Weinig nieuws in Amersfoort kijk op de film FILMENQUÊTE WIJST UIT: Bioscoopbezoekers zijn in Amersfoort redelijk tevreden en DONDERDAG 26 MAART 1981 kijk op de film 14 >N DOOR BERT VOS AMERSFOORT - Deze week weinig nieuws in Amersfoort. Acht films wor den geprolongeerd, terwijl in Cinema 2 een reprise wordt gegeven van de film „What's new pussycat" met Peter Sellers en Woody Allen, een film uit 1965. Regisseur Clive Donner is er de maker van en naast Sellers en Allen zijn er nog tal van andere befaamde acteurs en actrices in te zien, zoals Romy Schneider, Ursula Andress, Capucine, Paula Prentiss en Peter O'Toole. Het verhaal draait rond journalist Michael James (Peter O'Toole), die problemen heeft met vrouwen (ze vallen wat al te gemakkelijk voor hem) en daarom een psychiater (Peter Sellers) raadpleegt, die echter al net zo gek is.Van het één komt het ander en het resultaat is een dolle boel. waarin allerlei zaken overhoop worden gehaald, uitgewerkt in een mengsel van stijlen. Een ietwat banale kolderkomedie, waarin lang niet alle grapjes even leuk zijn. Het ac teurs-debuut van Woody Allen, die daarna gelukkig heel wat betere films op zijn naam zette. FILMHUIS In het Amersfoortse filmhuis draait van zaterdag tot en met dinsdag de Ne derlandse dokumentaire ..Donna, vrou wen in het verzet van Yvonne Schol ten. Het is een film over de kloof tussen de feministen aan het begin van de eeuw en de vrouwen in de boeren- en arbeidersbeweging van toen, vrouwen en het fascisme (dat in 1922 in Italië al haar intrede deed), het verzet tegen dat fascisme en de partizanenstrijd, het „vrouwenvraagstuk" in de grote linkse partijen van na de oorlog en het feminis me van nu. Vooraf aan deze film „Burobruiden" van Kathleen Darby, eveneens een Ne derlandse produktie. „Burobruiden" is een kijk op de rol van vrouwen in één van de meest traditionele beroepen die door hen uitgeoefend worden, namelijk dat van secretaresse. De film laat zien dat de rolverdeling tussen baas en se cretaresse exact hetzelfde is als de man-vrouwrelatie in onze maatschap pij De vrouw speelt de passieve, onder steunende rol, de man de aktieve, do minante De film stelt de vraag wat is een secretaresse? (Filmhuis, zaterdag t/m dinsdag, 20.15 uur.) FILMHUIS-NACHT In de reeks „Zwitserse films in de maartse nachten" brengt het Filmhuis zaterdagavond laat de Zwitserse speel film „Les Indiens sont encore loin" van Patricia Moraz, met o.m. Isabelle Hup- pert in de hoofdrol. Een schoolmeisje van 17, Jenny Kern (Isabelle Huppert), wordt dood in de sneeuw gevonden. De film geeft een beeld van de laatste week in het leven van dit mysterieuze meisje, dat door haar vriendin Lise Biazzi (Christine Pascal) in de volwassen wereld wordt gehaald. Maar hoe is het mogelijk dat Jenny de dood heeft gevonden9 En door wat voor een wereld en wat voor omstandigheden werd ze gedood? Jenny mag dan een plezierige glim lach op haar gezicht hebben gehad, in werkelijkheid was ze niet zo aardig Ze was het soort persoontje waarvan men zegt „Je moet haar kennen' Haar houding werd vaak voor koudheid aan gezien door haar omgeving In feite was ze kwetsbaar en door een lange, en eenzame jeugd bij haar grootmoeder is ze absoluut onberekenbaar geworden Ze gaf niet toe aan een emotie als „ge negenheid". niet uit trots, maar omdat ze niet geleerd had of in staat was vra gen te stellen en diep over iets na te denken Ze had ook een opgeruimde natuur, maar in de hedendaagse wereld komen de vragen vóór het liefhebben. OPVOLGER BRUCE LEE? Als we de filmmaatschappij 20th Century Fox moeten geloven, is de zes voudige karate wereldkampioen Chuck Norris de onbetwistbare opvolger van de inmiddels legendarische Bruce Lee