Overblijfmogelijkheden zullen ondeizocht moeten worden ,Eva bijt door" op bijeenkomst CDA Lentebodes in Hamershof Volkstuintjes staan op losse schroeven |Ga weg, Jeltien, we houden jou voor gezien" Praten over andere schooltijden lijkt weinig zinvol Paasmars'81 Spelmiddag in De Til Liberale jongeren organiseren forumavond Aanmeldingen Blijhof I en II KEUZEN MAKEN Voor de pauze had de staatssecre taris daar in haar inleiding ook al op gewezen. Die inleiding was een nogal globaal politiek verhaal, zoals er in de verkiezingstijd zovele worden afge stoken Mevrouw Kraaijeveld sprak van spannende tijden, waarin be langrijke keuzen gemaakt zullen moeten worden In dat verband wees zij er op, dat het onmogelijk zal zijn om zowel het stelsel van sociale ze kerheden op hetzelfde peil te hou den, als de werkloosheid terug te dringen, als het inkomensnivo niet achteruit te laten gaan. ,,We zullen keuzes moeten maken en laten we dat alsjeblieft zelf do°n, anders wor den de keuzes ons wel opgedrongen door de omstandigheden," aldus me vrouw Kraaijeveld. Wat CDA betreft, zo liet de staats secretaris weten, zouden de uitslag van de keuzes niet ten nadele van de zwaksten in de samenleving moeten uitvallen Kraaijeveld ,,Ook in deze tijden moeten we de zwaksterv ont zien en de zwakste groepen terzijde staan" Tot die groepen rekende de staatssecretaris onder meer de men sen die een minimum-inkomen heb ben, buitenlandse werknemers, cul turele minderheden, vrouwen en ge handicapten Na de pauze ging mevrouw Kraa ijeveld duchtig in de slag met de ..Eva bijt door"-vrouwen Een verslag daarvan zal waarschijnlijk op zondag 5 april aanstaande te zien zijn in het VARA-televisie-programma ..Kijk haar" overhield. Wat dat laatste punt betreft verzuchtte mevrouw Kraaijeveld, dat ze het dan nog maar eens een keer uit zou leggen, ..al word ik het onder hand wel beu, want dat heb ik al zo vaak gedaan Volgens de staatsse cretaris gaat het er om dat zij voor het eerste jaar meer begrootte dan zij daadwerkelijk uit bleek te kunnen geven ,,Er was, toen ik kwam, geen enkele regeling op grond waarvan ik geld uit kon gaan gaven", aldus me vrouw Kraaijeveld; ,,dat moest eerst allemaal gemaakt worden In mijn enthousiasme dacht ik aanvankelijk dat allemaal sneller zou gaan dan het in werkelijkheid gebeurde". Niette min vond de staatssecretaris dat haar beleid na ruim drie jaar op een aantal best geslaagd genoemd mocht wor den. ,,lk heb erg veel op gang kunnen brengen". Leusdense lagere scholen dateren van 1 augustus 1979. De gelijke schooltijden zijn mede op aandrang van de klaar-over dienst tot stand gekomen Om nu weer tot andere, nieuwe uniforme schooltijden te ko men lijkt geen eenvoudige zaak. Ook de notitie over schooltijden van de schoolraad zou de discussie niet eenvoudiger gemaakt hebben De schooltijdennotitie van dit advies orgaan week op enkele punten na melijk weer af van die van de Leus dense schoolhoofden. Toch lijkt het nuttig iets aan de schooltijden te gaan doen, meent de schoolraad. Vooral de verandering in de maatschappij waarbij men moet constateren dat steeds vaker man en vrouw beiden een baan hebben, kon het wel eens noodzakelijk maken tot een andere schooltijdenregeling te komen OVERBLIJVEN Omdat niet de eventueel gewijzig de schooltijden, maar de overblijfre- geling het grote probleem in de dis cussie lijkt te worden, wil de school raad dan ook over dit laatste punt wel eens van de gemeente weten wat haar standpunt is. Over de notitie van enkele schoolraadsleden betreffen de de schooltijden wil de schoolraad voorlopig maar niet meer praten Naar de gemeente zal een driedelig advies worden gezonden. In de eer ste plaats adviseert de schoolraad de gemeente om een beleidsuitspraak te doen over overblijven op de Leus dense scholen Vervolgens zou de gemeente, naar de mening