Goed muzikaal optreden Lisiduna op jaar-concert Leusden bereidt zich voor op civiele verdediging /HAMM O ND primeur bij Staff horst üStaffbiBiist Orde van Oranje Nassau voor Bob Duinsbergen leusder kmnt 50 vrijwilligers voor oefening gevraagd f 35.- DINSDAG 31 MAART 1981 Loep op Leusden LEUSDEN - Een waarlijk feestelij ke avond, vrijdag 27 maart, verzorgd door het harmonieorkest van Lisidu na. Samen met het Tamboerkorps en de Majoretten. In de grote zaal van Pon aan de Bavoortseweg. Feestelijk in de eerste plaats, omdat er goed werd gemusiceerd onder het motto. Muziek is troef. Feestelijk in de tweede plaats omdat drie leden van Li siduna gehuldigd werden Zij kregen van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie een onderscheiding in de vorm van een edelmetalen speld Bij monde en uit handen van N.K.F Voorzitter Veenen- daal Het waren Mevrouw Jans van Asselt. die 40 jaar bij Lisiduna speelt (Altsaxo foon). De heer Gijs van Buuren (69) die vijftig jaar de grote trom slaat. En de heer Bob Duinsbergen die 40 jaar hoorn blaast, en al 30 jaar de zwoegende se cretaris van de vereniging is. Nadat de echtgenoten van de jubile rende Lisiduna-leden in het zonnetje en de bloemen waren gezet, en de jubila rissen, van Lisiduna voorzitter H Ver hoef een toespraak en een enveloppe hadden gekregen, sprong de met ambtsketen getooide burgemeester Mr J W M Rademaker op het toneel. Met vaardige woordendans manoeu vreerde hij door de titels van de num mers die na de pauze gespeeld zouden worden heen Van de majoretten en de little boys arriverend bij de 40 jaar hoorn spelende, en 30 jaar het secreta riaat voerende, de heer Duinsbergen Die de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau, op ver zoek van de burgemeester, kreeg op gespeld door mevrouw Duinsbergen Een waarlijk passende onderscheiding voor een man, die zoveel verdiensten voor het verenigingsleven heeft Een man, die overal aan denkt, alle papieren in orde brengt, en bovendien een prima nummertje mééblaast De woorden van hulde, die hem werden toegezwaaid, konden dan ook van harte gemeend zijn. Zoals gezegd er werd goed gemusi ceerd ander leiding van Lisiduna's kun dige dirigent Rien Timmer Het geluid was homogeen, de klankkleur was har monieus ..Parade 77" van Wim Laseroms is een pittige mars, die in vlot tempo werd Bob Duinsbergen (met lintje) gebracht Het koraalachtige ,.New Castle Hymne" in een bewerking van Albert Niemeyer werd met de nodige plechtigheid vertolkt De Suite uit het Antwerps Dansboek. arrangement Henk van Lijnschoten, kwam in typi sche Renaissancestijl over, en klonk zuiver en vrolijk. De majoretten dansten en de tam boers voerden hun slagwerk op een aan het toneel aangeboren (geleend) podium Zodat de muzikanten op het toneel konden blijven zitten Hetgeen het nonstop karakter van het program ma, en het tempo en de vormgeving van het geheel zeer ten goede kwam Onder de bekwame leiding van Geert Striesenau lieten de tamboers vóór de pauze twee melodieuze nummers ho ren Eurotoppers' van Theo van Cam- pen en ..Drumfestijn" van Sandrie Eg berts. De tamboers liepen voortreffelijk, en ook hun opkomst en afgang was keurig in de hand gehouden. De majoretten, onder leiding van Lu cia van der Last en hoofdmaiorette Ani ta Voorburg, deden hun best. Maar hadden wellicht wat moeite met de ge ringe afmetingen, waarbinnen ze zich bewegen moesten. De bewegingen wa ren ook niet altijd gelijktijdig Na de pauze brachten de tamboers in Mexicaanse kledij van Berl Wallet de ,.Olé Rumba en het nummer „Look out" van Martin Saxony Twee num mers die zeer in de smaak vielen Het orkest speelde Wim Laseroms ..Summer Fiesta", waarin een aardige driestemmige solo door de zes trompet tisten van Lisiduna ten gehore werd ge bracht. Het slotnummer was een bizondere mars ..Rif Interlude" van Harrold Wal ters, waaraan alle medewerkers deel namen ,,Lisiduna"'s harmonie-orkest zit ken nelijk in de lift. Met 10 klarinetten. 