Het Kapelhuis en de vervolg-expositie ,Vorm-verandering' Tien jaar Eemelaar werd gezellige happening 1 leu sd e r krant lEusdep hrant Modeshow op KP0- bijeenkomst Rectificatie wedstrijden EHBO Geslaagde bazar AILTIVII'BITInV- AGENIIA Avanti houdt ledenvergadering DONDERDAG 12 MAART 1981 Edukatie n - Paul Wintermans van het bedenken, schetsen en uit voeren van deze modellen. Op een lap witte zijde bracht Da- niëlle Keunen op enorm mate- naalgevoelige wijze witte verfzo- nes en draadjes zijde in rood, geel en blauw aan. Schilderkunstig op gevat met kleurtjes op draadjes ge spannen. Het is héél persoonlijk werk, dat op een simpel qeqeven en in enkele kleuren een volkomen eigen inbreng in ruimte en drie di mensionaliteit heeft. Myranda Brugge vervaardigde schalen van aluminium en roest- vrijstaal. De bodem is van staal, en door het gewicht van het massieve staal blijft de schaal, zelfs met een minimaal bodemvlak, stevig staan. Voor grote ruimten binnen en buiten vervaardigde Betty Muller plastieken in roestvrijstaal, uit gaande van cirkel, kubus en drie hoek Zij maakte ook objekten, die uit meerdere onderdelen bestaan, en die uit in rood. geel en blauw gespoten plaatijzer bestaan Tenslotte zijn er van Justina van den Heuvel in doorzichtige hoezen, een aantal witte bladen waardoorheen in diverse ritmen en kleuren draadjes zijn gehaald Soms frotté achtig, soms met scheursels of gescheurde gaten in het papier Het werk heeft verwant schap met oude geschriften Vorm- en verandering is te zien in het Kapelhuis, Krankele- denstraat 11, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. Op zondag en maandag is het Kapelhuis ge sloten. Tjoe Fang King AMERSFOORT - Al pratend over een nieuwe tentoonstelling kwamen Margje Blitterswijk, Hy- ke Koopmans en Maria van Kes- teren tot het besluit „om de op standen van de ekspositie „ver andering" (ontworpen door Koen van Velsen) nóg een keer te benutten. En de eksposanten van „Verandering" te vragen of zij ontwerpers tussen de 25 en 40 jaar wilden inbrengen, die in aanmerking zouden kunnen ko men om in het Kapelhuis te ek- sposeren onder de noemer „Vorm-Verandering". „Vorm-Verandering is te zien tot en met zaterdag 4 april Een veertiental zeer verschillende in zendingen van jonge ontwerpers vraagt de aandacht MEUBELS Rudy Uytenhaak en Paul Win termans tonen enkele fraaie mo derne zitmeubels Paul Winter mans' stoelen hebben een zeer lo gische opbouw, en zijn voorzien van pasteltinten Het zijn stoelen, die passen in elk interieur Rudy Uytenhaak heeft er een kinder stoel bij Zijn ronde vormen zijn wit gespoten Van de Vormgevers associatie is er behalve een aantal meubels ook een hanglamp te zien Een prettig zittende fauteuil met dun schuimrubber kussen is gevangen in een eenvoudig zwart houten fra me De zwart houten tafel is ele gant met naast het blad uitsteken de. gebogen houten poten. LAMPEN Heel mooie lampen ook op deze tentoonstelling. In het bijzonder van Herman Hermsen. Lampen als paddestoelen en driehoekjes in gespoten wit metaal, en een prachtige staande lamp die be staat uit twee lange metalen U bal ken, die kunnen uitscharnieren via een halfronde uitsparing in een vierkante voet. Eveneens van Her man Hermsen is de vitrine met de futuristische (feministische) draad- sieraden Betty Müller den stripjes lont die strooksgewijs zijn bevestigd op kleurloos nylon gaas. In het kader van de tentoon stelling ,,20 x 20" toont ze lapjes en ook sieraden in dezelfde re genboogachtige kleurstelling, die ze eigenhandig door verven te weegbrengt. Marianne Rottier heeft canvas, dat ze geschilderd heeft in primaire kleuren in diverse vormen ge plooid De ene wandversiering heeft de vormen van een driehoek, de ander doet denken aan een vlag Marian Bijlenga is eveneens bezig met tekstiele wandreliëfs. en voert deze uit in stro en strookjes papier, die ze in vele lagen op el kaar brengt, en tintjes geeft De meest karakteristieke vorm daarin doet denken aan een negerhut OBJEKTEN Tjoe Fang King filosofeert over de ruimte, en maakt staande of hangende bouwsels van ijzer- draad stokjes en nylonlapjes, die bewegen bij het er tegen blazen of er wat heftig langs lopen, en een andere vorm aannemen, om ten slotte weer in de uitgangsvormen terug te komen Moshé Zwarts toont zeer ver nuftige konstrukties, van metaal, die in elkaar gezet kunnen worden en feilloos passen. Hij