Laatste loodjes carnaval Carnaval voor jeugd en bejaarden leuk en geslaagd Carnaval Rossenbergschool artihome In Achterveld studio studio studio studio DONDERDAG 5 MAART 1981 plaatselijk nieuws LEUSDEN/CENTRUM - Zondag werd de bezlne 3 cent per liter duur de, maandag ging de suikerprijs met 2 cent per kg omhoog en vandaag of morgen moet u een stuiver meer be talen voor een pakje magarine. Geen leuke dingen voor de mensen, maar op het „jongeren-van-vroeger-car- naval" trok maandagavond in de Gouden Klomper-feesttent aan de Larikslaan zich niemand daar nog wat van aan. Er heerste met mede werking van het Smurfen-duo een bijzonder plezierige stemming van zet de zorgen maar een avond opzij. Prins Goedgemutst had al weer veel werk achter de .ug - hij bezocht en petit comité een 25-tal zieken en aan huis gebonden Leusdenaren en wipte daarna nog even binnen bij het jeugd carnaval in De Til - toen hij rond 20.30 uur met veel tam-tam dè feesttent be trad. Van jong naar al wat ouder bleek voor hem geen enkel probleem en wij vrezen slechts, dat vanaf Aswoensdag het „gewone" leven voor hem weer even wennen zal zijn. Dat is gelukkig Folkert's zorg en niet de onze. De pnnselijke staf had inmiddels de tent wat ruimtelijke ordening en tempe ratuur betreft volledig aan de omstan digheden aangepast en zowel de be- stuurs- als de (jeugd)raadsleden ver tolkten met de Gouden Klomper-ladies een uitstekende escort-service. "Het zichtbaar genietende publiek werd keu- ng bediend. Diverse malen gooiden de dansmariekes de beentjes heel hoog in de lucht en ook het „tweede elftal" was weer actief. Ditmaal met een kraaien- dans rond een angstig kanariepietje. Ook andere artiesten traden op, zoals het (t.z.t.) van radio en TV bekende Ma- ja-duo (Martje en Jans van den Hengel) met heerlijke steken onder water op wat van Hamersveld tot Leusden werd en natuurlijk ook de langzamerhand tot de vaste inventaris van de Gouden Klomp behorende heer Waals, die met Piet Hein de hele zaak meekreeg. Dinsdag ochtend vroeg kwam aan de zeer ge slaagde avond een einde. Met het wederom drukbezochte Vas tenavondbal werd het carnavalsgebeu- ren voorlopig afgesloten. Fix-Fox kreeg spoedig de zaak weer op gang en nadat zowel de prins als de president van de Gouden Klomp door een deputatie uit de rockersvrijstaat tot ere-rocker waren benoemd - onder aanbieding van een met haastig vakmanschap eigenhandig vervaardigd tastbaar bewijs van de zon dagse verbroedering - werd ook Jacco gehuldigd met de zilveren reuze-kroket ACHTERVELD - Nadat de ouderen hun carnavalsfeest vrijdag, zaterdag en zondag gevierd hadden, was het maandagavond de beurt aan de tie ners van 13-17 jaar. Hun carnavals feest werd gevierd in het 100 gram gebouw. De jeugd liet zich deze avond zeker niet onbetuigd. Reeds geruime tijd voor Prins Frans Puup de zevende met zijn adjudant en Raad van Elf, voorafgegaan door de dansmariekes en de hofkapel, de zaal binnen kwamen, was deze al ge heel gevuld met de jeugd en heerste er toen al een prima stemming. Wat de carnavalskleding betreft liet de jeugd zien dat ze voor de ouderen zeker niet onderdeden. Voor deze avond was er ook weer een aantal prijzen beschikbaar voor de mooiste en origineelste kostuums. De gelukkige prijswinnaars waren: enkelingen 1e. Jos Boersema als De Aal, 2e Henk van Drie als spoor, 3e Constance Blom als Pierrot. 