Rabobank log niet bekend wie gemeentehuis mag bouwen Parkeerproblemen De Wetering worden aangepakt „KIND BETREKKEN BIJ VEILIGE SCH00LR0UTES" Fietspad Leusden-z. tot station Amersfoort? Film in De Til Q iannemers alle te duur; gunning aangehouden Algemene jaar vergadering Blijhof Aanmeldingsadres Blijhof I en II veranderd VANIIAAG INDE LEIISIIEIt KRANT Carla Seegers bespreekt kinderboeken in Vrouwenkafé Fanfare-orkest in Dorpskerk Collecte Leusder Krant leusdet* FOTO-KOPIE NODIG? Lid werkgroep verkeer: f GRATIS TOEGANGSBEWIJS DIERENPARK AMERSFOORT Zie onze advertentie Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (Van eén onzer verslaggevers) AMERSFOORT/LEUSDEN - Bij de gemeente Amersfoort leeft het plan om vanaf de wijk Dorrestein een fietspad langs de spoorlijn (het „Ponlijntje") rich ting station aan te leggen. Leus- dens wethouder J. Wagenaar liet dinsdagavond de werkgroep verkeersaangelegenheden we ten direct op dit plan te zijn „in gesprongen" om te bekijken of dit fietspad tot aan Leusden- Zuld geprojecteerd kan worden. „Als dit rijwielpad van Leusden- zuid tot aan het spoorwegsta tion in Amersfoort kan worden aangelegd, is er gelijk een veili ge route om in de binnenstad van de Keistad te komen", aldus wethouder Wagenaar. LEUSDEN - Maandagavond 23 maart houdt de speel- en rekreatiever- eniging Blijhof haar algemene leden vergadering Deze vergadering begint om 20 00 uur in het verenigingsgebouw aan de Ansfriduslaan 49 De agenda bevat de volgende punten 1 Opening 2 Notulen vorige vergadering 3. Jaarverslag sekretaris 4. Financieel verslag penningmees ter 5. Kascommissie r 6. Verkiezingen Pauze 7. Huishoudelijk reglement-commis sies 8. Uitbreiding verenigingsgebouw 9. Rondvraag 10 Sluiten met een hapje en een drankje Bij punt 6 moet opgemerkt worden dat de voorzitter llona v.d Burg dit jaar zal aftreden Tot nu toe is er nog geen vervanger voor haar gevonden leder een die voor deze funktie belangstelling heeft of iemand uit zijn kennissenkring, die geschikt is voor deze vakature. kan aandragen, wordt gevraagd hierover kontakt op te nemen LEUSDEN - Vrijdag 20 maart wordt er 's avonds om 20 00 uur in De Til een film gedraaid voor alle leeftijden Het is een science fiction waarin Roy Neary (Richard Dreyfuss) een angstige erva ring heeft met een UFO Niemand wil echter zijn verhaal geloven. Het wordt zo n obsessie voor hem, dat hij wordt ontslagen en ook vervreemdt van zijn vrouw en kind. Hij heeft een bepaald beeld voor ogen waar het moederschip van de UFO's zal landen Ondanks te genwerking van de regering slaagt hij er met enkele anderen in om kontakt te maken met deze buitenaardse wezens. De toegangsprijs bedraagt 3 gulden. LEUSDEN - Voor aanmeldingen en inlichtingen omtrent inschrijving van uw peuter(s) voor Blijhof I en II is de volgen de wijziging van toepassing Met ingang van 20 maart aanstaande dient u uw peuter(s) aan te melden bij Marion Cen se, Azuriet 5, Leesden Centrum, tele foon 945607. Tegenvaller voor volkstuin stichting pag.3 Vrouwenkafé: alle vrouwen welkom pag.5 Leusden aardig vaardigpag.7 Sportpag.9 Loep op Leusden pag.11 Kijk op filmpag.13 LEUSDEN - Maandag 23 maart houdt het vrouwenkafé een thema avond over het rollenpatroon in kinder boeken. Carla Seegers zal hierover een inleiding houden en neemt een groot aantal kinderboeken mee. Bij de openingsavond van dit seizoen zou Carla al gekomen zijn, maar door ziekte was zij toen verhinderd Voor een groot aantal vrouwen die speciaal voor dit onderdeel van de avond gekomen waren was dit spijtig en zoals toen werd afgesproken zou het thema nogmaals aan de orde komen De avond begint om 20 30 uur in eet café De Hakhorst, einde Noorderinslag. Het vrouwenkafé is iedere maandag geopend van 20.00 tot 24.00 uur Inlich tingen Jopie van de Wiel tel 943726. LEUSDEN - Dinsdag 24 maart geeft het Nijkerkse Stedelijk Fanfare Corps een concert in de Dorpskerk In Leusden-Zuid. Het is de eerste keer dat er een concert in deze kerk gege ven wordt