„Leusden aardig vaardig" biedt jgevarieerd driedaags-programma j Oudewater en Leusden naar de finale ee F I lEiisder krant IDEAALSPAARREKENING i Voor en door Leusdenaren van vrijdag t/m zondag in de Hakhorst j Provinciale kreatieve KPJ-dag in Achterveld Drs. J. van Houwelingen spreekt voor CDA in Achtervel Jongerendagen in Achterveld RENTE 10% Ons Genoegen r-i een ideale combinatie tussen hoge rente en directe opvraagbaarheid plaatselijk nieuws DONDERDAG 19 MAART 1981 MUZIEK Maar ook de muziekliefhebbers zul len niets te klagen hebben. Zowel klas siek als modern staat op het program ma Vrijdagavond bijt het combo Jaap Mulders de spits af. zaterdag is het de band ..De Vatencreakers' uit Leusden- zuid, terwijl een aantal enthousiaste Leusdenaren op zondagmorgen (12 uur) een traditioneel koffieconcert ver zorgt met o a. werken van Beethoven. Mozart en Pleyel FILM Waren er tijdens de vorige manifesta tie doorlopende voorstellingen van door Leusdense beroepscineasten vervaar digde ..Sahel-film", deze keer zijn het de leden van de Cineclub Leusden die een filmprogramma verzorgen. Op vrij dag. zaterdag en zondag vertoont de Cineclub Leusden op verschillende tij den films, die door clubleden zijn ge maakt. terwijl op zaterdagavond haar film ..Station Amersfoort" aan den volke zal worden getoond BALLET/TONEEL De Balletschool Leusden is ook pre sent. Zaterdagavond zullen leden van deze school een uitvoering geven van enkele jazz-balletten De sector Toneel wordt vertegen woordigd door de toneelvereniging ..Culdoto" uit Achterveld met de eenac- ter ,,De Driftkoppen" van Tjechov Dat vindt plaats op zondagmiddag, aan vang 15 uur. TWEEDEHANDS BOEKEN Mede ter dekking van de onvermijde lijke kosten - de toegang tot de mani festatie is deze keer gratis - wordt er op (Van de redaktie) LEUSDEN - Dat de meeste Leusdenaren in het algemeen aardig vaardig zijn, dat wordt regelmatig op allerlei terreinen bewezen. De Lions Club Leus den is echter van mening, dat dit zo nu en dan best eens wat extra geaccen tueerd mag worden en dan met name wat betreft de soms verrassende vaardigheden op het gebied van hobby, kunst, toneel, muziek. De eerste door de Lions Club Leusden georganiseerde manifestatie Leusden aardig vaar dig" vond in november 1979 plaats en was een groot succes. Naast tientallen vrije tijds-kunstenaars, die hun werk exposeerden in de ruimten van De Hak- horst, werd er gemusiceerd, toneel gespeeld en eigen films vertoond. De deel nemers hebben dit als een erg plezierige aangelegenheid ervaren en dat was voor de Leusdense service club een reden om voor 1981 opnieuw een dergelijke manifestatie te organiseren. Dat gaat het komend weekeinde ge beuren, opnieuw in de zalen van de Hakhorst. Vrijdagavond opent burge meester Rademaker officieel de drie dagen durende manifestatie, waarna de Leusdenaren gratis alle onderdelen van het gevarieerde programma bij mo gen wonen. Naast vijftig Leusdenaren, die hun werk exposeren, is er film, muziek, ballet en toneel om van te genieten. Leusden aardig vaardig" is geopend op vrijdag 20 maart van 20 tot 24 uur, zaterdag 21 maart van 11 tot 24 uur en zondag 22 maart van 12 tot 18 uur. KUNST EN EXPRESSIE De organisatie is er in geslaagd om maar liefst vijftig Leusdenaren bereid te vinden om hun werk te exposeren. Dat betekent, dat er een zeer gevarieerde expositie kan worden opgezet, waarbij naast uiteraard de plaatselijke leden van de verenigingen van zondagsschil- ders, ook tal van andere Leusdenaren hun in hoofdzakelijk vrije tijd vervaar digde schilderijen, aquarellen, beeld bouwwerken. macrame-stukken. foto's e.d. zullen exposeren Gezien het resul taat van de vorige manifestatie belooft het een boeiende en zeer gevarieerde tentoonstelling te worden met voor elke smaak wat. Op de vorige expositie waren verschillende schitterende macramé-stukken te zien zaterdag van 's morgens tien tot 's mid dags 17 