Ingezonden PJGU jaar vergadering Oud papier de Haaien Indoor- wedstrijden Nimmerdor Kantlijn DE HEILIGENBERGER- WEG MOET VEILIG! (2) Tafeltennis clubkampioen schappen HOCKEY VOOKSI'EI INGEZONDEN WEEKENDDIENSTEN DONDERDAG 5 MAART 1981 HEILIGENBERGER- WEG CARNAVAL OF CARNAVALSJO- KER??? LEUSDEN - Maandag 9 maart houdt de PJGU. afdeling Leusden haar jaar vergadering. ledereen wordt om 20 00 uur verwacht in De Til. Activiteiten van het vorige jaar zullen de revue passeren en er zal worden gesproken over wat er dit jaar zal gaan gebeuren. Tevens wordt op deze avond de nieuwe voorzit ter bekend gemaakt. Ria Verwey houdt ermee op en ook Anneke de Greef treed af als secretaresse. Op zaterdag 13 maart houdt de PJGU een country en western dansavond in De Mof. Muzikale medewerking wordt verleend door de band Introdus" uit Amersfoort. De toegangsprijs bedraagt zes gulden. De dansavond begint om 20.30 uur en de zaal is open vanaf 20 00 uur LEUSDEN - Zaterdag en zondag kunnen Leusdenaren die oud papier hebbeo dit deponeren ia een container bij het zwembad Bavoort. De opbrengst is voor de zwemvereniging De Haaien Hiermede mijn waardering voor hen, die op gepaste wijze aktie gaan voeren voor de verbetering van en tegen deze levensgevaarlijke situatie. Zelf kom ik 2x per dag meestal op de fiets over het viaduct. Echter akties vestigen wel aan dacht op iets, maar geven niet direkt een oplossing En juist die oplossing is onze deskundigen te moeilijk. M i is er op eenvoudige wijze wat aan te doen. n I. fïetszones verbreden tot plm. 150 cm. aan beide zijden, met een opstaan de rand van plm 30 cm In het midden blijft een rijbaan over, afwisselend te gebruiken door het autoverkeer van en naar Amersforort. Hiervoor stoplichten aan beide zijden van het viaduct op plm. 30 m van het viaduct. De fietsers zijn iveiliger en de auto's zullen langzamer njden. Dit geeft nog een oplossing voor de weg aan de Amersfoortzijde. Is het niet mogelijk een fietspad achter de bo men aan te leggen7 Ik meen gelezen te hebben dat de aanwonenden hiervoor geen grond wil len afstaan. Als dit zo is, moeten zij zich realiseren, dat ieder slachtoffer valt. door hun weigering. Is hun slogan: Ikke. ikke. ikke de rest kan stikken? Indien Amersfoort geen stoplichten over mocht hebben, kan de gemeente Leus den missch:en tijdelijk de verkeerslich ten Beaufortweg/Groene Zoom uitle nen. Deze stoplichten worden door veel fietsers uit Leusden helaas niet gewaar deerd Regelmatig sta ik daar voor. voor rood licht terwijl jong en oud door rijdt. Dus hoewel de gemeente Leusden wel voor veilige situaties wil zorgen. hebben wij onze kinderen zo slecht op gevoed, en geven ouderen het verkeer de voorbeeld, en negeren de stoplich ten. zodat de lichten er kennelijk alleen voor automobilisten staan. Rijden door rood is vragen om de dood. Ik ben er van overtuigd, dat miijn op lossing niet de enige noch de beste is, maar laten we de .deskundigen" be graven onder eventuele oplossingen. Wellicht is het beter de oplossingen via een aantal belanghebbenden te leiden, opdat anders de ..deskundigen" kun nen aanvoeren geen tijd te hebben voor de oplossing i.v m. het bestuderen van alle oplossingen. H. Oussoren Dalmatië 20 Leusden. Voorde volkstuintjes kunnen belang stellenden zich opgeven voor 15 maart. Waar zijn de adressen gebleven van hen die zich enige jaren geleden al op de wachtlijst lieten zetten??? (Volgens de toen dienstdoende ambtenaar al ruim 100). Volgens de plannen van toen van de gemeente zouden de tuinen komen als sluitstuk langs het kanaal tussen de hockeyvelden en de sluis Dus nabij de stortplaats van plantsoenafval. Moeten zij die op deze lijst stonden soms in dit afval zoeken? Worden op deze wijze de liefhebbers voor joker ge zet, of als burgers van Leusden door de ambtelijke molen gehaald7 Het is weer het oude liedje van: .schreeuw je niet dan heb je niet". Kijk maar naar de 44.000,-vooreen derde jeugdcentrum. Zou er één boompje minder vernield worden, één straatlantaarn minder kapot gegooid, door deze uitgaven? Laten wij het