4e Elna van Zandbrink als clown, 5e. Bertie Schimmel als clown, 6e. Carolien Schimmel als sneeuwklok je en 7e Helma Tolboom als bosnege- rin. paren 1e. Jacqueline de Vette en Petra Wou ters als de varkens, 2e Berlita Horst en Gemma Tolboom als de baby's. 3e. Lin da van Hamersveld en Martha Schim mel als lotto formulier, 4e. Miranda van Marwijk en Ellen Tolboom als Punks, 5e Anja van Burgsteden en Gabnelle Boersema als clowns, 6e Shella Dinqs en Bngit Wesseling als het spreuken- paar. 7e Karina Prinsen en Melissa Pnnsen als de Arabieren. Groepen de groep met het kamerbreed tapijt Na afloop van de avond bedankte Prins Frans de jeugd voor haar geweldige in zet op deze avond. Hij hoopte dat de jongeren het zo zouden blijven doen, zodat het carnaval in Achterveld nog vele jaren gevierd zou kunnen worden. Dinsdagavond was het de beurt aan „de jeugd van vroeger". Ook nu was er weer een groot aantal bejaarden in de zaal aanwezig toen Prins Frans en zijn gevolg de zaal binnen kwamen. Prins Frans verwelkomde alle aanwezigen en hij hoopte dat ze een gezellige en fijne avond zouden hebben. De hofkapel nam op deze avond de muziek voor haar rekening. Het feest begon met een dansshow van de dansmariekes. Na de dansmanekes volgde een polonaise, waaraan iedereen die nog goed ter been was deelnam Voordat de polonai se werd ingezet, werden eerst nog twee aanwezigen in het zonnetje gezet in verband met hun verjaardag op die dag. De eerste was een lid van de Raad van Elf, Gijs Steenbeek, en de tweede was mevr. Koller Beiden kregen een leuk presentje aangeboden. Ook werd de winnares van de krentepuup nog even voor het voetlicht gehaald. Ze zei dat van de puup niets meer over is. omdat ze de hele buurt getrakteerd had en er zelf ook nog van gesmuld had ACT Na de polonaise werd door Eef Steenbeek en Johan van Dalen de act „de mooie paraplu" opgevoerd. Die viel bijzonder qoed in de smaak en het bleek dat veel oudjes het refrein nog goed kenden. Deze act werd gevolgd door een jazz-ballet van de Avanti- meisies. Na weer een polonaise en een muzikale pauze volgde het optreden van Wil Enters en Francis van Dalen. Zij brachten „Mijnheer Jansen en het nieu we dienstmeisje". Het was een zelf be dacht toneelstukje, dat op de lachspie ren van iedereen werkte. Na het zingen van de eerste Achter- veldse carnavalsschlager werden de prijzen uitgereikt voor het mooiste en origineelste kostuum. De gelukkige wi naars waren 1e. Bart Hak als clown. 2e. Eefje Bothof als Chinese en 3e. mevr. Brouwer-van Wegen als zee rover De Prins sloot de avond met een dankwoord aan allen, die niet alleen de ze avond maar aan het gehele carnaval hadden meegewerkt. Namens alle aan wezigen was het pastor Han van Hat- tum die de Prins en zijn gevolg bedank te voor de fijne en leuke avond. Hij zei: „Ik heb nog nooit een zaal met zoveel jonge mensen gezien". Niet alleen in het 100 gram gebouw werd dinsdag avond carnaval gevierd maar ook in „,de Hessenkar". Ook deze zaal was die avond bomvol. De Prins en zijn ge volg verscheen later op de avond ook nog in „de Hessenkar". Nadat de Phns en de Raad van Elf hun kleding hadden „afgelegd", bedankte de voorzitter van de vereniging ieder een die aan het slagen van dit feest had meegewerkt. Tijdens het carnavalsfeest in D'Ouwe Peerdestal werden enkele prijzen be schikbaar gesteld De winnaars waren: 1e de aap. Peel v.d. Hengel; 2e de piggy's met oppas, Wil Enters, Francis van Dalen en Thea Horst; 3e. de poe zen, Marijke Hazelaar en Annie Dijkhui zen. De troostpnjs was voor de familie Jansen. Het carnavalsgeweld is weer achter de rug. De puupenkoppen kun nen terugzien op een zeer geslaagd carnaval. A OoSP, HET NUTTIGEN «'.W TIEN/G GLAASJE, - HEBBEN vvaak LAS1 VAN EEN VOL BLAASJE OM NIET STEEDS IN DE RU JE STAAN KWAMHF1 VOOR ONS OP KRAKEN AAN TT' De Pleeboys wonnen de hoofdprijs in de optocht van de Gouden Klomp Om even na middernacht ging de tent dicht. Pnns Goedgemutst heeft ver geefs nog een Hamersvelds kwartiertje gewacht op onze burgemeester, die nog wel eens op zeker wil spelen door hoogst persoonlijk de stadssleutel te komen halen. Dat gebeurde nu niet. zo dat de tijdelijke eigenaars het wat on handige apparaat zelf met gezwinde spoed terug zullen moeten brengen. Of dat de volgende morgen vroeg het ge val was. lijkt onwaarschijnlijk, want de carnavalsclub kreeg te elfder ure het verheugende bericht, dat de huisbaas zijn tent zo dringend nodig had, dat het ding woensdag om uiterlijk 9.00 uur ont ruimd opgeleverd diende te