c I Stichting wijkorgaan opgeheven Kookles voor mannen met diner afgesloten EHBO verhoogt contributie tijdens jaarvergadering Problemen opgelost, terrein omgeploegd Lockhorst plannen 1981 Bestuur zag het niet meer zitten KPJ activiteiten tweede kwartaal Gemeentelijke subsidie op de helling ABTB-avond DINSDAG 31 MAART 1981 plaatselijk nieuws Volkstuinders kunnen zaterdag aan de slag (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Aanstaande za terdag kunnen de volkstuinders aan de slag op het complex tus sen Kanaalweg en Asschatter- weg. Zag het er begin vorige week nog naar uit, dat er dit jaar geen sprake meer van tuinen zou zijn op dit complex, in de loop van de week namen de gebeurtenis sen een voor de volkstuinders gunstige wending. Mondeling werd toegezegd dat de vereiste toestemming van de provincie binnenkort te verwachten valt. Vooruitlopend op de formele af handeling van een en ander, liet de volkstuindersvereniging afge lopen zaterdag de ploeg in het perceel zetten. Gisteravond wer den de tuinen uitgezet en zater dag kan men dan aan de slag. Volgens oorzitter De Kooter is het te danken n inspanningen van ambtenaren gemeentebestuur, dat er toch nog 0,1 newerkt kan worden op het 1.8 ht£ 'rote ter rein. Financiële problemen ;tde weg geruimd, en ook kwam va&. staan dat alle vereiste formaliteiten afgehandeld zullen worden Zater dagmorgen om acht uur ging de ploeg het grasland in De firma Schoonhoven had de tuinders aan geboden dat karwei voor hen gratis te klaren en daar heeft de volkstuinver eniging uiteraard graag gebruik van gemaakt. In de loop van de week zullen vrijwilligers zich bezighouden met de verdere afwerking van het complex. Daarbij zullen zij ook ge bruik mogen maken van gereed schappen van de firma Schoonho ven. De volkstuinders die reeds een tuin toegewezen hebben gekregen, kun nen nadat zij het huurkontrakt heb ben getekend en de huur hebben betaald, reeds op het complex te recht De overige gegadigden krijgen bericht thuis. Heeft u voor a s. Zater dag 4 april geen bericht van de stich ting ontvangen, dan betekent dit, dat ••dit jaar niet vooreen tuin in aanmer king "*omt Wel is de naam van deze groep op een wachtlijst geplaatst EEN TWEEDE COMPLEX Zoals uit enkele uitspraken, ge daan tijdens de raadsvergadering in februari jl blijkt is de kans groot, dat volgend jaar een tweede volkstuin complex in gebruik genomen kan worden, waardoor de Stichting hoopt de mensen die nu teleurgesteld moe ten worden, dan aan een tuin te helpen De huurprijs voor 100m2 tuin is definitief vastgesteld op f 65,— per jaar voor het seizoen 1981 Eenmalig zal een entree geld betaald moeten worden van f 75,—. Dit laatste bedrag kan in termijnen worden betaald. INGEBRUIKNAME TUIN De tuin kan in gebruik genomen worden, zodra het huurkontrakt met de stichting is getekend en de huur voor dit seizoen is betaald Een en ander kan worden voldaan bij de penningmeester van de Stichting tel kens van 15.00 uur t/m 17.00 uur en's avonds op het complex van 18 30 uur t/m 20 00 uur. Tuinen, waarvoor as zaterdag 4 april geen huur is betaald en kontrakt is ondertekend, zullen worden toege wezen aan personen welke tijdelijk op de wachtlijst zijn geplaatst. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Met een ruime meer derheid van stemmen besloten de nog zittende bestuursleden van de stichting wijkorgaan Groenhouten vorige week donderdag een punt te zetten achter het moeizaam voortbe staan van de stichting. Slechts enkele wijkbewoners hadden gehoor gege ven aan de oproep van het bestuur om de vergadering bij te wonen waarin over de eventuele liquidatie van de stichting gepraat zou worden. Een klein groepje mensen wil nog bezien of er in de wijk behoefte bestaat aan een andere vorm van behartiging van belangen en wensen van de wijkbewoners. Onder de vlag van de stichting kan dat echter niet meer gebeuren. De stichting wijkorgaan Groen houten werd officieel opgericht op 24 juli 1977 Een eerste aanzet tot de oprichting was echter al ruim een jaar daarvoor gegeven. Belangrijk doel van de stichting was het behartigen van de belangen van de wijkbewo ners naar bijvoorbeeld de gemeente toe De secretaris/penningmeester van de stichting, de heer H Jacques, verklaarde donderdagavond altijd een voorstander van de stichtings vorm voor het wijkorgaan geweest te zijn. Nu moest hij echter toegeven dat de statuten eigenlijk „onuitvoerbaar democratisch" waren INSPRAAK Om de inspraak van de bewoners in de stichting zo groot mogelijk te doen zijn, werd in de statuten vastge legd dat elk „landje" een bestuurslid moest leveren. Dit betekende dat het bestuur zou moeten bestaan uit 21 leden. In de begintijd van de stichting lukte het nog wel om dit aantal men sen bijeen te krijgen. In de afgelopen periode bestond het bestuur, zelfs op papier nog maar uit elf leden. Van deze 11 hadden er 9 te kennen gege ven te willen stoppen Zelfs het dage lijks bestuur van de vereniging, slechts bestaande uit de heer Broek hoven als voorzitter en de eerder genoemde heer Jacques hadden aangekondigd het bijltje er bij neerte gooien HOOPVOL Een vorig jaar gehouden enquête onder alle bewoners van de wijk stemde het nog zittende bestuur weer een beetje hoopvol. Vierenveer tig procent van de huis-aan-huis bezorgde formulieren kwam weer terug Zeventig procent van de inzen ders bleek positief te staan tegenover het voortbestaan van de wijkvereni- ging, hetgeen neerkomt op 30% van alle gezinnen in de wijk Ook bleek er onder de bewoners best bereidheid te bestaan om „iets" te doen binnen het werkgebied van de stichting. Jammers was echter dat er nauwe lijks belangstelling bestond voor een functie als pleinvertegenwoordiger in het bestuur van het wijkorgaan. MEDEWERKING In totaal 51 mensen lieten via het enquêteformulier weten in enigerlei vorm medewerking te willen verle nen. Het dagelijks bestuur putte uit deze respons nog een laatste sprankje hoop Een hoop die donder dagavond duidelijk de bodem in werd geslagen Voor de openbare be stuursvergadering waren alle wijk bewoners schriftelijk uitgenodigd. De ruim vijftig mensen diezich bereid hadden getoond iets te willen doen in en voor de wijk kregen nog eens een apart briefje in de bus. Van deze laat ste groep mensen had er slechts één gehoor gegeven aan de uitnodiging TELEURSTELLING Voor het bestuur een duidelijk teleurstellende gang van zaken deze opkomst. Alleen het bestuurslid mevrouw De Jong bleek een afwij kend standpunt te hebben binnen het bestuur van de vereniging Zij vond dat als het bestuur het niet meer zag zitten, de zaak maar overgelaten moest worden aan mensen die toch nog wel verder wilden gaan Mevrouw De Jong deed de suggestie om een werkgroep te formeren die de zaak nog eens nader moet gaan bekijken Gezien de minimale be langstelling van de wijkbewoners zag de rest van het bestuur geen aan leiding om op deze suggestie in te gaan Met alleen de stem van mevrouw De Jong tegen en één ont houding werd tot liquidatie van de vereniging besloten FRUSTRATIES Alhoewel de voorzitter tijdens de vergadering eigenlijk alleen had wil len praten over het gebrek aan belangstelling van de wijkbewoners voor het werk van de stichting als reden voor de opheffing bleek er wel wat meer aan de hand te zijn (geweest) Het bestuur is duidelijk gefrustreerd door het totale gebrek aan medewerking van de zijde van de gemeente „Als onze gemeentelijke voorlichter via de krant verklaart dat B en W het ontstaan en