hopen, maar neem an deren ook serieus, b.v. de volkstuin- ders, zodat zij niet gaan denken, tellen wij nog mee, of worden wijvul maar in. Een inwoner van Leusden die serieus genomen wenst te worden. (Naam en adres bij de redaktie bekend). Zoals u In deze krant hebt kunnen lezen, Is de Vrouwenraad Leusden samen met de Aktie Veilig Over Leusden deze week gestart met een aktie. Een aktie die tot doel heeft de veiligheid te bewerkstelligen van het langzame verkeer op de Helligenbergerweg (vanaf viaduct tot Ring weg Randenbroek in Amersfoort). Zeer veel Leusdenaren hebben de organisatoren van de aktie benaderd en hebben hun instemming met deze aktie betuigd of zich opgegeven voor de tocht. Burgemeester en wethouders van Leusden delen de grote bezorgdheid en zullen via de eigen kanalen met nadruk die bezorqdheid onder de aandacht brengen van Rijkswaterstaat en het gemeentebestuur van Amers foort. Rijwielhandel Blom aan de Zwarteweg heeft spontaan aangeboden om de fietsen voor de deelnemers aan de fietstocht op vrijdag 13 maart a s vóór die tijd gratis te kontroleren op eventuele gebreken om die fietstocht zo goed mogelijk te laten verlopen. U kunt dit zo spoedig mogelijk laten doen. waarbij eventueel noodzakelijke reparaties natuurlijk wél voor uw rekening komen Werknemers van Leusdense bedrijven hebben zich eveneens spontaan aangemeld om mee te gaan fietsen Van één werkgever is bekend dat hij zelfs voor dit doel vrijaf zal geven. Doordat vrij veel Leusdenaren deze week gebruik hebben gemaakt van de krokusvakantie en elders verbleven, doen wij nu alsnog een beroep op hen zich op te willen geven als deelnemer aan de fietstocht Over die fietstocht zelf krijgt u volgende week méér informatie. De organi satoren zijn erg druk bezig om die tocht zo goed mogelijk voor te bereiden, want het moet een veilige tocht worden, dat spreekt! Zij worden hierin gesteund door adhesiebetuigingen van verschillende groeperingen, verenigingen, politieke partijen, huisartsen etc waarvan u hieronder een zo volledig mogelijke lijst aantreft Hebt u zich nog niet opgegeven voor de fietstocht, dan kunt u dit alsnog doen via onderstaande telefoonnummers Er zal naar worden gestreefd voor deze tocht een tijdstip te kiezen waarop zoveel mogelijk Leusdenaren in de gelegenheid worden gesteld daadwerkelijk mee te fietsen U wilt toch óók een voor iedereen veilige Heiligenbergerweg7 Bel dan onderstaande telefoonnummers en wij noteren u graag als deelnemer! (of als sympathisant) Nan van Dalen - tel. 941892 Janny Vos - tel. 944786 An Bergsma - tel. 941602 Eric v. d. Vlist - tel 942845 Evelien Blom - tel. 03425-1888 De vrouwenraad Leusden Aktiegroep Veilig Over Leusden De volgende instanties, verenigingen, groeperingen, en individuele Leus denaren die zich dagelijks inzetten voor onze Leusdense samenleving, hebben adhesie betuigd met deze aktie: Scholen: Openbare basisscholen: De Hobbit De Bongerd De Heerd Protestants-chr. basisscholen: Groenhorst De Vallei 5e P C. Basisschool Rooms-kath. basisscholen: De Rossenberg Klim-op Kinderland (De openbare basisschool De Wegwijzer, de Prot. chr basisschool Hamers- veld en de Montesson basisschool zijn nog niet benaderd i.v.m. afwezigheid van de schoolhoofden. De Geref. basisschool vindt het doel sympathiek, maar geeft de voorkeur aan andere middelen om dit doel te bereiken). Gemeenteraad: Evelien Blom namens de fraktie van het CDA Rinze Bloemhof, namens de fraktie van P L Wim Bor, namens de fraktie van Gemeentebelangen Gerrit van Tiel, namens de fraktie van de VVD Harm Offereins, namens de fraktie van GPV/SGP Henk Ossendrijver, raadslid CDA Kerken: B J ter Bekke, namens de R.K. pastores J. J Kooman - hervormd predikant J Weernekers - Hervormd predikant J S Ridderbos - Gereformeerd predikant Huisartsen: J C den Toom W. N. v d Berg J van Nieuwkerk E. H. Verhagen J H. Lantink B. Binkhorst J. L du Boeuff Verenigingen, groepen: ENFB afdeling Leusden Werkgroep Verkeersveiligheid Achterveld Werkgroep ..Veilig Leusden-Zuid" Verkeersbrigadiersdienst - mevr L. ten Wolde-De Vries