uur een verkoop gehouden van tweedehands boeken Hiervoor hebben de organisatoren een echte Engelse dubbeldeks bus gecharterd, wat aan deze verkoop een apart accent geeft Deze bus staat vlak bij de Hakhorst. Loop er eens naar binnen, wellicht is er een boek voor u bij GEVARIEERD PROGRAMMA Het ziet er naar uit, dat de organi serende Lions Club Leusden er ook nu weer in geslaagd Is om een bij zonder gevarieerd programma aan te bieden dankzij de talrijke medewer kende Leusdenaren. Kunst en cul tuur uit eigen gemeente. De moeite van het bekijken en beluisteren waard. Neem er de tijd voor: vrijdag tot en met zondag In de Hakhorst. Sfeervol luisteren naar klassieke muziek. Achtervelds nieuws ACHTERVELD - De jaarlijkse Pro vinciale kreatieve dag van de K.P.J. werd dit jaar in Achterveld gehouden en de organisaties was in handen van de K.P.J.-kring Utrecht N.O. De presentatie was in handen van Ton- nie v.d. Hengel en Anja Hoogland. Dat ging deze beiden heel goed at. Op een duidelijke wijze werden de optredens aangekondigd en zij wis ten de deelnemers en belangstellen den in de kortst mogelijke tijd stil te krijgen. Na de opening door de Pro vinciale voorzitter was het de afde ling 't Goy die de spits at moest bij ten met het stuk „Silverdaal". Het be trof een stuk dat handelde over trol len, dwergen en elfen die met elkaar in een conflict raakten. Het stuk werd In de schaduw gespeeld. Het was een boeiend lang optreden. Als twee de was Oudewater aan de beurt met een kort optreden. Het stuk had als titel „Kijk Kijk". Een kind speelde met blokken en ontdekte plotseling ACHTERVELD - Evenals voor gaande jaren organiseert de Stich ting Jongeren Contact Achterveld weer een aantal jongerendagen. De ze jongerendagen vinden nu reeds vroeg in het jaar plaats en wel op 2, 3 en 4 april 1981 in De Moespot. Alle jongeren van 13, 14. 15 en 16 jaar zijn van harte welkom. De kosten voor deze dagen zijn 10.- per per soon Voor meerdere leden uit één ge zin is dit f 7,50 per persoon. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Donderdag 2 april een Kwis met een aantal fantasti sche prijzen, vrijdag 3 april het bezoek aan de gastgezinnen en zaterdag 4 april, disco met medewerking van de drive-in show ..Blackpower". De aanvang van de aktiviteiten is om 19.30 uur en om ongeveer 22.00 uur is de sluiting. Voor verdere inlichtingen kan men te recht bij P Bokkers. telefoon 03426- 1368 en P Lunter, telefoon 1856 tussen 18 00 en 19.00 uur. Ook is er de moge lijkheid om zich voor deelname reeds op te geven bij deze personen. iets. Een heel simpel gegevend dat echter op een zeer originele wijze werd gespeeld. Door de goede ver tolking hielden de spelers de zaal ge heel in de ban. De volgende was de afdeling Kockengen met een lang optreden. Het door hen opgevoerde stuk had als titel „Als de achterdeur van je leven openstaat". Dit verhaal ging over een jongen en een meisje die kanker hadden. Het stuk werd dusdanig goed gespeeld dat het alle aanwezigen aangreep en het dood stil Was In de zaal. IMPROVISATIE Leusden volgde hierna met een im provisatie. Zij kregen drie woorden, landloper, koffieketel en paardrijden Een kwartier kregen zij de tijd om met deze woorden een improvisatiestukje te maken van ten hoogste vijf minuten. Dit lukte wonderwel en wisten zij een leuk verhaaltje te brengen waarin de uit te beelden woorden heel erg duidelijk naar voren kwamen. Het optreden van Oudewater ging over watervervuiling. Waterdruppels hadden er een profes sor bij om het te zuiveren. Dit lukt hem niet. De waterdruppels namen wraak en gingen de professor ontleden en anali- seren. Dit stuk dat als titel had „Kringloop" werd op een zeer creatieve en originele wijze gespeeld Hierbij werd vooral heel goed gebruik gemaakt van lichteffecten.Door het gebruik van lichtgevend materiaal was het een fan tastisch schouwspel. Het korte optre den van Koeken ging over de wapen