bestaan van wijkorganen wil bevorderen, dan weet hij met waar hij over praat." aldus de heer Jaques Voorzitter Rob Broekhoven kon deze bewering met een aantal voor beelden verduidelijken Er zijn in het. verleden veel brieven gegaan naar de gemeente over het al of met voortbe staan van de tabaksschuur. Ook in gesprekken met B. en W. is er veel aandacht besteed aan dit onderwerp. Uiteindelijk heeft men in de krant moeten lezen dat de tabaksschuur definitief gesloopt was. BOERDERIJ 'T SPUL Dezelfde situatie heeft zich voor gedaan bij de vraag of de boerderij 't Spul voor de wijk behouden kon blij ven Een commissie uit de wijk heeft een uitvoerig rapport gemaakt waarin duidelijk gemaakt werd dat de boerderij behouden kon blijven als manege of kinderboerderij Op geen enkele suggestie is B. en W. inge gaan Wel werden er naar de stich ting Groenhouten steeds lijvige rap porten over allerhande zaken gezon den /net verzoek om commentaar. Nooit heeft het bestuur echter ge merkt dat de adviezen serieus geno men werden, een reactie heeft men in ieder geval nooit ontvangen. VERKEERSVEILIGHEID Ook het onderwerp verkeersveilig heid en parkeren is dikwijls onder werp van gesprek geweest met B en W Nooit heeft het bestuur van de stichting gemerkt dat er ook echt aandacht werd besteed aan de opmerkingen die gemaakt werden en de suggesties die gedaan werden Recentelijk heeft men uit de krant moeten—vernemen dat~een^gr©ep gemeentemensen in het „pikkedon ker" de wijk is doorgereden om de parkeerproblematiek te bekijken. Ook in dit geval wist het vertegen woordigend orgaan van de wijk van niets JAMMER „Jammer, het kan zo niet verder", met deze woorden sloot voorzitter Broekhoven de vergadering Even tevoren was besloten dat de baten van de stichting bestemd zullen wor den vóór een doel waarover nog nader gepraat moet worden In ieder geval is het de bedoeling dat de cent jes besteed zullen worden voor een activiteit of doel binnen de wijk Via een stencil zullen alle wijkbewoners op de hoogte gebracht worden van het besluit de stichting te liquideren Een klein groepje mensen wil toch nog bekijken of er belangstelling is voor activiteiten binnen de wijk. Bart Lansdorp. Weesboom 10 (tel. 944146) is het contactadres voor die mensen die toch nog iets willen doen. Alle nog lopende zaken zullen wor den afgehandeld door de heer Jacques, Klaverland 48 (tel 944391). LEUSDEN Als proef op de som werd dinsdag 24 maart een extra kookles voor mannen gehouden. De cursus die voor het eerst in Leusden en onder leiding van Rob Brouwer in Groot Krakhorst gegeven werd, om vatte vijf avonden. De zesde avond werd er gekookt in De Hakhorst, waarbij de echtgenoten of vriendinnen van de zestien cursis ten uitgenodigd waren. Om een uur of half tien startte de les terwijl de vrouwen met een glaasje in het eetcafé vertoefden. Op het menu stond: Garnalen- cocktail. lamsbout, bloemkool met béchamelsaus. sla, gebakken aard appels en/of pommes frites en als dessert coupe pêche melba. Een deel van de cursisten begon de lamsbout aan te braden, terwijl zeker zes man zich over het voorgerecht ontfermde. Door twaalf handen werden de cou pes van garnalen voorzien. De aard appels werden gepit, gebakken en gefrituurd, de saus gemaakt en na plus minus een uur kon iedereen zich aan tafel begeven Vooraf kregen de cursisten een getuigschrift, verzorgd door een van hen en voor Rob was er een oorkonde gecombineerd met een kado. Nelle- ke, zijn vrouw, werd verrast met een mooie plant. Rob Bouwer gaf zijn lessen in de vorm van iedere les een diner klaar maken Terwijl de cursisten aan het voor bereiden waren, gaf Rob de theoreti sche en praktische les, waarna de cursisten gingen koken De diners werden langzaam opgebouwd