SB Goede ontsluiting is een voorwaarde „Oppassen voor horizonvervuiling" „Onder geen voorwaarde concurrerend voor Leusden zelf Harm is vrouw vriendelijk JII ci r Oud papier aktie van Klim-0p VANDAAG IK UB LEIISIM2K KRANT 83 Start bouw evenementencentrum Ongerustheid over huisvesting bibliotheek Leusden-Zuid Leusder Krant #1, Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Kom nu kijken naar de nieuwe portable video van JVC. cSëN Coen van den Berg b.v Verkoopcentrum Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 111,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 5 MAART 1981 - 12e JAARGANG NO. 90 E" Wagenaar, ,,dan is het misschien nut tig, indien de stichting Stad Rekreatie eens uitzoekt in hoeverre verschillende overkoepelende sportorganisaties hun kantoor misschien in het komplex kun nen vestigen." Hij wees er op. dat de Nederlandse Sport Federatie enige tijd geleden het plan heeft gehad om een groot kantoor hiervoor in Leusden te realiseren, wat toen niet door is gegaan. Er waren toen 22 gegadigden, waarvan er nu nog naar schatting 8 zijn overge bleven .Misschien hebben die nog steeds belangstelling voor een kantoor in deze omgeving en dat zou dan mooi in de bedrijfsruimten van het complex kunnen", aldus de heer Wagenaar, die de heer De Vink uitnodigde kontakt met deze sportorganisaties op te nemen. KONSEKWENTIES Marion Defares (PL) was natuurlijk ook bezorgd over de aansluiting op rijksweg 28. maar een even belangrijke zorg voor haar was de invulling van 't Ruige Velt ,,Als raad zullen we ons nu moeten uitspreken over wat we nu moe ten gaan doen," zei ze, ,,en dan moeten we niet weer gaan werken met een postzegelplannetje, maar een kompleet plan uit gaan werken. Hij atletiekcom- plex, zoals dat nu is gepresenteerd, is erg mooi. Wij zijn blij met de woon-werk- kombinatie en het type woning in de premie-sfeer Dat past in onze visie We zijn er blij mee. maar het heeft voor de rest van 't Ruige Velt ernorme konse- kwenties. Wat te denken van de hori zonvervuiling, met aan de ene kant de BGC en aan de andere kant dit complex met daarlangs de lage Liniedijk. Er zal éénheid in deze hele wijk gebracht moeten worden Onze voorkeur gaat dan ook uit naar een atletiekcomplex als deze néést de Bankgirocentrale, die ongeveer net zo hoog is. Leusden blijft tenslotte een dorp. ook al willen we wel eens groter denken. Die twee fikse gebouwen vormen dan een aardige ..stadswal", bijvoorbeeld tegen het eventueel opdringende Amers foort." Henk van der Sloot (CDA) „Daór hoeven we ons geen zorgen over te maken, die is niet zo snelMa rion Defares: ,,U weet best wat ik be doel. Het gaat er om, dat 't Ruige Velt op een harmonieuze wijze wordt ingevuld Op een dusdanige manier, dat het voor alle partijen aanvaardbaar zal zijn. Wat mij betreft mag u op die basis verder gaan met dit plan." Wethouder Wagenaar begreep de bedoeling, hoewel hij met Marlon Defa res van mening verschilde over de hori- zonvervuiling. ,,lk geloof niet dat daar sprake van is," zei hij, ,,het zou best eens kunnen zijn, dat dit complex straks een bezienswaardigheid zal worden Marion Defares:Het gaat ons om de konsekwenties van het plan en het tota le beeld, dat de wijk straks op gaat leve ren." Het plan met de twaalf voorwaar den zal nu zo snel mogelijk in de raad worden gebracht. LEUSDEN - Bij de lagere school ,,Klim-Op" in de Leusdense wijk De Wetering staat vrijdag 13 maart van 's ochtends tot 's avonds een papiercon tainer. De school, die ligt aan de Zonne- dauwhof, houdt een oud papier-aktie Van de opbrengsten van het oud papier wilKlim-Op" lees- en lesmiddelen ko pen De leerlingen van de school heb ben inmiddels een brief voor hun ou ders meegekregen, waarin het een en ander over de aktie wordt verduidelijkt. Jozefparochie bouwt ontmoetingsruimte pag. 3 Subsidieverzoeken worden kritischer bekekenpag. 3 Carnaval: de laatste loodjespag. 5 Ingezonden: Heiligenbergerweg pag. 7 Weekenddienstenpag 7 Kantlijnpag 7 Sportpag. 8 Filmpag. 