wedloop. Bij de opvoering werd geen woord gesproken maar werd alles met gebarentaal duidelijk gemaakt Heel duidelijk kwam naar voren hoe een der gelijke wapenwedloop een breuk tus sen de mensen teweeg kan brengen. De afdeling Schalkwijk moest weer improviseren. Zij kregen de woorden „smartlap, pannenspons en weggooi en". Maar nu weer en kwartier de tijd om het stukje in elkaar te zetten en dit in vijf minuten tijd uit te beelden Het begin was zeer goed alleen het eind was nu niet zo denderend Voor de pauze was het Mijdrecht die voor het voetlicht kwam met een lang optreden getiteld „Van gedachten veranderd". Het ging over een gezin waarbij de man nog baas was, weinig tijd had voor zijn kind en de vrouw maar liet sloven De voort vloeiende gedachten over emancipatie werden uitgebreid door dubbelgangers. Deze wisten het wel voor elkaar te krij gen dat een jaar later de toestanden in het gezin veel anders waren De echt genoot hielp zijn vrouw en zijn dochter met het schoolwerk Zijn echtgenote had nu meer tijd om ook eens iets voor zich zelf te kunnen doen. Ook dit stuk werd op zeer originele wijze gespeeld. De Cultuurvernietiging door Benschop ging over een indianenstam die door de westerse beschaving ten gronde werd gericht. Een fraai en kleurig geheel om dat hier veel aandacht aan het decor en de kleding was besteed Mijdrecht kreeg voor zijn improvisatie de woorden „Windmolen, paardetram en uithuilen". Er werd zeer origineel be gonnen doch al spoedig was het ver band van het verhaal geheel zoek ACHTERVELD Daar Achterveld tijdens het kringop treden eerste was geworden, konden zij nu deelnemen aan deze creatieve dag Het werd voor deze afdeling dus een thuiswedstrijd. Inmiddels was het de Achtervelders wel duidelijk geworden dat de concurrentie nu wel veel zwaar der was dan in Hoogland Het lange optreden van Achterveld had als titel „Hoe dooier hoe mooier". Het stuk duurde ongeveer 40 minuten. Het ging over een bedrijf waar orders konden worden gegeven voor het uit de weg ruimen van mensen waar men een he kel aan had of die op een andere manier moesten verdwijnen In het stuk, dat door eigen leden van de afdeling was geschreven, speelde ook de onderlinge strijd om een betere posi tie bij de firma te krijgen. Het stuk werd op een humoristische en ook wel sar castische wijze gespeeld. Het eindigde met de ophanging van een van de me dewerkers die naar de hoogste baan had gesolliciteerd terwijl de directeur die men had willen ombrengen er le vend vanaf kwam Benschop kreeg voor de improvisatie de woorden „wasknijper, loopjongen en wegvliegen' Het stuk was kort doch werd duidelijk met een goed sluitend verhaal gebracht. Lif Laf uit Houten had als titel van het korte optreden „Het zijn de programma's die het doen De sce nes op de T V., waar een man naar zat te kijken, werden op het toneel op een sarcastische en toch ook humoristische wijze uitgebeeld Het was Schalkwijk die deze middag afsloot met een lang optreden, titel „De afgang Het is na tuurlijk altijd moeilijk om als laatste zo danig te spelen dat men aandacht van de inmiddels vermoeide belangstellen den nog weet vast te houden. Dit lukte .Schalkwijk wonderwel en zij lieten zelfs nog mensen uit het aanwezige publiek meespelen Het was ongeveer half zes toen de jury zich kon terugtrekken om de prijswinnaars uit te zoeken. Voor hetgeen er deze middag was gebracht is het voor deze jury zeker niet gemak kelijk geweest. Tijdens de pauzes tus sen de optredens, was er ook nog gele genheid om een aantal door K P J -ers zelf gemaakte werkstukken te bezichti gen Hiervan werd door velen gebruik gemaakt. In de avond was er dansen in Ons Gebouw met medewerking van de pop groep De Mustangs. Daar de uitslag nog steeds niet bekend was hing er wel een gezellige maar een ietwat gespan nen sfeer Om 22.00 uur werd de uitslag door de juryvoorzitter Hans van Wijk bekend ge maakt Uit het