Gestart werd met een varkenshaasje, daarna werden er bouten gebraden, vis op diverse manieren bereid, ver schillende stamppoten, enzovoort Leer je bijvoorbeeld een bout te bra den, dan weet je hoe je groot wild kunt braden, idem met de stamppot ten. Daarmee leer je groenten berei den en tevens aardappelen koken Aan de hand van een stencil met handige tips en bereidingswijzen werd er gekookt onder toeziend oog van Rob. Dat er goed gekookt werd kon niet anders. Bij de eerste les werd te verstaan gegeven dat alles wat op een avond bereid zou worden ook opgegeten diende te worden En daar zaten de mannen dan de eerste les Eerst lekker gegeten thuis en aan het eind van de kookles nog eens een compleet diner opgeschoteld VEEL PLEZIER Dat er heel wat afgelachen is was voor mij heel duidelijk nadat ik op deze avond de gelegenheid had tij dens het koken in de keuken aanwe zig te zijn. Ook Rob, hoewel hij overal tegelijk aanwezig moest zijn om alles goed in de gaten te houden, had er duidelijk plezier in Voor hem. samen met zijn vrouw Nelleke. was het iedere les weer een heel georganiseer Niet al leen de ingrediënten werden naar Groot Krakhorst gebracht, ook alle potten en pannen, keukengerei en noem maar op Rob heeft dan ook besloten zijn volgende cursus en het vervolg van deze cursus (want daar is veel animo voor) in eetcafé De Krakhorst te hou den De groep die nu de cursus ge- ACHTERVELD Zondag werd door de Achterveldse K.P.J. afdeling deelgenomen aan het K.P.J. kring volleybaltoernooi. Dit jaarlijks terug kerend toernooi werd gespeeld in de sporthal De Trits te Baarn. Er werd deelgenomen met twee heren en een dameselftal. Achterveld 1 speelde in poule 1 en Achterveld 2 werd inge deeld in poule 2. Ondanks hun ge weldige inzet wisten zowel Achter veld 1 als de dames niet door de voorronden heen te komen, zodat zij niet aan de finale konden deelnemen. Dit lukte Achterveld 2 wel. In de finale - Het volkstuincomplex werd zaterdag omgeploegd. volgd heett varieerde in leemja. Üe meesten probeerden de recepten thuis uit en de oudste van de groep, een meneer van 71 jaar vertelde dat hij thuis twee sterren voor zijn mos selsoep had gekregen. Helaas moest daar weer een ster af omdat zijn chocolademousse met gelukt was. De reden om met een kookkursus voor mannen mee te doen varieerde van „het moet van mijn vrouw", die ik overigens de beste vond tot „voor de gezelligheid", „eten is erg belangrijk in het leven" en „het leren van handi ge tips waar je zelf niet aan denkt". „Koken voor mannen" is een cur sus van Latent Talent onder leiding van Rob Brouwer. Het is nog niet bekend wanneer de volgende cursus van start gaat. Voor de afgelopen cursus bedroeg het cursusgeld f 25,— en de rest van de ingrediënten werd hoofdelijk omgeslagen. De cur sus startte om half tien en duurde vijf avonden. Thea Middelkoop-van Maanen LEUSDEN Op de jaarvergade ring van de EHBO-vereniging „Ha- mersveld" afgelopen donderdag was één ^twintigtal leden aanwezig De vergadering werd gehouden in de openbare lagere school. „De Heerd" en viel samen met de raadsvergade ring waarin een belangrijke beslis sing zou vallen over de voortzetting van de subsidieverlening aan de EH BO-vereniging SUBSIDIE Het bestuur had uit de krant verno men dat men vanuit de commissie welzijn een voorstel aan de raad zou doen om de EHBO-vereniging in de toekomst met meer in aanmerking te laten komen voor subsidie volgens het sociaal educatief plan. Uit deze „pot" ontving men tot nu toe f12.900,— Daarnaast bedroeg de le densubsidie f 9,— per gediplomeerd lid Deze ledensubsidie is vorig jaar al stopgezet, waarbij als reden werd opgegeven dat men al een andere vorm van subsidie ontving. Nu is het bestuur erachter gekomen dat deze twee zaken los staan van elkaar. Men vond niet dat de gemeente hiervoor een duidelijke verklaring heeft gege ven De kans is dus erg groot dat de EHBO-veremging in de toekomst uit eigen middelen moet gaan draaien Daarom vroeg de voorzitter, me vrouw Pasker, begrip voor het feit dat de kontributie, die de laatste jaren konstant was, verhoogd zal worden van f 20,— naar f 25,—, aangezien de financiële klap wel aankomt Zo is men bijvoorbeeld bezig met de aanschaf van een hartmassage pop, waarvoor men al gauw f 2.500.