoon niet meer mogelijk gezien het grote aantal aanwezigen. Zeker 90% van de aanwezigen was verkleed Men was er als groep of enkeling. Er waren geweldig mooie en veel originele kostuums bij. Om ongeveer 21.30 uur was het moment aangebroken dat de Krentepuup zou worden uitgereikt De vraag wie dit jaar de gelukkige zou zijn, deed de spanning stijgen. Als eerste werd bij de Prins ontboden Dorus van Laar die vorig jaar de Krentepuup had gekregen en deze avond de puup aan de nieuwe winnaar of winnares zou uitreiken. Hierna werd bekend ge maakt dat de winnares van de Krente puup dit jaar Eefje Bothof was Deze bekendmaking ging gepaard met een daverend applaus waaruit bleek dat de keuze ook dit jaar weer goed was gevallen Nadat Eefje met haar echt genoot Cees voor de Prins was ver schenen. werd ook de burgemeester van Leusden de heer Rademaker met zijn echtgenote op het podium ver zocht. De keuze voor de winnares was dit jaar gevallen op Eefje omdat zij niet alleen al 15 jaar lid van de plaatselijke EHBO was. maar ook voor het vele werk dat zij doet voor zieken, gehandicapten en bejaarden. De heer Van Laar overhandigde hier na de Krentepuup aan de winnares en de hierbij behorende oorkonde. Dit ging gepaard met een geweldig gejuich Hierna werd de burgemees ter verzocht een blijvende herinne ring aan Van Laar uit te reiken Om niet te kunnen vergeten dat hij eens winnaar van de puup was geweest kreeg hij nu een prachtige pijp gevuld met een boeketje strobloemen aan geboden Zijn echtgenote werd in de bloemetjes gezet De burgemeester werd hierna onderscheiden met de orde van Prins Frans terwijl ook zijn echtgenote in de bloemetjes werd gezet Hiermee was het nog niet afge lopen De volgende die bij de Prins werd ontboden was Cor van Marwijk met zijn echtgenote. Voor het vele werk dat hij voor de jeugdvoetbal doet en samen met zijn vrouw ook voor de vereniging SVA kreeg hij de onderscheiding van de Puupenkop- pen Zijn vrouw mocht een mooie bos bloemen in ontvangst nemen. Cor van Marwijk dankte voor de onder scheiding maar zag deze niet voor hem alleen maar voor de gehele ploeg wa^r hij mee samenwerkt We hebben een fijne ploeg en een goede samenwerking in onze ploeg Als laatste werd bij de Prins geroepen Annie van Dijk met haar echtgenoot Gerard van Dijk. Ook Annie werd onderscheiden met de orde van de Puupenkoppen omdat zij 10 jaar lid is van Avanti, daar veel werk voor doet en ook 10 jaar penningmeesteresse van die vereniging is. Haar echtge noot kreeg bloemen. Ook Cees Bot hof kreeg een bloemetje omdat hij altijd er voor zorgt dat als Eef ver moeid thuis komt de koffie of haar borreltje klaar staat. De burgemeester feliciteerde de Prins met zijn regeringsjaar „Achter veld gaat er op dit gebied steeds meer op vooruit en ik wens jullie allen nog veel fijne carnavalsjaren toe Ik heb voor alle zekerheid mijn paspoort meegebracht zodat geen enkele puup of puupin mij terug kan sturen. Jullie hebben mij wel voor een pro bleem gesteld met de aanbieding van jullie vlag Ik hoop echter dat deze vlag op die plaatsen zal wapperen waar dat nodig zal zijn." Evenals bij zijn voorgangers voor gaande jaren kon dit officiële gedeel te door de perfecte regeling van de adjudant van de Prins geheel volgens schema verlopen en kon het feest weer worden voortgezet. PRIJSUITREIKING Om ongeveer 23.00 uur vond de prijsuitreiking plaats voorde mooiste en origineelste costumes. De jury. bestaande uit twee dames van de leden van de raad van elf had zeker geen gemakkelijke taak gehad deze avond. De prijzen werden als volgt toege kend: Enkelingen: 1Yvonne Hamersveld als Corrie van Gorp, 2 Hans Wittebrood als Clown, 3 Gerard van Dijk met kamerbreed tapijt, 4. Nol Wessels als zeerover en 5. Anton Houtveen als oermens. Paren: 1. Ruud, Miepen Antuavan Lieropals Puupekoppen, 2 Ton en Anneke Huurdeman als de heer en mevrouw de Bok, 3. Mechteld van Ruitenbeek en Silvia van Hamersveld als de Mo lenlucifers Groepen: 1 fam Stapelbroek met de M E. lolt meer, 2. de Lottoballen, 3 de halve zolen als kabouters en 4. Vrienden schaar als indianen Tijdens de uitreiking deed zich nog een vermakelijk incident voor Tij dens dit ceremonieel verscheen plot seling een zekere T. de S. als mijn heer de Bok vergezeld van een van zijn geitjes voor de Prins Hij bood hem een glas bier aan om zijn droge keelte smeren Dat dit door allen zeer werd gewaardeerd bleek wel uit het daverend applaus dat hierop volgde Na de prijsuitreiking bleef men tot in de kleine uurtjes nog gezellig bij een. Dat het gezellig was bleek