Binnenkort zal hij te zien zijn in twee films, „A force of one" (geregisseerd door Paul Aaron). In die film ook Jenni fer O'Neil en Ron O'Neal, en „The Oc tagon" van regisseur Eric Karson met verder Lee van Cleef en Karen Carlson. In de Verenigde Staten waren deze films een succes en werd Chuck Norris de nieuwe held van de jaren tachtig ge noemd. Overigens is Norris al eerder in een speelfilm te zien geweest. Met Dean Martin in „The Wrecking Crew" Chuck Norris, de opvolger van Bruce Lee? (een Matt Helm-film) en met wijlen Bru ce Lee in „The return of the Dragon", waarin Norris een briljant staaltje van karate-choreografie liet'zien VROUWEN ALLER LAh DEN Vrijdag 13 maart 1981 vond in Bat^ Ion in Den Haag de première plaats v de film „Vrouwen aller landen" die cineaste Mady Saks maakte van de v\ reldconferentie van de Verenigde fs ties over de positie van de vrouw in ji 1980 in Kopenhagen. Mady Saks on ving de opdracht voor deze film van h ministerie van Cultuur, Recreatie i Maatschappelijk Werk en de Voorlid tingsdienst Ontwikkelingssamenwe king van het ministerie van Buitenlani se Zaken. Tevens vond de presental plaats van de gelijknamige brochur waarin uitgebreide informatie te vinde is over de resultaten van de conferent en impressies van de deelneemsters De film „Vrouwen aller landen" isl huur bij de Filmotheek van de Rijkj voorlichtingsdienst, Anna Paulown straat 76, 2518 BJ s-Gravenhage, teli foon 070-614181 en bij Cinémien, An stel 256a, 1017 AL Amsterdam, teli foon 020-279501 De brochure kan uitsluitend schriftelijk - worden aangi vraagd bij de Voorlichtingsdienst va het ministerie van CRM, Postbus 54CH 2280 HK Rijswijk. De brochure is qrati POLYGOON JOURNAAL Inhoud Polygoon Journaal no. 1981 Naar aanleiding van de boeke week die van 26 maart tot en met 4 apt wordt gehouden, besteedt Polygoo Journaal aandacht aan de verschillet de manieren van boekbinden zoals hi machinale boekbinden, het handboel binden en het kunstboekbinden. In kleur brengt het journaal een.ve slag van de Eurotop in Maastricht wa; gedurende twee dagen delegaties i tien landen van de Europese Gemeei schap gemeenschappelijke probleme bespraken zoals de werkloosheid i het visserijbeleid. Het journaal wordt aangevuld met ir formatie uit de ons omringende landei Veel animo voor filmclub en nachtelijke film-marathons DOOR BERT VOS AMERSFOORT - Een groot percentage deelnemers aan de jaarlijkse filmenquête van dit blad voelt voor het oprichten van een (besloten) filmclub. Of, zoals één deelnemer het kernachtig uitdrukte: „Ja! En dan de kontributie zó hoog, dat de bioscoopbezoekers worden geweerd en de echte filmkijkers ongestoord naar een film kunnen kijken.'' De meeste filmlief hebbers, die „ja" tegen een filmclub zel den hebben er méér voor over dan 25,- per jaar kontributie. „Net zoveel als nodig is om goede films te kunnen draaien", omschreven velen hun bijdrage. Gezien deze uitkomst Is het eigenlijk merkwaar dig, dat nog nooit iemand op het Idee is gekomen om met een filmclub te starten. Wij zullen in ieder geval een lijst met na men van voorstanders samenstellen en die lijst laten circuleren. Misschien dat er dan iets van de grond kan komen. FILMMARATHON De belangstelling voor regelmatige film marathons in de nacht is evenmin gering Naar voorbeeld van de grote steden wordt een nachtelijke film-marathon in Amersfoort EEN GOEDE KEUS. Hel was toch wel bijzonder vermoeiend geweest, maar alleszins de moeite waard Ome Karei en tante Jeanne hadden het rusti ge platteland verruild voor een dagje Am sterdam. Keurig gebracht door bus-trein en tram. De Hiswa. Want oom Karei had zijn zinnen op een bootje gezet. Een logische keus eigenlijk, want sinds die