Antilopen na de mikro slHWtr Leos-heren ondanks verlies nog op kop en tennishal oktober gereed Sprïngwedstrijden in het Nimmerdorcentrum HOCKEY BALMS SVA kaart- toernooi Schaker Hans Kroes op t.v. Lockhorst- evenementen VOETBAL VOOKSI'EL Weinig kansen Naar Groningen Olympia LEUSDEN/CENTRUM - Aan het ein de van het mikro-seizoen nog even een terugblik op de gebeurtenissen in de diverse sporthallen Vooral de resulta ten bij de jeugd - de toekomst van de Leusdense korfbalclub - stemmen tot grote tevredenheid Beide junioren teams werden kampioen De A-ploeg speelt volgend jaar in de hoogste klasse van de afdeling en vormt dan een goede brug tussen de jeugd en de senioren. Leuk meegenomen voor de junioren- groep was de ontvangen steun van een computerbedrijf in Hollandscheveld (nieuwe outfit, trainingsfaciliteiten en het bezoeken van de mikro-hoofdklas- sefinale) Aspiranten A5 werd even eens kampioen Over de senioren in de hallen kunnen wij kort zijn. Het eerste en tweede team besloten de indoorcompetitie met een 3e plaats. Antilopen 3 werd laatste en moet een stapje terug. De laatste uitslagen wa ren: Antilopen 2 - DVS 2 7-8 Antilopen 4-TZ 3 5-4 Antilopen J2-MiaJ1 6-2 Antilopen A5 - Soesterkw. A3 5-0 Op 28 maart begint o m. voor Senio ren 1 de tweede helft van de veldcom- petitie, waarin de Leusdenaren een zeer riante uitgangspositie - ongesla gen op kop - hebben bereikt De 2e klasse C start met de navolgende rang lijst. 1 Antilopen, Leusden 8 16 2 Thor, Harmeien 8 14 3 Odik, Barneveld 8 9 4 Revival, Terschuur 8 8 5. SKF, Veenendaal 8 7 6 Amstel, Amstelveen 8 4 7 RDZ, Zeist 8 4 8. Exakwa, Lelystad 8 2 De enige echte concurrent van Anti lopen is Thor, waarvan de Leusdenaren destijds in Harmeien met 3-6 hebben gewonnen. Alleen tegen SKF is de Leusdense ploeg uitgespeeld LEUSDEN, ACHTERVELD - De weergoden zijn de competitieleider nog steeds niet erg gunstig gezind Diverse afgelastingen liggen komend weekein de weer voor de hand en voor de drie Leusdense ploegen lijkt weinig succes weggelegd. In de zaterdagse 1e klasse A ontvangt DVSA in Amerongen de ro de lantaarndrager FC Horst, die ver geefs zware tegenstand zal bieden Hees rekent vlot af met VOP, Veensche Boys zal in Nijkerkerveen wel raad we ten met Eemnes en aangezien voor SEC weinig is te hopen in Stroe, zal in de staartgroep alles wel blijven, zo het is. Hulshorst kan met een zege op Uni cum een heel eind uit de problemen komen en voor Roda lijkt winst in en tegen Barneveld erg onwaarschijnlijk, al wordt door het thuisfront een verras sing niet versmaad Het programma omvat DVSA-Horst (3-2) Hees-VOP (3-2) Veensche Boys - Eemnes (3-0) Hulshorst - Unicum (0-2) Barneveld-Roda (2-1) Stroe-SEC (4-2) In de zondagse 1 e klasse A ziet Ach terveld met gepaste zorg het bezoek van koploper de Zebra's tegemoet Met slechts weinig mogelijkheden tot een verrassing. Voetbal blijft evenwel voet bal! Als het veld in Maarssen bespeel baar is, wint DWSM thuis van Naaraen en ASV heeft, met een zege op Laren, een prachtige kans om voorlopig de laatste plaats van de ranglijst te verla ten. Het reisje van Barneveld naar Lely stad is voor de bezoekers bepaald niet zonder risico en ook Sporting moet op passen voor het zich herstellende Actif Zeist zet thuis Veensche Boys definitief op afstand, tenzij de Nijkerkerveenders de laatste strohalm nog weten te grij pen, hetgeen overigens de spanning aan de top sterk zou doen toenemen. Het programma vermeldt DWSM - Naarden (3-2) ASV-Laren (0-3) Lelystad - Barneveld 1 -2) Actif - Sporting (2-2) Zeist - Veensche Boys (3-1 Achterveld-Zebra's (1-4). Het oorspronkelijk voor de 1e klasse B a.s. zondag vastgestelde programma is vervallen Daarvoor in de plaats ko men drie inhaalwedstrijden Het betreft de eerste ontmoeting in dit seizoen van de desbetreffende clubs. Een groot vraagteken is het doorgaan van Maluku Muda's thuiswedstrijd, waarbij Soester- berg duidelijk favoriet is Roda zou oor spronkelijk de Soesterbergse koplopers ontvangen, maar moet nu - ook niet zonder risico - naar Bunnik Rest nog het treffen in Schalkwijk, waar KVVAo i geen kans krijgt. Gespeeld wordt Maluku Muda - Soesterberg Bunnik - Roda'46 Schalkwijk - KVVA LEUSDEN - Vrijdag (paarden) en aterdag (pony's) organiseerde de .RV PC Nimmerdor in haar ruiter- «ntrum aan de Vlooswijkseweg pringwedstrijden. Het programma ian vrijdag omvatte een viertal on- lerdelen. De Rabobank-prijs, L- ipringen met eenmaal barrage op ijd, werd gewonnen door H. Schim nel met Meikoningin (de Vrijheid) in !9.5 zonder fouten. B. Agterberg met 5eu Nerveu (Groenestein) in 29.9 en ook foutloos werd winnaar van de traaprijs, een M/Z-springparcours met eenmaal barrage op tijd. Nim- nerdorruiter P. v.d. Brink op Lotus in )7.2 ook zonder fouten werd goede 2e. De Pavo-prijs, L-springen pro- jressief, kwam met 36 pnt. in 45.3 in iet bezit van N. v.d. Bon op Rinda Neuderuiters) en de C. de Groot- prijs, M/Z-springen progressief, is eveneens in handen gekomen van B. Agterberg met Peu Nerveu in 47.1 met 36 punten. De pony-ruiters kwamen zaterdag middag in de bak met een wel zeer uit gebreid programma Op de eerste plaats een onderlinge weastrijd van Nimmerdorleden met Cornelia Pries (Pasja) als winnares, op de hielen geze ten door Michael van Kooy (Corina), Eric Smink (Pakkie), Ineke Walet (Ben- to), Ellen Steenbeek (Iris). Marjan van Daatselaar Silver) en Petra Kempkes (Edwin). Spannend was de vreedzame strijd om de Randeraadprijs, die met klein verschil (30 4 tegen 32 4) werd gewonnen door Rijk v.d. Pol (Cordina) van Voorwaarts voor Joan Kempkes (Carolien) van Nimmerdor Burgemeester J W M. Rademaker heeft zaterdag geruime tijd vertoefd in het Nimmerdorcentrum, waar hij zich ook nog verdienstelijk maakte bij het uitreiken van de Ruiter-prijzen Petra Kempkes van Nimmerdor werd winna res met Willem in de B/C-categorie en Teus v d Brink van de Toekomst met Rosita in de D-groep. Ook in de strijd om de Randeraadprijs (pr.) won Joan Kempkes met Carolien een prijs en met name de 5e. De Nimmerdorprijs werd een zege voor Lucien Laseur met John ny voor Andre Baars op Purdey. Beide ruiters zijn lid van de organisende pony club. LEUSDEN/CENTRUM - Met nog i/ier thuis- en drie uitwedstrijden tegoed gaat het herenstandaardteam van de .eusdense hockeyclub a.s zondag laar Groningen Het betreft de return van de destijds met 1-1 geëindigde wedstrijd tegen GHBS aan het Valleika- naal. De Groningers staan direct boven Leusden op de ranglijst en dat biedt enige perspectieven, al moet worden gezegd, dat de noorderlingen (doelcij- fers 24-22) beter gescoord hebben dan ons heren 1 (15-21) Deventer treedt op als gastheer voor de andere Groningse club een zege van de thuisclub lijkt het meest voor de hand Dat is in Zwolle voor Tempo eveneens het geval Be Fair krijgt in Hilversum zowat de laatste kans om niet definitief voor de titel te worden uitgeschakeld, maar dan moet de Gooise formatie de visite uit Heeren- veel wel aan een nederlaag helpen. HVA tenslotte is kansloos tegen koplo per Kameleon Gespeeld wordl Leos laniahek in de aanval Deventer- Groningen Tempo-Hilversum