wel uit het feit dat er voor de sluiting van geen van de aanwezigen huiswaarts keerde. PRINS HAD HET DRUK Voordat Prins Frans aan deze avond begon, had hij al een drukke middag achter de rug In de middag werd door hem met zijn gevolg de kleuterschool Hummeltjes Honk en de basisscholen Onze Wereld en Sint Jozef bezocht Dit was ook een ge weldig feest Alle leerlingen en kleu ters waren in carnavalskostuum aan wezig. Ook het onderwijzend perso neel had zich heel leuk toegetakeld. Er werd op de genoemde scholen heel wat gelachen en gedanst. Op de school Onze Wereld was per klas een wedstrijd uitgeschreven voor degene die de mooiste en origineelste oren had gemaakt. Er waren drie prijzen beschikbaar. De gelukkige prijswin naars waren 1 Ester Eggenkamp, 2. Beeld van de carnavalsoptocht in Achterveld Astrid Smink en 3 Fredo van Lierop Ook de peuterspeelzaal werd dit jaar weer niet vergeten Donderdag en vrijdagmorgen werden de peuters bezocht door enkele dames van de Raad van Elf Zij werden allemaal getracteerd Ook hier was er een geweldige carnavalsstemming daar ook hier de ouders hadden gezorgd dat hun peuters leuk en mooi waren verkleed Carnaval m Puupenkoppenland. De zaterdag was een zeer drukke dag Die dag bezocht de Prins een groot aantal zieken zowel thuis als in het ziekenhuis, een gebaar dat zeer op prijs werd gesteld. Wel vermoei end maar wel een dankbaar werk. aldus Prins Frans. Alleen al de op merking „fijn dat we er toch ook nog bij horen" doet je toch wel iets. In de avonduren was hij weer present in de zaal van café Buitenlust. Hier was hij weer vergezeld van zijn gehele ploeg. Het was weer een volle bak en een geslaagde avond. Door Rien waren enkele prijzen beschikbaar gesteld voor het mooiste en origineelste kos tuum. De gelukkige winnaars waren 1 de tweeslachtige persoon, 2 de groep bijen, derde de oude heer met bochel en 4 de groep Clowns. OPTOCHT Zondagmiddag was wel het klap stuk van het carnavalsfeest, de car navalsoptocht Dit was weer iets ge weldigs. Buiten een grote groep indi- viduelen deden er in totaal tweeen twintig groepen en wagens mee. Ga degeslagen door een groot aantal belangstellenden trok de optocht door het dorp. Het was wel geweldig wat er op dit gebied weer gepresteerd werd Heel wat uren zijn er besteed om de wagenskostuums en dergelij ke in elkaar te zetten Van een wagen bleek dat. toen deze klaar was. hij niet achter de trekker kon Geen pro bleem. De makers hebben de hele nacht van zaterdag op zondag door gewerkt om alles toch voor elkaar te krijgen. Hun werk was niet voor niets geweest, zij kregen de derde prijs. Voor de jury was het zeker geen gemakkelijke taak om dit allemaal te jureren Na afloop van de optocht werd voor hotel De Roskam vanaf de Prinsenwagen de prijzen bekend ge maakt. De prijzen werden door de burgemeester van Leusden. de heer Rademaker aan de winnaars uitge reikt. Na een pittie speech van zowel Prins Frans als van de burgemeester konden de winnaars hun prijs in ont vangst nemen. De prijs voor het actueelste onder werp ging naar de St Jozef school voor hun Taiwan duikboot Verder werden de prijzen aan de volgende winnaars toegekend, wagens: 1 De Vriendenschaar Deze wonnen tevens voor het 2e achtereenvolgen de jaar ook de wisselbeker 2 De Knip van de Postweg 3 De halve zolen groepen: 1 damesvoetbal 2 Marga de bij. 3. de wegpiraten. individuelen: 1 Mario en Marianne Blom (boertje en boerinnetje) 2. Marlies van Dijk en Gitte Vos (oli fant). 3. Kirsten Schipper (clown) Tijdens de optocht werd in Ons Gebouw ook het kindercarnaval ge vierd. Ook nu was de zaal weer ge heel gevuld Er werd een aantal films vertoond die zeer goed in de smaak vielen Ook hier waren er een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld. In totaal mochten 51 kinderen voor hun kostuum en uitbeelding een prijs in ontvangst nemen. Nog niet geheel uitgerust van de vermoeiende middag was Prins Frans met zijn gevolg in de avondu ren weer aanwezig in D'Ouwe Peer- destal. Ook nu was de zaal weer tot de nok gevuld. Het was ook nu weer een echte gezellige carnavalsavond waarbij het plezier en de leut hoogtij vierden. Maandagavond waren de tieners en oudere jeugd aan de beurt, terwijl de carnavalsfeesten zullen worden afgesloten met het bejaardencarna val. Tot heden kan Achterveld weer terug zien op een zeer geslaagd car naval dat zonder problemen of ande re moeilijkheden is verlopen. Krentepuup voor mevrouw Bothof. Beeld van de carnavalsoptocht in Achterveld.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 12