van de schoolraad, een commissie moeten instellen die de overblijfmogelijkheden moet gaan onderzoeken De in te stellen com missie of werkgroep zou moeten be staan uit onderwijsvertegenwoordi- gers, ouders en een vertegenwoordi ging uit het jeugd- en jongerenwerk In ieder geval zouden de scholen die op dit moment al ervaring hebben opgedaan met het overblijven op hun school in de commissie vertegen woordigd moeten zijn, meent de schoolraad ENQUÊTE Op basis van de werkzaamheden van de ingestelde commissie zou er vervolgens een enquête moeten plaatsvinden onder de ouders van alle schoolgaande kinderen over de meest wenselijk geachte schooltij den. Met deze laatste uitspraak staat de schoolraad overigens niet alleen Ook de werkgroep onderwijs, waarin alle geledingen van het Leusdens onderwijs zijn vertegenwoordigd, heeft al laten weten veel te voelen voor een dergelijk onderzoek. LEUSDEN-Ook al doet het weer anders vermoeden, toch is afgelopen zaterdag de lente begonnen Deze wisseling van het jaargetijde is echter niet ongemerkt aan de gezamenlijke ondernemers van winkelcentrum Hamershof voorbij gegaan Op de eerste lentedag werden namelijk in alle winkels aan de klanten de lentebode bij uitstek aangeboden, de narcis. LEUSDEN Op zaterdag 18 april wordt in Brussel een grote internati onale demonstratie gehouden voor een atoomvrij Europa - dus tegen alle kernwapens én kerncentrales In Ne derland wordt dit initiatief onder steund door o m. 't Kan Anders, de PPR, PSP. SP, Jonge Socialisten. Kerk en Vrede, Vereniging voor Mi lieudefensie. Landelijk Energie Ko- mitee. Vereniging van Dienstweige raars. de Aktie Strohalm en tientallen IKV-kernen, stroomgroepen en werkgroepen stop de N-bom. Ook vanuit Amersfoort/Leusden zal de 18e een bus naar Brussel gaan. De bus vertrekt tegen elven uit Leus den-centrum Kosten: f20,—per per soon Wie mee wil, kan zich opgeven bij Marianne Scherpenhuyzen- Knoppers. Vlasland 26, Leusden- centrum, tel 943240 LEUSDEN - Woensdagmiddag 25 maart organiseert De Til weer een gezellige middag voor jongens en meisjes die de lagere school bezoe ken Deze middag wordt er een le vend bingo gespeeld, waarbij leuke prijsjes te behalen zijn. Er wordt om half drie begonnen en de middag duurt tot ongeveer half vijf. De entree bedraagt 1 gulden. staatssecretaris van emancipatieza ken. ,,Het Nederlandse volk bestaat voor meer dan de helft uit vrouwen, dus van een minderheidsgroep kan geen sprake zijn", aldus mevrouw Kraaijeveld, die deze opmerking met een applaus van de haar kritisch volgende vrouwen beloond zag. EXPERIMENT Kritiek hadden de vrouwen op ver schillende punten Zij toonden zich allereerst ontstemd over het feit dat ,,Eva bijt door" niet langer door CRM gesubsidieerd zal worden. Daarop antwoordde me vrouw Kraaijeveld, datEva bijt door" een door de vorige minister van CRM gesubsidieerd experiment was Het was oorspronkelijk de bedoeling, dat er voor drie jaar gesubsidieerd zou worden ..Ik heb besloten het projekt met anderhalf jaar te verlengen. Dat besluit hield in dat het experiment zou kunnen doorlopen tot september aanstaande Aan dat besluit houd ik mij." Kritiek ook op dedoor CRM gestimu leerde vrouwenburo's, die volgens de in de Hakhorst aanwezige spreek sters veel meer van bovenaf opge legd zouden zijn dan dat zij door ..vrouwen aan de basis" gedragen zouden worden En uiteraard kreeg de staatssecretaris nog eens te ho ren, dat de vrouwen het niet erg waarderen dat zij in haar eerste jaar 7,5 miljoen gulden van het budget (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De schoolraad voor het openbaar onderwijs in Leusden meent dat niet over andere schooltij den gepraat hoeft te worden op de Leusdense kleuter- en lagere scho len als niet eerst duidelijk is dat op alle scholen tussen de middag over gebleven kan worden. De