DWS hield geslaagde winter-uitvoering Theatercollectief Bloemgroep speelt in Achterveld Achterveld-Sporting spannende wedstrijd zonder resultaat VIERDEN ABTB EN KPJ FEEST VOETBAL KALMS Ie—stlen krant Achterveld gelijk DINSDAG 24 MAART 1981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Dinsdag 31 maart speelt theatercollectief Bloemgroep in Achterveld. Dit op uitnodiging van de Vrouwenraad Leusden. De groep speelt „Een stukje van de wereld", een programma over ontsporen en aanpassen. „Een stukje van de we reld" is een voorstelling die ontstaan is uit gegevens over het leven van twee vrouwen, Katy en Elma. Zij heb ben ongeveer dezelfde fysieke klach ten die uiteindelijk terug te voeren zijn naar psychische en sociale moei lijkheden. Na eerst vele malen geopereerd te zijn blijkt van Elma dat zij het gezins- en huwelijksleven niet aankan Katy heeft zich door haar impulsieve, agressieve houding geïsoleerd Zij kan de eenzaamheid, het besef slecht met anderen overweg te kunnen en haar woede daarover niet meer aan Het programma heeft de vorm van een eenpersoon-show van Katy. Op haar onberekenbare, bizarre, impul sieve wijze vertelt ze over haar leven en dat van Elma en anderen Door scènes, liedjes en verhalen wordt het publiek geconfronteerd met flarden uit het leven van beide vrouwen en hun omgeving waarmee ze in conflict zijn gekomen Een pro gramma over twee vrouwen op zoek naar hulp. over medemensen, patiën ten en therapeuten, over schijn en werkelijkheid van het menselijk ge drag Bloemgroep is aangesloten bij de Stichting Toneelraad Rotterdam Zij maakt haar stukken zelf door middel van improvisaties op een bepaald thema en op gegevens van haarzelf, de literatuur en deskundigen Even als de produkties die zij in het verle den bracht (onder andere over wer ken/werkloosheid, sexualiteit, eman cipaties. de gezondheidszorg en re laties binnen het gezin) is deproduk- tie ..Een stukje van de wereld' ge schikt voor een breed publiek De Bloemgroep speelt door het hele land in theaters, wijk- en buurt centra. zij speelt ook besloten voor stellingen en voor doelgroepen zoals bijvoorbeeld de (geestelijke) ge zondheidszorg. vrouwengroepen en nige vorderingen gemaakt op deze korte tijd dat een optreden nu reeds mogelijk was Na afloop van hun optreden was iedereen verbaasd over hetgeen zij hadden gepresteerd Een daverend applaus was dan ook hun beloning De muziekvereniging vervolgde nu met twee nummers ..Servus Wien Wiener Lieder Potpouri" en de ..Indo nesian Boat Song" Vervolgens kreeg men het optreden van de muziek te samen met de majorettes Dit optre den bestond uit het gehele peloton majorettes en een optreden van de qroeo Ook de minerettes kwamen nog voor het voetlicht Deze kleintjes sta len wel de show van deze avond Door de zenuwen ging er soms wel even iets mis. maar wat wil je als er zoveel vaders en moeders in de zaal aanwezig zijn De muziekvereniging besloot het muzikale gedeelte met de ..Albula Mars". In de pauze werd er een verloting gehouden, waarbij een aantal aan trekkelijke prijzen in de wacht kon worden gesleept Na de pauze ver zorgde het Midland Trio weer voor de dansmuziek ledereen genoot zicht baar van de gehele avond. De voorzitter dankte aan het eind van de avond allen die aan het slagen van de avond hadden meegewerkt Hij verzocht om de steun voor de muziekvereniging niet alleen door zich op te willen geven als donateur maar ook als werkend lid Om de vereniging in stand te houden kun nen zowel bij de muziekvereniging als bij de majorettes en de tamboers nog goed werkende leden worden gebruikt DWS