2 fluiten, 2 altsaxofoons, 6 trompetten. 2 tenorsaxofoons, 2 trombones. 1 bari ton, 2 tuba's, 1 bas, 2 hoorns en 4 man slagwerk wordt prima gemusiceerd. Graag zou men daar nog een hobo bij hebben Wie voelt daarvoor? Uit het orkest repeteert op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. De Majoret ten en Tamboers op dinsdag van 18.45 tot 22.00 uur. In „Blijhof". Ans- friduslaan 49 in Leusden-Centrum. Anco Mali LEUSDEN/DEN HAAG - On langs is de Memorie van Toelich ting vrijgegeven waarin de Minis ter van Binnenlandse Zaken, mr. H. Wiegel een uiteenzetting geeft terzake van onze nationale civie le verdediging in tijden van rampspoed. Het vijfentachtig pa gina's tellende rapport dat de Tweede Kamer eind vorig jaar al werd aangeboden, gaat uitvoerig In op de te nemen maatregelen die genomen dienen te worden als ons land getroffen wordt door een calamiteit. Zo wordt er aan dacht gegeven aan de continue ring van de energieopwekking, Elke vrijdagavond serveren wij ons 5-gangenmenu in april: cocktail Alexander Heldere venkelsoep Gepocheerde zalm met mierikswortel see. Kalfsoester met fijne kruiden see. Kiwi parfait Watcrloo Doornseweg 18 Leusden (Leusderhei) voor reserveren tel. 033-15177 het in standhouden van de water voorziening en de beschikbaar heid van verband- en geneesmid delen. Ook is er een opsomming te vinden van schuilgelegenhe- den waarin Provinciale- en Ge meentelijke autoriteiten hun on dergronds bestuur kunnen voortzetten. In een persoonlijke notitie die bij dit rapport is toegevoegd, blijkt dat de be windsman grote waarde hecht aan de instandhouding van de menselijke sa menleving in tijden van nood. Op het allerlaagste niveau van bestuur, zo zegt de heer Wiegel, is het van groot belang het moreel van de getroffenen zo hoog mogelijk te houden. Voor wat betreft Gemeentelijke activiteiten, die in het verlengde zullen moeten liggen van wat de Minister zich voorstelt en waar hij zich over uit in zijn Memorie van Toelich ting, zijn er bijzondere maatregelen te verwachten Ook onze Gemeente en haar bestuurders hebben het rapport van de Minister niet in de kast laten liggen. Integendeel, uit de reeks van voorgenomen activiteiten die Burger meester en Wethouders van Leusden in de nabije toekomst zullen gaan on dernemen. mag afgeleid worden dat ci viele verdediging voor wat betreft de veiligheid van Leusdenaren, een hoge prioriteit scoort op het lijstje van alge mene voorzieningen. Het is de verdien ste van onze Minister, in allereerste in stantie. dat hij voor de veiligheidswaar borgen van het gehele Nederlandse volk, een bedrag heeft onttrokken aan de Nationale Begroting ter grootte van honderd-drie-en-zestig-miljoen gulden. In tijden van economische recessie een niet onaanzienlijke aderlating waarvoor slechts de grootste waardering kan worden opgebracht De conclusie die voorshands dan ook getrokken kan worden uit deze maatregelen is er een van gepaste trots en realiteitszin BUNKERS Terugkomend op de eerder genoem de activiteiten van onze Gemeente. mag verwacht worden dat onze be stuurders hun verantwoordelijkheden niet terugwijzen naar de landelijke over