't Rabobank Kinderspaarplan Die zit er al warmpjes bij Rabobank S Rabobank Q GRATIS TOEGANGS BEWIJS DIERENPARK AMERSFOORT Wie nü "Grijp 5" spaart, zit straks eersteklas inz'n spullen... Rabobank Q Voor kinderen van 0 t/m 10 jaar. Groot spaarvoordeel voor kleine spaardertjes. EHBO-team Achterveld behaalde tweede plaats bij districtswedstrijden KPJ- activiteiten Grijp-5 Spaarplan voor de jeugd Meisjes jongens van 11 t/m 14 jaar Kledingactie Emmaüsgangers RABOBANK „LEUSDEN" RABOBANK „ACHTERVELD Rabobank Kinderspaarplan Spaarplan van (groot)ouders voor (klein)kinderen: geeft maar liefst 7 rente. Bovendien tot f 250,- vrij opvraagbaar per jaar. Bank voor baby's ook. Iedere nieuwe spaarder, 0 t/m 14 jaar, ontvangt bij een minimum inleg van f 25.- een spaarpremie van f 7,50. Tevens ontvangt de jeugdspaarder een gratis spaarbusje. Hoge rente geld en goede raad (voor de leeftijden 0 t/m 14 jaar) Iedere nieuwe spaarder ontvangt tijdens deze aktie een gratis toegangsbewijs voor het Dierenpark Amersfoort. (eerste minimum inleg f 25,-) Iedere bestaande spaarder (leeftijden 0 t/m 14 jaar) ontvangt eveneens een gratis toegangsbewijs bij een minimum-storting van f 50,-. Aktie periode t/m 27 maart 1981 Grijp 5 sparen, voor 11 t/m 14 jarigen: geeft maar liefst V/2 rente en nog eens 5% spaarpremie DINSDAG 10 MAART 1981 LEUSDER KRANT 6 ACHTERVELD Doordat het wedstrijdteam van de plaatselijke EHBO-aldeling tijdens de rayons wedstrijden op een zeer gunstige plaats eindigden, mocht deze ploeg op 6 maart deelnemen aan de dis trictswedstrijden van het district Utrecht van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO. Deze districtswed strijden werden gehouden te Utrecht. Door zes ploegen uit het district werd aan deze wedstrijden deelgenomen. Zij moesten een ongeval behandelen dat ontstaan was na een ruzie tussen twee supporters van twee verschil lende voetbalclubs. Een van de supporters krijgt een trap tegen zijn rechter onderbeen waardoor dit breekt Het is een geslo ten beenbreuk Op het moment dat hij die trap krijgt wil hij met een stoel slaan Hij slaat mis waardoor de kan tinebeheerster een stoelpoot tegen haar hoofd krijgt Zij krijgt hierdoor een wond bij het linker oog en slaap Ze verliest bijna haar bewustzijn en er komt ook bloed uit haar oor De taak aan de wedstrijddeelne mers was deze zaak te behandelen. Onder grote belangstelling van be langstellenden en de jury werkieelke ploeg de zaak af. Nadat alle ploegen aan de beurt waren geweest, werd er na een korte pauze door enkele jury leden een korte nabeschouwing ge houden waarin de gemaakte fouten, maar ook de goede handelingen wer den besproken Hierna kon de uitslag worden bekend gemaakt Het bleek dat de Achterveldse ploeg, bestaande uit mevrouw T. Kortes, mevrouw J van Els en me vrouw L van Houten-Swarts een tweede plaats hadden behaald met 208 punten, slechts 20 punten minder dan de als nr 1 geëindigde ploeg De leidster van de ploeg, mevrouw T Kortes behaalde een derde plaats met 42 punten. Dank zij dit behaalde succes kan deze wedstrijdploeg op 7 mei deelnemen aan de wedstrijden om de Mr Kneepkensbeker te Utrecht Ook zal de ploeg kunnen deelne men aan de EHBO-wedstrijden die worden georganiseerd in Sittard door de Katholieke Nationale Bond voor EHBO en de Nationale Bond voor EHBO Door de deelnemende ploegen werden de navolgende plaatsen be haald. Lutgerus - Utrecht 1e met 228 punten, 2e Achterveld met 208 pun ten, 3e Mijdrecht II met 163 punten, 4e Martinus I uit Utrecht met 159 punten. 