cir B. EN W. TEVREDEN OVER REAKTIE G.S. Geen wezenlijke bezwaren tegen versnelde afbouw tweede fase Volksdansen in "Blijhof' Nieuw dak zwembad en betere isolatie kosten half miljoen Raadsvoorstel dinsdag in commissie OW/RO 4 J L /y.i. UBA krijgt gunning bouw jemeentehuis Voorstel B. en W. krant Leusder Krant VMIIAjM* IKDE LEHSDEK IXMT WAAROM GEEN LIFT-STOP TUSSEN ZUID EN CENTRUM" w Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Lid CML/RO: Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 2 APRIL 1981 - 12e JAARGANG NO. 98 van één onzer verslagge vers) LEUSDEN/UTRECHT - Er bestaan geen wezenlijke bezwaren tegen het ver sneld afbouwen van de Tweede Fase in Leusden. Tot die conclusie komt het college van burgemeester en wethouders op grond van de reaktie van Gedepu teerde Staten van Utrecht Dp het op 30 oktober vorig aar door de gemeenteraad genomen besluit om op be- jaalde voorwaarden mee te verken aan versnelling van de woningbouw. Het colle ge toont zich tevreden over de reaktie van GS op die voorwaarden en het zal de aad dan ook in de raads vergadering van deze maand voorstellen om over e gaan tot een versnelde jitvoering van het bestem mingsplan „Leusden-cen- rum tweede fase". Aan gaande dinsdag (7 april) (omt het college-voorstel aan de orde in de vergade- ing van de raadscommis sie „Ruimtelijke Orde ring". Uit het voorstel, waaraan een van tind februari daterende brief van Gede- luteerde Staten is gevoegd, blijkt dat iet provinciaal college op veel punten >ereid is tot overleg en, waar mogelijk, nedewerking. Niettemin houdt de pro- ïncie op enkele belangrijke punten 'oet bij stuk. Zo handhaaft het provin ciaal college onverkort, dat de VVT (de provinciale criteria voor woningtoewij zing) van toepassing is op de woning bouw in de Tweede Fase. Voorts zien GS vooralsnog geen aanleiding om de woningdifferentiatie (de verschillende soorten woningen, die gebouwd zullen gaan worden) aan te passen, maar daar kan wel over gepraat worden. Ook over andere door de gemeenteraad gesig naleerde vraagpunten wil het college van Gedeputeerde Staten wel in dis- kussie gaan, maar konkrete toezeggin gen worden in de brief vrijwel nergens gedaan. Burgemeester en wethouders spre ken niettemin van een brief, die ,,een constructieve geest" zou ademen en men zegt het verhaal van de provincie ,,met instemming" te hebben ontvan gen. Dat kan eigenlijk nauwelijks gel den voor het onderwerp „VVT". dat door het college als een belangrijk on derdeel wordt bestempeld. De provin cie benadrukt nog eens, dat de regiona le WT voor de Tweede Fase van toe passing is. Dat betekent dat vijf catego rieën woningzoekenden uit de regio door de gemeente Leusden geholpen mogen worden, waarbij de aan de regio economisch gebondenen op de eerste plaats komen. Zoals bekend, heeft de ..gemeente altijd op het standpunt ge staan dat „sociale gebondenheid" het voornaamste criterium voor woningtoe wijzing zou moeten zijn In de brief er kent het college van GS dat op grond van dit verschil van inzicht een aantal eigen inwoners van Leusden niet in aanmerking voor een kavel of een nieuwbouwwoning kan komen. WONINGDIFFERENTIATIE Het was met name de fraktle van Progressief Leusden, die tijdens het raadsdebat van november gevraagd heeft om af te wijken van de thans geplande woningdifferentiatie. Vol gens de progressieven is het uit ver schillende oogpunten van belang om meer aan sociale woningbouw te gaan doen. Volgens GS moet de thans gehanteerde woningdifferen- tiatie niet „zonder meer'' worden los gelaten. „De huidige woningmarkt zou echter aanleiding kunnen zijn te overwegen meer woningen dan oor spronkelijk gedacht in de woning wet- en premiehuursector te bou wen", aldus GS, die daar aan toevoe gen, dat na een definitief besluit over de versnelling hierover duidelijkheid zal ontstaan. FINANCIËLE KONSEKWENTIES Volgens GS hoeven de