Mandemaker stapt uit PvdA Wethouder legt vanavond in raadsvergadering verklaring af - Fraktie en bestuur verrast Rommelmarkt Jeugddienst Vrouwenkafé Prins Claus morgen anderhalf uur bij Scouting Uitreiking gratis boompjes aan bewoners Langenbeek VAKttAMi INIM2 M2IISIM2R KRANT krant TROS MAAKTE TV-OPNAMEN IN LEUSDEN Hamershof aktiviteiten Leusder Krant 'dr Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Werkgroep RO vergadert op 31 maart SCHILDERSBEDRIJF FOTO-KOPIE NODIG? Lente...! Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 26 MAART 1981 - 12e JAARGANG NO. 96 ST o o van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Mandemaker heeft zijn lidmaat schap van de Partij van de Arbeid opgezegd. Vanavond zal hij daar over in de raadsvergadering naar alle waarschijnlijkheid een ver klaring afleggen. Op dit moment weigert de financiën-wethouder verder ieder kommentaar. Door de zwijgzaamheid van Mandema ker is een onduidelijke situatie ontstaan. Niemand weet of hij van plan is om aan te blijven als wethouder en als lid van de raad. Afgelopen dinsdag werd in Leusden bekend, dat Mandemaker de PvdA de rug had toegekeerd. Afdelingsvoorzitter Peter Strijker ontving per post een kopie van de brief, die Mandemaker stuurde aan het hoofdbestuur van de PvdA in Amsterdam. Hij geeft in die brief niet aan, waarom hij zijn lidmaatschap van de PvdA beëindigt Voor nadere infor matie verwijst Mandemaker het hoofd bestuur naar het afdelingsbestuur Duidelijk is natuurlijk wel. dat het ver trek van Mandemaker uit de PvdA een direkt gevolg is van de mondelinge en schriftelijke kontakten die er de afgelo pen maanden tussen het bestuur van de PvdA en de wethouder zijn geweest Zoals wij dinsdag jongstleden bericht ten bestaat er binnen PvdA-kringen al geruime tijd onvrede over de manier waarop Mandemaker als wethouder funktioneert De gang van zaken rond de bouw van een aktiviteitencentrum en zijn wegblijven van de jaarlijkse nieuw jaarsbijeenkomst Leusder Kringen" deden, nadat er al meerdere gesprek ken in het verleden tussen bestuursle den en de wethouder hadden plaatsge vonden, de zaak eskaleren Een dele- Wethouder Mandemaker geen kom mentaar gatie uit het bestuur gat Jan Mandema ker in de loop van februari ter overwe ging om zich „om persoonlijke rede nen" uit het wethouderschap terug te trekken In dat gesprek zou de wethou dergezegd hebben al van plan te zijn en begin maart op te stappen, maar dan wel om politieke redenen Op die beslis sing is hij echter later teruggekomen Jan Mandemaker stapte niet op KANDIDATENLIJST In een op 10 maart jongstleden geda teerd schrijven van het bestuur aan de wethouder, liet het bestuur weten nau welijks of in het geheel geen vertrouwen meer in de wethouder te hebben Te vens kondigde het bestuur aan, dat zij dezer dagen de ledenvergadeirng zou voorstellen om Jan Mandemaker voor de verkiezingen van mei volgend jaar niet meer op de kandidatenlijst te plaat sen Voordat de PvdA-leden daarover konden besluiten - daarover zou gister avond vergaderd worden - verliet Jan Mandemaker de PvdA Dat bericht heeft zowel binnen de raadsfraktie als binnen het afdelingsbe stuur nogal wat venwarring gezaaid Te meer omdat de wethouder niet méér heeft laten weten dan dat hij de PvdA verlaten heeft Onduidelijk is of hij wenst aan te blijven als wethouder en'of als raadslid. Evenminis duidelijk of hij, als hij van plan is lid van het college te bliiven, dat zal doen als wethouder van Progressief Leusden of op persoonlijke titel. Al die onduidelijkheden maakten het fraktie en afdelingsbestuur niet makkelijk om een standpunt te bepalen Het afdelingsbestuur kwam dinsdag avond bijeen, terwijl er ook tijdens het diezelfde avond gehouden fraktiebe- raad over is gesproken PvdA-raadslid Corri Verduin. ,,We hebben dinsdag avond nog geen standpunt in kunnen nemen Sommige fraktieleden is het pas tijdens het fraktieberaad medegedeeld. Bovendien zijn er nog zoveel onduide lijkheden. Wethouder Mandemaker heeft dinsdagavond niet aan het fraktie beraad deelgenomen, dus we hebben hem daarover ook niets kunnen vragen. Ik heb gehoord, dat hij in de raadsver gadering een verklaring af zal leggen Misschien dat die ons wat meer duide lijk zal maken GEEN MOTIE PL-fraktieleider Rinze Bloemhof (D'66) bevestigt