Leusdenaren blijken nog steeds „aardig vaardig" te zijn leusd er K Veel belangstelling voor culturele manifestatie expositie vervolg op pagina 7 DINSDAG 24 MAART 1981 I (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een groot aantal Leus denaren hebben het afgelopen week einde een bezoek gebracht aan het eetcafé/galerie De Hakhorst om te kijken wat andere Leusdenaren zoal presteren op cultureel gebied. Op initiatief van de Leusdense Lionsclub werd voor de tweede maal een cultu rele manifestatie opgezet met als motto „Leusden Aardig-Vaardig". De eerste manifestatie vond plaats in november 1979. Het idee van een culturele happening bleek zo aan te slaan dat besloten werd het nog een keer te proberen. Ook nu bleken een vijftigtal Leusdenaren bereid hun zelf vervaardigde kunstwerken een paar dagen af te staan voor een expositie in De Hakhorst. Gedurende de expo sitie werden er in De Hakhorst films gedraaid, vervaardigd door leden van de filmclub Cine-Leusden, er vond een balletoptreden plaats, er werd gemusiceerd, terwijl op zondagmid dag ook nog een optreden plaats vond van de toneelvereniging Culdo- to. KENNISMAKING De hele opzet van de manifestatie is om Leusdenaren die iets presteren op cultureel gebied bij elkaar te bren gen. In deze opzet blijkt de organisa tie ook nu weer aardig geslaagd te zijn. Allerlei verschillende kunstuitin gen had men bij elkaar weten te brengen De expositie liet dan ook een grote verscheidenheid aan aller lei beeldende kunstvormen zien. Voor het merendeel ging het om amateuristische kunstbeoefening, een enkele (semi)professionele kunstenaar had ook werk ingezon den. Het grote probleem voor de organi- Culdoto-leden met een eenacter toegepaste technieken en kunstvor men. Naast beeldhouwwerk en hout snijwerk was er ook in koper uitge voerd werk te bewonderen. Mevrouw B Caspers-Oosterhoff toonde dat zij kans ziet om met behulp van koperen plaat en draadmateriaal allerlei kunstzinnige creaties te maken Ook het edelsmeedwerk van Will Bunnik oogstte veel waardering bij de bezoe kers MUZIEK De expositie was echter slechts één van de onderdelen van degehele manifestatie Ook de ..levende kunst" kwam het afgelopen weekeinde ruimschoots aan bod. Het begon vrij dagavond al met een optreden van de combo Jaap Mulders Deze uit zeven man bestaande formatie, waarvan we de musici ook wel in andere forma ties zijn tegengekomen, brachten een brok moderne jazz Zaterdagavond traden in het eetca fé de ..Vatencreakers" op. Deze groep is samengesteld uit muzikan ten van Lisiduna, het Leusdense harmonieorkest De Vatencreakers spelen een soort muziek zoals we die kennen van brass-bands KOFFIECONCERT Zondagmorgen ging het er iets serieuzer aan toe in De Hakhorst Het koffieconcert dat ten gehore werd gebracht door één van de organisa- De expositie vanAardig Vaardig leverde weer talrijke kunstig en vaardig gemaakte kunststukken op. Hierbij beelden van deze uitermate gevarieerde expositie Een bijzonder aardig onderdeel van Aardig Vaardig' was de boekenmarkt in een Engelse dubbeldekker Ruime aandacht voor het kofficoncert Koffieconcert satoren is om alle ingezonden wer ken een plaatsje te geven in de be perkte ruimte van schuur en galerie van De Hakhorst. Ondanks de grote verscheidenheid aan kunstwerken was men er toch in geslaagd een evenwichtige expositie op te bou wen. al mag je je afvragen of model bouw wel thuis hoort op een manifes tatie als deze WANDKLEDEN Naast ingezonden schilderstuk ken. voornamelijk door leden van de schildersclub Loysden en de club ..de Vrije Kwasten" was op de exposi tie veel ruimte gereserveerd voor wandkleden Veel Leusdenaren blij ken veel plezier te beleven aan het vervaardigen van alle mogelijke wandkleden. In de meeste gevallen ging het om toepassing van allerlei weeftechnieken Opvallend was een. wat genoemd kan worden drie-di- mensionaal werk. getiteld ..Gelaagd weefsel" vervaardigd door Ineke Kies- ling Veel Leusdenaren zullen overi gens de eerste beginselen van het weven geleerd hebben van mevrouw Kiesling, omdat zij nu al enkele sei zoenen meedraait als docente bij La tent Talent. Of mevrouw T Noorlan- der ooit les gehad heeft van mevrouw Kiesling weten we niet. Wat opviel was echter dat mevrouw Noorlander dezelfde technieken als de docente van Latent Talent in haar wandkleden had toegepast. Zonder een waardeoordeel uit te spreken over andere geéxposeerde wandkleden waarin weeftechnieken waren toegepast moet gezegd dat het wandkleed van mevrouw A v. d.Zan- de opviel Het in bruin uitgevoerde kleed, getiteld ..Verandering" was. als we ons niet vergissen, gemaakt van eigen gesponnen en zelf-geverf- de wol ..Het woud", een wandkleed van mevrouw E. Zevenboom v d Berg hing, naar onze mening, terecht op een opvallende plaats in de gale- rieruimte van het eetcafé. ONTLUIKING Door veel bezoekers misschien niet eens herkend als een stukje weef- techniek, was het werk van mevrouw W Nobels-Geysen. getiteld ..Ontlui king". Haar werk bestond uit een serie gedeeltelijk geopende ..bollen", welke een metaalachtig aanzien had den. Het kunstwerk van mevrouw No bels heeft al eerder veel aandacht getrokken tijdens een expositie van werken van leerlingen van het crea tief centrum ..De Appelmarkt" in De Zonnehof enkele maanden geleden. Een geheel andere techniek van het maken van wandkleden is die van applicatie, waarbij allerlei kleine lap jes stof op een ondergrond worden aangebracht De geéxposeerde wer ken van mevrouw Kippers-Scheltens trokken veel belangstelling, niet in de laatste plaats door hun enorme afme ting. Aan de hand van een filmpje konden geïnteresseerden bovendien zien hoe één van de wandkleden met de naam ..Lapjeskop" in vier maan den tijd tot stand was gekomen. KERAMIEK Het stond de exposanten vrij om hun tentoongestelde werk al of niet ter verkoop aan te bieden. De reactie van het publiek zal met name Tonny Bult wel verrast hebben Mevrouw Bult is gespecialiseerd in het maken van kerststallen in keramiek Spe ciaal voor de manifestatie had zij een groot aantal poppetjes gemaakt in de vorm zoals ook wel brooddeegpop petjes vervaardigd worden Kort na de opening moest het bordje ..uitver kocht" bij het keramiekwerk gelegd worden. FOTOGRAFIE Drie fotografen hadden hun werk voor de expositie ingestuurd. De toe gepaste technieken waren zo ver schillend dat de organisatoren het werk van de drie fotografen terecht niet bij elkaar hadden gehangen. Het werk van de heer J. C. Elemans viel het meest op Niet te verwonderen als men bedenkt dat de heer Elemans van fotograferen zijn beroep heeft gemaakt De studies van deze foto graaf welke tentoongesteld waren, vielen in positieve zin erg op. Wat bescheidener tentoongesteld waren de natuurfoto's van M de Vos en het fotografisch werk van R. de Groot VERSCHEIDENHEID Het is onmogelijk een volledige opsomming te geven van alle ten toongestelde werken. Opvallend was echter de grote verscheidenheid van

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6