heid. Die constatering is te verklaren uit een reeks van maatregelen die gewa gen van een degelijke civiele voorberei ding. Zo zullen de bunkers die ten tijde van een eerdere agressor werden ge bouwd. niet afgebroken worden. Met een beetje fantasie, zo vertelde men ons, zijn deze betonnen gebouwen weer op korte termijn geschikt te maken voor atoomvrij schuilen Het interieur van de bunkers zal worden aangepast volgens de richtlijnen welke in de Me morie van Toelichting zijn weergege ven. Deze veeleisende operatie is maar één aspect van de door onze Gemeen te voorgestelde voorzieningen. Ook de noodbeddenvoorziening in het streek ziekenhuis te Amersfoort is een punt van overleg met de autoriteiten in die stad. De Gemeente Leusden heeft al gesprekken gevoerd met de medische staf van het ziekenhuis terwijl de Leus- dense artsen gevraagd is naar hun spe cifieke wensen ten aanzien van de te verwachten vraag naar medische ver zorging. Inrichtingen zoals Lisiduna" zullen in geval van nood voor extra bed dencapaciteit zorgen. De rantsoene ring- en distributie van levensmiddelen is al op papier gezet. Om voor de hand liggende redenen kregen we daar geen nadere informatie over Deze reeks van maatregelen voor een tijd die niemand van ons zal wensen, geeft aan hoe óók op Gemeentelijk niveau, in samenwer king met de bevolking, gedacht wordt om de jongste dag te overleven OPENHARTIG Om die samenwerking met die bevol king zo goed mogelijk te laten verlopen wordt er van Gemeentezi|de op aange drongen een zo groot mogelijke open hartigheid terzake van de te nemen maatregelen na te streven. In deze krant mochten wij al eerder berichten hoe de schuilgelegenheid onder het nieuw te bouwen stadhuis, een punt van voortdurende zorg is geweest van Optreden van Lisiduna MUZIEKVERENIGING „LISIDU NA'ORGANISEERT SOLISTEN CONCOURS IN LEUS DEN Op 4 april organiseert Lisidu na een solistenconcours en wel in de Marcuskerk, Asschatterweg 23 te Leusden-C De deelnemers zijn allen leden van muziekverenigingen uit de omliggende plaatsen, verenigd in een samenwerkingsverband het O U G. V (Oost Utrecht Gelderse Vallei). Vorig jaar is dit concours door de Harmonieuit Barneveld geor ganiseerd Er zullen deze dag 77 optredens zijn. Afwisselend blaas- en trom- muziek, bestaande uit solisten al of niet met pianobegeleiding, duo's trio's en kwartetten Demuziekver- enigmpen komen uit vanaf de laag ste tot en met de hoogste afdeling. Allen worden op hun kunnen beoordeeld door een bekwame en ter zake kundige jury. De bedoeling van dit concours is om het muzikale peil van de leden omhoog te brengen. De leden van de verenigingen zullen op een sportieve manier strijd leveren om de hoogste plaats te bereiken In elke afdeling is hiervoor een beker beschikbaar en diegene die het hoogste aantal punten van de gehele dag behaalt ontvangt ook nog een wisselbeker. Het concours begint 's morgens om 9 uur Liefhebbers voor blaas- en of trommuziek zijn de gehele dag welkom om te luisteren naar de amateuristische muziekbeoefe naren uit onze omgeving De toe gangsprijs bedraagt f 2.50 Hier voor ontvangt u dan ook nog een programmaboekje. Liefhebbers van muziek maken in verenigingsverband, die mis schien al elders lid zijn of waren van harmonie - fanfare - Brass- korpsen en in onze gemeente zijn komen wonen en die hun hobby willen blijven uitvoeren, heten wij van harte welkom op onze repe titieavonden. Tijdens het concours zijn er de hele dag bestuursleden vanLisidunaaanwezig om U al le inlichtingen te verstrekken Schroomt dus niet