tijdens haar uitvoering van bracht soms de nodige hilariteit mee. omdat men zich wel eens ver giste in de kleur van het winnende lot. De rest van de avond werd gevuld met een zeer gezellige dansavond De muziek wero verzorgd door het Midland Trio. De voorzitter van de K.P.J sloot deze avond met een hartelijk dankwoord aan allen Ook dt majorettes van DWS droegen bi/ aan het welslagen van de avond sociaal maatschappelijke opleidin gen. Theatercollectief Bloemgroep bestaat uit de volgende personen stimulator, Gees Linnebank; spelers. Trudy Derksen, Ellen Verhey. Ria Eimers en Henk Batenburgh, weten schappelijke begeleiding. Dr. Floor Kraaimaat. Voor dit toneelstuk is er een struktuur bepaald waarbinnen de informatie die de groep had over de problematiek is ondergebracht Deze struktuur is uitgewerkt: voor het eerst zijn de repetities begonnen met een script Al werkend is dit script op enkele plaatsen gewijzigd en aange vuld door middel van improvisaties en nieuw geschreven teksten. In één geval werd daarbij gebruik gemaakt van bestaande teksten. Zo stelde Henk Batenburgh zijn monoloog in het programma samen uit werk van W F Hermans en anderen en uit commercials Er is geprobeerd de situaties en de mensen zo alledaags mogelijk te houden Alles speelt zich af op de grens van „ziek" en „normaal" ge drag de toeschouwers zouden die twee vrouwen zelf kunnen zijn. Ei genlijk gaat dit programma over mensen op zoek naar dat gevoel dat wij geluk noemen. Het programma is voor iedereen toegankelijk. „Een stukje van de wereld" door theater collectief Bloemgroep Dinsdag 31 maart in Ons Gebouw te Achterveld. Aanvang 20 00 uur Kaarten f 2.50 te verkrijgen bij de volgende adressen Annie Schouten. Hessenweg 317, Achterveld. Ria Abbring. Pr Christi- nalaan 7. Leusden-Z, Cato Esse- boom, Vlasland 15. Leusden-C en Evelien Blom. Kanaalweg 5. Leus den-C ACHTERVELD - Vrijdagavond vierden de A.B.T.B. en de K.P.J. sa men het Isedorusfeest. De avond werd begonnen met een H. Mis In de St.-Joseph kerkte Achterveld. Na de ze kerkdienst verzamelden de A.B.T.B.'ers en de K.P.J.'ers zich In Ons Gebouw om daar de feestavond voort te zetten. Na het genot van een kopje koffie opende de voorzitter van de A B T B de avond met een hartelijk welkom aan de aanwezigen Hierna was het de beurt aan de K.P J.'ers om voorde derde maal hun eigen geschreven toneelstuk „Hoe dooier, hoe mooier' op te voeren Ook deze avond sloeg het stuk bij de aanwezigen weer ge weldig aan Als dank voor hun spel kregen alle medewerkers en mede werksters een roos aangeboden Ook de toneelverenging Culdoto was deze avond aanwezig met een éénakter Deze eenakter, gespeeld door Henk Smit. Mien van Dalen en Henk Schouten had als titel „De Driftkoppen" Een vader (Henk Smit) heeft een dochter (Mien van Dalen), die maar niet aan de man weet te komen. De ongehuwde buurman (Henk Schouten) wil uiteindelijk wel trouwen en komt bij zijn buurman om de hand van diens dochter vragen Tijdens het huwelijksaanzoek krijgen beidén hooglopende ruzie Vader grijpt in. maar nu krijgen alle drie geweldige ruzie Nadat dit gesust is volgt het vervolg van het huwelijks aanzoek Ook nu ontstaat er weer een geweldige ruzie De vader die hier door de kans op een huwelijk van zijn dochter op niets ziet uitlopen grijpt ook nu weer in en brengt de huwe lijkskandidaten naar de burgemees ter en de pastoor om het huwelijk te laten voltrekken. Door het geweldige acteerwerk sloeg ook dit stuk gewel dig aan hetgeen wel bleek uit het daverend applaus dat de acteurs in ontvangst mochten nemen Zij kre gen na afloop van het