twee van hun verdiende rust genoten in hun tweede huisje aan de waterkant, was Karei een beetje uitgekeken op het vissen. Wie zo lang aan het water zit wil er ook wel eens van proeven, nietwaar7 Aanvankelijk gingen de gedachten uit naar een roeibootje om de hengel wat verderop op de plas uit te kunnen gooien, maar het tweede-handsje dat ie had gekocht, bleek zo lek als een zeef te zijn en de toch niet onhandige vingers van oom Ka- rel bleken toch niet meer buigzaam genoeg te zijn om die lekkage adekwaat en voorgoed te stoppen aNu had een goede kennis van hem wel aangeboden om dat klusje eventjes te kla ren. maar die kennis was loodgieter en had nu niet bepaald een goede naam opge bouwd in het wegwerken van lekkages Was bovendien nog prijzig ook. Nee, oom Karei had het zekere voor het onzekere genomen en was gestopt met hozen. Amsterdam dus Wat ze ook hadden ver wacht. met zulke grote kanjers van schepen en zeker niet zo veel Tante Jeanne had nog gezegd, dat ze best genoegen nam met zo 'n piepklein schuitje, maar toen oom Karei al dat blinkends zag. was 't ie niet meer te houden Trapje op. trapje af. voorondertje in, voorondertje uit Fier achter het roer, terwijl de welwillende verkoper hem een schipper spet op z'n grijzende krullen duwde De grote schrik kwam pas. toen Karei de prijs vroeg van ..die aardige tobbe Daar was z 'n kennis db loodgieter niks bij. Twee ton voor die verzameling gelakte schrootjes! Je had er dan wel een 150 pk motor bij. maar zó hard hoefde het van oom Karei nou óók weer niet. Op z 'n vraag hoe snel vissen in het algemeen kunnen zwemmen, moest de ver koper verbouwereerd het antwoord schuldig blijven, maar voor Karei was dat essentieel. Want het had natuurlijk geen enkele zin om zo n snelle boot te kopen, als de vissen je niet bij konden houden. ..Maar u kunt toch gewoon stil op het water gaan liggen en rus tig uw hengeltje uitgooien?" opperde de ver koper. Die opmerking maakte het er al niet beter op, want heel toevallig heeft oom Karei een joekel van een hengel en stil op het water liggen leek hem maar niks. „U kunt natuurlijk 's nachts op de boot blijven overnachten", vertelde de verkoper enthousiast en troonde hen mee naar de nachtverblijven diep in de buik van het scheepke. Oom Karei begreep er geen snars van. Wie gaat er nou s nachts vanuit z'n bed vissen? Bovendien was dat raampje gevaarlijk dicht ter hoogte van de waterlijn gesitueerd ..Een fikse golf en je hebt in je bed gepiest, zei hij, wat hem op een venijni ge blik van tante Jeanne kwam te staan, die dergelijk onkiese taal nog nooit van haar le ven had getolereerd ook al was ze dan enigszins aan het taalgebruik van haar ge liefde. vissende echtgenoot gewend ge raakt Het schitterende jacht van twee ton was niet besteed aan oom Karei, ook al vond tante Jeanne, dat er zulke schattige gordijn tjes inhingen. Een tikkeltje moedeloos liep het tweetal daarna langs de opgetuigde stands van de al even moedeloos geworden verkopers, voor wie de welvaarsstaat van weleer duidelijk plaats had gemaakt voor de ramp van nu, waar zelfs Lloyd's nog geen verzekering voor had uitgevonden Toch waren ze niet voor niks naar Amster dam getogen Juist op het moment, dat Karei mokkend had toegegeven, dat de tocht op een mislukking was uitgelopen, werd zijn oog getrokken door enkele aardige, kleine, maar vooral eenvoudige zeilscheepjes De verkoper had het druk, maar had toch even tjes tijd voor oom Karei en tante Jeanne Hij drukte hen een folder in de hand en mompel de een prijs Dat gaf de doorslag.Verkocht", riep Ka- rel opgewonden Want dat was andere koek dan die opgefokte snelheidsmonsters. Oom Karei is nu aan het oefenen. Op zijn zeilplank Het gaat al