worden. Ook al kostte dat menige Gouden Klom- per zijn nachtrust. Het vaak benijde „leven als een prins" (enerzijds aan niets gebrek en anderzijds alles in overvloed) is feitelijk meer schijn dan realiteit. Kijk maar eens naar onze prins Goedgemutst, die het geluk heeft slechts enkele dagen in ho gere sferen te hebben moeten verke ren. Al doet hij alsof, het is zeker geen pretje. Een dag of wat heb ik in zijn on middellijke omgeving mogen zijn. het geen mij - heel royaal van prins Goed gemutst - zelfs nog een brodpapieren medaille heeft opgeleverd, zodat ik goed weet wat zijn dorstleutige hoog heid heeft moeten verduren Als ik u eerlijk mag adviseren, kunt u beter een poging doen om burgemeester te wor den. al kost ook die job ontzettend veel vrije tijd. Maar even terzaKe. ue neie vnjuay voor het grote feest t g v het elfjarig bestaan van de Gouden Klomp heeft de heer Goedgemutst doorgebracht met het prepareren van de maaltijd voor cir ca 80 reünisten Evenals carnaval zelf een heidens karwei. Kunt u begrijpen, dat de pnns er de volgende dag nauwe lijks iets van gebruikt heeft en daarom maar medaljes ging uitdelen. Die vrij dagavond gaf hij ook nog het Haaien- camaval een uur lang een extra dimen sie. Op het „lustrumfeest" is hij van ver voor twee uur 's middags tot ver na twee uur 's nachts slechts voor een kleine of grote boodschap even de tent uit ge weest. Wie hem daar in de weer gezien heeft met de ontvangst en de geestige verzorging van de talloze gasten, zou al lang uitgeschreeuwd hebben: Aan mijn lijf geen polonaise!" En hij of zij krijgt van mij nog groot gelijk ook Verle den week vrijdag kwam de prins - om met op te vallen - als boer naar een oorverdovende disco, die eigenlijk al leen bestemd was voor Lisidunese tie ners en twens en zaterdag brak de hel helemaal los Bar koud en nog erger was het in de hoge prinsen wagen tijdens de twee uur durende carnavalcruise door Leusden met als slot voor het gemeentehuis een ..woordenwisseling" met collega Frans Puup en onze burgemeester, die pas na een uur zingen, praten en omkopen met ere-metaal bereid bleek voorwaardelijk enige dagen afstand te doen van min der dan anderhalve stadssleutel. Ter wijl de winter terugkwam met hagel en sneeuw was Folkert Goedgemutst van der Veer de centrale figuur op het kin dercarnaval in het wankele bouwwerk aan de Larielaan met vrijwel aan sluitend en doorlopend tot ver in de zondagochtend ook nog op zo n feestje voor de grote gekken van het dorp. Grote problemen rezen op zondag. Na het Früschoppen (dat wat anders is dan Früstücken) werd als volgende schnabbel naar de optocht in Achter veld gekeken, waarbij onze prins door een stel Indianen bij zijn lurven werd ge grepen en gegijzeld, zodat hij van de verdere stoet niets heeft kunnen zien. Een vergelijking met de Leusdense op tocht kon hij daarom niet geven en mis schien is dat maar goed ook. Op weg naar de Leusdense rockers werd met een man of veertig de zilveren bruiloft van de Van Plateringers verstoord, maar in de rockervrijstaat aan de Centrumweg was het spoedig ouwe-jongens-krentebrood, al raakte de prins bijna zijn minister-president kwijt, die zich daar wonderwel thuis- voelde. Maandag bezocht de nog steeds goedgemutste gekste Leusde- naar eerst een 25-tal zieke en om ande re redenen niet van huis kunnende dorpsgenoten en via het kindercarnaval in de Til verscheen hij warempel ook nog op het jongeren-van-vroeger-bal, om dinsdag voorlopig tenslotte - want er komt nog meer zottigheid - vasten avond te vieren met zijn volk. Zeg nu zelf en blijf daarbij eerlijk: „Zou u nu nog prins willen zijn?" Mijn zegen heeft u, als dat wat kan helpen bij uw beslissinq. Z. Otlap. CARNAVALSPLINTERS KATER. Aan katten en katers heeft Leusden in „normale" tijden al geen gebrek, maar op Aswoensdag had me nige dorpsgenoot toch meer last van een kater dan van een kat. BRANDWEER. Gedurende de ope ningstijden van het zeildoeken bouwsel