5e Martinus II ook uit Utrecht met 111 punten, en 6e I Jsselstein met 76 punten ACHTERVELD Als proef stond zaterdag 7 maart een oud ijzer con tainer op het Coöperatieplein van en voor de K.P.J. De belangstelling was overweldigend en de container was al spoedig helemaal vol. De proef was opgezet naar aanleiding van vele ver zoeken uit het dorp zowel van parti culieren als groepen die hun oud ijzer afval niet kwijt konden. Er werd toen besloten gelijktijdig met de oud pa pier container ook een oud ijzer con tainer te plaatsen. Gezien het gewel dige succes zal de proef voorlopig worden voortgezet. De container komt niet in de plaats van de jaarlijk se grote oud ijzer actie zoals abusie velijk door de plaatselijke medewerk ster in de krant was vermeld. Deze actie blijft normaal doorgaan en zal dit jaar plaats vinden op 25 april. Gezien het succes van zaterdag zal voorlopig elke eerste zaterdag van de maand een oud ijzercontainer wor den geplaatst De container is dus in de eerste plaats bedoeld voor het dorp Anderen mogen er natuurlijk ook gebruik van maken Hetisechter niet de bedoeling dat de K P J oud ijzer gaat op halen met uitzondering van de grote oud ijzer actie Voor bijzondere gevallen en lucratieve aanbiedingen en kan een uitzonde ring worden gemaakt Daarvoor kan men op de vrijdag voor de container dag bellen naar Ruud van den Berg, telefoon 1311 Woensdag 11 maart zal er weereen contactavond zijn in De Moespot Zondag 15 maart zal hetdrukzijn met K.P.J-ers in Achterveld Die dag wordt de jaarlijkse creatieve dag van de K.P.J. Kring gehouden in Ons Gebouw Ook Achterveld zal op deze dag haar bijdrage leveren Door hen zal dan het zelf geschre ven toneelstuk worden opgevoerd ..Hoe dooier hoe mooier" Deze dag is in principe alleen toegankelijk voor K.P.J -ers. Het toneel en improvisatie» gedeelte is van 12 00 tot 17.00 uur waarna van 20.00 tot 24.00 uur de avond gezellig zal worden doorge bracht met medewerking van De Mustangs In de avonduren zullen dan ook de prijswinnaars worden bekend gemaakt ACHTERVELD Ook dit jaar zul len de Emmaüsgangers weer een kledingactie houden. Gezien het ge weldig succes van vorig jaar zullen zij nu tweemaal een bezoek aan Achter veld brengen. De eerste maal is op zaterdag 4 april van 10 tot 12 uur en van 14.30 tot 16.30 uur. De tweede maal is op zaterdag 6 juni op dezelfde tijden. Zij zullen dan weer staan op de bekende plaats tegenover hotel De Roskam. Al meer dan veertien jaar zetten de Emmaüsgangers het werk voort dat Abbè Pierre in 1949 in Parijs begonnen is. Emmaus houdt zich bezig met het verzamelen, verwerken en verkopen van goederen die ande ren niet meer nodig hebben. Kleding is een van de grootste peilers van hun werk Zij verzamelen gedragen kleding, vodden, dekens, gordijnen, schoenen en zo meer Alle kleding wordt gesorteerd. Een ge deelte wordt verkocht op de rommel markt die zij op bepaalde tijden hou den Het andere deel gaat naar de handel en industrie. Emmaus tracht zelf zo sober moge lijk te leven. Het geld dat over wordt gehouden komt ten goede aan men sen, die waar ook ter wereld in grote nood verkeren Van de opbrengst gaat het bedrag voor het levenson derhoud af en een klein zakgeld voor de communauteitsleden Het reste rende bedrag, dit is ongeveer 75% van de opbrengst, gaat direct, dus zonder enige tussenkomst van geld verslindende organisaties naar de mensen voor wie het bestemd is. Dit zijn n I mensen in noodsituaties Vo rig jaar is er een bedrag van f195 366,95 overgemaakt naar be paalde projekten Het bedrag dat dit jaar wordt overgehouden zal nog een bestemming krijgen Gooi uw spullen tijdens de schoonmaak dus niet weg maar breng deze op 4 april bij de wagen van de Emmaüsgangers Kantoren: de Biezenkamp 3 te Leusden-C. Hamersveldseweg 72, Leusden-C. Pr. Irenelaan 21, Leusden-Z. 99 Jan van Arkelweg 9 Rente onder voorbehoud van tussentijdse wijzigingen

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6