êi X *7X. Tarieven tennisbal woensdag ter sprake in commissie FEZ „Achterveldse" premiewoningen te zien in Nederhorst den Berg WSL leent twee miljoen voor isolatie deel woningbestand Rabobank B hr Ook schaderegeling grasvliesveld en renovatie voetbalveld ter sprake Leusdense verenigingen krijgen voorrang in tennishal WMAG HDE LEIISIM2K KRAKT Midden- en Kleinbedrijf vergadert niet Q Huurverhogingen tussen f 55,- en f 79,- ABZ vergadert vanavond leusder BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden GRATIS TOEGANGSBEWIJS DIERENPARK AMERSFOORT Zie onze advertentie SB Verantwoordetijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033)941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DINSDAG 10 MAART 1981 -12e JAARGANG NO. 91 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de vergadering van de raadscommissie „Financiële en Eco nomische zaken" (FEZ), die aan staande woensdag vanaf 20 uur wordt gehouden in de raadszaal, komt het college van burgemeester en wethouders met een voorstel ten aanzien van de in de tennisbal te vra gen tarieven. Commissievoorzitter Jan Mandemaker schrijft in de inlei ding op het acht punten omvattende voorstel, dat het dringend nodig is om daar nu mee te komen, in ver band met het feit dat exploitanten van sporthallen al in april en mei de contracten voor het volgend sport- seizoen afsluiten. Daarom moet er nu snel een beslissing genomen worden over de wijze van verhuur van de tennishal en de te vragen ta rieven. Het college stelt daarover het volgen de voor a de Leusdense verenigingen krijgen recht van voorkeur bij de reservering van banen, mits de aanvraag uiter lijk 10 april in ons bezit is. b. binnen de avond- en weekenduren zal één uniform tarief worden ge hanteerd. Door het onder a genoem de voorkeursrecht kunnen bedoelde verenigingen dan de hun meest con- veniërende uren claimen, zonder een hoger tarief te moeten betalen. c. voor contracten wordt uitgegaan van een basiscontractperiode van 30 weken met een uitloop naar 40 en/of 50 weken tegen een relatief lage meerprijs. d. bij het vaststellen van de tarieven wordt de volgende tweedeling aan gehouden 1. één uniform uurtarief per soort contract voor werkdagen van 9-17 uur 2 één uniform uurtarief per soort contract voor werkdagen van 17-24 uur en de weekende van 9-24 uur Zo nodig kunnen nadere verfijnin gen worden aangebracht. e. de tarieven 1 contracten voor werkdagen van 9-17 uur: 30 weken 850,- 28,33 per uur); 40 weken 1 000,- (uurtarief 15,- voor de extra 10 uur); 50 weken 1.150,- (idem) 2. contracten voor werkdagen van 17-24 uur en de weekenden van 9- 24 uur 30 weken 1.050 - 35- per uur); 40 weken 1.200,- (uur tarief 15,- voor de extra 10 uur); 50 weken 1.350,- (idem) 3. losse verhuur op werkdagen tus sen 9-17 uur 35 - per uur 4. losse verhuur op werkdagen tus sen 17-24 uur en gedurende de weekenden tussen 9-24 uur/. 42.- per uur. f daar de tennishal eerst per 15 okto ber opengaat, wordt de basiscon tractperiode in het seizoen 1981/ 1982 weken ingekort met relatief ge lijke tariefaanpassing. g. de Leusdense en Amersfoortse verenigingen worden middels een apart schrijven van het voorgaande in kennis gesteld evenals de K.N.L.T B en het district ervan. h. in de lokale en regionale pers zal dinsdag 17 maart een advertentie worden geplaatst met antwoordcou pon Met in achtneming van het on der a gestelde vindt toewijzing naar volgorde van binnenkomst plaats In de woensdagavond (11 maart) te houden commissievergadering Finan ciën en Economie komen nog twee sportzaken aan de orde: de schadere geling m.b.t het grasvliesveld op het sportpark aan het Valleikanaal en de renovatie van het Roda-hoofdveld op het Burg. Buiningpark. GRASVLIESVELD Een verkeerde bewerking van het (hockey) grasvliesveld door een mede werker van de onderhoudsfirma J de Ridder (Soesterberg) in 1979 heeft ge leid tot een aanzienlijke schade aan dat sportterrein Met het op/ 308.570-ge raamde schadebedrag is de firma De Ridder accoord gegaan, op voorwaarde dat zij de vordering in natura kan voel- doen. De desbetreffende overeen komst tussen de gemeente en de on derhoudsfirma behelst in grote lijnen 1het verwijderen van de grasvliesmat en het aanbrengen van een nieuwe toplaag van graszoden, zodat het veld in augustus/september weer bespeeld kan worden. 2. het aanleggen van een vijfde hoc keyveld op het sportpark aan het vallëikanaal, exclusief hekwerken, beplantingen e.d 3. de renovatie van het hoofdvoetbal veld op het Burg Buiningpark op de zelfde wijze als in 1980 het tweede veld werd vernieuwd. 