9 DOKTERSDIENST: Zaterdag tel. 944541 Zondag tel. 944223 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 0342Ö-16141 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Deze week is aan de oostzijde van het winkelcentrum De Hamershof in Leusden een begin gemaakt met de heiwerkzaamheden voor de bouw van het evenementencentrum De gemeenteraad besloot zoals bekend eind januari, dat dit centrum gebouwd kan worden Het evenementencentrum gaat bestaan uit een sporthal, acht bowlingbanen, een sportshop, een horecagedeelte en een toneelzaal, die verdeeld kan worden in drie kleine ruimten. Met de bouw van dit evenementencentrum is een bedrag van ruim 9.5 mil)oen gemoeid. Als alles meezit is hel gebouw in oktober van dit |aar klaar LEUSDEN-ZUID - Reeds gr uime tijd is er bij het lezerspubliek van Leus den-Zuid ongerustheid over de nieuwe huisvesting van hun bibliotheek De bi bliotheek was indertijd ondergebracht in de zolderruimte van het gebouw aan de Ooievaarshorsterweg. Rond 1970 verhuisde de bibliotheek naar een bij gebouwtje aan de Arnhemseweg. In de periode 1976-1977 vond zij on derdak in een leslokaal van de basis school ,,Het Palet". Deze ruimte moest op last van de gemeente verlaten wor den Op grond daarvan moest de biblio theek voor de tweede maal buiten de woonkern ruimte zoeken en belandde wederom in het gebouw aan de Ooie vaarshorsterweg Een van de grote na delen van deze situering is dat met na me de jeugdige lezers niet beschikken over een veilige bibliotheekroute De lezers van Leusden-Zuid hebben hun ongerustheid tot uitdrukking ge bracht in een handtekeningenaktie om een definitieve en doelmatige huisves ting in de woonkern te verkrijgen Het resultaat van deze aktie zal op dinsdag 10 maart 1981 aan burgemeester en wethouders worden aangeboden. Bewoners van Leusden-Zuid die als nog hun handtekening willen zetten, kunnen hiervoor terecht bij de biblio theek ,,De Boekenmolen" en wel op donderdagmiddag 5 maart van 14 00 tot 17 00 uur; vrijdagavond 6 maart van 18.30 tot 19 00 uur en maandagavond 9 maart van 14.00 tot 17.00 uur. (Van de redaktie) LEUSDEN - De leden van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening staan in principe positief tegenover de realisering van een indoor atletiek- en turncomplex met 250 tot 300 woningen in het gebied 't Ruige Velt. De door het gemeentebestuur opgestelde twaalf voorwaarden waaraan de realisatoren dienen te voldoen, zijn vrijwel ongewijzeld door de commissie opgenomen. Belangrijke voorwaarde is, dat de ontwikkelingen van het be stemmingsplan 't Ruige Velt nu met spoed ter hand wordt genomen, nadat de raad zich over de uiteindelijke bestemming van dit gebied definitief heeft uitgesproken, mede in het kader van het in ontwikkeling zijnde struktuurplan. Daarnaast is een eis, dat de aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 gerealiseerd dient te zijn op het moment dat het sportcomplex gereed is gekomen. „Zonder een goede ontsluiting komen we zonder meer ernstig in de problemen. Mét de bouw van dit „Huis van de Sport'' is het misschien mogelijk om extra druk te zetten achter de aansluiting," zo werd door voorzit ter Wagenaar gesteld. Hij heeft een gesprek met minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat gevraagd om deze te wijzen om de moeilijkheden waar Leusden mee worstelt. Het complex, dat tussen de 20 en 25 miljoen gulden zal gaan kosten, zal uniek zijn in Nederland. Het ligt in de bedoeling - als de raad het sein op groen zet - in het voorjaar van 1982 met de bouw te starten. De duur van de bouw beloopt anderhalf tot twee jaar. AANSLUITING RW 28 Eén van de voorwaarden is, dat het atletiek- en turncomplex een goede ont sluiting moet hebben op rijksweg 28 én door een goed openbaar vervoer. Wet houder Wagenaar: „Ongeacht de vraag of deze accommodatie in Leus den komt of niet, is die ontsluiting voor Leusden van vitaal belang Voor zover we nu weten zal het echter nog lang kunnen duren voordat het zover is. De tekeningen zijn klaar, Rijkswaterstaat is startklaar en ook Amersfoort is volledig op de hoogte En toch maakt niemand aanstalten om ook daadwerkelijk te be ginnen. Daarom heb ik op korte termijn een gesprek met de minister van ver keer en waterstaat aangevraagd om te proberen alsnog zo snel mogelijk uit de impasse te raken." ALTERNATIEVEN „Als blijkt, dat we voorlopig niet op realisering van de aansluiting hoeven te rekenen, dan zullen we zelf alternatie ven moeten ontwikkelen. Ik denk dat we een wat duidelijk standpunt moeten in nemen als gemeente om de rijksover heid er op te wijzen, dat het ons ernst is." De wethouder van ruimtelijke orde ning lanceerde daarom twee „alterna tieven": „Als de rijksoverheid niet ingaat op onze wens, dan laat ik een nieuw tracé ontwikkelen dwars door het Lockhor- sterbos