is bezeten Mecky v d Brink Herman Hermsen Maria Hees laat beeldschone koffertjes zien In grijs, zwarten wit suède, gehuld in een hoes van wijdmazig metalen vlechtwerk, dat in de zelfde kleur is gespoten. Het suède is voorzien van zelfklevend sluitingsmateriaal Ze heeft ook glimmende plastic schoudertas jes, en inktkussentjes voor aan de oren Mecky van den Brink is aanwe zig met een groot wandkleed in ro se, paars, blauw en geel in duizen- Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Wat gebeurd is, is voorbij en wij willen beslist niet be weren, dat de samenvoeging van Ha- mersveld, Leusbroek, Stoutenburg en Achterveld in 1969 een vergissing is geweest. Toch bleek maandag avond opnieuw, dat de Achtervel- ders niet beter of slechter maar wel duidelijk anders zijn dan de overige inwoners van onze gemeente. Zij we ten van een mug een olifant te maken en doe ze dat maar eens na. Een tien jarig bestaan van een sportvereni ging is leuk, maar zeker geen wereld schokkende gebeurtenis en daar over bestaat ook bij het bestuur van de LTV de Eemelaar niet de minste twijfel. De herdenking van het feit, dat maandag op de kop af tien jaar geleden de Achterveldse tennisclub door Jan, Piet en Klaas (sorry, die laatste heet Nol) werd opgericht, zou - niet uitsluitend op economische gronden - slechts bestaan uit een instuif voor de leden en wie van hen daar behoefte aan had, kon en pas sant de bestuurders feliciteren met de tiende verenigingsverjaardag. De simpele instuif liep, weliswaar in de goede richting, danig uit de hand De leden waren via het clubblad op de hoogte gebracht van de lustrumplan nen en sportiviteits- en beleefdheids halve waren ook nog wat kennisgevin gen gezonden aan gemeentelijke VIP's. aan de overige lokale sportver enigingen en aan naburige tennisclubs De respons overtrof alle verwachtingen en het kan in oktober bij de opening van het activiteitencentrum en de tennishal nauwelijks drukker worden dan het maandag van 19.00 tot ver na 21 00 uur op het Kerstenssportpark was Een goede vondst was het vroege aan- vangsuur, zodat bezoekers met nog een vergadering of wat anders in het vooruit zicht, ook even binnen konden wippen, zoals o m wethouder G van Wouden berg en de heren S Lakeman (Welzijn) en B W. Peddemors (Sportstichting) GEZELLIGE DRUKTE Het bijzondere slechte weer en de afgelegen plaats van samenkomst in de uiterste oosthoek van Achterveld ten spijt, heerste spoedig een zeer gezelli ge drukte in het knusse tennispaviljoen Uiteraard is „half Achterveld in de loop van de avond op visite geweest Maar bij Ons Genoegen, Avanti, de Tour de Junior, de Puupenkoppen in cognito. Het Feestcomité, de SV Achterveld en diverse eenlingen, w o. ook raadslid H. Ossendrijver, is het niet gebleven De beide Leusdense tennisclubs, badmin ton BVO, de Haaien, de hockeyclub. Roda met een brief van verhindering, de schaakclub met de sportman van het jaar 1980 en de schietvereniging Leus den met een tegoedbon voor tien stuks Chamaecyparis Lawns Columnaris So- cieta Ballistra Lisidunas - door Nol Wes- sels vlot vertaalt met „schuutersboom- pies" - als compensatie voor het muni cipale snoeiwerk van onlangs, gaven blijk van belangstelling, evenals de ten- nisrelaties van bond, district en clubs uit Hoogland en Hooglanderveen, uit A- mersfoort en Hoevelaken Er waren mo menten met, hoe bestaat het, meer „vreemdelingen' dan Eemelaarders in de tent! Voorzitter Wessels, getroffen door de massale hulde, wilde niet achterblijven en na de bewoording van „10 jaar LTV de Eemelaar in het kort" maakte hij eerst initiatiefnemer tot de tennisclub Jan Ochse en daarna de club zelf eige naar van een foto-collage van de 10 oudste resp. de 10 jongste Eemelaarja- ren Zeer toevallig een identieke perio de maar wel vertaald met andere beel den uit het rijke Achterveldse tennisle- ven Emotie met een geestige inslag liet zich ook gelden in het dankwoord van Eemelaars enige erelid Ochse, die in zijn enthousiasme niet merkte, dat het merendeel van de glazen en glaasjes legg was toen hij opriep tot een voor spoedige droAk op de eerstvolgende 10 jaar ACHTERVELD - Dinsdagavond 17 maart zal in de koffiekamer van Ons Gebouw om 20.00 uur de algemene ledenvergadering van de sportver eniging Avanti worden gehouden. Dit wordt wel een belangrijke verga dering omdat het niet uitgesloten wordt geacht dat deze avond de ver eniging weer een voorzitter krijgt. Er zijn in totaal dertien agendapunten: 1. opening, 2 binnengekomen stuk ken en mededelingen, 3 verslag alge mene ledenvergadering 28-3-1980, 4 jaarverslag 5. bestuursverkiezing, 6. kandidaatstelling en verkiezing sectie bestuursleden. 