juryverslag bleek dat het een zeer moeilijke jurering was ge weest. dit gezien de ongekend hoge kwaliteit der opgevoerde stukken Uit eindelijk waren ze er toch uitgekomen. Bij de improvisatie en korte optredens waren het Leusden en Oudewater die in de prijzen vielen en daardoor deel kun nen nemen aan de finale die op 29 maart in Raalte zal worden gehouden Bij de lange optredens was het voor de jury zeer moeilijk geweest. Na lang be raad was men het toch wel met elkaar eens dat Oudewater als winnaar uit de bus kwam en zo doorgaat naar de fina le Na de uitslag ging men door met dansen waarbij de teleurstelling over de uitschakeling voor de finale spoedig werd vergeten Om ongeveer 24.00 uur sloot de voorzitter van de Kring N.O. de avond. Zij dankte allen voor hun me dewerking en belangstelling voor deze zeer geslaagde dag. Ook de jury kreeg een extra dankwoord voor hun werk. De belangstelling was vanaf het begin tot het eind overweldigend. ACHTERVELD - Maandag 30 maart houdt het CDA een openbare ledenvergadering in het ontspan ningsgebouw van de Rudolph Stich ting. De aanvang is 20.00 uur. Drs. J. van Houwelingen, CDA-lid van de Tweede Kamer zal die avond een in leiding verzorgen over „Bewapening ja of nee/actuele politiek". Na de pau ze is er gelegenheid tot discussie. ACHTERVELD - Slechts 12 schut ters waren aanwezig voor de onderlin ge wedstrijd op de binnenbaan van Ons Genoegen in Ons Gebouw Er werd de ze avond door allen een vrij hoge score behaald. Het was G Tolboom die met 96 punten de eerste plaats behaalde. Tweede werd J Kommer met 90 pun ten De overige schutters behaalden het volgende aantal punten: Vanwege het feit dat de heer R. E momenteel deel uitmaakt van het dac lijks bestuur van de gemeentelij CDA'afdeling is zijn plaats in het t stuur vrijgekomen Er zal daarom e bestuursverkiezing plaatsvinden h bestuur stelt de volgende kandidat voor: Mevrouw A Hassing en de heet Kwakernaak. Tegenkandidaten kunn zich tot de vergadering melden 3 K. Jonkman 89; 4 P.Smink87,5 v. Nimwegen 86; 6 A Vlug 86. 7 J van Hamersveld 85; 8. A van Daat laar84; 9 W v. d. Kletersteeg 84; 1C Voskuilen 82; 11J Blom 81 en 12. Wittebrood 80 punten Donderdag 12 maart zal er weer schoten worden om de Johan v. d. H gel-bokaal Dit belooft weer een sp nende wedstrijd te worden. Door i speciaal uitgewerkt puntentelling' teem is het voor elke deelnemer mc lijk om de bokaal in het bezrt te krijo De IDEAALSPAARREKENING biedt een hoge rente en uw geld blijft direct beschikbaar. U kunt f 2.000.- per maand vrij opnemen Zonder opzegkosten en zonder opzeg termijn. In december kunt u zelfs f 4.000,- vrij opnemen. Meer opnemen? Ook dat is mogelijk. Nog steeds zonder opzegtermijn; u betaalt echter over het meerdere 1 opnamekosten voor gelden die langer dan 12 maanden op de rekening hebben gestaan 2°7o opnamekosten voor gelden die korter dan 12 maanden op de rekening hebben gestaan Hoe opnemen? Vanzelfsprekend bent u welkom om per soonlijk uw geld te komen halen. Maar ook: één telefoontje is voldoende om het door u gewenste bedrag dezelfde dag te laten overboeken naar uw bank- of girorekening. Een ideale mogelijkheid voor als u wat verder weg woont! Crediet- en Effectenbank Het saldo op uw IDEAALSPAAR REKENING dient minstens f 2.000,- te bedragen. De rente wordt berekend volgens de dagelijkse methode. Wenst u nadere inlichtingen, vraag dan naar onze uitgebreide brochure of bel onze afdeling spaargelden. Wij zullen u graag adviseren. Direct een IDEAALSPAARREKENING openen? Ook deze mogelijkheid hebben wij voor u gecreëerd. Ideaal voor u! U kunt nu een IDEAALSPAAR REKENING openen door storting op onze giro nr. 75651 of op onze bank rekening nr. 69.90.00.009. Graag onder vermelding van "openen IDEAALSPAARREKENING" Utrecht: Kromme Nieuwe Gracht 4-12, telefoon 030-301911 Zeist: Boulevard 1telefoon 03404-20634

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7