Eerste oogst volkstuintjes voor Genit van Hel Stichting gaat volkstuinen beheren Ministeries subsidiëren projekt van f 5,5 miljoen Raad twijfelt over ligging R.K. school Valleiconcert in Veluwehal plaatselijk nieuws Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: f 45,20 per jaar, 123,10 per half jaar, f 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bi) geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van I 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. vervolg van de voorpagina gezegd Van Volksgezondheid en Ruimtelijke Ordening is bijna zes ton te verwachten De verkoop van de grond, die nu wordt aangekocht van Van de Berg. gaat volgens de gemeentelijke berekeningen 1,8 miljoen opleveren Resteert een bedrag van twee miljoen gulden, dat uit de reserves van het Grondbedrijf gaat worden gehaald Het gaat daarbij om een zogeheten ..be stemde reserve"; het geld was reeds geruime tijd voor dit doel gereserveerd. Met het bedrag van twee miljoen blijft men binnen het uitgangspunt, dat de gemeente niet meer dan 50% van de totale kosten op zou moeten brengen EXTRA-RAAD Over de aankoop van het bedrijf is al uitvoerig bestuurlijk en ambtelijk over leg met de provincie geweest. Verwacht mag worden, dat Gedeputeerde Staten een besluit van de raad om tot aankoop over te gaan zullen goedkeuren De ge meenteraad moet dat besluit op 10 maart aanstaande in een extra-raads vergadering nemen Die extra-bijeen- komst is nodig, omdat voor de firma Van de Berg de afronding van de zaak een spoedeisend karakter heeft. In de loop van deze maand doet zich voor de fir manten een mogelijkheid voor om el ders een bedrijf te kopen. Zou de ge meenteraad pas in haar normale verga dering aan het eind van deze maand een beslissing nemen, dan is dat voor de gebroeders Van de Berg te laat. Na afloop van de raadsvergadering van jongstleden donderdag is men infor meel over dit onderwerp geïnformeerd Vanavond staat het als punt ter bespre king op de agenda van de raadscom missie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening Tot een bespreking in de commissie Financiën komt het niet meer, want die club vergadert pas weer na de extra-raadsvergadering 1 JUNI 1982 De overeenkomst met de firmanten Van de Berg bepaalt dat het bedrijf ui terlijk 1 juni volgend jaar ontruimd moet zijn. Hoewel er nog geen uitgewerkt tijdsschema voor de verdere gang van zaken is, is het toch wel de bedoeling om zeer kort na die datum met de reali sering van de appartementen en de ho telaccommodatie van start te gaan. In het verleden hebben de Stichting Be jaardenzorg Leusden en Humanitas be langstelling getoond voor de bouw van appartementen voor ouderen. Met die beide instanties zullen de contacten worden aangehaald Hetzelfde geldt voor het hotel, waarvoor in het verleden zich ook al eens kandidaten hebben gemeld. Voor de vestiging van de ap partementen en het hotel is een wijzi ging van het bestemmingsplan Groen houten nodig Ten aanzien van de tuintoko, die ook onder de verkoop valt. is bepaald dat de gemeente alle mogelijke medewerking zal verlenen voor vestiging van deze zaak op een andere plaats in Leusden Concreet gaan de gedachten uit naar een lokatie zeer dicht in de buurt van de huidige tuin- en dierwinkel. De mogelijk heden daartoe lijken aanwezig Nu de uitkoop van de firma Van de Berg op handen is, kan ook het klei ne resterende gedeelte van het be stemmingsplan Groenhouten wor den gerealiseerd. Het gaat om het stukje grond tussen de meelfabriek en de Noorderinslag - waar regelma tig kermissen hebben gestaan dat in eigendom is van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid in Amster dam. In het bestemmingsplan is voor dat terrein de bouw van 28 kleinere woningen, die moeten aansluiten bij de reeds bestaande bejaardenwo ningen, aangegeven. De firma Van de Berg diende echter bezwaar in te gen de bouw van deze woningen. Wanneer het tot een door GS goed gekeurde overeenkomst komt, dan zal het bezwaar automatisch komen te vervallen. Luchtopname van de meelfabriek van Van de Berg in de wijk Groenhouten. DINSDAG 3 MAART 1981 2 L - (Van de redaktie) LEUSDEN Zoals het er nu naar