E i eusd kran Is NOS-auto veroorzaakt aanrijding Fiets- demonstratie in beeld u 'IS DINSDAG 17 MAART 1981 plaatselijk nieuws 4 - De demonstranten gereed voor het vertrek. Voorop Nan van Dalen, Evelien Blom. Janny Vos en Erik van der Vlist Rechts burgemeester Rademaker, die niet zou meefietsen. ^•1 - Een deel van de demonstranten, die zich tegen negen uur op het marktplein verzamelden. Jongere en oudere mensen fietsen zij aan zij voor een veiliger Heiligenbergerweg (van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT/LEUSDEN Op één enkel incident na is de fietsprotesttocht vlekkeloos ver lopen. Het incident werd veroor zaakt door de chauffeur van een NOS-auto. Deze 45-jarige H.L.K., die in zijn auto een cameraploeg van het Jeugdjournaal vervoerde, reed een deelnemertje aan de fietstocht aan. Het meisje, de elf jarige Caroline van Maurik, kwam te vallen en hield er een zeer been en enkele schaafwonden aan over. Het ongelukje gebeurde, toen de NOS-ploeg opnamen had ge maakt van de tocht op de Heili genbergerweg, ter hoogte van de Beethovenweg. De chauffeur wil de vervolgens snel naar het Amersfoortse gemeentehuis rij den om daar de overhandiging van de petitie bij te wonen. Bij het weer oprijden van de Heiligenber gerweg keek hij waarschijnlijk on voldoende uit en raakte het meis je. Enkele andere deelnemers aan de fietstocht maakte zich nogal boos over het gebeurde. Boven dien was deze gebeurtenis er de oorzaak van. dat de groep in ver schillende kleinere groepjes uit een viel. De Amersfoortse politie hield de kopgroep enige tijd stil langs de Stadsring en kreeg zo doende de hele groep weer bij elkaar. Diezelfde Amersfoortse politie zette overigens tien man in om de demonstratie in goede banen te leiden. Een woordvoerder vertel de, dat de tocht voor de politie zonder problemen verlopen was. Ook de Leusdense politie, die vijf man inzette voor de begeleiding van de demonstranten, was uiterst •tevreden. „Het kon gewoon niet beter gaan", aldus één van de Leusdense politiemensen. Die man heeft overigens niet kunnen horen, wat Evelien Blom na aanbieding van de petitie in de hal van het Amersfoortse stadhuis zei. Zij bedankte de demonstran ten én de politiemensen. „Goed dat er politie is", aldus Evelien Blom. folo's: Janus Visser - Het werd stampvol in de hal van het Amersfoortse stadhuis. De Leusdenaren vulden niet alleen de begane grond, maar ook de trap en de ballustrades. De lange sliert fietsers beklimt het viadukt waar het allemaal om begonnen is. - Burgemeester Vermeer ontvangt de petitie uit handen van Evelien Blom. - Hier moet een fietspad komen, zo vinden de demonstranten. Deze foto bewijst hun geli/k - Evelien Blom leest een korte verklaring voor. Het Jeugdjournaal zit de woordvoerdster van de demonstranten op de lip. - Gearriveerd bij het Amersfoortse stadhuis ontvouwden twee dames hun spandoek/e. Ze zouden het aan de bal lust rade in de hal achterlaten.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 4