om onze vereni ging te komen versterken Een mu ziekvereniging is immers nooit te groot en een stad of dorp is toch niets zonder een muziekkorps! Tot ziens op 4 april Inlichtingen tel. 03498-3152. Nog maar nèt in Europa Nu al bij Muziek Staffhorst Het nieuwste prestige model de Hammond Elegante ƒ43.900,-. Werkelijk bijzondere klasse Moeilijk in een advertentie te omschrijven, zonder van superlatieven gebruik te maken. Stap eens vrijblijvend bij ons binnen voor een demonstratie. Ook demonstraties mogelijk op afspraak Nederlands grootste Muziekzaak heeft trouwens alle Hammond-topmodellen demonstratieklaar staan Wij vertegenwoordigen wereldmerken als Hammond, Eminent, Solina, Yamaha, Baldwin, Johannus, Omegan, Viscount, Leslie e.a. onze Gemeente-bestuurders. Naar het zich laat aanzien zijn de bouwplannen nu definitief goedgekeurd en zal iedere Leusdenaar, in combinatie met de eer der genoemde voorzieningen, in staat worden qesteld een passende schuil gelegenheid te vinden wanneer de Rus sische agressor zich onverhoopt meldt Natuurlijk zal bij de overwegingen ter zake van een schuilkelderplan voor de gehele Leusdense bevolking, de ligging van onze Gemeente een belangrijke hebben gespeeld Immers, Leusden ligt op een steenworpafstand van de vlieg basis Soesterberg In geval van oor logsdreiging zal die basis onvermijdelijk doelwit zijn van thermo-nucleaire aan vallen. Of op grond daarvan speciale voorzorgen zijn te verwachten, wilde men zich niet over uitlaten. Wel werd gesteld dat, wanneer je zó dicht bij een militair doel ligt, je wel mag rekenen op extra maatregelen en faciliteiten van de zijde van de centrale overheid, zo ver trouwde men ons toe GEEN VOORRANG Een voldoende aantal schuilplaatsen voor de bevolking is daar slechts een voorbeeld van Vanzelfsprekend is de ze materie nogal gevoelig van aard en het lijkt ons dan ook dat, gezien de reek sen van te nemen maatregelen, er rus tig vanuit gegaan kan worden dat onze bestuurders al het mogelijke zullen doen teneinde zo adekwaat mogelijk op te treden. Maar de medewerking van de Leusdenaren is nodig omdat we een situatie van ,,wie het eerst komt, wie het eerst maalt", ten koste van alles willen voorkomen In dit verband noemde on ze zegsman de actie van een aantal vredesbewegingen hier ter stede die, omdat zij nu eenmaal éérder en méér geïnformeerd zijn over de op handen zijnde oorlogsdreigingen, getracht heb ben voorrang te krijgen voor henzelf en hun familieleden, bij de toewijzing van schuilplaatsen Wij vinden dat een kwa lijke zaak omdat hier sprake is van mis bruik van kennis Zij zijn in staat om op een onverantwoorde wijze te anticipe ren op een nog niet bestaande situatie, Utrecht. Muziekcentrum Vredenburg Tel 030-332341 Amersfoort Hellestraat 11-17 (t/o V&D) Tel 033-34064 ten koste van vele anderen Naar men ons echter mededeelde, zijn de betrok kenen op de hoogte gebracht van het standpunt van de Gemeente en lijken voorrangsbehandelingen tot het verle den. Dat ging niet zonder slag of stoot. OEFENINGEN Inmiddels heeft de gemeente een aantal oefeningen voorbereid Hoewel de schuilkelder onder het stadhuis nog niet klaar is, zijn er wel kleine replica's gemaakt van het onderkomen. Eén van de architekten die direct betrokken is bij de bouw van het stadhuis, zei dat het heel gebruikelijk is om van een nieuw te bouwen ontwerp kleine modellen te ma ken Je krijgt dan inzicht in het functio neren van het ontwerp door er mensen in te laten wonen, zo stelde hij Zeker voor wat betreft een atoomvrije schuil gelegenheid. waar