Honderden Leusdenaren op de fiets Viadukt over één jaar van fietspaden voorzien )emonstratie kreeg massaal karakter XAKnAMi IK !>E liEIISIIEIt Aktievoerders voor veiliger Heiligenbergerweg niet met lege handen naar huis: Staats secretaris in Leusden EKAKT Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden f 35.- Watcrlooj Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centru Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,8 kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. baars wonfr^w bv Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP leusden-C telefoon 033-943880. 17 MAART 1981 12e JAARGANG NO. 93 van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT Vele honderden Leusdenaren naar ichatting waren het er zo'n twaalfhonderd zijn vrijdagmorgen op de iets gestapt om mee te doen aan de demonstratieve fietstocht. In een iliert van ongeveer twee en halve kilometer lengte fietsten zij twee aan wee naar het Amersfoortse stadhuis. Ze deden dat om het Amers- oortse gemeentebestuur één ding heel duidelijk te maken: de ieiligenbergerweg moet veiliger. In de hal van het Amersfoortse tadhuis overhandigde Evelien Blom namens de aktievoerende Vrou wenraad en „Veilig Over" een petitie aan de Amersfoortse burgemees- er drs. A. R. Vermeer. Vervolgens sprak een afvaardiging van de Bktievoerders met de Amersfoortse wethouder en vertegenwoordi- jers van Rijkswaterstaat. Het leverde hen de toezegging op dat het fiadukt over de Heiligenbergerweg over een jaar voorzien kan zijn van jescheiden fietspaden. De deelnemers aan de demonstra- ieve fietstocht verzamelden zich vri|- lagmorgen tegen negen uur op het narktplein naast De Biezenkamp. )nder begeleiding van politie f iet ten zij over de Burg de Beaufortweg n de richting van de weg waar het llemaal om te doen was de Heili- enbergerweg Gadegeslagen door mder meer een ploeg van het NOS- leugdjournaal nam het langgrekte leloton het viadukt, waar de dood an een Leusdense scholier enkele veken geleden de aanleiding voorde iktie was Op de grens van Leusden Bn Amersforot nam de gemeentepoll van Amersfoort de begeleiding an de stoet over De politiemannen oodsten de fietsers over de Heiligen- jergerweg in de richting van de Stad ing Daar sloeg men linksaf om over iet fietspad langs de Stadsring in de ichting van het stadhuis te fietsen Ter hoogte van de bioscopen aan de tadsring hield de kop van de groep iven stil om de fietsers achterin de jelegenheid te geven de gevallen jaten op te vullen, die door een deine aanrijding waren ontstaan in de hal van het Amersfoortse gemeentehuis stond burgemeester Jrs. A R Vermeer samen met de wethouders mr E J L M de Bruijn, C. de Bruijn en drs C. A de Boer gereed om de Leusdense fietsers te ontvangen Toen het merendeel van de vele honderden fietsers een jlaatsje had gevonden in de hal, op de trap of langs de balustrades, richt- Evelien Blom zich namens allen tot net Amersfoortse college Zij dankte Vermeer en de zijnen voor de gast- rijheid voor al die Leusdenaren ..Ik denk", zei Evelien Blom, ,,dat heel Leusden hier is Daaruit mag blijken dat een enorm aantal Leusdenaren verontrust is over de verkeerssituatie op de Heiligenbergerweg. Voor een deel is Amersfoort verantwoordelijk voor die situatie en daarom zijn we hier We willen met u, en in overleg met Waterstaat, de wil en de krachten bundelen om te komen tot een voor iedereen veilige route over de Heili genbergerweg." Toen Evelien Blom aansluitend de petitie overhandigde aan burge meester Vermeer betuigden alle aan wezigen met een donderend applaus hun instemming met de woorden van Evelien Blom. Even later werd ieder een weer stil om te luisteren naar de woorden van burgemeester Vermeer De Amersfoortse burgervader erken de dat er op de Heiligenbergerweg sprake is van een ..volstrekt onaan vaardbare situatie" Zonder dat hij concrete toezeggingen wilde doen, zei Vermeer wel dat hij hoopte dat de demonstratie niet zonder-effekt zou blijven. ,,De noodzaak is duidelijk aangetoond: we moeten snel met elkaar om de tafel gaan zitten om te praten", aldus de burgemeester. De aktievoerders lieten zich niet afschepen met een afspraak ,,op kor te termijn" en vonden wethouder De Bruijn bereid meteen met hen een gesprek te houden Dat duurde onge veer een uur en een verslag daarvan treft u elders