xl tyz. Gemeente rond met Van de Berg Busdienst stopt JL br Appartementen en hotel op plaats graanfabriek Alternatieven onderzocht VAINM IK IIK LEIISIIER KRAKT Bloemhof: minder besloten vergaderingen Reimus&Snel krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Stichting Jeugdraad bijeen Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 3 MAART 1981 - 12e JAARGANG NO. 89 (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De gemeente heeft een akkoord bereikt met de gebroe ders Van de Berg over aankoop van de in de wijk Groenhouten gelegen graanfabriek. Wanneer de gemeenteraad daarmee akkoord gaat en Gedeputeerde Staten vervolgens toestemming verleent, dan kan de gemeente het bedrijf kopen. Het ligt in de bedoeling dat de gebroeders Van de Berg hun bedrijf verplaatsen naar elders. Op de plaats van het bedrijf wil de gemeente een gebouw met 81 huur- appartementen en een hotel met ongeveer 25 kamers neerzetten. Met de aankoop van het bedrijf, de sloop er van en de voorbereiding van de nieuwe plannen is een bedrag van ongeveer 5,5 miljoen gulden gemoeid. De graanhandel en meelfabriek, die thans wordt geëxploiteerd door de firma Van de Berg, is sedert 1920 aan de Hamersveldseweg gevestigd Toen in dertijd het bestemmingsplan Groen houten" werd ontwikkeld, heeft er uit voerig overleg plaatsgevonden over de vraag of het bedrijf al dan niet in het bestemmingsplan zou moeten worden opgenomen Men koos er toen - met name in verband met de economische uitvoerbaarheid van het plan - voor om het bedrijf in het bestemmingsplan in te passen. Daarbij werd aan de firma Van de Berg een zeer beperkte uitbreidings- mogelijkheid gegeven Men ging er in dertijd van uit dat met een stringente toepassing van de Hinderwet de over last voor de woonomgeving ongedaan kon worden gemaakt Inmiddels is al geruime tijd duidelijk, dat dat niet gelukt is De meelfabriek zorgt nogal eens voor overlast voor de wijkbewoners. Bovendien zijn de uitbreidingsmogelijk heden te gering voor het bedrijf In de; loop der jaren werd steeds duidelijker1 dat overplaatsing van het bedrijf naar elders dringend gewenst is. NOTA Deze factoren waren voor het college van burgemeester en wethouders aan leiding om in het begin van 1979 in over leg te treden met diverse ministeries, waaronder de hierboven genoemde Met de aankoop van de bedrijfsgebou wen, waarover met de firma Van de Berg te praten viel, zou immers zo'n belangrijk bedrag gemoeid zijn, dat dit voor de gemeente Leusden alleen niet op te brengen zou zijn. Begin december 1979 verscheen de nota „Indicatie tot herstructurering complex firma Van de Berg", waarin aan verschillende aspec ten van de zaak aandacht werd be steed. In de nota is het nodige te lezen over de waardering van het complex, de stedebouwkundige uitgangspunten voor de invulling van het terrein en een kosten-baten-analyse. Uit de stukken, die leden van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening - die vanavond onder meer over de aankoop van Van de Berg praat - heb ben ontvangen, blijkt dat men enkele uitgangspunten bij de oorspronkelijke kosten-baten-analyse in de loop van de onderhandelingen heeft verlaten Bij het opstellen van de analyse werd er oorspronkelijk vanuit gegaan dat naast het bedrijfscomplex, die de graanmale- rij en meelhandel omvat, alsmede de tuintoko, tevens beide firmantenwonin gen zouden worden aangekocht. Voorts werd aangenomen, dat op het terrein aan de westzijde van de Ha mersveldseweg - dat vrij zou komen na sloop van de bedrijfsgebouwen en de ene firmantenwoning - 55 appartemen ten in de vrije sector. 300 vierkante me ter kantoorruimte en 625 vierkante me ter hotelaccommodatie gerealiseerd zou kunnen worden. De vierkante me ters geven de bedrijfsvloeroppen/lakte aan. „In het licht van de wijzigende eco nomische omstandigheden", zo schrijft het college nu echter, heeft men de oor spronkelijke stedebouwkundige opzet verlaten. De beide firmantenwoningen blijven nu buiten de verkoop Verder is dan nu de gedachte om 81 apparte menten in de gesubsidieerde sfeer te bouwen, naast een hotel met ongeveer ►forELKA.nÊ.RS i VR.Jjt,T/kAj>4C>e WONINO OXTV.TSÏP ZUIDERMOEK EN VAN OER VEEN B V. - 0?ij« tSJi.? A. ANXICMT ZUiO<.ijoE OLOBAU. vcexAvei-iN&ïVcRcrS IKipNkiClNö- HEfiCKAND&Ulg -g>)L^) LT-USTa&N e»so*-« 1-\ - Zo zou het terrein van Van de Berg kunnen worden ingevuld. 25 kamers. De huur-appartementen zouden vooral bestemd zijn voor de huisvesting van oudere mensen. Mocht de gemeenteraad het hotel niet zien zit ten, dan is er een alternatief, dat de bouw van in totaal 99 appartementen omvat De contacten met de ministeries heb ben er toe geleid, dat er van rijkswege inderdaad gesubsidieerd gaat worden. In totaal is er met de amovering van het bedrijf een bedrag van 5,5 miljoen ge moeid. Het ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening heeft een bijdrage van ruim één miljoen toe- vervolg op pagina 3 Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bv makelaardij og baars woningen by. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C telefoon 033-943880 hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onzeinspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. i0342Ö-16141~r Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Lósse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van de redaktie) LEUSDEN De busdienst tussen Leusden-Zuid en Leusden-Centrum wordt definitief per 1 maart van dit jaar opgeheven. Het experiment is mislukt, zo werd gekonstateerd door verschillende frakties. Het experi ment heeft ruim f 4000,— gekost, ter wijl In totaal f 340,25 aan buskaartjes werden verkocht. Aangezien door de raad was gesteld, dat op z'n minst 25% van de kosten terug zouden moeten komen uit de kaartverkoop en dit slechts ruim acht procent is, besloot de raad ondanks tegen sputteren van Progressief Leusden de busdienst stop te zetten. P.L. wilde het voorstel alsnog laten be handelen door de commissie Welzijn, omdat hier sprake is van een sociaal vraagstuk. Het merendeel van de passagiers van de bus bestond uit 65-plussers. Deze mensen zullen nu weer aangewezen zijn op andere wij zen van vervoer tussen de twee ker nen. Alle frakties vonden het teleurstel lend, dat het experiment mislukt was met name Progressief Leusden had echter bezwaar tegen het nu reeds stopzetten van de dienst, zonder dat alternatieve oplossingen voorhan den zijn. „Je moet nooit een oude Busje tussen Zuid en Centrum stopt met ingang van 1 maart schoen weggooien, voordat je nieu we hebt," was Bloemhofs stelling Hij was van mening, dat met het instand houden van de busdienst méér druk uitgeoefend zou kunnen worden op de overheidsinstanties om tot een geregelde lijndienst te komen Gerrit van Tiel (VVD) onderkende het sociale aspekt, maar de raad heeft nu eenmaal een afspraak ge maakt en daar kwam men niet onder uit. „Een snelle oplossing door de bestaande busdiensten is noodzake lijk," aldus de liberale woordvoerder, „de gemeente zou de impasse van de concessiegebieden moeten doorbre ken Dat kan dan beter kontinu ge beuren, dan incidenteel." Wethouder Mandemaker (Open baar vervoer) was het met de raad eens. dat het in de eerste instantie een sociaal probleem is" „waarvoor wij een oplossing zouden moeten bieden" Hij dacht hierbij aan een Leusdense hulporganisatie die mis schien iets op poten zou kunnen zetten zolang geen vaste lijndienst tot stand is gekomen Hij wees er op. dat het gemeentebestuur al het mo gelijke zal doen om een lijndienst tussen zuid en centrum te realiseren „In gesprekken met de provincie kwam reeds duidelijk naar voren, dat de concessiegebieden van Centraal Nederland en de VAD niet het be langrijkste juridische probleem was Volgens de provincie zou dat pro bleem gemakkelijk op te lossen zijn GS willen zich hiervoor inzetten Ge streefd kan worden naar een twee- uursdienst tussen Leusden-Zuid en Leusden-Centrum." Zolang dat echter niet het geval is, zal de gemeente bezien of een ande re, tijdelijke oplossing haalbaar is zoals een belbus of een liftersdienst. Hierover zijn kontakten geweest met Bovamo. de werkgroep die het open baar vervoer in de regio wil helpen bevorderen De gemeente wacht suggesties van deze werkgroep af Het voorstel van de heer Bloemhof om nog niet te stoppen met de bus dienst maar eerst de zaak opnieuw in de commissie welzijn te behandelen, werd verworpen met alleen Progres sief Leusden en Gemeentebelangen vóór. Sla voor Gerrit van Tiel pag. 3 Dodelijk ongeluk Heiligenbergerweg pag. 5 Atletiekcentrumpag. 5 Tabaksschuur wordt afgebroken pag 7 College achter woonwagenschap pag 7 Expositie in De Hakhorst pag. 9 Sportpag. 11 Carnaval in Leusden en Achterveld pag 12t/m15 LEUSDEN Donderdagavond 12 maart komt de Stichting Jeugdraad Leusden om 20.00 uur bijeen voor een vergadering in De Til, Hamers veldseweg 30 De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening en Notulen. 2 Mededelingen ingekomen, uit gegane post. 3. Verslag begeleidingskommissie m.b t funktioneren beroeps kracht. 4 Voortgang van de opzet van Va- kantie-aktiviteiten. 5. Bespreking van het koncept jaar plan Jeugdraad. 6 Voorstellen voor excursies naar jongeren-centra. 7 Rondvraag sluiting (Van de redaktie) LEUSDEN Fraktievoorzitter Rin- ze Bloemhof van Progressief Leus den is van mening, dat de raad moet streven naar minder besloten verga deringen Hij deed een beroep op b en w om het aantal besloten vergade ringen van zowel commissie als raad tot een minimum te beperken. „Ikzou het aan te bevelen vinden wanneer b en w richtlijnen geven ten aanzien van openbaarheid of niet," aldus de heer Bloemhof „We zouden hiervoor een code moeten hebben". De indruk bestaat inderdaad, dat de laatste tijd steeds vaker in beslo tenheid wordt vergaderd, waarbij lang niet altijd duidelijk is, waarom die beslotenheid is vereist Burge meester Rademaker was het echter niet met de stelling van de heer Bloemhof eens „Over dit onderwerp hebben we drie maanden geleden uitgebreid (in besloten vergadering- red gepraat Ik geloof niet dat er op dit moment reden is voor ongerust heid." Op de vraag waar de inspraakver ordening blijft, deelde de voorzitter mee, dat het wachten is op een inven tarisatie van Leusdense groeperin gen die bij inspraak betrokken die nen te worden „Zodra die inventari satie is er kunnen we aan de eigenlij ke inspraakverordening beginnen." aldus voorzitter Rademaker

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1