Veilig Verkeer Nederland - afdeling Leusden EHBO-vereniging ..Hamersveld" te Leusden Comité Milieuzorg Leusden, werkgroep Ruimtelijke Ordening Sportraad - J G. B ter Weyden. bestuurslid Jeugdraad - G Cloosterman, voorzitter En verder: P. F M. Buters, notaris fam. H. J. v d Haar Viadukt Heiligenbergerweg levensgevaarlijk voor het langzaam verkeer ACHTERVELD - Door de sportver eniging Avanti zullen in de maand maart de wedstrijden voor het clubkampioen schap worden gespeeld van de afdeling tafeltennis. Het toernooi begint zater dag 7 maart voor de welpen en pupillen De aanvang is om 8.45 uur. De beide finalisten uit dit toernooi mogen zater dag 14 maart meespelen als de aspi ranten en junioren hun wedstrijden spe len De aanvang van deze wedstrijden is om 10 30 uur De finalisten uit dit toernooi kunnen dan weer meespelen in het senioren- toernooi De wedstrijden voor de senio ren worden gespeeld op vrijdagavond 20 maart. Aanvang 21.15 uur. Deze avond zullen alleen de voorronden wor den gespeeld. De kwartfinale, halve finale en hele finales zullen plaats vin den op vrijdag 27 maart. Deze wedstrij den beginnen om 20 00 uur Alle wed strijden worden gespeeld in de gymzaal aan de Walter van Amersfoortstraat Belangstellenden zijn tijdens deze wed strijd van harte welkom. Ten behoeve van de eventuele be langstellenden wordt meegedeeld dat de wedstrijden op zaterdag 7 maart zul len eindigen om 11 30 uur en op zater dag 14 maart om 12.45 uur LEUSDEN - De LRV PC Nimmer dor organiseert op 6 en 21 maart ruiter- springwedstrijden en op 7 en 20 maart COMPETITIE HERVAT LEUSDEN CENTRUM - Na de mis lukte poging van afgelopen zondag om Je competitie te hervatten probeert de oond het a.s. zondag opnieuw met een volledig programma. Dat omvat, met achter de wedstrijden het resultaat uit de eerste ontmoeting: Be Fair-Deventer (1-2) HVA-Leusden (1-2) Tempo-GHBS (2-1) Groningen-Quick Stick (0-4) Kameleon - Hilversum (2-3) Hoe hebben de clubs overwinterd, zijn de velden in redelijke conditie en zijn veel spelers met ski-vakantie? Be langrijke vragen m.b.t. het resultaat van de wedstrijden. Geen rekening hou dend met abnormale omstandigheden zal het Hilversumse Be Quick thuis win nen van de koekstedelingen en een goed gemotiveerd en compleet Leus- dens elftal moet HVA in Assen kunnen verslaan. Dat de Drente ploeg uitgere kend tegen ons Heren 1 de eerste over winning zal halen, gaat er bij ons niet in. Twee vrijwel gelijkwaardige teams tref fen elkaar in Zwolle, zodat het bij Tem po-GHBS zowel kan dooien als vriezen, in de Groninger hoofdstad zijn de Hee- renveense Quick Stickers duidelijk fa voriet en met de Gooise derby van Ka meleon en Hilversum kunt u alle kanten uit Een puntenverdeling lijkt het meest waarschijnlijk. springwedstrijden met pony's in het Nimmerdorcentrum aan de Vlooswijk- seweg 10 Het om 18.30 uur aanvangende pro gram d d 6 maart omvat een L- en een M/Z-springparcours. alsmede een L- en een M/Z-springparcours progressief up l maart beginnen de ponywedstrij den om 13.00 uur De vijf programma onderdelen zijn B-springen B/C/D, L- springen klassiek B/C/D. MZ-springen klassiek B/C/D. L-springen kies-uw-lijn alle combinaties en MZ-springen pro gressief alle combinaties loep op Leusden DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Vrijdag 6 maart 20.00 uur: Wereldge bedsdag. Marcuskerk. met medewer king van het jongerenkoor .Reforma tion". Maandag 9 maart van 19.30 tot 22.00 uur: Schrijfavond Amnesty Internatio nal. Hamersveldschool. Lijsterbeslaan 54 Maandag 9 maart 20.00 uur: KPO bij eenkomst. Blijhof Jaarvergadering PJGU De Til Dinsdag 10 maart 20.00 uur: Verga dering Algemene Bestuurszaken, raadszaal Woensdag 11 maart 20.00 uur: verga dering commissie financiën, raadszaal AGENDA ACHTERVELD Zaterdag 7 maart 20.00 uur: Klont, Soos De Moespot, leeft v.a. 14 jaar Zaterdag 7 maart 20.00 uur: Café Bui- tenlust. Dansavond Zaterdag 7 maart 8.45 uur: Avanti clubkampioenschappen tafeltennis, gymzaal Zondag 8 maart 15.00 uur: Klont. Soos, leeft v.a. 14 jaar De Moespot Dinsdag 10 maart 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem, Ons Gebouw Dinsdag 10 maart 20.00 uur: E H BO.