7. jaarverslag secties, 8 pauze. 9 financieel overzicht. 10 verslag kascommissie en benoeming nieuwe leden kaskommissie, 11begro ting en vaststelling contriouties en bij dragen voor 1981, 12 rondvraag. 13 sluiting. Vrijdag 13 maart 19.30 uur: Klont creatieve avond, De Moespot Vrijdag 13 maart 20.00 uur: Klaverjas- toernooi, De Hessenkar Zaterdag 14 maart 20.00 uur: Klont Disco, De Moespot, leeft. v.a. 14 jaar Zaterdag 14 maart 10.30 uur: Avanti clubkampioenschap tafeltennis, gym zaal. Zondag 15 maart 12.00 uur: K.P.J. Kringdag, Ons Gebouw Zondag 15 maart 15.00 uur: Klont Soos. De Moespot, leeft v.a. 14 jaar Maandag 16 maart 20.00 uur: S V A. ACHTERVELD - Dinsdagavond 17 maart komen de K P O-dames weer bij- Periodiek is aftredend Annie van Dijk die zich weer herkiesbaar stelt. Door het bestuur wordt als kandidaat-voorzit ter gesteld het bestuurslid Wil Bouw man. Verder stelt het bestuur voor als kandidaat voor tweede penningmees- teresse Ans Lammers-van Dijk. Door de leden kunnen tegenkandidaten worden gesteld. Deze kandidaatstelling moet schriftelijk geschieden en drie dagen voor de vergadering bij de secretaresse worden ingeleverd Tenminste vijf le den moeten deze kandidaatstelling hebben ondertekend en ook moet er een bereidverklaring van de kandidaat zijn bijgevoegd Kandiaatleden voor de sectie be stuursleden zijn badminton: Joop Smink, Jaap Blok. Henk van Loen gymnastiek: vakant. Yvonne Witte brood, Greetje Veenstra tafeltennis: Dave Stevens, Sjierd Wit tebrood, Robin van Donkersgoed, va- kant. vakant volleybal: Rien Huisman. Rikinie Blom, Jeannet den Ouden, Gerda Voogt, Ton Blankenstein, vakant kaarttoernooi, kantine Kerstens sport park. Maandag 16 maart 19.30 uur: Schrijf- avond Amnesty International, van Ol- denbarneveltstraat 84. Dinsdag 17 maart 20.00 uur: Avanti ledenvergadering, koffiekamer Ons Gebouw. Dinsdag 17 maart 0.00 uur: Welfare Club Zonnebloem, Ons Gebouw Dinsdag 17 maart 20.00 uur: E.H- B O.-cursus, Ons Gebouw Dinsdag 17 maart 20.00 uur: E.H B.O gediplomeerden Dinsdag 17 maart 20.00 uur: K P O D'Ouwe Peerdestal. een in D'Ouwe Peerdestal De aanvang is om 20 00 uur. Daar de lente weer in zicht is, willen de dames weer eens wat nieuws aanschaffen Daarom heeft het bestuur Happy Lady Mode uit Barne- veld uitgenodigd voor een modeshow De kleding die deze avond getoond wordt, kan ook gekocht worden Het be loofd weer een mooie avond te worden, neem de portemonnee maar mee ACHTERVELD - Daar de wedstrijd- ploeg van de plaatselijke E H.B O -af deling tijdens de districtswedstrijden een tweede plaats wisten te behalen, kunnen zij nu ook meedoen aan de wedstrijd voor de Mr Kneepkensbeker te Utrecht en de landenwedstrijd te Val kenburg. Abusievelijk werd vermeld dat de wedstrijd te Valkenburg wordt geor ganiseerd door de Katholieke Bond voor E.H B.O en de Nationale Bond voor E.H B.O Dit is echter niet juist. De wedstrijd om de Mr. Kneepkens beker wordt georganiseerd door beide genoemde bonden terwijl de wedstrijd te Valkenburg, zijnde de jaarlijkse lan denwedstrijd alleen wordt georgani seerd door Katholieke Bond voor E H BO. ACHTERVELD - Woensdag werd in de Christelijke school door de Hervorm de vrouwenvereniging een bazar geor ganiseerd. Een groot aantal artikelen dat te koop was, was door de dames zelf vervaardigd Buiten dat kon men ook mee doen aan het rad van avon tuur. sjoelen, verloting en dergelijke Het bezoekersaantal was in de middag redelijk en in de avonduren wa het zelfs zeer druk. Ondanks het feit dat een uit gezonden voetabalwedstrijd in de avond wel wat bezoekers thuis had ge laten. bleek aan het einde van de avond dat de opkomst toch zeer goed was geweest Alles was weg De netto op brengst van deze avond bedroeg 3000.-. Deze opbrengst komt geheel ten goede aan de Christelijke school De winnaars van de twee spreien die werden verloot waren de familie Leijen- horst en J Lagerweij. De eerste prijs bij het sjoelen was voor A van Donselaar Al met al was het een succesvolle bazar met een gezellige stemming Het was al vroeg gezellig bij de Eemelaar

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11