uitziet zullen de volkstuinders, ver enigt in een volkstuinders-stichting, nog dit seizoen aan het werk kunnen op een terrein tussen Kanaalweg en Asschatterweg. De raad ging ak koord met een desbetreffend voor stel van b en w Met uitzondering van Harm Offereins (GPV/SGP) die met name ten aanzien van de financiële aspekten tegenstemde Hij vond het onjuist, dat nu ook reeds wordt be slist over de financiële aspekten van het volkstuin-complex, zónder dat duidelijk is hoeveel het de gemeente gaat kosten. Zijn bezwaar was ook gebaseerd op het feit, dat het voorstel niet in de commissie Openbare wer ken en ruimtelijke ordening was be handeld, maar daar als een medede ling ter diskussie was gesteld, een methode waar Offereins vaker dan eens tegen heeft geprotesteerd bij wethouder Wagenaar. Hij miste bo vendien duidelijke tekeningen met betrekking tot de inrichting van het complex, waarbij is aangegeven waar kan worden geparkeerd en hoe het geheel wordt omheind. Voor het ove rige ging hij akkoord met het princi pebesluit om tot stichting van een volkstuin-complex over te gaan EERSTE OOGST Gerrit van Tiel (VVD), die zich in het verleden meerdere malen een vurig pleitbezorger van de volkstuinders heeft getoond, was reuze blij met het voorstel, temeer omdat dit beteken de, dat de volkstuinders al in het voorjaar aan de slag zouden kunnen gaan en de eerste oogst binnen zou den kunnen halen Hij deed een be roep op het gemeentebestuur om daarnaast ook naar een ruimte te gaan zoeken, waar volkstuintjes mèt verblijfsgebouwtjes zouden kunnen worden gerealiseerd Henk Ossendrijver (CDA) was het toch niet helemaal eens met de op vatting van Gerrit van Tiel. dat het gemeentebestuur met voortvarend heid tewerk was gegaan. ..Snel werk? Dat is natuurlijk niet waar. Want ik heb negen jaar geleden al, als lid van de toenmalige KVP-fraktie reeds met klem de stichting van volkstuintjes bepleit Ik ben blij, dat het nu einde lijk zo ver is en wat mij betreft mag Van Tiel de eer hebben Marion Defares voerde het woord namens Progressief Leusden en vroeg toestemming het woord tot de heer Van Tiel te mogen richten Dat mocht Marion Defares ..Wij zijn na tuurlijk ook uitzonderlijk blij met de ze volkstuintjes, dat spreekt Maar we willen toch bij deze gelegenheid de grootstrijder, de onvermoeibare Don Quichotte van de volkstuintjes eren om zijn onvoorstelbare strijdvaardig heid en strijdbaarheid Daarom willen we graag de heer Van Tiel voor zijn dankbare werk de eer ste oogst overhandigen Gerrit van Tiel mocht - zij het enigszins ver bouwereerd door zoveel lof. een mandje met een frisse krop in ont vangst nemen, aangevuld met al even frisse oranje worteltjes. Die overhan diging ging vergezeld van enkele fik se knallen, door Pinze Bloemhof met deskundigheid tot stand gebracht." Dat geluid", aldus verklaarde Marion, ..is bedoeld om het geluid van de pratende krop sla te overstemmen" Gerrit van Tiel schijnt ooit eens spre kende kroppen sla te hebben opge voerd. vandaar. Deze ludiek afsluiting van de dis kussie werd nog eens extra afgerond door de wethouder van financiën, die meedeelde, dat zijn (PvdA) fraktie reeds 12 jaar geleden, in februari 1969 een vurig pleidooi had gehou den voor de realisering van volkstui nen Dat leverde hem een worteltje op van Gerrit van Tiel. waarop Corri Verduin verrukt uitriep: ..Samen de len, nu zelfs ook al bij de VVD!" De tekening van het volkstuincom plex zal in de komende vergadering van Openbare werken en Ruimtelijke Ordening aan de orde worden ge steld Ben wen met name wethouder Wagenaar van Volkstuin-zaken zal zich sterk maken voor de realisering van volkstuintjes mèt de mogelijk heid tot het oprichten van verblijfsge bouwtjes (tuinhuisjes). Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Bertien van Beeck Calkoen. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. LEUSDEN Definitief is nu opgericht, de stichting Volkstuin complexen Leusden. De initiatief nemers de heren D. L. de Kooter, J. Upperman en G. Dyker vormen het dagelijks bestuur. Het secreta riaat is gevestigd op Roggeland 25. Het tuincomplex zal worden ge realiseerd op een terrein gelegen aan de Asschatterweg en Kanaal weg en zal 135 volkstuinders gelegenheid bieden hun hobby te beoefenen. De tuinen hebben een grondoppervlak tussen 50 en 150 m2. De huurprijs van de grond is voorlopig vastgesteld op f 6,— per 10 m2 per jaar. Er zijn een aantal voorwaarden gesteld door het stichtingsbe stuur waarop het huren van een tuin mogelijk is. Zo zal het plaat sen van opstallen op het gehuurde verboden zijn en zullen tuinders, voorzover zij lichamelijk daartoe in staat zijn, worden verzocht, zonder betaling werk te verrichten t.b.v. de opbouw van het complex Wie komen in aanmerking voor een tuin? In de eerste plaats volkstuin ders, die reeds tuinen op een door de gemeente beschikbaar gesteld perceel grond Deze tuinders wor den verzocht zich schriftelijk te melden vóór 15 maart a s bij het secretariaat Voor deze tuinders is het belangrijk te weten, dat de gemeente bovengenoemde tui nen met ingang van volgend jaar niet meer verhuurt Schriftelijke aanmeldingen van deze groep tuinders welke na 15 maart a.s binnenkomen, zullen toegevoegd worden aan de wachtlijst, zoals deze tot op heden is bijgehouden door de gemeente. De tweede groep volkstuinders welke in aanmerking komt voor een tuin, zijn zij die zich hebben laten plaatsen op de gemeentelij ke wachtlijst. Ook deze tweede groep wordt verzocht zich opnieuw schriftelijk te melden bij het secretariaat. De toewijzing van de tuinen ge schiedt op de datum van aanmel ding op de gemeentelijke wacht lijst De derde groep zijn zij, die graag in het bezit komen van een volkstuin, maar niet behoren tot eerder genoemde groepen Ook zij kunnen zich melden bij het secretariaat De overgebleven tui nen worden toegewezen op da tum van de schriftelijke aanmel ding. Inlichtingen betreffende de stichting en de verhuur van de tuinen kunt u telefonisch verkrij gen onder de telefoonnummers 944562 overdag en 's avonds on der de nummers 944320, 944562 en 943220 Secr Roggeland 25. Leusden (Van de redaktie) LEUSDEN De raadsfrakties heb ben hun twijfels over de juiste ligging van de RK school in Claeverenblad. Inplaats van oorspronkelijk in het midden van de wijk, zal deze derde RK-school nu gesitueerd worden aan de Centrumweg. Dit op verzoek van het schoolbestuur, dat zoals we al eerder schreven, haar voedingsge- bied eerder ziet in de wijk Groenhou ten dan in Claeverenblad en Leus den-Zuid Zowel de VVD als Progres sief Leusden konden zich de keus van het schoolbestuur wel indenken, maar hadden hun twijfels over de realisering van veilige schoolroutes voor deze school omdat veel kinde ren straks de Centrumweg over zul len moeten steken. Marion Defares vroeg extra zorg voor die schoolrou tes. terwijl Gerrit van Tiel (VVD) het schoolbestuur er nu al vast op wees. dat wat hem betreft weinig bereid heid zou zijn om juist voor die school extra verkeersmaatregelen te nemen Met andere woorden: daar moet de school dan zelf maar voor zorgen Wethouder Wagenaar onder streepte enerzijds de redelijke wens van het schoolbestuur en anderzijds de problemen die de plaats straks verkeerstechnisch op zal gaan leve ren, in het bijzonder ten aanzien van de verkeersveiligheid van de scholie ren. Extra zorg aan een veilige schoolroute dient dan ook zeker te worden besteed." aldus de wethou der. die er overigens op wees. dat de Centrumweg minder druk zal wor den, dan aanvankelijk in de bedoe ling had gelegen LEUSDEN In het kader van de Valleiconcerten seizoen 1980/81, zal op 12 maart aanstaande te Barneveld concerteren het jeugdige Mondriaan strijkkwartet, bestaande uit Jan Erik van Regteren Altena en Laurian Bos viool; Peter Hans Keuning, altviool en Eduard van Regteren Altena, cello Voor het eerst in de geschiedenis van de Valleiconcerten zal dit concert plaatsvinden in de concerthal van de nieuwe Veluwehal, waarbij werken- worden uitgevoerd van George An- theil, Franz Schubert, Bela Bartok en Ludwig von Beethoven Het concert is toegankelijk voor abonnementhouders, terwijl losse kaarten aan de zaal worden verkocht. Aanvang van het concert 20.15 uur. Hier komen de volkstuinen op de hoek van Asschatterweg en Kanaalweg.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3