Verkooptentoonstelling exotische kunst in De Til Kantlijn Lezing Gereformeerde Bond UIT HET IMIIJTIE-RAITOKT mTmTBITEN- Mtmm Ie—s—en INGEZONDEN DONDERDAG 19 MAART 1981 loep op Leusden 11 Weekend-diensten Weekeinde 21 en 22 maart. HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de ge meente Leusden, voor de praktijken van de artsen Van den Berg, Binkhorst'du Boeuff, Boersema/Koch, Lantink Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekein de v/aar: dr. J. Lantink, Burg. de Beaufort- weg 61. Leusden-C, tel 941210 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK Apotheek Leusden, winkelcentrum De Bie- zenkamp. Geopend van maandag tol en met vrijdag van 8 30 tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20 00 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18.00 uur. WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr L van Kalkert, de Roo van Alderwereltlaan 9. Leusden tel 945628 dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 19-3 t/m woensdagavond 25-3. VERLOSKUNDIGE Me) R Dijkhuizen, H van Viandenstraat 2n Amersfoort, tel 19200 b.g g 7220P0 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000 MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienst verleningsinstellingen in Leusden en Achter veld zijn als volgt: Leusden-Centrum: In de boerderi| Grool Krakhorst, Bolderikhof 18. tel 945618 Maatschappelijk Werk woensdag 10.00- 11 00 uur Gemeente Leusden. donderdag 14 00-15.00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14 00- 15.00 uur. dinsdag van 14.00-15.00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD); don derdag van 14 00-15 00 uur PSC. Leusden-Zuid. In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. tel 940818 Maatschappelijk werk maandag 10 00- 1100 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14 00-15.00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maan dag 13 30-14 30 uur AIMD. vrijdag 14.00- 15 00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333 Maatschappelijk werk: vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9 00-10.00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11 00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland, tel. 035-45555. MOEDERS VOOR MOEDERS: Mevrouw M L. Rozendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel 03425-1853 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leus den, hulp voor moeder en kind bij niet ge wenste zwangerschap, tel. 033-942291 en 033-940541 (Leusden)en tel 033-620244 (bureau ..laat leven" Amersfoort). DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dieren arts of dierenkliniek te bellen Een telefo nisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgevallen te bereiken is. TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homose- xualiteit Amersfoort (WHAM). Iedere vrijdag avond van 20.00-24 00 uur, tel. 03495- 5672. PASTORALE HULP: Van 20 tot 27 maarl is bereikbaar Pastor A. Goes, Wederik 40, Leusden-C.tel 033-944903 RUTGERSHUIS AMERSFOORT; (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvra- gen) Zonnehof 10 (in het GG en GD ge bouw) tel 033-18931. Spreekuren volgens afspraak. OPPASCENTRALE: Van maandag tot en met zaterdag tussen 16M0O-18.00 uur, tel. 944235, Grienden 16. Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groeps- avonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw, Leusden-Zuid, tel. 033- 943722 (24 uur per dag) Corr. adres Post bus 709, 3800 AS Amersfoort A.A. AMERSFOORT; telefoon 941102 AL-ANON AMERSFOORT; Postbus 946, Amersfoort, tel. 727203 en 753373 AL-ANON WERKGROEP TE LEUSDEN: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20 00 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arn- hemseweg 10, 3832 GL Leusden-Zuid (te vens corr adres) tel. inl. 033-943722 b.g g 940182 HULPDIENST GEMEENTEDIAKONAAT DORPSKERK. Voor Groenhouten, Akkerhoeve-Noord- wijck, Langenbeek: Mevr Langbroek. Weesboom 13. tel 940130 en mevr Lawala- ta. Wanmolen 20. tel 944237 Voor Zuid: mevr Abbrink. Pr Christinalaan 7, tel 942047 en mevr Schwencke, v D. Scheltuslaan 44, tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorde rinslag-Middenleg kunt u zich tot de hulp dienst Marcuskerk richten Kerkdiensten LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: za. 21 mrl 19 00 uur H Mis met dameskoor, voorganger B ter Bekke. predi kant F Overbeek, zo. 22 mrt 9 00 uur H Mis met herenkoor, voorganger B ter öekke. predikant F Overbeek. 11,00 uur Doop en communieviering geleid door F. Overbeek, gezinsviering Herv./Geref. Marcuskerk: 9 00 uur geref. woorddienst, ds. G Hengeveld, Hoogland; 10.30 uur herv. woorddienst, ds J. J. Koo- man, 17 00 uur geref. herv Vesper; 19.00 uur herv. woorddienst (G B ds. A den Hartogh Geref. Kerk Vrljgem.: 9 30 en 16.45 uur ds M Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 9.00 uur geref herv. woord dienst, ds. J J Kooman, 10.30 uur. geref herv woorddienst, ds G Hengeveld. 18 30 uur geref.'herv. woorddienst, ds J Weerne- kers. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zo. 22 mrt. 9 00 uur: ds Kamerbeek. Hoevelaken Geref. Kerk De Glind (Jeugddorp): zo 22 mrt 10 00 en 19.00 uur: ds. E. J. van 't Riet, Voorthuizen R.K. Kerk: za. 21 mrt. 19.00 uur H Mis met jeugdkoor, voorganger en predikant W Jan sen; zo. 22 mrt 8 30 uur Gelezen H. Mis; 10 30 uur H. Mis met Volkszang, voorgan ger en predikant W. Jansen. Wethouder slaat laatste paal ,.Dat heitje is een aardig kar weitje. Zó eenvoudig is de gemeente Leusden toch niet meer dat de burgemeester als ober iets moet bijverdienen Deskundigheid teistert com missie financiën", lees ik in mijn onovertroffen lijfblad. Ik ken commissies waar dat wel wat an ders is Soms heb ik de indruk, dat onze gemeentebestuurderen alleen maar kunnen besturen bij de gra tie van demonstrerende en aktie- voerende burgers. De nationale boomfeestdag wordt uitgesteld. Logisch natuur lijk. het heeft geen zin om collec tief die jonge boompjes te gaan verzuipen. Rintze Bloemhof van Progressief Leusden vindt de veevoedersilo een monument Dat is dus een monumentale beoordelingsfout St. Ansfridushuis weg, straks die woning op de hoek van de Ha- mersveldseweg weg en ook de silo wordt met de grond gelijk ge maakt Hoe moeten we nou straks vreemdelingen de weg wijzen in het Leusdense Jeruza lem? Ik raak op dat kruispunt nu al de kluts kwijt Of ligt dat aan de ver keerslichten? ,,De gemeente kan niet reke nen", vertelde een Leusdenaar ons via een ingezonden stuk. Als dat nieuws was geweest hadden we het wel op de voorpagina ge zet. Atletiek en tumcentrum: mr. De Vink zit op het Vinketouw. Als het aan de Stichting Stad Rekreatie ligt wordt Leusden straks een échte stad en kunnen wij gaan rekreëren in het atletiek- en tumcentrum ..Leos-heren ondanks verlies nog op kop". Dat is sportnieuws. Maar ik ken bedrijven die door verlies over de kop gaan De Tabaksschuur is in stijl plat gegooid De vlam er in. Toen ik kwam kijken smeulde het spul nog na als een wat buitenmodel sigaar. Onze duif in Groenhouten over weegt nu een proces tegen de gemeente. ,,Mijn nest is totaal verwoest. Dacht eerst nog dat de plaatselij ke ME mij als kraker zou be schouwen, maar zelfs dat nog niet eens. Wethouder Wagenaar over weegt om de bijna twee eeuwen oude resten van de Tabaks- schuur