-cursus, Ons Gebouw Dinsdag 10 maart 20.00 uur: E H B O oefenavond gediplomeerden kerkdiensten ACHTERVELD R.K. Kerk: zaterdag 19 00 uur H Mis, latijn-meerstemmig voorganger A Goes-predikant F Overbeek; zondag 8.30 uur: gelezen H Mis; 10 30 uur Gebedsdienst met communieviering onder leiding van H. van Hattum. Ger. Kerk De Glind, jeugddorp: zon dag 10 00 uur en 19.00 uur ds J Jelle- ma, H. Avondmaalsviering Ned. Herv. Kerk: geen dienst wegens H. Avondmaalviering te Hoevelaken LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag 19 00 uur: Gebeds en communieviering o.l v. Han van Hattum; zondag 9.00 uur: Heilige mis, voorganger P. van der Steen, predikaat H. van Hattum, 11.00 uur: Heilige mis, voorganger A. Goes, predikant F. Overbeek met kinderwoorddienst tot 9 jaar Herv./Geref. Marcuskerk: 9 00 uur gereformeerde woorddienst ds. J. Kuiper uit Doorn; 10 30 uur: hervormd Heilig Avondmaal ds. J.J. Kooman; 1900 uur geref./ herv. Heilig Avondmaal ds. G Hengeveld uit Hoogland Geref. kerk (Vrijgem.): zondag 9.30uur:ds. M. Nap; 16.45uur:ds M. Nap. woensdag 11 maart Bid uur voor gewas en arbeid. 19.30 uur: ds M Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: zondag 9 00 uur ge ref./herv. woorddienst ds H W Engelkeste Amersfoort; 10.30 uur geref/herv. woorddienst ds J. Weernekers; 18 30 uur: geref./ herv Open Deurdienst. Weekeinde: HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de ge meente Leusden. voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkorst/du Boeuff. Boersema/Koch, lantink'Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekein de waar 7 en 8 maart tot zaterdag 24.00 uur dr. J van Nieuwkerk, Berkenlaan 3, Leus den-C tel 944541 Vanaf zaterdag 24 00 uur drs. E. Verhagen, Berkenlaan 29. Leus den-C.. tel 944223 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14.00 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK: Apotheek Leusden, winkel centrum De Biezenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20.00 uur Op zater dag *n zondag geopend van 14.00 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr M A. Bos. Burg de Beaufortweg 4. Leus den. tel 942081 dienst. Bovendien heeft de ze zuster avonddienst van donderdagavond 5-3 I'm woensdagavond 11-3 VERLOSKUNDIGE: Mej. R Dijkhuizen. H van Viandenstraat 2. Amersfoort, tel 19200 bgg 722000 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort tel. 0333-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING: De spreekuren van de ge zamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt Leusden-Centrum: In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18, tel 945618 Maatschappelijk werk. woensdag 10.00- 11 00 uur Gemeente Leusden; donderdag 14.00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk. maandag van 14 00 - 15 00 uur; dinsdag van 14 00-15.00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD), don derdag van 14 00-15.00 uur PSC Leusden-Zuld; In Kruisgebouw. Roo van Aldewereltlaan 13. tel. 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 1100 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14.00-15 00 uur PSC. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maan dag 13.30-14 30 uur AIMD. vrijdag 14 00- 15 00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333. Maatschapplijk werk: vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE: maandag van 11.00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland, tel 035-45555 Moeders voor Moeders: Mevrouw M L. Ro- zendaal-Doucet. Jan van Arkelweg 47. Ach terveld. tel 03425-1853 Werkgroep „Laat leven" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap tel 033-942291 en 033-940541 Konijntje in de Wetering ..Als ik nou lid word van Progressief Leus den, krijg ik dan ook een mandje met sla en worteltjes? Of moet ik daarvoor bij de VVD zijn Gemeentelijke voorwaarden reali sering atletiekcomplex: twaalf vin ger theorie (TVT). Tabaksschuur gaat toch tegen de vlakte: Monumentenzorg