aan. Ondertussen ver trokken de deelnemers aan de tocht weer huiswaarts Een deel van de demonstrerende scholieren bleef in Amersfoort om naar school te gaan De overige Leusdenaren fietsten ge zamenlijk terug Bij het gemeente huis werd de stoet ontbonden - Een deel van de vele honderden Leusdenaren over de Heiligenbergerweg op weg naar het Amersfoortse stadhuis LEUSDEN - Mevrouw Jeltien Kraaijeveld-Wouters, staatssecreta ris van CRM in het kabinet Van Agt, spreekt aanstaande donderdag (19 maart) in Leusden. Op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van haar partij, het CDA, spreekt zij die avond om 20.30 uur in het eetcafé De Hak- horst. Waarden 25a. Op deze open bare bijeenkomst zal de staatssecre taris het onder meer hebben over het haar toevertrouwde beleidster rein van emancipatiezaken Naar alle waarschijnlijkheid zal de VARA-televisie opnamen maken van deze spreekbeurt van mevrouw Kraaije- veld De redaktie van Vara Visie is bezig I met de vervaardiging van een aantal verkiezingsspecials De eerste opna men daarvoor zullen waarschijnlijk aan staande donderdag in Leusden ge maakt worden. DINSDAG - Jeugdraad bekijkt mogelijkheden kelder 3 - Commentaar 3 - Demonstratieve fietstocht4 en 5 - Achtervelds nieuws 7 - Agenda7 - Vrouwen tegen bewapening 9 - Sport11 Voor meer nieuws over de fiets- demonstratie zie pagina 4 en 5 vervolg op pagina 5 Onafhankelnk nieuwsblad KhMhVIC voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. AT - Aktievoerders in gesprek met wethouder De Brui/n. De wethouder zit uiterst rechts. Zijn gesprekspartners zijn (van links naar rechts) Evelien Blom, mevrouw Van Dalen, de heer Daamen en mevrouw Bergsma die afscheidingen niet alleen op het viadukt aan te brengen, maar door te trekken over de opritten De kosten van deze ingreep bedra gen ongeveer driekwart miljoen gul den Rijkswaterstaat is bereid dat bedrag te betalen, maar dan moet de gemeente Amersfoort bereid zijn om voortaan onderhoud en beheer van dit weggedeelte op zich te nemen. TWEEDE GESPREK Aldus bleek uit het gesprek dat een afvaardiging van de aktievoerders voor een veiliger Heiligenbergerweg na aanbieding van de petitie hadden met wethouder De Bruijn Bij het gesprek waren drie medewerkers van Rijkswaterstaat aanwezig, die met de laatste gegevens op tafel konden ko men. Van de zijde van de aktievoer ders namen aan het gesprek deel de dames Bergsma, Blom. Van Dalen en Vos en de heren Damen en Van der Vlist Zij werden door wethouder De Bruijn uitgenodigd voor een gesprek en wisselden ongeveer een uur lang van gedachten met hem Ook burge meester drs A R Vermeer was gedu rende enige tijd aanwezig De aktie voerders kregen niet alleen boven staande toezeggingen van de wet houder. zij spraken ook met hem af dat zij bij de verdere ontwikkeling van de plannen betrokken zullen blijven Op woensdag 22 april ontmoeten aktievoerders, wethouder en verte- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT Het viadukt in de Heiligenberger weg is over een jaar voorzien van fietspaden. Die toezegging heb ben de aktievoerders voor een veiliger Heiligenbergerweg ge kregen van de Amersfoortse wet houder van Verkeer en Vervoer, mr. E. J. L. M. de Bruijn. De wethouder liet zich minder kon- kreet uit over het moment waarop fietspaden langs de Heiligenber gerweg op Amersfoorts grondge bied kunnen worden gereali seerd. Aan de westzijde (de kant van het Elisabethziekenhuis) hoeft de aanleg van een fietspad nauwelijks meer op problemen te stuiten. Aan de oostzijde ligt de aanleg van een tietspad wat inge wikkelder, met name omdat de gemeente de daarvoor benodig de grond nog niet in eigendom heeft. Ri|kswaterstaat wil aan het be staande viadukt aan beide zijden een fietspad hangen. Die paden, onge veer èen meter veertig breed, worden door middel van een hek gescheiden van de rijbaan voor auto's Het lang zaam verkeer krijgt daardoor de be schikking over een eigen pad, dat aan beide zijden wordt afgeschermd door een hekwerk Het is de bedoeling om Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Elke vrijdagavond serveren wij ons 5-gangenmenu in maart: vispaté Bcuilion met kruiden 2 gegratineerde oesters Lamsbout d'Auvergne Aardbeien fantasie Doornseweg 18 Leusden (Leusderhel) voor reserveren tel. 033-15177

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1