aardig, alleen heeft hij nog wat moeite om de hengel stil te houden. ..Maar alles kun je leren", had Karei man moedig gezegd, toen hij voor de zoveelste keer de modder van de plas in dook. En zinken kan de boot niet, had hij vergenoegd vastgesteld. Een koopje op prijs gesteld Op de vraag welk genre films dan gedraaid zouden moeten worden, kwamen verschillende antwoorden De meeste stemmen gingen naar aktiefilms (van bijvoorbeeld één bepaalde regisseur), naar science fiction, thrillers en komedies Maar ook werden suggesties gedaan als: alleen Nederlandse films (bijvoorbeeld van Bert Haanstra) of: alleen van Franse regis seurs. Verder genoemde regisseurs Hitch cock, Kubrick, Friedkin Brian de Palma. Ac teurs Mel Brooks, Clint Eastwood. Woody Allen Een marathon met politieke films wordt door sommigen op prijs gesteld, anderen zien veel in een reeks Spaanse of Italiaanse films. In het algemeen vond men toch al, dat de Italiaanse film er de laatste tijd slecht afkomt JEUGDFILM Het is bekend, dat er in verhouding tot de films voor volwassenen erg weinig nieuwe jeugdfilms worden gemaakt Het gevolg daarvan is. dat de bioscoop-exploitanten vaak dezelfde film weer terughalen om die nog eens te draaien Sjors en Sjimmie, Dik Trom en de Walt Disney-films zijn daarbij favoriet De films worden meestal vertoond in de matinee-voorstellingen van Euro op zaterdag- en woensdagmiddag De laatste tijd ook op zondag en ook in andere Amers foortse bioscopen. „De bende van hier naast" (voor een deel in Amersfoort opgeno men) draait in deze matineevoorstellingen (ook op zonag) al sinds de Kerst, evenals de Aristocats Dat betekent, dat er een fikse belangstelling is voor jeugdvoorstellingen Op onze vraag, of jeugdfilms (of films voor alle leeftijden) ook op andere dan de huidige tijdstippen gedraaid moeten worden, ant woordden de meesten. op zondagmorgen of zondagmiddag Dat sluit dan aan bij de mo gelijkheden in de grotere steden, waar ver schillende bioscopen inderdaad een zon dagmorgenfilmprogramma bieden voor alle leeftijden Toch vond de meerderheid van de inzen ders. dat het aanbod van jeugdfilms op dit moment in Amersfoort voldoende is. FILMKEURING Onze vragen over de filmkeuring zijn niet helemaal uit de verf gekomen Zoals bekend worden films tegenwoordig gekeurd om te voorkomen, dat bepaalde films door al te jeugdigen worden gezien. In de meeste ge vallen worden de films voor twaalf of zestien jaar gekeurd, als bepaalde geweld-scènes in zo'n film voorkomen Of indien een onder werp is gekozen, dat bijvoorbeeld alleen voor twaalf jarigen en ouder enigszins begrij pelijk zullen zijn In feite is deze keuring als een advies aan de ouders te beschouwen Als een filmverhuurder een film niet ter keu ring aan biedt, is deze film automatisch toe gankelijk voor zestien jaar of ouder, ook al zou de filmkeuring misschien een lagere leeftijd hebben vastgesteld. De Nederlandse filmkeuring vindt dat geen goede zaak, omdat daarvoor soms uit stekende films worden onthouden aan jon geren, terwijl de film wél voor hen geschikt is. Aan de andere kant gaan films in roulatie voor alle leeftijden, terwijl een dergelijke film toch een onderwerp heeft of een uitwerking, die voor kleuters bijvoorbeeld nog niet te bevatten is „Manhattan" van Woody Allen was zo'n film. Onze vraag was vindt u een dergelijke onregelmatige keuringsmethode juist en vindt u. dat iets gedetailleerder dient te wor- den aangegeven waarom een bepaalde film FILMKEUZE voor een bepaalde leeftijd is gekeurd. Een kleine meerderheid vond de nu ge volgde procedure juist Maar het aantal deel nemers. dat een genuanceerde aanpak juis ter zou vinden, was niet veel kleiner. Wat de leeftijdsgrenzen of de keuring