stuk bloemen aangeboden Tijdens de pauze volg de er een verloting. De trekking hier- Veet belangstelling voor het Achterveldse Isodorusteest Ria Eimers, Ellen Verhey, Gees Linnebank. Henk Batenburgh, Trudy Derksen. LEUSDEN/ACHTERVELD - Aan de kop van de zaterdagse 1e klasse A zijn door de winst van Sroe op Roda en de nederlaag van Hees in Ermelo tegen Horst de titelkansen voor de club van trainer Ruud Maas weer groter geworden Veensche Boys en Hees liggen relatief 4 punten achter Alleen Barneveld vormt nog een gro te bedreiging. De Barnevelders speelden zaterdag niet. Met 4 wed strijden minder gespeeld en 7 punten achterstand kunnen zij Stroe nog passeren. Van de zes laagstgeplaat- ste ploegen pakten vier de hele of de halve winst. VOP heeft de slechtste positie en kan hoogstens nog aan 19 punten komen, evenals SEC Roda j moet uit de resterende partijen 5 punten halen om definitief veilig te zijn. De uitslagen waren FC Horst - Hees VOP - Veensche Boys Eemnes - Hulshorst Unicum - Barneveld Roda '46 - Stroe SEC - DVSA Ranglijst: Stroe Veensche Boys Hees Barneveld Unicum Roda '46 Hulshorst DVSA SEC Eemnes Horst VOP 1-0 2-5 1-1 afg 1-2 1-2 17 27 42-13 17 23 36-21 16 21 27-15 13 20 26-16 16 20 22-16 16 15 20-27 16 14 12-18 14 13 23-26 18 11 26-38 16 10 18-31 16 9 16-28 17 9 19-38 In de zondagse 1e klasse A kwam Zeist weer op kop door de zege op Barneveld (dat nu wel als uitgescha keld mag worden beschouwd) en het ter alleen op het doel afstevende. Terwijl hij gepasseerd werd door de Utrechtse rechtsbuiten greep Her man Kerkhof de man bij zijn shirt en bracht hem zo tot staan Deze man begin toen de fout om zelf voor rechter te spelen door open lijk na te trappen De goed leidende scheidsrechter was dit niet ontgaan en stuurde de Sportingman het veld uit, terwijl Herman Kerkhof een offi ciële waarschuwing kreeg Achter veld leek nu met een man meer de meerdere maar heeft dit toch niet in een doelpunt kunnen uitdrukken Adrie van de Heuvel en Johan Hak werden gewisseld voor Bertus van Houten en Paul Ossendrijver, maar doelpunten bleven uit Sporting ging het laatste half uur forser spelen waartegen de scheids rechter goed optrad De strijd bleef spannend tot aan het einde, en ook de supporters bleven wind en regen trotseren Toen het einde van de wedstrijd werd aangekondigd zagen we de supporters tevoorschijn komen, de een stond achter een boom en ande ren onder de afdaken van tennis- en voetbalcomplex, ledereen was blij dat het afgelopen was en dat de verwarming opgezocht kon worden. De opstelling was B Tolboom, H. Versteeg. H. Kerkhof. A v.d Heuvel, K. v d Heuvel. M Boonen. J Hak. H. v. Ruitenbeek. G Hak, A. v.d. Burg wal. A. Voogt ACHTERVELD - Zaterdagavond hield de muziekvereniging D.W.S. haar jaarlijkse winteruitvoering. De avond bestond uit twee delen. Eerst kreeg men het optreden van de ver eniging terwijl na de pauze de avond werd voortgezet met een gezellige dansavond. De zaal was geheel ge vuld met belangstellenden toen de voorzitter van de vereniging de avond opende met een hartelijk welkoms woord. In het bijzonder verwelkomde hij burgemeester Rademaker met zijn echtgenote, een aantal leden van zusterverenigingen uit omliggende gemeenten en enkele ereleden van de vereniging. Eerst was het de beurt aan de muziekvereniging die de num mers „MuslkFest-Marsch", „Neron Ouverture" en „My Dear Country" ten gehore brachten. Hierna volgde een optreden van de drumband. Daar de leider van deze band door omstandigheden niet aan wezig kon zijn. werd het optreden begeleid door de voorzitter van de vereniging De leden van deze