dat de wethouder van avond in de raad vooreen verklaring het woord zal nemen. Maar op dit moment (woensdagmiddag red weet ik nog niet wat de inhoud van die verklaring zal zijn Ik heb voor de raadsvergadering nog wel een afspraak met de wethouder en ik hoop dan te weten te komen, wat hij gaat verklaren Zodat we daar op kunnen reageren Voorzover ik weet, heeft hij tot op heden toe niet zijn ont slag bij de raad ingediend en is hij ook niet van plan dat te doen' Over de situatie die dan ontstaat kan de fraktievoorzitter weinig konkreets zeggen Over één ding is hij duidelijk ,,De fraktie van Progressief Leusden zal geen motie van wantrouwen tegen wethouder Mandemaker indienen Overigens zijn we ook niet van plan om hardop onze steun aan de wethouder toe te zeggen Dat laatste deed de fraktie intern wel. toen wethouder Jan Mandemaker eind februari besloot als nog aan te blijven. „Maar", Aldus Rinze Bloemhof, ,,de situatie is natuurlijk wel veranderd nu Mandemaker geen lid meer is van de PvdA '-10! is nu nog te vroeg om te reageren Eerst moeten we de verklaring van Jan Mandemaker af wachten Dan zal er binnen Progressief Leusden wel verder over worden ge praat" Het bestuur van de PvdA deed dat dins dagavond al even Ook daar werden, in Rinze Bloemhof, Fraktieleider PL geen motie van wantrouwen' afwachting van verdere verklaringen en gebeurtenissen, nog geen definitieve standpunten ingenomen Wel verklaar de PvdA-secretaris Martin Joosten kort voor de bestuursvergadering, dat hij de gang van zaken betreurt. Joosten ,,Het bestuur van de PvdA heeft altijd voorop gesteld, dat dit zo stijlvol mogelijk aan gepast moest worden Op een manier, die de partij zo min mogelijk zou scha den, maar die tevens tegenover Jan Mandemaker zo hoffelijk mogelijk zou zijn Want Jan Mandemaker is dan wel niet zo'n beste wethouder, hij heeft wel veel gedaan voor de partij" Juist om alles zo stijlvol mogelijk te laten verlo pen, gaf het PvdA-bestuur er de voor keur aan om weinig of niets openbaar te maken Niet alleen de gesprekken met en brieven aan Mandemaker hadden een besloten karakter, dat geldt even zeer voor de ledenvergadering, die daarover gisteravond werd gehouden. Joosten:We vinden het jammer dat de zaak nu toch zo naar buiten is geko men. Wethouder Jan Mandemaker wilde gisteren geen enkel commentaar ge ven. Hij weigerde met een van onze verslaggevers een gesprek te heb ben en bleek ook niet bereid om tele fonisch vragen te beantwoorden. Aan het telefoongesprek maakte hij een einde door de verbinding te ver breken. (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - De TROS-televi- sie heeft maandag op de Tree- kerweg in Leusden opnamen gemaakt voor een programma dat aanstaande zondag wordt uitgezonden. Onder leiding van regisseur Ralph Imbar werd er gefilmd voor ,,De ronde van '43", naar het gelijknamige boek van auteur Henri Knap, dat dit jaar het Boekenweekgeschenk is. Het boek gaat over een man die In 1943 op alle mogelijke ma nieren een onderduikadres zoekt voor een Joods meisje. Voor de opnamen in Leusden, die maar enkele minuten in het pro gramma te zien zijn, moest de hulp in worden geroepen van de plaatselijke brandweer Er moest namelijk gezorgd worden voor kunstmatige regen. Voorde brand weerlieden een koud kunstje, om dat ze alleen maar even de brandslang hoefden open te draai en Het programma ,,De ronde van '43" wordt zondag ingeleid door Marline Bijl, waarna de schrijver Henri Knap uit zijn boek zal voorle zen. De opnamen die in Leusden zijn gemaakt, worden als illustratie gebruikt. Wie dit televisieprogram ma wil zien, moet zondagmiddag 29 maart de TV om 16 25 uur af stemmen op Nederland 2 LEUSDEN - De leden van de werk groep ruimtelijke ordening komen dinsdag 31 maart om 20.00 uur in vergadering bijeen. Op de agenda staan een bespreking van het ver keersplan van DHV en een gedach- tenwisseling over de toekomst van 't Ruige Velt. De vergadering van de werkgroep ruimtelijke ordening wordt gehouden in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg ledereen die huisraad, kleding enzo voort heeft voorde rommelmarkt kan dit doorbellen op het telefoonnummer 942224. Vanaf dinsdag 7 april worden dan iedere dinsdagavond de spullen opgehaald LEUSDEN - Zondag 29 maart is er om 10.30 uur