op zich betreft, vond de meerderheid, dat een keuring eigenlijk overbodig is „ledereen heeft een eigen verantwoordelijkheid", luid de de algemeen gemaakte opmerking. Geen betutteling dus Maar aan de andere kant is het natuurlijk wel zo, dat met name ouders van kinderen tussen de vijf en twaalf jaar toch wel enige houvast dienen te hebben, zodat zo ongeveer weten naar wat voor film ze hun kinderen laten gaan Dat kan zelfs nog voor kinderen boven twaalf jaar gelden Dat nuance-verschil kwam er niet uit en dat kwam waarschijnlijk, omdat weinig ouders met filmkijkende kinderen op de enquête reageerden „Leeftijdsgrenzen werken in de praktijk nietwerd gesteld, maar de vraag is dan wel. hoe je moet aangeven voor welke groep de film ..naar alle waarschijnlijkheid wél en voor welke groep niet geschikt zal zijn". Enig houvast lijkt onontbeerlijk om onplezierige verrassingen voor de filmkijker(tjes) te voor komen worden afgeschaft, zei de meerderheid ja. hoewel sommige bioscoopbezoekers zich er wel van bewust waren, „dat daardoor de toegangsprijs wellicht hoger zal worden' Wat de filmkeuze in Amersfoort betreft zijn de meningen vrij eerlijk verdeeld een derde vindt die filmkeuze voldoende, een derde uitstekend en een derde zegt. dat het „beter kon". De meerderheid is dus redelijk tot erg tevreden. Toch zou men graag méér thrillers, aktie films, science fiction en maatschappijkriti sche films op het programma zien Aan de andere kant zou een meerderheid graag wat minder porno en musicals geprogrammeerd zien. Omdat de meningen in feite wat dèt betreft erg verdeeld zijn. zullen de filmver huurders daar niet veel wijzer van worden NACHTVOORSTELLINGEN Nachtvoorstellingen vindt de meerderheid gewenst. Het liefst geconcentreerd in één bioscoop-complex, bijvoorbeeld Grand Voor de nachtvoorstellingen zou bijvoor beeld gekozen kunnen worden voor reprises van oudere, goede films voor art house films. Een deel ziet echter meer in aktiefilms en thrillers. LAATSTE WEEK DE PAUZE De pauze wordt door de meerderheid als vervelend ondervonden als die pauze met name midden in de hoofdfilm valt. Een enke le grapjas stelde voor om de pauze na de hoofdfilm te houden, maar de meerderheid vond het best geschikte tijdstip tussen voor programma en hoofdfilm „Of tijdens de re clame" Maar op de vraag of de pauze moet Een veelgehoorde klacht is, dat films soms ineens van het programma zijn ver dwenen, terwijl men toch van plan was die films nog te gaan zien. Ook uit de enquête bleek dat weer overduidelijk, men vraagt om in het filmprogramma aan te geven of een film voor de laatste week draait of niet. HALF GELD Een beslist aardige suggestie, die op uit- voerbaar dient te worden bekeken, is het vragen van de helft van de normale toe gangsprijs voor bepaa'de middagvoorstellin gen. Met name, zo luidde de suggestie, zou den dan veel 65-plussers. WAO-ers en werklozen gebruik kunnen maken van die mogelijkheid om toch naar de film te gaan, terwijl wellicht mede daardoor de „avond- spits" met name in de weekeinden wat wordt verlicht. GEHANDICAPTEN De kassa: ook nu nog problemen met plaatsbespreken Telefonisch vaak niet bereikbaar. Misschien dat in zulke gevallen een antwoordapparaat een oplossing kan zijn, zeker als bepaalde films zijn uitverkocht. Een nuttige suggestie was ook om ten behoeve van de gehandicapte filmlief hebbers films zodanig in de theaters te laten rouleren; dat ze ook In een voor ge handicapten toegankelijk theater te zien zullen zijn. Hoewel dit uit het oogpunt van een bepaalde programmering al deels ge beurt, zou dit misschien geïntensiveerd kunnen worden ten gunste van de gehan dicapten. WEINIGKLACHTEN Opmerkelijk is, dat in verhouding tot de vorige