raadsfracties zich geen zorgen te maken over moge lijke nadelige financiële konsekwenties voor de gemeente. Die zouden, zo meent het college van GS, niet vastzit ten aan versnelling van de woning bouw. Er zouden eerder financiële voordelen te verwachten zijn, bijvoor beeld door een verhoging van de zoge heten verfijningsuitkering of doordat het werken met grotere planeenheden goedkoper is. B en W. reageren daarop nogal sceptisch Het Leusdense colle ge ziet die voordelen kennelijk niet zo één-twee-drie en blijft met de raad van mening dat versnelling in ieder geval geen financiële nadelen mag hebben Ook dat sprak de raad in november uit. LEUSDEN - Burgemeester en wet houders van Leusden hebben beslo ten de bouw van het nieuwe ge meentehuis in de Hamershof te gun nen aan de Uithoornse Bouw- en Aannemingsmaatschappij (UBA) in Uithoorn voor een bedrag van 7.478.710 gulden (exclusief risicore geling en toren). Tijdens de openbare aanbesteding op 17 maart kwam de UBA als laagste nschrijfster met een bedrag voor de )ouw van het gemeentehuis van 7 948 000 gulden (eveneens exclusief risicoregeling en toren) uit de bus. De junning werd toen echter uitgesteld, Dmdat dit bedrag niet in overeenstem- Tiing was met het gestelde budget De verlaging van de bouwsom tot bij- ia 7,5 miljoen gulden is bereikt door onder meer een goedkopere uitvoe ringsmethode van het betonwerk, het niet toepassen van damwanden tijdens de bouw en het wijzigen van de steen- strippenvloer op de begane grond in een tegelvloer Met de bouw van het nieuwe Leusdense gemeentehuis wordt op 1 mei gestart. Het gebouw zal volgens de planning op 1 december van het volgend jaar opgeleverd worden. LEUSDEN - In „De Blijfhof" wordt woensdag 8 april een demonstratie volksdansen gegeven door llona van de Burg. Er wordt gestart om 20.00 uur. De leden van Katholieke Plattelands vrouwen Organisatie kunnen ook op deze avond aanwezig zijn om samen met de groep van llona van de Burg te volksdansen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het dak van het zwem bad vernieuwen, het gebouw Isole ren en verder energiebesparende voorzieningen aanbrengen. Dat gaat het college van b. en w. de Leusden se gemeenteraad voorstellen. Voor dit pakket werkzaamheden Is een be drag van bijna een half miljoen gul den nodig: 252.425 gulden voor het zwembaddak en 351.900 gulden voor de rest. Dit laatste geldbedrag zal de gemeente lenen. Het college denkt echter dat deze investering binnen vijf zes jaar is terugverdiend, om dat met de energiebesparende voor zieningen jaarlijks 155.830 kubieke meter aardgas bespaard kan wor den. Het dak van hel Leusdense zwem- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. EIGEN WONINGBEHOEVENDEN GS steunen de opvatting van de raad, dat de versnelling or niet toe mag leiden dat Leusdense woningzoekenden niet of later in aanmerking voor een huis zouden komen De versnelling zelf zal - hoewel zij in de eerste plaats gericht is op het opvangen van woningzoeken den uit de regio - ook tot gevolg hebben dat een aantal Leusdenaren eerder aan de bak komt. Om problemen na afron ding van de Tweede Fase te voorko men, moet maar snel gewerkt gaan worden aan de ontwikkeling van een bestemmingsplan voor het gebied 't Ruige Velt Voor zo ver dat in haar ver mogen ligt, is de provincie bereid om aan een snelle totstandkoming daarvan alleszins mede te werken AANSLUITING A 28 De gemeenteraad maakte ook van de aansluiting van Leusden op de Rijks weg 28 in het kader van het debat over de versnelling een vraagpunt GS hou den zich wat dat punt betreft nogal op de vlakte. Die aansluiting is, zo erkent het provinciaal college, zeker nodig. Evenals een nieuwe verbinding tussen Amersfoort en Leusden voor auto's en een veiliger fietsverbinding Maar meer dan een snelle realisering van één en ander te willen „bevorderen" zegt men niet toe. En mocht de aansluiting