door een fanfare orkest. Regelmatig werden en worden er in de Dorpskerk Valleiconcerten geor ganiseerd met veelal snaarinstru menten. Een fanfare orkest bezit echter in het geheel niets van deze instrumenten, maar bestaat uit kope ren blaasinstrumenten. Het fanfare-orkest dat nu een concert komt geven in deze kerk telt ongeveer 40 leden en bestaat ruim 85 jaar Het is een amateursvereniging en zij komt uit in de Vaandelafdeling binnen de Christelijke Bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen, hetgeen wil zeggen de hoogste afdeling op ama teurmuziekgebied. Het orkest staat on der leiding van J. Zwagerman uit Hilver sum. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19 30 uur. De entree bedraagt 4 gulden voor volwas senen en 2.50 voor jongeren, inclu sief een kopje koffie De opbrengst komt geheel ten goede aan het Reno vatiefonds Dorpskerk Leusden-Zuid LEUSDEN - De collecte in Leusden voor het Reumafonds heeft f 9 982,61 opgebracht Deze collecte werd in de week van 9 tot en met 13 maart gehou den Van deze opbrengst kwam 1.936,75 uit Leusden-Zuid en 2.306,45 uit Achterveld. Rozendaallaan 9 Leusden-C. laMMMk Onafhankelijk nieuwsblad IrTll voor de gemeente Leusden 'LXJI e- Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Bij het onderzoek naar veilige schoolroutes in Leusden moet zeer zeker ook het schoolgaande kind worden betrokken. De heer B. Daamen pleitte daar dinsdagavond in de vergadering van de werkgroep verkeersaangelegenheden voor bij de behandeling van de proce dure rond het onderzoek naar veilige schoolroutes in deze ge meente. „In de voorgestelde procedure mis ik welke punten vindt het kind op weg naar school gevaarlijk. Een mening die wij zeker moeten we ten, omdat deze scholieren de be langrijkste verkeersdeelnemers zijn", aldus Daamen Hij wees er ook op, dat de gemeente wel een veilige route kan uitstippelen, maar dat het kind volgens hem mis schien een snellere maar gevaar lijker weg zal kiezen. Wethouder J Wagenaar liet we ten geen moeite met deze sugges tie te hebben. ,,De schoolhoofden en oudercommissies kunnen wel licht deze vijgerwijzing gebrui ken," aldus de wethouder. Het ligt in de bedoeling van de gemeente om nu de scholen in Lëusden-centrum te benaderen met het verzoek om op te geven waar naar hun mening knelpunten in de schoolroutes zitten. Behalve de betrokken schoolhoofden, ou dercommissies en schoolbestu ren. zullen ook de coördinatrice van de verkeersbrigadedienst en de politie een brief hierover in de bus krijgen Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dlnsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. .03420-16141 fn een onzer verslaggevers) JUSDEN - Het is nog niet bekend, het nieuwe Leusdense ge- tentehuis mag bouwen. Het was j bedoeling dat aanbesteding en Inning gisteren zouden plaatsvin- Jn. Maar de vier aannemers, die wa- uitgenodigd deel te nemen aan inschrijving bleken voorshands leteduur. Daarom werd de gunning Ingehouden. Het gemeentebestuur left nu tweemaal dertig dagen de d om met de laagste inschrijver, de Ithoornse aannemingsmaatschap- ij UBA, rond de tafel te gaan zitten i te trachten alsnog tot overeen- lemming te komen, fin tegenwoordigheid van pers en ver- igenwoordigers van de vier inschnj- lende aannemingsmaatschappijen lad het dinsdagmiddag in de raadszaal Jan het gemeentehuis een enigszins lestelijk gebeuren moeten worden. Jet pakte anders uit en aan de zijde van e gemeentebestuurders was duidelijk Inige teleurstelling merkbaar, wat ove- lgens het nuttigen van de reeds bestel- e drankjes en hapjes niet ernstig bleek 3 belemmeren. I Om half vijf konden de aannemers JlBA, Van Hoogevest, Intervam en Heij- fgers hun aanbieding in een speciaal [jaarvoor vervaardigd kistje in de raads- faal deponeren. Daaruit haalde burge meester mr. J.W. M Rademaker vanaf ■vijf uur één voor één de enveloppen levoorschijn. UBA bleek van de vier uit- lenodigde aannemers de laagste in schrijver te zijn. UBA kan het bouwkun dig