richting Hertenkop Een andere mogelijkheid is een mooie rechte weg over de boerderij van wethouder Van Woudenberg heen naar de Hogeweg Ik denk, dat als de minister dèn moet kiezen, hij wel zo verstandig zal zijn om voor de Noorderrandweg te kiezen. Er moet gewoon wat gebeuren, we kun nen nu niet maar eindeloos blijven wachten. De huidige ontsluitingswegen hebben de grens van hun capaciteit be reikt." En die capaciteit zal zeker onvol doende zijn, zo was de konklusie, na realisering van de tweede fase. Want naast Zwanenburg, Munnikhove en Bosveld telt ook Claeverenblad/Wilden- burg al 1050 woningen Henk van der Sloot (CDA) zuchtte dan ook diep „Waar moet dat „spul" straks allemaal naar toe?" POSITIEF Overigens stonden de commissiele den positief tegenover de realisering van het atletiek/turncomplex. Henk van de Sloot (CDA) „We vinden het een fantastisch projekt en wellicht uniek voor Leusden en wijde omgeving. Het zou jammer zijn als we daar „nee" te gen zouden moeten zeggen. Maar de tijdige aansluiting op rijksweg 28 telt voor ons erg zwaar." Overigens wilde zijn fraktie het daar niet op laten af springen, zo werd duidelijk na een des betreffende vraag van Marion Defares (PL). Gerrit van Tiel (VVD) noemde het een gedurfd projekt en hij vond dat ook de raad van Leusden de durf moest heb ben om daar „ja" tegen te zeggen, „mits aan onze voorwaarden wordt vol daan. Het plan 't Ruige Velt leent zich daar bijzonder goed voor," vond hij, „maar dan zullen we toch op korte ter mijn moeten weten, hoe dat plan er straks uit moet gaan zien." Verder wilde de heer Van Tiel heel duidelijk vastge legd hebben, dat het complex géén in vloed zal uitoefenen op de plaatselijke accommodaties noch op het reilen en zeilen van de plaatselijke middenstand „De bedrijfsruimten in het complex zul len met zorg ingevuld moeten worden. Daar zullen we héél voorzichtig mee moeten zijn en als het niet strikt noodza kelijk is, dan kunnen we er beter hele maal niet aan beginnen." De voorzitter van de stichting „Stad Rekreatie", mr. L. de Vink, was het déér niet mee eens. Hij wees de commissie er op, dat het stichtingsbestuur dat ook al in een uitgebreide brief aan het ge meentebestuur kenbaar had gemaakt. „De exploitatie en stichting is alleen maar mogelijk door een goede bedrijfs voering en daar hoort de verhuur van bedrijfsruimten ook bij De economi sche haalbaarheid is daarvan mede af hankelijk," betoogde hij. Dat de bedrijfs ruimten niet bezet zullen worden door bedrijven, die concurrerend zouden kunnen werken ten opzichte van de plaatselijke detailhandel, behoefde vol gens hem geen betoog. „Sterker nog, indien gewenst zullen de plaatselijke middenstanders voorrang krijgen bij het invullen van deze ruimten." „Wanneer men denkt aan het be drijfsleven," zo suggereerde voorzitter den) hem wel wat erg ver Mevrouw Verduin pleitte er voor om ook in Leus den de mogelijkheid te scheppen dai vrouwen in het kiesregister worden in geschreven onder de naam die zij zelf verkiezen. Inmiddels is het in Gronin gen al mogelijk zich in te laten schrijven onder de naam waaronder men bekend staat. Het is in dat geval niet noodzakelijk meer de naam van de man te voeren, men kan zich ook bij de meisjesnaam laten inschrijven. Op een zeer vriendelijke toon, waarin we echter wel een spoortje sarcasme bespeurde, merkte Harm Offereins op dat beter niet kan worden ingegaan op het voorstel van zijn progressieve colle ga. Het geld dat benodigd zou zijn om de hele gemeentelijke administratie te wijzigen kon de hele beschikbare emancipatiesubsidiepot wel eens uit putten, zo meende Harm. I Rozendaallaan 9 Leusden-C. I Gewicht slechts 5 kilo. vF^JDer-J BGRG Hamersveldseweg 6a 033-943381 Harm Offereins (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Harm Offereins (SGP/ GPV) was maandagavond het enige mannelijke raadslid dat zich uit moest spreken over de gemeentelij ke emancipatienota. De andere aan wezige raadsleden in de commissie welzijn en onderwijs waren vrouwen. Harm had zich heilig voorgenomen niets onvriendelijks te zeggen over vrouwen. Boven de betreffende raadsstukken had hij als geheugen steuntje met koeleletters „VROUW VRIENDELIJK" geschreven. De heer Offereins bleef tijdens de be handeling van de emancipatienota dan ook erg aardig Al ging een opmerking van Corri Verduin (Progressief Leus-

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1