op de A 28 onverhoopt nog lang op zich laten wachten en zou daardoor het ontwikke len van alternatieven nodig zijn, dan is de provincie „gaarne bereid tot nader overleg". GROEISTAD Een laatste belangrijk vraagpunt, dat in de brief van de provincie naar voren wordt gehaald, betreft de kwestie, wat er gaat gebeuren als Amersfoort nou eens geen groeistad zou worden. Zoals bekend, hangt de diskussie over de versnelling van de woningbouw In de Tweede Fase nauw samen met het mogelijk groei stad wo<der. vun Amersfoort. Maar als dat nu eens niet door zou gaan, moet Leusden dan verdere groeita- ken tegemoet zien?, zo vroeg de raad zich in november af. In antwoord daarop zeggen GS, „dat het niet in onze bedoeling ligt om een beroep te doen op de gemeente Leusden om mede aan de regionale woningbe hoefte te voldoen, na de realisering van de tweede fase. In het streekplan Utrecht Oost is daar ook niet van uit gegaan. Mocht Amersfoort onver wacht en onverhoopt niet de groei- stadstatus verkrijgen en derhalve de woningbehoefte van de regio niet kunnen opvangen, dan zal de situa tie tegen die achtergrond opnieuw in ogenschouw moeten worden geno men. Dit zou een aanpassing van het streekplan noodzakelijk (kunnen) maken", aldus GS. bad moet vernieuwd worden, omdat door doorbuiging en gering dakafschot vaak een te grote hoeveelheid water op het dak ligt. Door de te geringe isolatie van de overkapping is er bovendien „in wendige" condensatie, waardoor de dakconstructie wordt aangetast en er extra warmte verlies is. Voorgesteld wordt nu de dakplaten met de isolatiela gen en dakbedekking weg te halen en een nieuw dak te maken, dat een gerin ger gewicht en een goede isolatie heeft Op die manier kan van de overige ener giebesparende maatregelen het groot ste nut worden verwacht. BEZUINIGING Wat de isolatie betreft denken b. en w. aan de spouwmuren en de houten gevelbetimmeringen van het zwembad gebouw. Bovendien moeten de ramen van de zwemzalen ook onder handen worden genomen. Behalve het isoleren van het zwembad wordt nog een aantal maatregelen voorgesteld, dat een aan merkelijke bezuiniging betekent op het energieverbruik. Zo wordt gedacht aan het terugwinnen van de warmte uit het luchtverversingssysteem, het maken van afzonderlijke ventilatie-units voor de kleedruimten en het restaurant, het koppelen van de centraleverwarmings- circuits van het binnen- en buitenbad en het aanbrengen van nieuwe regelappa- ratuur in de CV-ketel. Voor de kosten die gemaakt dienen te worden voor de energiebesparende maatregelen knjgt de gemeente wellicht een rijksbijdrage. Rozendaallaan 9 Leusden-C D'66 wil progressieve samenwerking voortzettenpag. 3 Blijhof zit te springen om vrijwilligers pag. 5 Sport pag 7 Loep op Leusden pag 11 Onderhoud sportvelden belangrijkpag. 12 •Boekenpag. 13 Kijk op de film pag 14 DOKTERSDIENST: TEL. 943300 99 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mevrouw J. Mei link heeft dinsdagavond in de vergadering van de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML gepleit voor het in het leven roepen van een zogenaamde „lift-stop" tussen Leusden-zuid en het centrum. De bedoeling van een „lift-stop" is om in plaatsen waar geen open baar vervoer is haltes te zetten waar mensen kunnen worden op gepikt door automobilisten die hen een lift willen geven. Op de haltes staat duidelijk het woord „lift- stop" Mevrouw Meilink „In het plaatsje Valburg in de Betuwe is een dergelijk systeem van gratis vervoer op poten gezet Voor de bewoners van Leusden-zuid die naar het centrum en terug willen zou een „lift-stop" helemaal niet zo gek wezen. Vooral nu de bus dienst per 1 maart is opgeheven". De suggestie van mevrouw Meilink zal worden doorgespeeld naar het Leusdense gemeentebestuur Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bfirf iken onder tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1