aan te bieden aan mu seum Flehite Bloemhof maakt zich nu ernstige zorgen over boerderij 't Claeve- renblad. Jan Wagenaar niet. ,,We hebben in de afgelopen ja ren laten zien, dat we heel wat overeind hebben gehouden, "zei de burgemeester trots. En liet de voorzittershamer met een fikse tik zakken. Staatssecretaris Kraayenveld van Emancipatiezaken komt per soonlijk naar Leusden. Zeker óók ongerust geworden Hijgend, doornat konijntje in de Wetering 'k Zal toch blij zijn als dat atletiekcentrum er is. Houden we het tenminste droog en met die lekkere tuinterassen valt dat beton misschien wel mee Boeken lenen in Leusden-zuid. Je moet er natuurlijk wat voor over hebben om net zo wijs en verstandig te worden als de be zwaarden. Ik snap niks van de progressie ven Praten over horizonvervui ling door dat nieuwe atletiekcen trum en vinden de veevoedersilo een aardig monument Als het aan Jan Wagenaar ligt wordt bovenop het nieuwe turn en atletiekcentrum een centrale antennemast gezet Onder het motto. Leusden een eigen Eif- feltoren Vorige week deze rubriek óók gemist? Mag ik ook anderen eens een plezier doen? V. LEEFBAARHEID De aktiegroep „Veilig Over en de Vrouwenraad hebben samen een hele boel werk verzet om via de vrijdag jl. gehouden demonstratie de veiligheid voor de meest kwetsbare weggebrui kers, de fietsers - en onder hen veel kinderen - af te dwingen Want zo gaat dat: je moet het meest voor de hand liggende afdwingen. Wel plegen we de zuigelingen met hartverwarmende zorg te omringen, maar deze zorg neemt evenredig met hun groei af en verandert maar al te vaak in kille onverschillig heid. Vragen we ons eigenlijk wel eens af waar de grenzen van het nog aan vaardbare liggen? Ja. dat is nu in Leus den gebeurd Hier hebben mensen, ge steund door artsen, geestelijken, politici etc. gezegd, dit kan zo niet langer, wij kiezen voor veiligheid, koste wat kost. En ze gingen massaal de fiets op, want de kwantiteit maakt kennelijk meer in druk dan het eenzame verdriet van een paar mensen. Maar meestal gaan onze ogen pas open door een grote schok Zo ook nu Eindelijk klonk er een georganiseerd ..nee" en kregen de enkele voorvech ters, die zich al jaren voor veiligheid inzetten, het gevoel niet helemaal al leen meer te strijden voor verkeersleef- baarheid de verkeerssituatie zó in richten dat de veiligheid zowel concreet als ook gevoelsmatig wordt gereali seerd) Ik heb in 1978 aan de wieg gestaan van de aktiegroep „Veilig Over", omdat het cynisme van het verkeer ons met afgrij zen vervult en omdat we zeker weten dat er in Leusden en omgeving nog heel veel veilig te maken valt voor de fietsers en voetgangers Als volwassen burger moet je de uitdaging van kritisch volgen en meedenken niet uit de weg gaan. Zo ontstond op initiatief van een kleine groep mensen „Veilig Over" In de jaren daarop volgend reali- seeerde ik me in steeds grotere mate, dat er nog veel grotere risico's in onze wereld bestaan. Bij voorbeeld de steeds groter wordende kloof tussen de arme en rijke landen; de uitputting van brand- en grondstoffen, de toepassing van de kernenergie. Maar de meest ris kante ontwikkeling in de na-oorlogse ja ren is toch wel de bewapeningswed loop, met name op het gebied van de kernwapens. Uitgaande van de per soonlijke verantwoordelijkheid, los van de vraag naar succes, werd ik lid van het plaatselijk I K V. en Vrouwen voor Vrede. Twee zaken vallen sindsdien op. Enerzijds ontdek je door een stroom van informatie dat de situatie nog veel afgrijselijker en riskanter is dan je al vemroedde. Anderzijds wordt je voort durend geconfronteerd met een volle dig afwijzen, doodzwijgen, vaak uit