B. en W. van Leusden besluiten: Scholieren krijgen geen toestemming voor deelname fietsprotest wethouder heit laatste paal activiteitencentrum Rabobank Q BOVEE WAT DOE JE NOU!? Deskundigheid leden teistert commissie Financiën GS akkoord met bouw aktiviteiten- centrum en tennishal Iffi! Burgemeester Rademaker speelde „obertje" VMIIAAS INIIE LEIISDEIt KIMT Staats secretaris Kraaijeveld 19 maart in Leusden Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden GRATIS TOEGANGSBEWIJS DIERENPARK AMERSFOORT Zie onze advertentie FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? 19 en 20 maart expositie verkeersplan Verantwoordelijk red a kt eon BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement M 1.80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 12 MAART 1981 - 12e JAARGANG NO. 92 fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De kinderen van de jfde en zesde klas van de lagere holen in Leusden mogen vrijdag et deelnemen aan de demonstra te fietstocht tegen de verkeerson- eiligheid van de Heiligenberger- eg. Dat hebben burgemeester en ethouders in hun vergadering van fgelopen dinsdag besloten. Als er ich scholieren meegaan moet hun choolhoofd dit als verzuim aanmer en. B en w van Leusden hebben dit be- uit genomen, omdat zij het ongewenst nden dat onder schooltijd door kinde in aan acties wordt deelgenomen. De inspecteur van het lager onderwijs heeft laten weten daarvoor ook geen toe stemming te zullen geven. Het college vindt het bovendien uit het oogpunt van verkeersveiligheid niet verantwoord om scholieren mee te laten rijden in een massale fietstocht over de Heiligenber- gerweg en door de binnenstad van Amersfoort. Zoals bekend zal na de de monstratieve fietstocht een delegatie van de organisatoren op het stadhuis van Amersfoort een petitie aan het ge meentebestuur van de Keistad aanbie den In deze petitie zullen enkele nood oplossingen zijn verwerkt om tot een veiliger Heiligenbergerweg en het via duct te komen. Namens het dagelijks bestuur van de Schoolraad Leusden. die dinsdag de scholieren had opgeroepen om aan de actie mee te doen. liet Ton Vermeulen in een eerste reactie weten teleurge steld over het besluit te zijn. ,,De schoolhoofden zullen dus de kinderen geen toestemming mogen geven mee te doen aan de fietstocht. Maar mis schien kunnen er dan andere middelen worden gezocht om het protest van de ze scholieren te laten horen bij het ge meentebestuur van Amersfoort", aldus Ton Vermeulen. Naar aanleiding van de beslissing van b. en w. zeggen de organisatoren van de aktie na onderling beraad niet te willen treden in de bevoegdheden van de desbetreffende instanties, maar niets kan de ouders weerhouden om samen met hun kinderen deel te nemen aan de fietstocht. Dat is namelijk hun eigen verantwoording. CENTRUMGEMEENTE Inmiddels hebben b. en w. van Leus den een brandbrief naar hun collega's van Amersfoort gestuurd, waarin ..op nieuw en met klem" om de aandacht van dat gemeentebestuur wordt ge vraagd voor de bijzonder gevaarlijke verkeerssituatie op de Heiligenberger- weg B. en w. merken in de brief op. dat van hun zijde bij herhaling is aange drongen om op de kortst mogelijke ter mijn in deze onaanvaardbare situatie verbetering te brengen door de aanleg van vrijliggende fietspaden aan weers zijden van de Heiligenbergerweg. Ver der schrijft het Leusdens college in de brief, dat wanneer de gemeente Amers foort terecht de functie van centrumge meente wil blijven uitoefenen, het een eerste vereiste is dat Amersfoort over goede en vooral veilige verkeersroutes beschikt In een andere brief, gericht aan de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat, dringen b. en w. erop aan, dat ook aan het viaduct over de Rijksweg 28 zodanige maatregelen worden getroffen, dat er voor fietsers een veilige route komt. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - Leusdens wethouder G. van Woudenberg heeft woens dagmiddag in een druilige regen de „laatste" paal voor het activiteiten centrum in de Hamers hof geheid. Aan dit gebeuren werd, onder het toeziend oog van leden van de werk groep „Activiteitencentrum-tennis- hal", drie raadsleden en andere ge nodigden, een officieel tintje gege ven, omdat bij het heien van de eer ste paal dit niet was gebeurd. In een toespraak vooraf zei de wet houder blij te zijn met de voortvarend heid waarmee de bouw van het activi- teitencentrum ter hand is genomen. „Anderhalve maand na het raadsbe sluit wordt namelijk al de laatste paal geheid", aldus wethouder Van Wou denberg. Overigens werden de geno digden in verband met het slechte weer per bus van ,,'t Praethuis" aan de Cen- trumweg naar de bouwplaats, enkele meters verder op, vervoerd Het activiteitencentrum gaat zoals be kend bestaan uit een sporthal, acht bowlingbanen, een sportshop, een ho recagedeelte en een toneelzaal. Vol gens de planning moet dit centrum 15 oktober van dit jaar gereed zijn. (Van één onzer verslaggevers) UTRECHT - Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hebben hun goedkeuring gehecht aan de bouw van het aktiviteiten-centrum en de tennis hal. Wethouder Jan Mandemaker (Fi nanciën, Progressief Leusden) deelde gisteravond in de commissie Financiële Zaken mede, dat het provinciale college de betreffende begrotingswijziging heeft goedgekeurd. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie Financiële en Economische Za ken" lijkt enigszins gebukt te gaan onder de deskundigheid van de raadsleden die er zitting in hebben. Het gaat daarbij niet zozeer om de financiële deskundigheid van de le den, maar meer om hun kennis van zaken op specifieke terreinen. Eigenlijk zouden de financiële raadsleden zich alleen met de finan ciële aspecten van de voorstellen van het college van burgemeester en wethouders moeten bezighou den. Maar levendige disputen over bijvoorbeeld fijn zand onder een voetbalveld of de elektrische bedra ding van een jongerencentrum wor den door Bor, Van der Sloot, Offe reins, Van Dijk en Bloemhof bepaal delijk niet geschuwd. Zoals gisteravond Bij het onder werp renovatie hoofdveld Buining- park" gaf Waterstaat-werknemer Henk van der Sloot (CDA) een gede tailleerde uiteenzetting over de on heilzame werking van fijn zand on der een voetbalveld. De electrotechnicus Harm Offereins (GPV/SGP) liet zijn licht schijnen over de elektrische bedrading van het tijdelijk jongerencentrum aan de Zwarteweg. En de in de staalindus trie werkzame Wim Bor (Gemeente belangen) liet zich uit over de kwali teit van de door de gemeente aan te schaffen dranghekken. Had er iets over computers op de agenda gestaan, dan had de be langstellende toehoorder ongetwij feld een fijne toelichting van compu terdeskundige Jan Care! van Dijk (VVD) kunnen genieten. Alleen de organisatie-adviseur Rinze Bloem hof (PL) komt er wat bekaaid van af; de Soedan is de laatste tijd zelden aan de orde geweest in de commis sie Financiën. Overigens is er op momenten van ernstige deskundige ontsporing al tijd wel iemand in de zaal, die be hulpzaam roept. Heren, we hou den ons hier met financiën bezig. Rozendaallaan 9 Leusden-C Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook-niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bgreikejTonder tel. nr. .03420-16141.' Burgemeester ,,ober" Radema ker. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een burgemees ter als ober. Je zou denken dat bestaat niet, maar toch was dat het geval afgelopen dinsdag avond tijdens de vergadering van de raadscommissie Alge mene Bestuurszaken van Leus den. Halverwege de vergadering stond burgemeester mr. J. Ra demaker namelijk op en vroeg aan de aanwe, ge raadsleden, wethouder J. Mandemaker, de notulist, de secretaris en aan de pers wat zij als aperitiefje wilden drinken. Nadat de burgemeester de bestellingen had opgeno men, schonk hij de gevraagde drankjes eigenhandig in en ser veerde ze een voor een. Raads lid J. Bloemhof (Progressief Leusden) bood zich zelfs aan om enkele flessen bier, die niet in de vergaderzaal aanwezig wa ren, uit de ijskast van het ge meentehuis te halen. Op de vraag waarom juist de burge meester de drankjes Inschenkt en rondbrengt, antwoordde de Leusdense burgervader laco niek: „Ach, we zijn maar een eenvoudige gemeente". Ruim 400 handtekeningen lezers „Boekenmolenpag.3 Tennisverenigingen krijgen respijtpag.3 Bouwen sporthallen is smijten met geld pag.5 Sportpag.7 •Kijk op filmpag.8 Loep op Leusdenpag.9 DOKTERSDIENST: 03425-1222 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mevrouw Jeltien Kraaijeveld-Wouters, staatssecreta ris van CRM In het kabinet Van Agt, spreekt aanstaande donderdag (19 maart) in Leusden. Op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van haar partij, het CDA. spreekt zij die avond om 20.30 uur in het eetcafé De Hak- horst, Waarden 25a. Op deze open bare bijeenkomst zal de staatssecre taris het onder meer hebben over het haar toevertrouwde beleidster rein van emancipatiezaken. Naar alle waarschijnlijkheid zal de VARA-televisie opnamen maken van deze spreekbeurt van mevrouw Kraaije veld De redaktie van Vara Visie is bezig mei de vervaardiging van een aantal verkiezingsspecials De eerste opna men daarvoor zullen waarschijnlijk aan staande donderdag in Leusden ge maakt worden Geef je zo'n prachtige Peugeot 305 kado? Zoek gauw verder in deze krant. LEUSDEN - Vorige week Is de ont- Nerp-nota Planvoorbereiding Ver- <eersplan Leusden verschenen. De daarvoor in aanmerking komende Drganlsatles hebben de nota inmid dels ontangen. Voor belangstellen den ligt de ontwerp-nota ter inzage In het informatiecentrum van het bu reau voorlichting aan de Zwarteweg 16a, en in de gemeentelijke informa tiestand in de bibliotheek Nieuw Lan- gebeek. Deze wordt bovendien een aan het verkeersplan gewijd nummer van Info Leusden huls-aan-huis be zorgd. Op 19 en 20 maart zal in het gemeen telijk expositiecentrum. Zwarteweg 16a, een expositie over het verkeers plan worden gehouden. Op beide da gen is de expositie van 14 00 tot 17.00 uur geopend, op 19 maart bovendien van 19.30 tot 21.30 ur. Tijdens de expo sitie zijn inspraakbneven verkrijgbaar. De reacties op de ontwerp-nota kunt u inleveren tot maandag 6 april 1981. De ontvangen reacties zullen op 14 april worden behandeld in de werk groep Verkeersaangelegenheden Op 12 mei komt de nota, na verwerking van de inspraakreacties, opnieuw aan de orde in de genoemde werkgroep. Vervolgens zal de nota op 2 juni wor den behandeld in de commissie Open bare Werken en Ruimtelijke Ordening om tenslotte in de raadsvergadering van 25 juni ie worden vastgesteld. u

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1