gedeelte van het ontwerp van ir Heij- denrijk voor 7.534.000,- realiseren Dat bedrag is exclusief BTW en omvat ook niet de toren, die mogelijk op het nieuwe gemeentehuis gebouwd gaat worden. Daarvoor is nog niet besloten Wil de gemeenteraad een gemeente huis mét toren, dan kan de UBA dat voor 7.664 000 - bouwen VIER TON Met die bedragen bleek UBA lager uit te komen dan zijn mededingers Van Hoogevest, Heijligers en Intervam Laatstgenoemde firma eindigde op de tweede plaats, Heiligers als derde, Van Hoogevest als vierde. Maar het door UBA aangeboden be drag lag nog altijd ruim vier ton hoger dan het budget dat de gemeenteraad voor het bouwkundig gedeelte van het nieuwe gemeentehuis heeft beschik baar gesteld En daarom moest burge meester Rademaker na een kort over leg met wethouders en topambtenaren laten weten dat de gunning werd aan gehouden. Het gemeentebestuur gaat nu met de direktie van UBA om de tafel zitten om te zien of er alsnog overeenstemming te bereiken valt. Daarbij zou een mogelijk heid zijn, dat UBA wat van de aanneem- som af doet, hoewel dat niet erg waar schijnlijk lijkt Een andere mogelijkheid is, dat aan de architekt Heijdenrijk de opdracht wordt gegeven om op zijn ont werp - bijvoorbeeld door gebruik van Ir. Heijdenrijk. de ontwerper van het nieuwe Leusdense gemeentehuis, die waarschijnlijk op zijn ontwerp wat zal moeten beknibbelen minder kostbare materialen - te bezui nigen Die mogelijkheid is eigenlijk het meest voor de hand liggend, zeker wan neer men die vergelijkt met de derde oplossing, het college zou de raad kun nen vragen om nog eens ruim vier ton te voteren voor het gemeentehuis Het is zeer de vraag of de fracties in de raad daar mee akkoord zouden willen gaan, gezien het feit dat het eerdere gevoteer de bedrag als taakstellend werd aange duid I (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Leusden I heeft een aantal mogelijkheden be- I dacht om de parkeerproblemen in de I wijk De Wetering op te lossen. De I wijkbewoners zullen te zijner tijd I worden uitgenodigd om hun mening te geven over deze parkeerplannen. Dit deelde wethouder J. Wagenaar dinsdagavond de werkgroep verkeersaangelegenheden mee. Omdat de gemeente de laatste tijd door diverse bewoners van de wijk De Wetering is gevraagd iets te doen aan de parkeerproblemen, is ze aan de slag gegaan om oplossingen te zoeken Vol gens wethouder Wagenaar zijn er di verse mogelijkheden uit de bus geko men. die al dan niet in combinatie kun nen worden uitgevoerd. Zo zou het par keerterrein bij boerderij ..Groot Krak- horst" vergroot kunnen worden. Voor de straten die naar deze parkeerplaats leiden (de Valleilaan. een gedeelte van Walstro en Bolderikhof) zou dan echter een parkeerverbod moeten gelden om te voorkomen dat de parkeerplaats niet ten volle wordt benut. Verder zouden bij het begin van de toegangswegen tot de wijk (Walstro, Wederik en Hondsdraf) extra parkeerplaatsen kunnen komen in kombinatie met een parkeerverbod voor dé begingedeelten van die straten. Voor de rest van de wijk zou het huidige parkeerverbod kunnen worden opge heven. ,,Er houdt zich toch niemand aan dat verbod", aldus wethouder Wa genaar Verder is er volgens de ge meente de mogelijkheid om hier en daar verkeersdrempels weg te nemen, zodat de wijkbewoners met hun auto met minder ongemak naar de parkeer plaatsen kunnen Aan de werkgroep verkeersaangele genheden presenteerde de wethouder ook een aantal mogelijkheden om het gemotoriseerd verkeer in Leusden-zuid te dwingen langzamer te rijden. Op zes plaatsen, in de Van Hardenbroeklaan. Irenelaan, Julianalaan, Van Boetze- laarlaan, Margriet- en Kwintlaan, zou dat bereikt kunnen worden door gedeel ten af te sluiten, te versmallen of er verkeersdrempels in te leggen. Om de parkeerproblemen in De Wetering op te lossen zou volgens de gemeente hier bij de Hondsdraf, alsmede bij het begin van Walstro en Wederik, een extra parkeerplaats kunnen komen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1