een onverwachte hoek en niet altijd open hartig Mensen worden pas wakker als de problemen hen zelf gaan betreffen. Als er achter de eigen tuin een boom wordt omgezaagd, komen we in het geweer. Als een bloembak van het wegdek wordt verwijderd, zodat auto's weer door de straat kunnen rijden, gaan we tot aktie over. Zo gaat het ook met de uit de hand gelopen wapenwedloop. Zo lang de bommen niet gebruikt worden, gaat het immers goed? Bovendien houden we onze ogen gesloten omdat de vooruit zichten zó angstaanjagend zijn. En on ze angsten worden weer omgezet in nog meer wapens en worden daardoor steeds realistischer En zo belanden we in de vicieuze cirkel van angst en mach teloosheid. ons de vrijheid ontnemend te geloven in en te kiezen voor het le ven. Pseudomensen! Toen de Neder lands Hervormde Synode in november jl een duidelijk „nee" uitsprak tegen gebruik en bezit van kernwapens, zei de minister van Defensie, De Geus: ,.Maar er zijn sinds de tweede wereld oorlog ook vijftien miljoen mensen in het verkeer omgekomen We hebben een hoop problemen vlak naast de deur". Weliswaar kunnen de problemen in onze wereld onder één noemer worden gebracht, maar niet allemaal zijn ze van een zelfde orde Hoe korVit de minister op de gedachte dat wij burgers wel de verkeersdwaasheid mogen bestrijden, maar de wereldvernietigende dwaas heid van de bewapeningswedloop aan vaardbaar moeten achten Inderdaad wordt het hoog tijd dat meer mensen - ook in Leusden - zich gaan inzetten voor een grotere ver- keersleefbaarheid dan het kleine groepje mensen van „Veilig Over", door wethouder Wagenaar misprijzend afgedaan als „Verkeershobbyisten". Maar hoeveel temeer zullen we ons dan tevens moeten gaan verdiepen in de problemen van oorlog en vrede, uit gaande van eikaars goede bedoelingen en gemeenschappelijk belang, niet in de laatste plaats dat van de kinderen We zullen nog vaak de fiets op moeten' Wiesje Engelen-Mastenbroek, Dordogne 11, Leusden-C LEUSDEN - Op donderdag 26 maarl zal dominee C. den Boer uit Wouden berg voor de afdeling van de Gerefor meerde Bond te Leusden een lezing houden over „Het eten van het boek", naar aanleiding van Openbaringen 10 De lezing begint om 20 00 uur in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshor sterweg. ledereen is van harte welkor geest van zelfontwikkeling broodnodig waren om gezamenlijk tot een hoger levenspeil te komen, met name op het gebied van de landbouw, gezondheids zorg en onderwijsvoorzieningen. Im mers leningen en giften voor materiële verbeteringen van bijvoorbeeld de land bouw kunnen niet alléén tot grote ver anderingen op sociaal terrein leiden Om zelfstandig te kunnen zijn moeten deze plattelandsgemeenschappen ge richte begeleiding ontvangen van lei ders, die via een kursus nog beter ge vormd en toegerust zouden moeten worden. Bovendien wil men in dat deel van Brazilië beginnen met het verstrek ken van 200 waterfilters. Deze filters worden de bewoners echter niet ge schonken. maar zij betalen deze zelf vanuit de opbrengst van de landbouw, zodat zij ook in dat opzicht geheel zelf standig kunnen functioneren Met dit door de bewoners betaalde geld wor den opnieuw waterfilters gekocht, die dan weer voor andere gemeenschap pen dienstig kunnen zijn De Leusdense MOV-groep van de Sint Jozefparochie, die in het kader van dit ontwikkelingsprojekt in Bra zilië deze verkoop organiseert, hoopt dat velen dit projekt ter harte willen nemen en in groten getale naar De Til zullen komen. U bent van harte welkom op zaterdag 28 maart van 15.00 tot 21.00 uur en op zondag 29 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Gevonden en verloren