een jeugddienst in de Marcuskerk. Voorganger is ds. M.G. Boeschoten uit Bunnik, predikant in het Huis van Bewaring te Utrecht. Muzikale medewerking wordt ver leend door dhr J. van Ree op het orgel en het koor „the Spiritual Singers' uit Renkum o.l.v J. Wilschut Thema voor deze dienst is „Rechterwang lin kerwang?" Dit is n.a.v. Mattheus 5, waarin staat; „wie u een slag geeft op de rechterwang, keer hem ook de ande re toe", ledereen wordt van harte uitge nodigd om te komen. Na afloop is er gelegenheid een kopje koffie te drinken en wnt na te praten LEUSDEN - Maandagavond 30 maart wordt in het vrouwenkafé gepraat over de antwoorden die B W. hebben gegeven op vragen over emancipatie zaken van de vier vrouwelijke raadsle den. Over dit onderwerp was al een nota ingediend, maar daarop hadden de vrouwelijke raadsleden onvoldoen de respons gekregen. De antwoorden van B W, die als voorstellen door hen zijn opgesteld, worden in de maand april in de verschillende commissies be sproken. Het is daarom van belang dat vrouwen in Leusden laten weten wat zij ervan vinden. Wanneer je het stuk van te voren wilt bestuderen kun je kontakt opnemen met een van de volgende vrouwen Cato Esseboom, Vlasland 15, Treesje Schaeffer. Morgenster 6 en Jo- pie van de Wiel, Waarden 16. Corrie Verduin, een van de vrouwelijke raads leden zal de discussie leiden De aan vang is 20.30 uur. Het vrouwenkafé is iedere maandagavond open van 20 00 tot 24 00 uur in eetkafé De Hakhorst, einde Noorderinslag Inlichtingen: Jo- pie van de Wiel. telefoon 943726 Wijkorgaan Groenhouten op sterven na dood Pag. 3 Revolutionaire sporttribune Pag. 5 sportPag. 7 Mens in zijn werk Pag. 9 Reportage Eemland Zuid Pag.11 BoekenPag. 11 Kijk op de film Pag. 14 DOKTERSDIENST Zaterdag tel. 944223. Zondag tel. 944541. LEUSDEN - Na afgelopen zaterdag ter gelegenheid van het begin van de lente aan alle Hamershofklanten een narcis kado te hebben gedaan, gaan de Hamershofondernemers door met het organiseren van hun wekelijkse aktivi teiten Aanstaande zaterdag 28 maart is er van 11 00 tot 16.00 uur een doorlo pend tekenfilmfestival Gedraaid wor den de bekende korte Walt Disney films met onder meer Donald Duck. Mickey Mouse en Goofy. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Prins Claus brengt zo als reeds eerder gemeld vrijdagoch tend 27 maart (morgen) een werkbe zoek aan Scouting Nederland in Leusden Dit informeel bezoek, waarbij de echtgenoot van koningin Beatrix zich zal oriënteren over de scoutingorganisatie, gaat ongeveer anderhalf uur duren. De prins komt morgenochtend om 9 30 uur aan bij het gebouw van Scou ting Nederland aan de Larixlaan Hij wordt vergezeld door Luitenant ter Zee TD der eerste klasse J A Broekhuysen, Adjudant van Hare Majesteit de Konin gin Prins Claus wordt begroet door vier geüniformeerde jeugdleden uit de scoutinggroep Nijkerk, die hem begelei den naar de hal van het gebouw. Daar wordt de prins opgewacht door mr. W van Dorp. voorzitter Scouting Neder land, en de heer P Beeke. directeur Scouting Nederland. Vervolgens be geeft het gezelschap zich naar de kanti ne. waar een aantal bestuursleden en een afvaardiging van het personeel aanwezig zijn Na een welkomstwoord van voorzitter Van Dorp en het serveren van de koffie, maakt Prins Claus een rondgang door het gebouw van Scou ting Omstreeks 11 00 uur vertrekt de echtgenoot van koningin Beatrix BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon '.033-940928. Rozendaallaan 9 Leusden-C Ons tuincentrum staat weer in volle bloei. Dus kom eens kijken. LEUSDEN - Op zaterdag 28 maart vindt de uitreiking plaats van de gratis boompjes die door de bewoners van Langenbeek en een gedeelte van Noordwijk bij de afdeling Plantsoenen van de gemeente Leusden zijn besteld Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen de boompjes worden afgenaaia op net grasveld bij de hoek Middenweg Beek ridder, waar medewerkers van de af deling Plantsoenen aanwezig zijn om eventueel adviezen met betrekking tot het planten te geven. TUINCENTRUM eurofleur Ursulineweg 14 - Leusden-C./boetiek Torenakkerweg Leusden-C./Flowershop Euterpeplein Amersfoort. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bgreiken onder tel.nr. 03420-16141"

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1