Piek-Fijn Juniorsparen. Daar kan geen spaarvarken omheen. BONDSSPAARBANK S SVA dames verloren uitwedstrijd met 5-0 KPO Achterveld hield bingo-avond Winnaars laatste ronde SVA Kaarttoernooi ABTB-jaar- vergadering Piek-fijn Junior beloont jonge spaarders met7V2%rente 5%premia expositie vervolg van pagina 6 oren van de manifestatie omschre- en als een doe-het-zelf concert van nensen die organisatorisch betrok- en zijn bij het tot stand komen van levalleiconcerten Tijdens deze con- erten. welke in Leusden. Barneveld •n Hoevelaken worden gehouden, reden beroepsmusici op Bij het eusdens koffieconcert ging het zon dagmorgen uitsluitend om amateurs, jitgevoerd werden werken van An on Dvorak. Ignate Pleyel, Faure, J Clengel en Beethoven Mevrouw Wit- ox, sopraan, zong begeleid door me- irouw Peddemors aan de piano een jrietal volksliederen en een aria uit :igaro van W A Mozart Duidelijk van een geheel ander enre was het muzikaal optreden van Jhris Sanford op zondagmiddag, jhris Sanford is een in Leusden wo nende Engelsman die van het zingen (gedeeltelijk) zijn beroep heeft ge maakt Voor de Leusdense manifes tatie was Chris echter bereid geheel belangeloos op te treden Chris San ford begeleidt zichzelf op de gitaar Zijn folksongs bleken goed in de smaak te vallen bij het publiek, gelet op het af en toe enthousiast meeklap pen bij de liedjes Voor de vaste bezoekers van het eetcafé is Chris Sanford overigens geen onbekende Éénmaal in de twee weken teedt de zanger op donderdagavond in het café op De volgende keer gebeurt dat weer op 26 maart Ook ballet ontbrak niet tijdens de culturele manifestatie. Leerlingen van de balletschool van Els Loot presenteerden zich zaterdagavond tijdens een kort optreden in de schuur van De Hakhorst Hetjazzbal- let, uitgevoerd door een zestal leer lingen van Els Loot verliep nog niet Veel belangstelling voorCuldotouit Achterveld. )at de manifestatie druk werd bezocht bleek onder meer uit de vrijwel volle zaal voor et koffieconcert geheel vlekkeloos, van tevoren had men zich al geëxcuseerd met de op merking dat het hier ging om een stuk ballet dat men aan het instuderen was voor een optreden van de ballet school in juni Hetzelfde gold min of meer voor een stukje tapdansen, dat Els Loot samen met drie leerlingen liet zien Pas drie weken geleden was men begonnen met het oefenen voor dit optreden Els Loot vindt het overi gens maar jammer dat zich dit jaar geen leerlingen hebben gemeld voor het tapdansen Vorig jaar is de ballet school met een klein groepje gestart met de dansvorm waarin Els Loot zelf erg veel plezier heeft TONEEL Een geheel andere kunstvorm is die van het toneelspelen. De Achter- veldse vereniging Culdoto bracht zondagmiddag een korte éénakter van Tjechov. getiteld ,,De Driftkop pen" De eenakter oogstte veel waar dering bij het publiek, gelet op de reacties. Henk Schouten. Mien van Dalen en Henk Smit brachten het zeker niet gemakkelijk te spelen stuk in een omgeving die voor toneelspel nu eenmaal niet bij uitstek geschikt is. Een compliment voor mevrouw v. d Span die het stuk regisseerde is in dit verband zeker op zijn plaats. De enthousiaste ..kunstbeoefe naars" waren ongetwijfeld te vinden in de hoek van de filmclub Cine- Leusden De grootste filmzaal van Leusden was dit weekeinde in De Hakhorst te vinden Een keukentje met twaalf stoelen was gedurende deze dagen de enige en daarmee de grootste bioscoop van Leusden. In het bioscoopje werden doorlopend filmpjes vertoond van filmclubleden Voor een groter publiek werd de film „Station Amersfoort" vertoond, een impressie van het reizen per trein De film is .ervaardigd door alle leden van de filmclub gezamenlijk ter gele genheid van het éénjarig bestaan van de club In de ..filmhoek" werden ook aller lei „uitvindingen" van clubleden ten toongesteld en gedemonstreerd