Gevonden een tas met gereedschap van een Toyota Verloren een sleutelbos met tien sleu tels, telefoon 1607 LEUSDEN VOORRANGSBOTSING Maandagmiddag deed zich een ern stige voorrangsbotsing voor op de split sing Jan van Arkelweg en Klettersteeg. De heer A. uit Utrecht reed over de Klet tersteeg en verleende bi| de Jan v. Ar kelweg geen voorrang aan de heer S uit Terschuur De auto van de S werd aan de linkerkant zwaar beschadigd en de wagen van de heer A. werd totaal vernield. De heer A raakte bij deze aan rijding licht gewond en moest zich laten helpen in De Lichtenberg. KETTINGBOTSINGEN Dinsdagmorgen vond er een ketting botsing plaats op de Noorderinslag waarbij vier auto's betrokken waren. Naar alle waarschijnlijkheid reden de auto's te dicht achter elkaar. Toen de een iets moest remmen reden ze tegen elkaar aan. Er ontstond materiële scha de. Een paar minuten later deed zich nog een kop-staart aanrijding op de Noor derinslag maar nu op de andere weg helft. Hierbij raakten drie auto's betrokken Allen keken naar de zo juist geschiede aanrijding en lette daarbij niet goed op. Met het gevolg dat toen een autobe stuurder moest remmen voor het rode verkeerslicht hij werd aangereden door auto nummer drie. Ook deze personen auto's liepen materiële schade op door een achterop komende auto. die op zijn beurt werd aangereden door auto nummer drie Ook deze personenauto's liepen materiële schade op VRACHTWAGEN VERLOOR LA DING Op de Groene Zoom-Noorderinslag verloor de vrachtwagenbestuurder de heer H. uit Leusden twintig kratten met lege flessenHierdoor kwam al het glas werk op de rijbaan terecht en werd de auto van de heer O. uit Leusden be schadigd door het glas De kratten ble ken niet goed te zijn vastgezet waar door de lading is gaan schuiven Ge meentewerkers hebben de rijbaan schoongeveegd Ooievaarshorsterweg 5, telefoon STICHTING PEUTERSPEEL- 944450. De peuterspeelzaal is geopend ZAAL op maandag-, dinsdag-, donderdag- en DE TREEKLOPERTJES vrijdagmorgen. Voor inlichtingen Ans van Henwaarden,,telefoon 945447. LEUSDEN - In het kader van de Vastenaktie 1981 zal in het weekend van 28 en 29 maart een grote ver kooptentoonstelling in het jongeren centrum De Til aan de Hamersveld-> seweg 30 te Leusden-Centrum wor den georganiseerd. Tal van kunst voorwerpen zullen worden tentoon gesteld en verkocht, zoals houtsnij werk, sieraden, sierstukken, beelden in ivoor, hout, malachiet, leder, ko per, brons uit Zuid-Amerika, Afrika en Zuid-Oost-Azie. Op zondag 29 maart zullen tevens nog een aantal artikelen bij opbod worden verkocht. Verder zullen in dat weekend ook door de Derde Wereld Winkel te Leusden rietsuiker, koffie, thee en tal van andere produkten, afkomstig uit de Derde Wereld, te koop worden aangeboden, waardoor een bijdrage - zij het, dat deze misschien klein en bescheiden is - kan worden geleverd aan de ontwikkeling van de helaas nog teveel van de „eerste en tweede wereld" afhankelijke mensen in de Derde Wereld. Misschien is „De Der de Wereld" niet een zo gelukkige term, omdat getalsmatig op deze wij ze een ondergeschikte positie van de Derde Wereld wordt gesuggereerd, terwijl wij toch zouden dienen te be seffen dat deze rangorde er in het geheel niet behoort te zijn. Natuurlijk zijn er verschillen, zeer vele en zeer grote, maar we kunnen alvast begin nen door althans in het taalgebruik aan te geven dat wij samen in één wereld leven, waar een ieder even veel rechten heeft. Beter zou het zijn, wanneer we spraken over „ontwik kelingslanden", hetgeen gelukkig ook meer gebeurt. Door allerlei his torisch te verklaren omstandighe den zijn deze landen, in verhouding tot Amerika