aan de Larikslaan waren doorlopend twee heren keurig in het zwart aanwe zig. Het kan ook donkerblauw geweest zijn, maar het bleken geen controleurs te zijn van de vermakelijkheidsbelasting doch brandpreventjes Ik vraag mij af, waarom die jongens niet per kwartet worden gestationeerd. Dat werkt ar- beidsplaatsenbevorderend en de spuit gasten kunnen zich bij het wachten op werk bezig houden met het jassen van klaver. ROOS. Een reqelmatiqe bezoeker van de feesttent moest opgemerkt hebben, dat de Gouden Klompers zuinig zijn met hun hoger personeel De ex-Roos van Leusden deed vaak nuttig werk in de biertapperij van de pretgroep. PINOKKIO. Het „tweede elftal" van de Gouden Klomp heeft maandag baas Goedgemutst onderscheiden met de Orde van Pinokkio „Dankbaar aan vaard (dat was te merken) en goed voor mijn prijzenKAMER", aldus zijne dorst leutige hoogheid. PERS. De verslaggevers van de plaat selijk verschijnende kranten werden ter compensatie van hun leeggeschreven ballpoints door prins Goedgemutst gul bedacht met een echt kartonnen medal- je Ook de Gouden Klomp doet dus dui delijk mee aan de alom heersende be- zuinigingsrage. PRINS. Verder weet ik van de prins geen kwaad Z. Otlap 4 Artihome is sinds kort vier studio's LEUSDEN - Ook de Rossenberg- school vierde op 27 februan jl. op een héél eigen manier carnaval Het „hos- en springwerk", zoals te doen gebruike lijk bij dit feest, bleek beter aan leer krachten en aan ouders besteed, dan aan de kinderen. Op de speelplaats be wonderde én bekritiseerde men eikaars uitbundige kledij, gadegeslagen door de omwonenden. Het was de moeite van het kijken dan ook dik waard. Het schoolgebouw was omgetoverd in een waar kinderparadijs. Er werd een tekenfilm vertoond en je kon aan allerlei spelletjes meedoen, waaraan prijzen verbonden waren Maar liefst twee waarzegsters hadden hun handen vol aan het voorspellen van de talrijke le venslopen Een paar moeders voorza gen, vanuit een marktkraam, de feest gangers van koffie, limonade en zelfge bakken appelflappen. Naar de hoeveel heden te oordelen hebben ze daar uren voor in de keuken moeten staan. Het bijzondere aan dit carnavalsfeest was toch wel het songfestival, waaraan nogal wat leerlingen meededen. Om het hele feestprogramma binnen de schooltijden af te kunnen werken werd 's morgens op de kleuterschool „Klein Rossenberg" de voorronde gehouden. Hier werden twee groepjes uitgeselec teerd. die 's middags op mochten tre den. Het spreekt vanzelf, dat het een carnavalshit moest wezen. Een gedeel de eerste plaats ging naar het lied „Er staat een paard in de gang", gezongen en van mimiek voorzien door Jacqueli ne v.d. Belt en Marjan Tolboom, met mevrouw Tineke Janssen als de buur vrouw en het schone lied: „Hein, oh Hein", gezongen door Hans en Wendy Bosboom. Het „Hulklied", helemaal zelf gemaakt door de broertjes Sander en Michel v.d Valkenhoef uit de eerste klas, scoorde, heel terecht, bijzonder hoog. Ook alle andere deelnemertjes hebben voor een onvergetelijke och- - winnaars songfestival tend gezorgd door hun komische bijdra gen aan dit festival De jury bestond uit afgevaardigden van enkele klassen, waaronder een kleuter, die toevallig jarig was en de deelnemers derhalve op een hoge sco re trakteerde Wat dat betreft deed ze voor het hoofd der school niet onder, die, samen met de hoofdleidster van „Klein Rossenberg", óók punten mocht geven. Verdei waren er nog een tel- commissie en een presentator. rijker, vier mini-toonzalen waarin ge varieerde interieurvoorbeelden, met als basis het wereldmerk Interlübke Artihome-interieurverzorging is daar mee nóg kompleter geworden En natuurlijk tonen onze binnenhuis- architekten u ook graag onze vol ledige kollektie van exklusieve gor dijnstoffen uit heel Europa tot inter nationaal befaamde meubelen Morgen toch even kijken bij Artihome. BURG. GROTHESTRAAT 1A SOEST TEL 02155-17415

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5