— moet neertellen Een beademings pop in kombinatie met hartmassage komt op f 3 500,— De leden, die het er roerend over eens waren dat het eigenlijk wel vreemd is dat men van plan zou zijn steun aan een vereni ging, die zich zó inzet voor het alge meen belang, in te trekken, accep teerden dit zonder meer Enkelen wilden zelfs zo ver gaan om het be drag tot f 30,— te verhogen, maar dat vond men teveel ineens Bij Leusdense evenementen waren het afgelopen jaar 74 EHBO-leden aanwezig om eventueel eerste hulp te bieden Indertijd heeft men als richt lijn vastgesteld, dat men daarvoor f 25,— per persoon per dag als ver goeding zou ontvangen van de plaat selijke overheid. Het Rode Kruis vraagt geen geld en daarom is de EHBO-vereniging al niet meer aan wezig bij bijvoorbeeld de Batavus Toertocht Maar als men geen subsi die meer zou ontvangen, zal men deze gelden wellicht ook moeten ver hogen om de vereniging in de toe komst ook draaiende te kunnen hou den. De bedragen in de notulen van de jaarvergadering d.d. 17-4-1980 klop ten overigens niet waar het ging om de inkomsten en uitgaven van de vereniging Mevrouw Cohen deelde mee, dat het juiste inkomen f 6 500,— en de juiste uitgaven f 6.200,— be droegen GLAS Tijdens de rondvraag kwam men terug op de in februari gehouden EHBO-wedstrijd Naar aanleiding van die wedstrijd is er onder de Leus- dende ploegen nogal wat beroering ontstaan. De voornaamste klacht was dat er tijdens de wedstrijd glas op de grond lag, dat men niet zo maar kon wegruimen omdat de wedstrijdlei ding nogal misleidend omsprong met het stoffer en blik. Ook wist men nu nog niet wat de juiste aanpak was bij gevaarlijke glaswonden Het bestuur heeft na een gesprek met de ploegen een brief verzonden waarin men het distriktsbestuur vraagt om een strak kere wedstrijdleiding, een ander be oordelingsformulier en waarin men het betreurt dat er vrijwel geen nabe schouwingen werd gegeven. Om nu toch lering te trekken uit fouten die misschien gemaakt zijn, heeft men inmiddels de beoordelingslijsten op gevraagd Verder is een vragenlijst aan het distriktsbestuur verzonden, die men graag op de komende dis- triktsjaarvergadering beantwoord zou zien STEMPELS Om het EHBO-diploma te kunnen verlengen, moet men binnen twee jaar 16 stempels halen Deze stem pels krijgt men tijdens leerzame avonden. Het afgelopen jaar zijn tien van deze avonden georganiseerd. Daarnaast hield men ook een avond over reddend zwemmen en een avond over stervensbegeleiding voor degenen die hun diploma wilden ver lengen Desgevraagd deelde het be stuur mee dat de jaarvergadering niet onder deze leerzame avonden viel. VERDER Tegen een statiegeld van f 15,— kunnen de pop en torso geleend worden. Voor de overige EHBO-ma- terialen geldt volgens de sekretaris, mevrouw Van Doorn, dat men deze volgens de reglementen meestal niet aan derden mag uitlenen. Anneke Moorhof en Hans Brandse- ma zullen binnenkort als eersten bin nen de vereniging het Lotus-examen doen. Verder hebben nog twee leden zich voor deze opleiding aangemeld De nieuwe kaskommissiezal bestaan uit de leden Bea Boogmans, Max v d. Holst Pellekaan en Reiny Boersen Het bestuur blijft in ongewijzigde samenstelling zitten. Nadat