heeft er tabak van Duif in Groenhouten ,,lk ben een vredig beest, maar er is toch een grens Mooi geen brief gekregen van het gemeentebestuur over vervangende woonruimte" Om kosten te besparen nodigt het gemeentebestuur van Leusden de jeugd van Groenhouten uit om de afbraak officieel te komen vieren Als iedereen één plankje voor z'n rekening neemt is het zaakje zó gepiept. Leusden komt nou vast wel in de Michelm-gids met haar hotel me! 25 kamers De Achterveldse Puupekoppen kregen een ,,pu up "-klein sleutel tje. Niks aan de hand hoor, want die Achtervelders weten van iets kleins toch steeds iets groots te maken? En. wie het kleine niet eert is het grote niet weerd Je kon aan die receptie-foto van de Gouden Klomp zien dat onze raadsleden zóveel leut niet ge wend zijn Gemeentelijke emancipatienota: zeker niet voldoende subsidie ge had van onze staatssecretaris Troost voor de Puupekoppen er worden in Achterveld binnen af zienbare tijd extra sleutels uitge reikt als het de provincie behaagt Ten Berge wil een vlekkenplan voor t Ruige Velt. Dat is natuurlijk een open deur intrappen, want het ziet er nu al bepaald vlekkerig uit Anders gezegd: het gebied is niet bepaald vlekkeloos ingevuld. In Langenbeek zullen nu twee bruggen worden gebouwd. Wage naar beschouwt dat nog steeds als een goeie vingeroefening Bestrating 't Erf: het gemeentebe stuur maakt nu eindelijk haar belof ten hard. De meeste raadsfrakties hebben de realisering van volkstuintjes ja ren lang laten sloffen en ze zijn daar verdorie nog trots op ook Pratende krop sla tegen beduusd konijntje in de Wetering ,,als jij mij niet eet zal ik jou niet eten Buslus ..bij de tuinboontjes links af. dan steeds rechts houden langs de rode kool Alarmerend telefoontje naar de burgemeester van de permanente Achterveldse spion ..Het dorp doet het weer Vraag Wat is het grootste pro bleem in Leusden?Antwoord Hoe lossen we de problemen op De liberaal Van Tiel werd beloond voor zijn strijdbaarheid. Dêar maakt Progressief Leusden in ie der geval géén strijdpunt van. Maar om Gerrit nou een Don Oui- chotte te noemen vinden we wat teveel eer. Zijn wethoudelijke frak- tiegenoot gaat toch over windmo lens? Tussen haakjes: was die krop sla wel onbespoten? Jawel, anders zou ie niet praten maar hoesten. Carnavalsoptocht in Leusden lo kale STER-parade (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau „Laat leven" Amersfoort) Dierenartsen: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen. Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgevallen te bereiken is. Tel. Hulpdienst: Werkgroep Homosexual!- teit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdag avond van 20 00-24 00 uur. tel 03495-5672 Pastorale hulp: Van 6 tot 13 maart is bereik baar Pastor F Overbeek. Boekweitland 13. Leusden-C. tel 033-942155 Rutgershuis Amersfoort: (Bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvragen), Zonnehof 10 in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak Oppascentrale: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16 00 en 18 00 uur, tel. 944235, Grienden 16. Leusden AA (Anonieme Alcoholisten) werkgroep „De Schakel": Groepsavonden iedere dins dagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden-Zuid. tel. 033-943722 (24 uur per dag). Corr. adres Postbus 709. 3800 AS Amersfoort. A.A. Amersfoort: telefoon 941102 AL-Anon Amersfoort: Postbus 946, Amersfoort, tel. 727203 en 753373. Al-Anon Werkgroep te Leusden: Groeps avonden iedere dinsdagavond om 20 00 uur in Huize Groot Schuttershoef. Arnhemse- weg 10.3832 GL Leusden-Zuid (tevens corr adres), tel inl 033-943722 bgg 940182. Hulpdienst Gemeentedlakonaat Dorps kerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve-Noord- wljck, Langenbeek: Mevr. Langbroek, Weesboom 13, tel 940130 en mevr. Lawala- ta. Wanmolen 20. tel 944237 Voor Zuid: Mevr. Abbring, Pr. Christinalaan 7. tel 942047 en mevr. Schwencke. v D Scheltuslaan 44. tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulp dienst Marcuskerk richten.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7