schoolraad adviseert het gemeentebestuur om eerst maar eens met een beleidsuit spraak in die richting te komen. Na de gemeenteraadscommissie voor onderwijs en welzijn, de werk groep onderwijs, het Leusdens schoolhoofdenberaad en de vrou wenraad heeft nu ook de schoolraad voor het openbaar onderwijs zich gemengd in de discussie over andere schooltijden. Een notitie over school tijden, opgesteld door enkele school raadsleden, werd tijdens de vergade ring van de schoolraad welke don derdagavond in de basisschool „de Bongerd" werd gehouden, echter terzijde gelegd. Men kwam tot de conclusie dat het weinig zin heeft om te praten over andere schooltijden als niet voldaan kan worden aan één van de uitgangspunten, het overblij ven van kinderen gedurende de mid dagpauze. Het Leusdens schoolhoofdenbe raad, het overlegcollege van alle Leusdense schoolhoofden, heeft op dit moment al een concreet voorstel uitgewerkt over gewijzigde schooltij den. Het voorstel van de schoolhoofden komt er op neer dat de middagpauze voor leerlingen vanaf de derde klas lagere school wordt teruggebracht tot één uur. Kleuters en leerlingen van de eerste twee klassen zouden net als nu anderhalf uur tussen de middag vrij houden. In het voorstel van het hoofdenberaad zouden alle leerlingen 's middags van één tot drie uur naar school gaan Het voorstel van de schoolhoofden is naar alle schoolbesturen, schoolteams en ou dercommissies gezonden met het verzoek om commentaar te leveren. VROUWENRAAD Ook de Leusdense vrouwenraad heeft zich al eerder in de discussie over andere schooltijden gemengd De vrouwenraad zegt geconstateerd te hebben dat veel leerlingen tussen de middag niet op een behoorlijke manier worden opgevangen door al lerlei gezinsomstandigheden De vrouwenraad zou dan ook graag zien dat op alle Leusdense scholen een overblijfmogelijkheid gecreeerd wordt. Op twee R.K. basisscholen, de gereformeerde basisshool en de montessorischool bestaat op dit mo ment al de mogelijkheid tussen de middag over te blijven. De scholen hebben de overblijfmogelijkheid op eigen houtje geregeld, van een uni forme regeling is er geen sprake. UNIFORM De uniforme schooltijden op de een onzer verslaggevers) - Leden van „Eva bijt door" en sympathisanten van die emancipatie-groepering hebben jongstleden donderdag een duidelijk stempel gedrukt op een verkiezingsbijeenkomst het CDA-Leusden. Staatssecretaris Jeltien Kraaijeveld-Wouters, op uitnodiging van de plaatselijke CDA-afdeling een spreekbeurt De Hakhorst verzorgd, werd door de vrouwen van „Eva bijt door" alleen met vragen bestookt, maar ook toegezongen. „Ga weg, we houden jou voor gezien", zo klonk het in de Hakhorst, waar filmploeg van de VARA-televisie een en ander registreerde. Staatssecretaris Kraaijeveld tijdens haar spreekbeurt in de Hakhorst enkel Leusdens CDA-lid toonde lichtelijk ontstemd over de „infil- door de ,,Eva bijt door"-aan- op de verkiezingsbijeen- Het raadslid Henk van der bijvoorbeeld sprong direkt na het gezang van de vrouwen op om de staatssecretaris te vragen hoe lang zij nog van plan is door te gaan met het subsidiëren van dit soort minder heidsgroepen. Van der Sloot kreeg vervolgens wel lik op stuk van de Redaktie: Marnix Kreijns, Bertien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteur. Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00.uur. Abonnementsgeld: 45.20 per jaar, f 23,10 per half jaar, f 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet hfct geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, 'overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De kans dat liefheb bers van een volkstuintje nog dit seizoen aan het werk kunnen op het terrein tussen de Kanaalweg en de Asschatterweg in Leusden is bijzon der klein geworden. Een nog door Staatsbosbeheer op het laatste mo ment goed te keuren tekening van de indeling van het Leusdense volks tuincomplex heeft behoorlijk wat roet in het eten gegooid van het streven van de kersverse stichting Volkstuincomplexen Leusden om per 1 april te starten. Vorige week is aan het licht geko men dat de bewuste tekening nog de goedkeuring van Staatsbosbeheer moet krijgen, die op zijn beurt de provincie dient te adviseren over of er al dan niet begonnen mag worden met de aanleg van de 135 volkstuin tjes Gedeputeerde Staten van Utrecht moeten uiteindelijk de be slissing nemen Voorzitter D de Kooter van de stichting zegt: ,,Als deze hele proce dure nog deze week kan worden afgerond en we krijgen het groene licht om te beginnen, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Maar als je ziet welke ambtelijke weg de tekening nog moet afleggen dan zie ik het somber in. Komt de goedkeuring van de provincie na 1 april en we kunnen bijvoorbeeld met ingang van 1 juni starten, dan is het veel te laat om te zaaien en te planten. Er blijft dan niets anders over om volgend jaar april met de aanleg van de volkstui nen te beginnen". TEGENVALLER De nog voor de bewuste tekening te verkrijgen goedkeuring van Staatsbosbeheer, waar tot vorige week niemand aan gedacht had. isde tweede tegenslag voor de stichting Volkstuincomplexen. Afgelopen woensdag kwam namelijk in de raadscommissie Financiële en Econ omische Zaken aan het licht, dat de stichting nog bijna 5000 gulden extra op tafel moet leggen om de volk stuintjes op de hoek van de Kanaal- weg en Asschatterweg te mogen be heren Deze financiële tegenvaller kon op het conto van de gemeente worden geschreven, omdat ze er geen rekening mee had gehouden, dat aan de huidige pachter van de grond een schadevergoeding van 40 mille moet worden betaald. Deze kosten moeten echter worden opge bracht door de volkstuinders. Nu het erg onzeker is geworden of zij in april de spade, schoffel, hark en dergelijke kunnen gebruiken zegt voorzitter De Kooter „Alle mensen die zich hebben aangemeld vooreen volkstuintje hebben we genoteerd. Zodra er meer bekend is, zullen wij hen op de hoogte stellen" Voorlichter H. Hermans van de ge meente liet weten, dat op dit moment met man en macht wordt gewerkt om de kwestie voor 1 april tot een goed einde te brengen „Het is nu nog te voorbarig om te zeggen, dat voor die datum niet gestart kan worden met de aanleg van de volkstuinen", aldus de voorlichter. LEUSDEN Vijf afdelingen van de JOVD, de landelijke liberale jonge renorganisatie, organiseren geza menlijk een grote forumavond In Soest. Aan de avond, welke op 30 maart gehouden wordt, zullen vier tweede-kamerleden hun medewer king verlenen door In het forum zit ting te nemen. De forumavond Is een Initiatief van de afdelingen Leusden, Amersfoort, Baarn, Soest en Utrecht van de J.O.V.D. De afdeling Leusden van de JOVD vindt de samenwerking met de andere afdelingen in de regio zo belangrijk dat men een aangekondig de avond over jeugdwerkloosheid laat vervallen. De forumavond, welke op 30 maart a s. in „De Open Hof". Veenbesstraat 2 in Soest wordt gehouden, heeft als onderwerp „Algemene Politiek". De heren Blaauw (VVD), Frinking (CDA), Mertens (D'66) en Stemer- dink (PvdA) hebben hun medewer king aan de avond toegezegd. Alle vermelde heren zullen in het forum plaatsnemen en kunnen dus over allerlei politieke zaken aan de tand worden gevoeld. De forumavond is beslist niet al leen bedoeld voor in politiek geïnte resseerde jongeren Nadrukkelijk is iedereen, jong en oud, op deze avond welkom De avond begint 's avonds om 19.45 uur. LEUSDEN - Iedere vrijdagmiddag van 14 30 tot 15 00 uur kunnen peu ters worden ingeschreven voor Blij hof I of II. Inlichtingen bij Marion Cense, telefoon 945607 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. I

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3