de voorzitter de vergadering had gesloten, werden nog drie filmp jes vertoond: „Vallen en Opstaan" „100 jaar kruiswerk" en „Denk om je rug. Piet". wisten zij, na een zeer zware wed strijd, de derde plaats te bereiken. Winnaar werd Hoogland 1 terwijl Leusden 1 de tweede plaats behaal de. Verder worden er nog de volgende activiteiten georganiseerd 8 april contactavond in De Moespot, 9 april discussie/informatieavond met de politie in De Moespot Alle deelne mers aan de oud ijzer actie worden op deze avond verwacht 16 april kaarten tegen de bejaar- densoos, 18 april discoavond. 26 april basketbaltoernooi in Soest. Voor deelname hieraan kan men zich nu reeds opgeven bij de sportcom- missie, 2 mei oud ijzer actie, deelne mers hiervoor kunnen zich opgeven bij het bestuur. 9 mei dansavond, 10 mei kring voetbaltoernooi, opgeven bij de LEUSDEN/CENTRUM Hoewel de tennisbanen er het afgelopen weekeinde nog „onontgonnen" bijla gen gonst het toch al van de activitei ten op het park van de LTV Lock horst Door het met tijdig gereed zijn van het complex is het openings- (bel)toernooi helaas van de baan en moet ook het jeugdtoernooi van 11 april vervallen Dat laatste toernooi wordt nu gecombineerd met het jeugdpaastoernooi op 16 april. De sportcommissie. 13 mei contacta vond. 24 mei wadlopen in Pieterbu- ren Half april sluit de termijn voor opgave om aan deze tocht deel te nemen Als er niet meer deelnemers bijkomen dan nu het geval is komt deze activiteit te vervallen Op 28 mei het jaarlijkse dauwtrappen 10 juni contactavond en 13 juni is de sluitingsavond van het seizoen. nieuwe jeugdcommissie bruist des ondanks van enthousiasme. Zo is voor de nieuwe jeugdleden reeds een voorlichtingsmiddag gehouden. Te vens werd kennisgemaakt met de leden van die commissie, de jeugd raad en de trainer Een nieuwe acti viteit voor de jeugd is het instellen van een laddercompetitie De jeugd kampioenschappen worden van 21 juni tot 5 jüli gehouden en in juli ook nog een mixed jeugdtoernooi De senioren worden evenmin ver geten. Op dinsdag 21 april gaat voor de 10e maal het echtparentoernooi van start en als de competitie achter de rug is. barsten de overige evene menten los. Zo is op 5 juni het begin van het herendubbeltoernooi op de vrijdagavond, dat door veel heren al dubbelziend werd verlaten Op He melvaartsdag (28 mei) wordt dauw- getrapt en in juni vindt een uitwisse ling plaats met de LTV Maarn In de tweede helft van juli worden de club kampioenschappen gehouden, ter wijl van 14 t/m 16 augustus een uit wisseling met de LTV Grubbenvorst op het programma staat. Van 31 au gustus tot en met 6 september „draait" het ITA-toernooi en aanslui tend volgt het open Lockhorst-toer- nooi Op 9 september is de lagere schooljeugd welkom en op 18 sep tember is de return met Maarn De jeugd sluit op 26 september met een toernooi en een disco het seizoen en voor de senioren luidt de laatste bel op 3 en 4 oktober, maar voor het zover is zijn er heel wat ballen over en weer geslagen ACHTERVELD - Door de streek- groep N.O. Utrecht van de ABTB wordt op donderdag 2 april een cul turele avond georganiseerd In Con cordia te Hoogland. De aanvang Is om 20.00 uur. Alle leden met hun echtgenotes zijn deze avond van harte welkom. Na een gezellig koffie drinken zal Boer Bart de aanwezigen ongeveer een uurtje op de korrel nemen met zijn conference. Daarna zal er op de muziek van het Rijnstad Trio nog gelegenheid zijn voor een dansje Degenen die deze avond willen bijwonen wordt wel aangeraden om op tijd aanwezig te zijn daar tijdens het optreden van Boer Bart de deuren van de grote zaal gesloten zullen zijn om storingen tijdens zijn optreden te voorkomen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5