Een hele simpele vinding was die om filmpjes vast te zetten in de kleine filmspoeltjes die men van de ontwik kelcentrales terugkrijgt. Verder was er ook een opklapbare statiefwagen te bewonderen, waarmee zelfs tus sen kerkbanken gereden kan wor den. Verder vroeg de filmclub aan dacht voor haar open avond op 13 april in de schaapskooi van boerderij Groot-Krakhorst. Op deze avond kunnen belangstellenden kennisma ken met het reilen en zeilen van de Leusdense filmclub. De toegang tot de manifestaties was geheel gratis, al stond er op een opvallende plaats wel een bus waarin vrijwillige bijdragen gestort konden worden Ook stond er zaterdag een fraaie Engelse dubbeldeksbus voor De Hakhorst. geheel gevuld met tweedehandsboéken Ook was met de exposanten afgesproken dat bij verkoop een deel van de opbrengst naar de organiserende Lionsclub zou gaan De Lionsclub is al geruime tijd bezig met geld in te zamelen om een plantenkas te kunnen kopen voor de Lisidunahof De kas. die naar schat ting f 20.000 moet gaan kosten hoopt men dit jaar bij elkaar verdiend te hebben De laatste stoot denkt men in juni te geven als de Lionsclub een rommelmarkt organiseert. Geld inzamelen was echter beslist niet de drijfveer om de manifestatie „Leusden Aardig Vaardig" te hou den. Hoofddoel was het bij elkaar brengen van Leusdenaren die zich op de één of andere manier zouden kunnen formeren in een soort „cultu rele kern". De Leusdense Lions zou den niets liever willen dan dat een dergelijke club zich in de toekomst gaat bezighouden met het organise ren van manifestaties zoals het afge lopen weekeinde in De Hakhorst. Jaap Mulder en de zijnen tijdens het concert Burgemeester Rademaker tijdens de opening van de manifestatieAardig Vaardig Jonge spaarders verdienen een extra beloning, vindt de Bondsspaarbank. Daarom heeft de Bondsspaarbank de speciale Piek-Fijn Juniorrekening voor kinderen tot 11 jaar. Het is de spaarvorm die jonge spaarders beloont met een fikse rente van 7/;% plus nog eens 5% extra premie per jaar!* Echt, daar kan zelfs t vetste spaarvarken niet omheen. Kom dus naar de Bondsspaarbank, de spaarspecialist van huis uit. En profiteer van Piek-Fijn Junior. 'Over een gespaard bedrag van netto max f 720,- per |aar Alle zaken vooralle mensen. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelden de dames uit Achterveld een uitwedstrijd tegen de lijstaan- voerdster van de afdeling Vrienden schaar uit Culemborg. Achterveld mocht de aftrap doen en speelde In de eerste speelhelft tegen de storm achtige wind In. Al vrij direct na de aftrap ging Vriendenschaar in de aanval. Zij speelde wel het betere voetbal. ZIJ verdeelden het spel beter dan Achterveld en vla de belde vleu gels waren zij zeer gevaarlijk. Reeds na vijf minuten spelen opende Vrien denschaar de score. Goed vijf minu ten later was het weer raak waardoor de stand al vlug 2-0 was. Na dit tweede doelpunt zakte de tegenpartij iets terug Hierdoor kreeg Achterveld zowaar ook enkele kan- ACHTERVELD - Dinsdagavond 17 maart hield de K.P.O. weer een van 1 haar bijeenkomsten. Deze avond zou verzorgd worden door „Happy Lady Mode" uit Barneveld. Door opheffing van deze zaak ging de geplande mo deshow niet door. Daar het bestuur slechts enkele dagen van tevoren hierover werd ingelicht, was het niet meer mogelijk iets dergelijks op touw te zetten. Dit was voor de dames wel een tegenvaller. Er werd toen beslo ten om een gezellige bingo-avond te houden. Na de opening van de bij eenkomst werden er eerst nog enkele mededelingen gedaan. Het zomer- reisje zal plaats vinden op 23 juni. Ook werd medegedeeld dat de Vrou wenraad eind maart een bijeenkomst organiseert die ditmaal In Ons Ge- i bouw te Achterveld zal worden ge- i houden. Hierna kon worden begonnen met ACHTERVELD - Maandagavond 16 maart werd de laatste ronde ge speeld van het SVA kaarttoernooi. Er waren deze avond 60 deelnemers, zijnde 44 klaverjassers en 16 schut- jassers. Daar men op tijd begonnen was en er deze avond vlot werd ge- i speeld kon reeds om 23.30 uur de uitslaa van de winnaars van deze avond en de winnaars van de totale ronden worden bekend gemaakt. De gelukkige prijswinnaars van de wed strijd van deze avond waren: Klaverjassen: 1 mevr C de Vette 5207,2. mevr Vos-Voskuilen 5110, 3. KI v d Heuvel 5072,4 J. van Rossum 5064, 5. mevr Host-Vos 4836, 6. mej. A de Vette 4806, 7. H. van Hamers- veld 4769. 