Leusdens Kamerkoor kan nog leden gebruiken Ted Easton's Jazzband in Stadshal de Flint 't Rabobank Kinderspaarplan Die zit er al warmpjes bij Rabobank 9 Rabobank Wie nü "Grijp 5" spaart, zit straks eersteklas inz'n spullen... Rabobank 9 Voor kinderen van 0 t/m 10 jaar. Groot spaarvoordeel voor kleine spaardertjes. 9 GRATIS TOEGANGS- BEWIJS DIERENPARK AMERSFOORT Grijp-5 Spaarplan voor de jeugd Meisjes jongens van 11 t/m 14 jaar DINSDAG 24 MAART RABOBANK „LEUSDEN RABOBANK „ACHTERVELD Rabobank Kinderspaarplan Spaarplan van (groot) ouders voor (klein)kinderen: geeft maar liefst 8% rente. Bovendien tot f 250,- vrij opvraagbaar per jaar. Bank voor baby 's ook. Iedere nieuwe spaarder, 0 t/m 14 jaar, ontvangt bij een minimum inleg van f 25.- een spaarpremie van f 7,50. Tevens ontvangt de jeugdspaarder een gratis spaarbusje. Hoge rente (voor de leeftijden 0 t/m 14 jaar) geld en goede raad **ledere nieuwe spaarder ontvangt tijdens deze aktie een gratis toegangsbewijs voor het Dierenpark Amersfoort. (eerste minimum inleg f 25,-) Iedere bestaande spaarder (leeftijden 0 t/m 14 jaar) ontvangt eveneens een gratis toegangsbewijs bij een minimum-storting van f 50,-. Aktie periode t/m 27 maart 1981 Grijp 5 sparen, voor 11 t/m 14 jarigen: geeft maar liefst 71/2 rente en nog eens 5% spaarpremie. DONDERDAG 19 MAART 1981 LEUSDER KRANT 12 LEUSDEN - Het Leusdens Kamer koor heeft zich in de loop der jaren een zekere reputatie verworven. Het beweegt zich enigszins op een ander terrein dan de meeste kamerkoren, want hoewel het ook muziek uit Re naissance en Barok zingt, ligt het ac cent toch op de muziek van de ne gentiende en twintigste eeuw. Het Romantische repertoire bestaat voornamelijk uit werken van Brahms, Mendelssohn, en de laat-ro- mantische Rus Kromolicky, wiens vierde mis op het ogenblik wordt in gestudeerd. Het twintigste eeuwse gedeelte bevat „Tre Canzoni" van Hendrik Andriessen, muziek van Ba- dings, Jurriaan Andriessen. Schön- berg en Stravinsky. Het koor werkt regelmatig in de wel zijnssector, het verzorgde onder meer kerstconcerten voor bejaardentehui zen Verder dingt het mee in verschei dene concoursen. Vorig jaar won het een eerste prijs in de B-categorie van een internationaal concours te Weert. In mei aanstaande zal het voorde twee de maal uitkomen in het concours dat de AVRO elke twee jaar organiseert Het verplichte nummer is dan de Psau- me 121 van Daniël Manneke, en als vrije werken zullen uitgevoerd worden ..Voici Ie bois" van Henk Badings en de 43e psalm ..Richte mich Gott" van Men delssohn. Met deze verplichtingen, en bovendien een herfstconcert in het ver schiet, spreekt het vanzelf, dat van de leden een en ander aan zelfwerkzaam heid en inzet wordt geëist. Het koor be schikt over een stabiel en enthousiast ledenkorps, maar enige uitbreiding is nog mogelijk. Het aantal tenoren (mo menteel 4) iaat ruimte over voor eén of twee stemmen. Stemscholing en rquzi- kale vaardigheid verdienen aanbëve- ling, maar zijn niet noodzakelijk de koorrepetities zijn, met alles wat aan stemvorming en ademtechniek wordt gedaan, op zichzelf al een leerschool, verder bestaat de mogelijkheid zijn par tij via cassette-bandjes beter te leren kennen, zodat ook zangers, die - nog - niet van blad lezen nu en dan thuis aan hun partij kunnen werken Ook voor de andere „stemmen" be staat géén ledenstop, omdat het koor zich niet persé wil beperken tot de klei ne twintig leden, die een kamerkoor meestal telt. Sopranen en alten die vo cale en/of muzikale kwaliteiten bezitten zijn welkom. Ook één diepe bas kan nog worden geplaatst. Er wordt wel door de dirigent Jan van Spaendonck, een kleine stemproef afgenomen. Voor wie met zijn of haar stem enige ambitie koestert, is het Leusdens Ka merkoor een goed onderkomen. Er wordt elke dinsdagavond gerepeteerd in de kapel van Don Bosco aan de Do denweg, van 20 15 tot 22.15 uur. Het secretariaat is gevestigd Hakhorst 6. 033-944697, Leusden-centrum. AMERSFOORT - De Nederlandse dlxfeland-formatie Ted Easton's Jazzband zal op dinsdag 24 maart aanstaande een concert verzorgen in de Stadshal van De Flint. Dit jazz concert wordt georganiseerd door de Amersfoortse Culturele Raad. Ted Easton's Jazzband, die bestaat uit: Bob ZVulffers, trompet. Henk van Muyen, trombone. Sydney Pfeffer. kla- nnet en saxen, Pim Hogervorst, banjo. Jacques Kingma. bas en leider vocalist Ted Eastbn drums, veroverde in 1575 een plaats op de hitlijsten met een nieuwe versie van het oude Nat Gonel- la succes .Oh Monah' De legendari sche Engelse trompettist Nat Gonella was overigens een van de vele buiten landse gastsolisten bij het orkest De Amerikaanse trompettist Bobby Hac- ket trad op bij twee eigen tv-shows van Ted Eastons Jazzband en op een nieuwe LP die wordt uitgebracht onder het jazzlabel Riff Records zijn onder meer jazzgroten als Wild Bill Davidson, Bud Freeman, Peanuts Hucko, Vic Dic kenson, Jimmy McPartland en Teddy Wilson bij het orkest van Ted Easton te horen Veel van deze optredens von den plaats in de Scheveningse jazz club New Orleans, waar de band huis orkest is. Voor zijn verdiensten als promotor van jazzmuziek werd Theo van Est, alias Ted Easton in 1978 onderschei den door de gouverneur van de staat Louisiana, met het ereburgerschap van de geboorteplaats van de jazz. New Orleans. Het is te verwachten, dat bij het komen de concert in de Stadshal van De Flint ook enkele buitenlandse gasten zullen optreden. Hoewel het nog niet met ze kerheid vaststaat, worden de namen genoemd van de zangeres Sarah Coo- len en de saxofonisten Buddy Tate en Eddy ..Cleanhead" Vinson. Zeker is wel. dat Ted Easton's Jazzband met een ongecompliceerde dixieland stijl, die hij zelf met ..happy jazz" betitelt, in staat is een aantrekkelijk en vrolijk jazzconcert te brengen Kantoren: de Biezenkamp 3 te Leusden-C. Hamersveldseweg 72, Leusden-C. Pr. Irenelaan 21, Leusden-Z. 99 Jan van Arkelweg 9 99 Rente onder voorbehoud van tussentijdse wijzigingen

Leusder Krant | 1981 | | pagina 12