drum band zijn pas eind van de maand december 1980 met hun repetities begonnen Zij hebben echter al zoda- Dirigent Steenbeek van DWS in aktie gelijke spel tussen de Zebra's en Veensche Boys DWSM klopte ASV en blijft kanshebber Achterveld kwam weer een puntje verder van de rode lantaarndragers uit Ankeveen door de „bril" tegen Sporting De uitslagen waren DWSM - ASV Lelystad - Naarden Actif - Laren Zeist - Barneveld Achterveld - Sporting Zebra's - Veensche Bc Ranglijst: Zeist de Zebra's DWSM Naarden Veensche Boys Barneveld Lelystad Achterveld Sporting Actif Laren ASV In de zondagse 1e klasse B drie inhaalwedstrijden met de navolgen de resultaten Odijk - Bunnik 1-2 2-0 3-4 1-0 2-1 0-0 s 2-2 16 25 43-14 17 25 32-18 15 21 22-11 17 21 33-23 17 21 25-19 16 19 24-26 16 16 29-26 17 12 20-30 15 11 17-22 16 10 18-34 16 8 18-32 18 7 16-42 ACHTERVELD Achterveld heeft het in de thuiswedstrijd tegen het op bezoek zijnde Sporting '70 uit Utrecht niet verder gebracht dan een gelijkspel. Achterveld heeft geen re vanche kunnen nemen van de des tijds in Utrecht geleden nederlaag. Scheidsrechter C. v.d. Veen uit Amersfoort liet precies half drie de strijd aanvangen onder voor voetbal ongunstige weersomstandigheden. Cor Hoogland speelde deze middag niet mee daar Addy van de Burgwal weer beschikbaar was. De schuin over het veld staande wind kreeg Sporting voor de rust mee. Hierdoor gesteund namen de Utrechters dan ook het eerste kwar tier van de wedstrijd geheel voor hun rekening Gesteund door een tech- I nisch sterk spelende middenveldbe zetting probeerden de gasten Ach terveld met een serie aanvallen op de knieën te krijgen De Achterveld ach Maluku Muda - Domstad 0-2 Schalkwijk - KVVA 1-2 Ranglijst: 24 26-8 Soesterberg 15 Amsvorde 16 24 42-17 Domstad 15 22 31-17 Bunnik 15 18 26-20 Schalkwijk 16 16 27-26 Roda '46 14 15 21-17 KDS 17 15 24-22 KVVA 16 12 18-24 Odijk 16 12 25-29 RUC 17 12 22-48 Maluku Muda 14 10 20-31 DVSU 15 6 12-35 terhoede moest vaak redding bren gen door het weggeven van veel cor- nerballen De verdediging beging met het wegwerken echter de grote fout om de bal te hard en te hoog naar voren te dirigeren. Door de stormachtige wind werd de bal opgepakt, „torende" de lucht in en kwam dan carambolerend weer op de Achterveld helft terecht. Een echte afronder hadden de Sporting mensen echter niet in hun midden zodat doelpunten uitbleven Na 20 minuten kwam Achterveld langzaam maar zeker onder de druk uit en zette de Sporting defensie menigmaal on der druk Uit een pass van Arnold Voogt naar rechtsbuiten Herman v. Ruitenbeek plaatste deze de bal hoog voor het Sporting doel. waar Addy van de Burgwal naast de staander kopte Ook werd er een paar keer geknald vanuit de 2e lijn, maar de Utrechtse doelman had hier geen moeite mee. Echte wapenfeiten kwamen er voor de rust niet meer voor Na de thee nam de wind stormach tige houdingen aan en zodoende was in de 2e helft van enig balcontrole of zuivere pass nauwelijks sprake Toch probeerde Achterveld het beste er van te maken en zette een serie aan vallen op Alle pogingen om een doelpunt te laten aantekenen bleven vruchteloos. Schoten van Herman van Ruitenbeek, Johan Hak en Gijs zijn broer leverden niets op. De Utrechtse doelman kreeg veel werk maar alles werd keurig ver werkt Sporting had de goede taktiek door massaal te verdedigen om dan even later snel allemaal naar voren te trekken Bij een aanval over rechts moest libero Herman Kerkhof naar de bedreigde hoek. toen een Utrech- vV Beeld uit de wedstrijd Achterveld-Sporting

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9