4. het gedurende één jaar onderhou den van twee hockeyvelden BUININGPARK De zeer slechte waterdoorlatendheid van de sportvelden op het Burg. Buinig- park is een gevolg van de bij de aanleg toegepaste verschraling van de grond met te fijn zand. De grondtechnische dienst van de KNVB heeft geadviseerd de velden te vernieuwen Verleden jaar is het tweede veld tot volle tevredenheid van alle betrokken partijen gerenoveerd en dit jaar komt het hoofdveld voor een zelfde bewerking in aanmerking Inclu sief bijkomende werkzaamheden is daarmee 88.500 - gemoeid De ver nieuwing van het derde veld komt later aan de orde Heillgenbergerweg pag. 3 Regionalisatie brandweer Eemland naderbij pag. 5 BVL wil zekerheid over biljartzaal pag 7 Sport pag. 7 Boeken pag. 10 Loep op Leusden pag.11 LEUSDEN De voor aanstaande donderdag (12 maart) geplande ver gadering van de gemeentelijke werk groep Midden- en Kleinbedrijf gaat niet door. Er zijn niet voldoende agendapunten om de leden van de werkgroep bijeen te roepen. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, J833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Onafhankelijk nieuwsblad rni rmm ^UIHl voor de gemeente Leusden LJLI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. - De premiewoningen in Nederhorst den Berg (van een onzer verslaggevers) NEDERHORST DEN BERG/ ACHTERVELD - Premiekoop woningen, zoals die ook in Ach- terveld gebouwd zouden kunnen worden, zijn momenteel te zien in Nederhorst den Berg. Daar bouwt de firma „Fort Bungalowbouw" momenteel een rijtje premiekoop woningen A, die zijn ontworpen door de architect Ir. Aantjes. De gemeente is er een voorstander van om dergelijke premiewonin gen ook neer te zetten in Achter veld, waar zoals bekend deze herfst gebouwd gaat worden. Aan deze premiekoopwoningen zouden verschillende voordelen verbonden zijn In de eerste plaats zijn ze goedkoop de bouwkosten hoeven per woning niet meer dan f 100.000,—te bedragen Verder is de bouwtijd kort. Deze geprefabri ceerde huizen kunnen in vier vijf maanden gebouwd worden. Dat heeft geen enkel nadelig effect op de kwaliteit er van De woningen voldoen aan de hoogste eisen op het gebied van isolatie, onder meer omdat ze voorzien zijn van dubbele beglazing De woningen zijn van een dermate hoge kwali teit, dat het Garantiefonds er ga rantie op geeft. Op een betonnen fundament wordt een houten binnenwerk van de woningen opgetrokken Daar tegenaan worden aan de buiten zijde bakstenen gemetseld Tus sen binnen- en buitenwand wordt isolatiemateriaal aangebracht Aan het rijtje woningen op de foto is. na het leggen van de fun damenten niet meer dan tien da gen gewerkt Het binnenwerk van deze huizen stond in ruim één week, over het beleggen met dak pannen deed men precies één dag Een dag nadat we deze foto maakten in Nederhorst den Berg begon men met het metselen van de buitenmuren Binnen moesten toen de wanden nog met gipsplaat worden afgewerkt. Het is overigens nog helemaal niet gezegd, dat deze woningen ook in Achterveld zullen verrijzen Dat is afhankelijk van de wensen van de gegadigden Maar tijdens de vorige maand in Ons Gebouw in Achterveld gehouden voorlich tingsavond liet bouwcoordinator J Upperman duidelijk blijken, dat de gemeente voorstander is van deze wijze van bouwen. Volgens Upperman zal het moeilijk zijn op dit moment een ander ontwerp te vinden dat voor deze kosten een zo hoge kwaliteit geeft. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De Woningstichting Leusden (WSL) gaat een bedrag van bijna twee miljoen gulden lenen voor de thermische isolatie van een deel van haar woningbezlt. Het gaat in totaal om 155 woningwetwoningen, waarvoor een bedrag van f 1.946.448,79 nodig is. De WSL leent dit bedrag, via de gemeente, bij het Rijk. Voor de huurders van de wonin gen, die nu geïsoleerd gaan worden, zit er een huurverhoging aan te ko men. Deze zal variëren van f 55,20 tot f 79,32 per maand. In de raadscommissie „Financiën", die aanstaande woensdag (11 maart) voor de maandelijkse vergadering bijeenkomt, komt een voorstel over dit onderwerp ter sprake. De ge meente leent het geld bij het Rijk, waarna de woningstichting het be drag vervolgens van de gemeente leent Met de bijna twee miljoen gul den gaat de woningstichting de vol gende woningwetwoningen isoleren: 20 woningen in de Esdoornhof (huisnummers 9 tot en met 47); 30 woningen in de Wilgenlaan (huisnummers 8 tot en met 26,46 tot en met 64 en 1 tot en met 9); 28 woningen aan de Brinkhorst; 28 woningen aan de Brulnhorst; 12 woningen aan de Pater Storm- straat; 11 woningen aan de B. van Die straat; en 26 woningen aan de Van Olden- barneveltstraat LEUSDEN —De raadscommissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) ver gadert vanavond (dinsdag 10 maart). De bijeenkomst, die openbaar is, wordt gehouden In de raadszaal van het gemeentehuls, Hamersveldse weg 2, en begint om 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening/inventarisatie vragen 2. Vaststelling verslag 10-2-1981 3. Informatie betreffende nieuwe bepalingen mbt ge meenschappelijke regelingen voortgang invoering part-time arbeid 4 Gem regelingen: IAM Regionale schoolraad Rekreatieschap 5 Geregionaliseerde brandweeror ganisatie 6 Gemeentelijk emancipatiebeleid 7 1e Wijziging Kapverordening 8 Benoeming nieuwe leden in be stuur Zwembadstichting Leusden 9. Rondvraag/sluiting.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1