HVA-Kameleon Be Fair-Quick Stick GHBS-Leusden (1-1) (1-1) (1-3) (3-1) (1-1) ACHTERVELD - Maandagavond 16 naart wordt in de kantine van het Kers- tenssportpark de zesde ronde van het S.V.A-kaarttoernooi gespeed. De wedstrijd die precies om 20 0C uur zal beginnen is tevens de laatste wedstrijd van dit toernooi De totale uitslag van het gehele toer nooi zal dan ook deze avond bekend worden gemaakt. Natuurlijk iser deze avond ook weer een aantal praktische prijzen te winnen LEUSDEN/CENTRUM - In de met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen het heren-stan- daardteam van Leos en de reserves van het Amersfoortse Spirit is bewe zen, dat beide ploegen terecht de bo venste plaatsen van hun klasse inne men. Het vertoonde spel was van dien aard, dat gerust van een topont moeting gesproken kon worden. Het talrijke publiek heeft in de sportzaal de Meent een ruim twee uur durende wedstrijd gezien, waarin alles, wat volleybal juist zo aantrekkelijk maakt, aanwezig was: lange ralley's, flitsend aanvalsspel, techniek en tactiek, maar ook fouten door zenuw achtig optreden of te veel enthou siasme. Vooral in de eerste twee sets heerste veel spanning. Nadat Leos de eerste set royaal en verdiend gewonnen had, wist de aan valsleider van Spirit (een oude rot in het vak) zijn spelers met enthousiasme en goed voorbeeld zo op te zwepen, dat elke achterstand werd goed gemaakt en meer nog dan dat. De kansen, die het verjongde Leos-team nog kreeg, werden onvoldoende benut De aanvallers werden net genoeg voorzien van verrassende set-ups en de Spirit-verdediging kon vrijwel steeds overnemen en gevaarlijk terugkomen Ook aan de blokvorming mankeerde bij de thuisclub nogal eens wat Een licht punt in deze ontmoeting was het optre den van enkele jonge spelers Vooral Guido Vermeulen lijkt op weg naar een vaste plaats in het standaardteam. De uitslag was 15-8, 14-16, 8-15 en 9-15 maar ondanks de 1-3 nederlaag bleef Leos op kop van de ranglijst, zij het met slechts 1 punt voorsprong op Spirit. Bo vengenoemde wedstrijd liep in tijd zo veel uit, dat de damesontmoeting Leos- SVH bij een stand van 1 -2 moest wor den afgebroken. HANDBAL. De damesploeg van Impa la kreeg met 2-6 klop van HV Amers foort en dat feit bezorgde de keistedelij- ke formatie het kampioenschap De he ren van Impala verloren na een zeer lang gelijkopgaande strijd met 12-14 het treffen tegen Seyst 2 WIELRENNEN. Zowel in Lunteren als in Soest werd de Leusdende amateur- wielrenner Dick Willigenburg 3e in een criterium. LEUSDEN/CENTRUM - Hans Kroes, secretaris van de schaakvereni ging Leusden komt op donderdag 19 maart op de TV in het NCRV-program- ma ,,Ja, natuurlijk". Weliswaar niet met schaken, maar met het onderwerp .zwerfstenen". Voor de SGS-competitie speelde Leusden 2 de uitwedstrijd tegen de Zeist-reserves. J Agterberg, S van Dokkum. H. Vossebeld, B Uneken en B Sieswerda zorgden elk voor een winstpuntje J. v d. Tang, A. Valkenburg en W. v.d Harst verloren hun partij en die van J van Santen en J de Jager werd afgebroken. De tussenstand is 3-5 in het voordeel van Leusden en aange zien de afgebroken partijen minimaal een half puntje zullen opleveren, is het winnen van de wedstrijd een voor de hand liggende verwachting. Voor de huiscompetitie werd gespeeld H Fröberg-L de Rijke 1-0 N Loning-J v d. Weyden Vfe-Vfe R. Zelle-P. Sonder aigebT A. van Kuipers -J Boemaars 0-1 D van Ooik - O. Harlaar V2-V2 W .v.d Wetering - E Halkes 0-1 L. Boogaard-C. Veenendaal W. Schouten - A. Lieshout Vfe-Vfe R van Ooik- G Fröberg 0-1 