8 J. Kok 4750. 9. B de Vette 4726, 10 mevr v d Burgwal- Smit 4712, 11. K Jonkman 4711, 12. mevr T. Boersen 4681. 13. H van Rossum 4680 en 14 Leny Smit 4609 punten Schutjassen: 1 G van Burgsteden 94. 2 Th Wijntjes 92, 3 mevr Burg steden 91, 4 mevr Kok-Veldhuizen 90. 5 P Kok 84. 6. H. Herder 84 en 7. C. de Vette 82 punten Bij het klaverjassen was de poedel prijs voor A. v. d Burgwal met 3662 punten en bij het schutjassen voorC Voorburg met 54 punten. De prijswinnaars van het gehele toernooi zijn Klaverjassen: 1 R Koller. 24641 2 sen die jammer genoeg niet werden benut Vriendenschaar bleef echter steeds in de aanval en dank zij het goede werk van keepster Tiny van Westerlaak kon de schade voor de rust beperkt blijven tot een 3-0 stand Na de rust speelde Achterveld met de wind mee. Men was wel verschil lende malen goed in dea3nval alleen, men vergat te schieten Vrienden schaar vergat dit echter niet en wist nog tweemaal te scoren. Hierdoor keerde Achterveld met een 5-0 ne derlaag naar huis terug Het was een sportieve wedstrijd die door Vrien denschaar verdiend werd gewonnen. Zondag spelen de Achterveldse dames een thuiswedstrijd tegen Bre- derodes Aanvang van de wedstrijd om 10.00 uur. de bingo Daar de bingo leider, die voorgaande jaren de bingo verzorg de, deze avond verhinderd was, had men de heer Cees Bothof bereid gevonden als bingoleider in tevallen Hij werd bij zijn binnenkomst dan ook met een hartelijk applaus begroet Er was deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen Het werd een heel gezellige avond waardoor de teleurstelling over het niet door gaan van de modeshow spoedig werd vergeten De drie ronden die werden gespeeld, gingen zeer vlot en goed. Een groot aantal van de aanwezi gen kon een prijs in de wacht slepen. Na afloop van de bingo was er nog een verrassing Na elke bingo werden de kaarten opgehaald waarop de naam van de deelneemster was ver meld Met deze kaarten werd er nog een extra prijs getrokken De voorzitster dankte na afloop de heer Bothof voor zijn bereidwillig heid om deze avond te verzorgen en bood hem een leuke attentie aan Ook dankte zij alle aanwezige dames voor hun spontane medewerking zo dat het toch nog een gezellige en geslaagde avond was geworden Lia Kerkhof 24428. 3 G. Horst 24166, 4 Wuf Tolboom 24090 en 5 KI. v d Heuvel 23873 punten Schutjassen: 1 A. de Ridder 439 en 2. C Voorburg 432 punten Als afsluiting van het kaartseizoen zal er op vrijdag 10 april nog een kaartavond in de kantine van het Kerstenssportpark worden gehou den Deze kaartavond is alleen voor de leden en donateurs van de vereni ging toegankelijk LEUSDEN - Donderdag 26 maart houdt de ABTB Hamersveld haar jaar vergadering in De Til, aanvang 20.30 uur. Voor de aanvang van de vergade ring staat de koffie klaar. De agenda vermeldt de volgende pun ten: 1 Opening door C. A. van 't Klooster 2. Notulen 3 Jaarvergadering secretaris 4 Jaarverslag penningmeester 5 Verslag kascommissie 6 Benoeming kascommissie 7 Bestuursverkiezing Pauze 8. Bespreking zomerprogramma met onder andere ries: wie heeft een plan, waarheen, enzovoort Be zoek afdeling Dinther van de NCB op 7 april a.s. 9 Eventuele mededelingen 10. Rondvraag en sluiting

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7