men nu eenmaal weinig ervaring mee heeft kunnen op doen, is het van belang om in vredestijd een situatie na te bootsen die ongeveer overeenkomt met die van een situatie in oorlogstijd. We hebben eigenlijk vrijwil ligers nodig die bereid zijn om geduren de vijf dagen in zo'n schuilkelder te bi vakkeren. Hun ervaringen kunnen van nut zijn voor de toekomst, lichtte de ar- chitekt toe De bunkers, waar al eerder sprake van was in dit artikel, zijn nog niet geschikt vanwege de nog uit te voe ren herstelwerkzaamheden Graag wil len wij in deze krant aan de oproep van de architekt. overigens gesteund door Burgermeester en Wethouders van Leusden, meer bekendheid geven. Het gaat om vijftig vrijwilligers, bij voorkeur twintig vrouwen, twintig mannen en tien kinderen, die bereid zijn om mee te werken aan dit experiment. De kinderen mogen niet jonger zijn dan twaalf en dienen vergezeld te zijn van hun ou ders. De deelname van de kinderen is daarom gewenst omdat hun ervaringen op het gebied van de speelgoedvoor ziening, perspectieven zal openen ten einde hun gedwongen verDiijt in de toe komst zo attractief mogelijk te laten zijn VERGOEDING Op de Gemeentelijke begroting is een bedrag uitgetrokken om deze oefe ning te kunnen financieren De vijftig kandidaten hoeven het dus niet voor niets te doen. Gevraagd naar het be drag dat zal worden uitgekeerd per proefpersoon voor de vijfdaagse oe fening. werd ons gezegd dat het in de ordegrootte zal komen te liggen van 350,00 per deelnemer Voor de deel nemende kinderen is iets anders be dacht. Als speciale attractie zal er voor hen een handig klein atoomparapluutje ter beschikking worden gesteld Het is een nieuwtje dat regelrecht is komen overwaaien uit Amerika waar de kinde ren, naar het schijnt, al geheel zijn inge steld op een nucleaire oorlog Voor vol wassenen is een dergelijk bescher mingsmiddel tegenfall-out" nog in stu die. De parapluie moet dan ook gezien worden als een middel dat slechts ge bruikt mag worden wanneer men over dag, op straat lopend overvallen wordt door een verhevigde radio-actieve as- reoen Vanaf heden kan iedereen die zich geroepen voelt mee te doen aan dit voor Leusden unieke experiment, zich opgeven door onderstaande bon in te vullen. De volgorde van binnenkomst is bepalend voor de toewijzing van de deelname Bij meer dan vijftig inzendin gen zal er worden geloot Elke gelukki ge deelnemer krijgt in ieder geval naóst de honorering óók, nog als presentje en aandenken, een atoomdrempel mee naar huis Die drempel is vrijwel voor elke woning geschikt te maken en biedt, slechts voor korte tijd wel te verstaan, .bescherming tegen ongewenste radio actieve deeltjes stof die gemakkelijk on der de voordeur van de woning naar binnen zouden kunnen waaien Help de door u gekozen bestuurders in staat te stellen zich voor te bereiden op een dag waarvan niemand hoopt dat die zal ko men Onder het motto ..Wie niet bang is, is blind", vraagt uw Gemeente om uw medewerking In uw eigen belang. Uw ervaringen kunnen van betekenis zijn. Uw meedoen kan levens redden van stadgenoten. Wij bevelen deze ac tie van de Gemeente Leusden bij onze lezers warm aan. Vul in die bon. doe het nu! Want velen zijn geroepen doch wei nigen uitverkoren Ja, ik doe mee aan het experiment „Wie niet bang is, is blind" en help zodoende mijzelf én anderen. Naam: Adres: Leeftijd: Geslacht: Handtekening:. Uiterlijk 1 april inzenden naar postbus 11, Leusden. Over het tijdstip van de oefening volgt nader bericht.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9