K. Linse-A. Leclercq 1-0 Rodriguez - A Aldenzee 1-0 J. Gerrits - L. Buurlage V2-V2 J.v.d Moer-H Wuts 1-0 E Jansen-G de Winkel 1-0 P de Jong - Bijleveld 0-1 De top-tien van de SVL bestaat op dit moment uit J. van Santen, L de Rijke. H Fröberg. N Loning, J. v.d. Weyden. J Agterberg, P. Sonder, J. de Jager. R Zelle en H Vossebeld Vorig jaar, nog geruime tijd voordat in Leusden de vrijwel definitieve sporthal- plannen als een gave van boven uit de lucht kwamen vallen, was onze sport- stichtmgsvoorzitter met vakantie in Griekenland. Op zich niets bijzonders maar ook buiten onze landsgrenzen in teresseert hij zich hevig voor sport en meer nog voor sportvoorzieningen. het geen duidelijk blijkt wanneer hij, naar goed Nederlands gebruik, prentbrief kaarten schrijft aan het thuisfront. Daar onder bevindt zich doorgaans ook een voor mij bestemd levensteken (waar voor dank) uit den vreemde en ik kan er donder op zeggen, dat ..mijn" kaart op de een of andere wijze altijd iets met sport heeft te maken Dat de heer B.W Peddemors, be wust van nogal wat achterstand op het gebied van sportaccommodaties in Leusden alom en immer bezig is met het zoeken naar eventuele oplossingen van de problemen, laat zich raden. Ook, dat hij inspiratie tracht te vinden in el ders bestaande voorzieningen. Je kunt immers nooit weten en de grootste vondsten liggen vaak in de kleinste hoekjes Zijn (tot nu toe) laatste vakan tiegroet kwam uit Olympia, de bakermat van de vierjaarlijkse Olympische Spe len. Hij zegt wel van niet. maar toch heb ik de stellige indruk, dat de trip naar het Helleense sportcentrum in de land streek Elis verband heeft gehad met de in Leusden bestaande openlucht- en in- doorsportplannen De niet-kreukher- stellende kleurenprent is door de foto- technische afdeling van deze krant tot een zeer redelijk zwartwit alternatief verwerkt en op de grasvlakte van Olym pia is duidelijk het rechthoekige strijd perk te zien, waarop van 776 voor Christus tot 440 van de nieuwe jaartel ling om de vier jaar de oorspronkelijke Olympische Spelen werden gehouden. De oude Grieken stelden kennelijk heel wat minder eisen aan een stadion dan wij tegenwoordig plegen te doen en toch werd er fanatiek gesport Of onze sportstichtingsvoorzitter op sportaccommodatiegebied veel nut heeft gehad van het reisje - gelukkig is in Griekenland meer te beleven - meen ik te moeten betwijfelen, want ik kan mij niet voorstellen, dat in Leusden genoe gen zou worden genomen met een ge trouwe copie van het eerste Olympi sche strijdperk inplaats van de sport hal, de tennishal en de uitbreiding van het Bummgpark (ik laat het KNAU- sportcentrum nog maar terzijde) ook al scheelt dat qua bouwkosten meer dan een slok op een borrel. PC. PROGRAMMA ZAT. SENIOREN: Barneveld 1 - Roda 1 14 30 VVZ3- Roda2 14 15 Posthoorn 3 - Roda 3 14.15 Roda4-TOV4 14 15 Roda 5-VOP 5 16.15 Cobu Boys 6- Roda 6 14 30 Sparta 9-Roda 8 12 15 Roda 7 - vrij Zon. senioren: Bunnik 1 - Roda 1 14.30 Olympia2-Roda2 11.30 Amsvorde 3 - Roda 3 11 30 Roda 4-SEC 4 11.30 Quick 8-Roda 5 13.30 Roda 6-Quick 10 1130 Roda 7 - vrij UITSLAGEN Junioren: RodaB1-DevB1 3-4 Roda B2-KVVA B3 1-1 Roda B3 -1 Jsselmv B3 3-2 Argon C1 - Roda C1 3-1 Roda C2-Hees C1 2-6 Baarn C3 - Roda C3 1-2 RodaC5-BaarnC4 1-2 junioren 14 maart: RodaA1-HDSA1 16 15 Roda A2-Amsvorde A1 15 00 Roda B1-DVS B1 15.00 Quick B3 - Roda B2 v 14 15 Soest B3-Roda B3 v.12.45 Roda C1 - vrij Roda C1 - Soest C3 15 00 Roda D3 - VVZ'49 C2 13.45 Roda C4 - Soest C5 13 45 ScherpenzeelC2-RodaC5 v. 13.00 Afmelden junioren op vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur op tel 942463 Pupillen: KVVA D1-Roda D1 5-0 Roda D2-Hoogland D2 4-0 Roda D3 - Hoevelaken D3 2-2 Quick D3 - Roda D4 5-0 VVZ'49 D3-Roda D5 2-3 Roda D7 - Amsvorde D2 4-1 Hoogl veen D3-Roda D8 5-1 Hoogland D6-Roda D9 7-1 Hoogland E1 - Roda E1 2-1 VVZ'49 E3 - Roda E2 5-0 VVZA E5- Roda E3 6-1 Roda E4-Hoogl veen E2 1-0 RodaE5-CJVVE2 1-1 Roda E6 - Baarn E6 6-1 Soest E6 - Roda D7 7-0 KVVA F1 - Roda F1 0-6 Roda F2- TOV F1 0-0 KVVA F6-Roda F4 0-2 PROGRAMMA Pupillen: Hoogland D1 - Roda D1 v.12.15 Roda D2-Hoogl. veen D1 13.00 Spakenburg D3 - Roda D3 v 11.00 Roda D4 - Hoogl.veen D2 11 00 Quick D4 - Roda D5 v.12.15 RodaD6-IJsselm v D5 12.00 Roda D7 - VVZ'49 D4 13.00 Amsvorde D2 - Roda D8 v.11.15 Roda D9-Hoevelaken D7 12 00 IJsselm.v E1 - Roda E1 v.12.00 APWCE1 -RodaE2 v.11.15 Spakenburg E3-Roda E3 v10 00 Roda E4 -1Jsselm v E4 11.00 Roda E5-Quick E4 13.00 Roda E6-Baarn E5 12.00 ScherpenzeelE3-RodaE7 v. 9.30 Roda F1 - Baarn F1 1100 Roda F2-VVZ'49 F1 11.00 Roda F3 - KVVA F5 12.00 Roda F4-Spakenburg F5 12.00 LEUSDEN/CENTRUM - Tot de ko mende activiteiten van de LTV Lock- horst behoren onder meer de navolgen de evenementen 4 en 5 april senioren-openingstoer- nooi 11 april jeugdbeltoernooi 16 april jeugdpaastoernooi 1 mei: uitreiking oranje-ballen aan ver dienstelijke jeugdleden, april Lm juni echtparentoernooi juni-juli heren-dubbeltoernooi. 21 juni - 5 juli: jeugdkampioenschap 2e helft juli: seniorenkampioenschap. 14 t/m 16 aug uitwisseling Grubben- vorst. 7 t/m 13 septopen Lockhorst-toernooi 26 sept jeugdsluitingstoernooi 3 en 4 oktsenioren-dito deze plaats aan de Groene Zoom komt de tennishal Om 15 oktober te halen wordt het een klusje van 7 maanden! LEUSDEN/CENTRUM - Voortdu- op de bedoeling om rond de 15e van iedere maand even te komen de stand van zaken m.b.t. de rea- atie van het activiteitencentrum en tennishal, durfden wij nog geen te plaatsen achter de van dit artikeltje. Anderzijds is vraagteken op niet terecht, want kan nog heel wat gebeuren voor 15 oktober 1981 is. Op die datum namelijk beide welzijnsvoor- in gebruik genomen kun- worden. Het aannemersbedrijf Woude te Wolvega, de feitelijke van de projecten, doet alles - kan ook niet anders! - om de ontractuele verplichtingen na te ko men, al werken de omstandigheden bepaald niet mee. Wat het activiteitencentrum betreft - veel gemakkelijker is sporthal als bena ming - loopt alles volgens plan. On danks de abnormaal slechte weersom standigheden komen de circa tweehon derd heipalen van acht meter lengte de ze week nog in de grond. De ..laatste is woensdagmiddag met het nodige feest- vertoon geslagen en inmiddels is een aanvang gemaakt met het plaatsen van de bekisting voor de fundatie. Daaraan is duidelijk de omvang van het gebouw te zien. Met de tennishal gaat het iets minder vlot. De laatste problemen rond de grondverwerving (die intussen opgelost zouden zijn) hebben zoor twee weken vertraging van de bouwstad gezorgd Reden voor paniek is echter niet aan wezig al zit er voor het inlopen van ach terstand weinig rek in het strakke werk schema De firma v.d Woude heeft bij de bouw van grote sportvoorzieningen in onder meer Staphorst Amerongen en Harmeien voldoende ervaring opge daan om ook de Leusdense ..klusies" tot een goed einde te brengen Wij heb ben intussen weerman Jan Pelleboer, een streekgenoot van de bouwers, ge vraagd om wat extra medewerking Wel, in de tweede helft van deze maand is een aanmerkelijke weersverbetering te verwachten'

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7