en Europa, pas later tot ontwikkeling gekomen. Wij, „het rij ke Westen", zijn er debet aan dat die Waterfilters zijn hard nodig GEVONDEN Drie sleutels VERLOREN Giro betaalpasje; oorbel met pareltje 1EZE WEEK IN DE GEMEENTE Vrijdag 20 maart 20.00 uur: Klont Film, De Moespot Vrijdag 20 maart 20.00 uur: Avanti clubkampioenschappen tafeltennis se nioren, sportzaal Vrijdag 20 maart 20.00 uur: A B T B - K.P.J. Isidorusfeest, Ons Gebouw I Zaterdag 21 maart 20.00 uur:K P J Disco, De Moespot I Zaterdag 21 maart 20.00 uur:D W S jaarlijkse muziekuitvoering, Ons Ge bouw Zondag 22 maart 10.30 uur: D'Ouwe Peerdestal Fruschoppen Zondag 22 maart 15.00 uur:Klont Soos De Moespot leeft. v a. 14 jaar Maandag 23 maart 20.00 uur:D W S kaarttoernooi, D Ouwe Peerdestal Dinsdag 24 maart 9.00 uur:Welfare- club Zonnebloem, Ons Gebouw Leusden Zuid en Centrum Donderdag 19 maart 20.15 uur: Ver gadering Schoolraad. De Bongerd, As- I schatterweg 36a Donderdag 19 maart 20.30 uur: Me- I vrouw Kraaijenveld-Wouters in De Hak- I horst. Waarden 25a. Vrijdag 20 maart 20.45 uur: Opening j Leusden Aardig Vaardig, De Hakhorst Maandag 23 maart 20.00 uur:Algeme- I ne ledenverqaderinq Blijhof, Ansfridus- laan 49. zelf ontwikkeling van plattelandsgemeenschappen in Noord Oost Brazilië ontwikkeling, met name voor wat be treft de primaire levensbehoeften, achterblijft. Deskundigen hebben berekend dat er jaarlijks op de aarde voldoende voed sel verbouwd wordt voor iedereen Er is zelfs nog een overschot. Toch lijden ve le miljoenen mensen op de wereld echt honger Helaas wordt bij de wereld voedselvoorziening niet het algemeen belang als uitgangspunt gebruikt Het belang van enkelen wordt slechts voor op gesteld In de handen van winstbeo- gende bedrijven wordt voedsel alleen maar verstrekt aan hen die de prijs kun nen betalen In de handen van politieke machten kunnen er economische en politieke concessies mee afgedwongen worden. In de handen van generaals kan het een handiger en ingrijpender wapen zijn dan de alles verwoestende atoombom. Daarom zegt de Vastenak tie. „Honger is geweld", „Armoede is gewelden roept zij mensen op om naar dit inzicht te handelen. Weet wat U eet. Weet ook waarom anderen niet eten, want het is echt niet waar, dat er voedselschaarste is vanwege overbe volking en gebrek aan bouwland De bittere waarheid is dat slechts 44% van het beschikbare bouwland gebruikt wordt, mede omdat grootgrondbezitters investeren in land. maar het dan wel braak laten liggen De Vastenaktie steunt daarom in de ontwikkelingslanden projekten van ge wone mensen die in een gemeen schappelijke aanpak een poging doen zich zelf en hun lotgenoten van het on recht van armoede en geweld te bevrij den. Voor dit jaar hebben de verschil lende groepen voor Missie-, Ontwikke- lings- en Vredeswerk (MOV) van het dekenaat-Oost te Amersfoort, waartoe de parochie's van Achterveld. Bun schoten, Hoevelaken, Hoogland, Hoog landerveen en Leusden behoren, in nauw overleg met de Stichting Bis schoppelijke Vastenaktie Nederland te Zeist gekozen voor een projekt in Acio- para in het Noordoosten van Brazilië, waarbij het gaat om het realiseren van een soort trainingsprogramma ten be hoeve van 40 kerkelijke basisgroepen aldaar. Deze streek is ongeveer zo groot als de provincie Limburg Er wo nen 58 000 mensen, waarvan 8000 in de stad en 50.000 op het platteland Deze streek is erg arm en uitgebuit. In de loop der jaren zijn tegen alle verdruk king in, toch langzamerhand basisge meenschappen ontstaan, omdat de in landse bevolking zelf tot het inzicht kwam dat een sociale struktuur en een

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11