enquête (ruim een jaar geleden) er weinig echte klachten zijn ten aanzien van service" het snel Vörhelpen-van störïngenr beeldscherpte of geluid, e.d -^énJjigscoopbezoeker meldde zelfs, dat hij, nadattiij halvèrWegeoJiLeen voorstelling was weggelopen wegens teveerördeversto- ringen door blijkbaar niet geïnteresseerde kijkers, door de direktie kreeg aangeboder gratis op een ander tijstip terug te komen Wel vond men. dat de controle op het me roken wat strenger moest worden Enkele met-rokers zouden een aparte pauze-ruimte voor met-rokers op prijs stellen en méér prul lebakken vonden sommigen ook geen over bodige luxe. Het plaatsbespreken gaat nog steeds me vlekkeloos Telefonisch zijn de theaters vaa onbereikbaar, zo werd vaak gesteld Oo- was men van mening, dat bestelde kaartie* te vroeg moesten worden opgehaald en da zelfs op dringend verzoek om dat later li mogen doen, strikt de hand werd gehoudei aan de regels. Enige souplesse in deze zoi op prijs worden gesteld Bijna niemand vond, dat de bioscoop-ex ploitant in films knipte, terwijl ook de lengtf van het aantal minuten toegestane reclami volgens de meesten in Amersfoort niet weri overschreden Wel vond men in het alge meen de dia-vertoningen vervelend Een enkeling vond het geluid van een filn nog wel eens te hard staan Kortom: onze filmenquête 1980 brach niet veel opmerkelijke positieve of nega tleve beoordelingen. Men was In het alge meen redelijk tevreden. Overigens hoef u zich als filmliefhebber met uw Ideeën wensen en klachten niet te beperken to die ene keer per jaar. Als u Iets op uw har hebt, schrijf het op en stuur het naar di filmredaktie van dit blad. Niet dat wij nou dlrekt op willen treder als een soort „film-ombudsman" voo Amersfoort en omstreken, maar we zul len trachten zoveel mogelijk aandacht t< besteden aan uw ideeën, wensen er eventuele klachten. Hoe meer hoe lieve filmagenda Filmagenda voor Amersfoort van donder dag 26 maart t/m woensdag 1 april 1981 Grand, tel. 033-14632. Grand 1Te gek om los te lopen A l. Zater dag en woensdag 18 30.21.15 uur; zondag 16.00, 18 30, 21.15 uur, overige dagen 13.30, 18 30, 21.15 uur. Grand 2: Supersmeris. A l. Dagelijks: 13.30. 18.30, 21 15 uur; zondag; 13 30, 16.00. 18.30, 21.15 uur Grand 3: Een vlucht regenwulpen 12 jaar Dagelijks: 13.45, 18 45, 21 30 uur. zondag 13.45. 16 15. 18 45, 21 30 uur Grand 4: Dressed to kill 16 jaar. Dagelijks 14 00, 19.00, 21 45 uur, zondag: 14.00 16.30, 19.00, 21 45 uur. Grand 5: Flying High A I Dagelijks: 14 00 19.00, 21 45 uur; zondag 14.00, 16.30 19.00, 21.45 uur. Grand Matinee: Aristocats A I. Za., zo. er woe. 13.30 uur Cinema, tel. 033-18900: Cinema 1: Vrijdag de 13e. 16jaar. Dagelijks 13.45, 18 45, 21.30 uur; zondag 13 45 16.15. 18 45, 21 30 uur Cinema 2: What's new. Pussycat A.I Dage lijks 13.30, 18.30, 21.15; zondag 13.30 16 00, 18 30, 21.15 uur. Euro, tel. 033-33655: Euro: The Blue Lagoon. A l Za en wo 18 45. 21.30 uur; zondag. 13.45, 16 15, 18 45, 21.30 uur; overige dagen 13.45. 18 45, 21.30 uur Euro: De fluit en de zes smurfen A I Za. er i wo 13.45 uur Duo, tel. 033-16572: Duo 1: Love inferno 18 jaar Dagelijks 14 15. 19.15, 21 30 uur, zondag 14.15, 16 30, 19.15 en 21 30 uur. Duo 2: The magnificent seven 16 jaar Da gelijks 14.00. 19.00 en 21.15 uur; zondag 14 00, 16 15. 19.00. 21.15 uur Duo 1: Een hete familie in Zweden 18 jaar Vrij en za 24 00 uur Duo 2: Aasgieren vallen aan. 16 jaar Vrij. er za.: 23.45 uur. Filmhuis Amersfoort, tel. 033-19505, pl bespr. ma-vrij. 13.00-15,00 uur. „Donna", vrouwen In verzet. Voorfilm Bu robruiden Zaterdag Lm dinsdag. 20.15 uur „Les In- diens sont encore loin". Zaterdagavond 23.00 uur.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 14