Puupekoppen besloten carnavalsseizoen met halfvastenbal Clubkampioenschappen Avanti vol spanning Blijhof zit te springen om meer vrijwilligers 86 Containers voor papier en oud ijzer E. H. B. 0. Achterveld naar landenwedstrijd I Dorpskerk rommelmarkt Collecte Nederlandse Hartstichting Vereniging draait op handjevol mensen Het nieuwe Nederlandse landschap op zomerpostzegels Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? Waarom interlübke niet alleen het oog streelt maar ook met verstand bekeken moet worden. Voorbeeld: >antro< interlübke arühome DONDERDAG 2 APRIL 1981 Achtervelds nieuws - De prijswinnaars van Avanti samen op de foto ACHTERVELD - Zaterdagavond werd het carnavalsseizoen 1980- 1981 afgesloten met het halfvasten- bal. Dit vond dit jaar plaats in de zaal van café Buitenlust. De muziek werd verzorgd door het Marimba Combo. Hoewel het in het begin van de avond niet zo overstelpend druk was, zat er al heel spoedig een geweldige stem ming in. Om ongeveer 21.15 uur verscheen Prins Frans Puup de zevende vooraf gegaan door de hofkapel en de dans mariekes met zijn gevolg in de zaal Hij verwelkomde alle aanwezigen en wen ste hen een heel gezellige en fijne avond toe Verder dankte hij iedereen die op welke wijze dan ook het afgelo pen seizoen hadden meegewerkt om het carnaval weer op een grandioze wij ze te doen slagen. ..Het is een heel mooi carnaval geweest met veel publie ke belangstelling en een geweldige op tocht. Ik ben blij dat ik het dit jaar als Prins heb mogen meemaken en dank allen voor de geweldige steun die ik heb mogen ontvangen", aldus Frans Puup Hierna volgde een geweldige polonai se, waarna het feest werd voortgezet met dansen op de muziek van het Ma rimba Combo Daar dit Combo muziek bracht waarop zowel de jongeren als de ouderen konden dansen kon iedereen meedoen hetgeen de stemming zeker ten goede kwam Tijdens deze avond kwam er ook nog een busje met een groep uit Werkhoven om dit feest mee te maken. Na de bin nenkomst van de Prins met zijn gevolg kwam er ook steeds meer publiek bin nen. zodat de zaal spoedig geheel ge vuld was Tot in de kleine uurtjes werd dit heel gezellige halfvastenbal voortge zet Degenen die nog belangstelling heb ben voor de foto's die tijdens de carna valsviering zijn gemaakt en die bij de firma van Bekkum te bezichtigen en te bestellen zijn, kunnen hiervoor nog te recht tot zaterdagmiddag 4 april. ACHTERVELD - In de maand maart werd door de sportvereniging Avanti voor de eerste maal de officië le clubkampioenschappen tafelten nis georganiseerd. Gezien het aantal deelnemers werd het poule-systeem toegepast. De welpen en pupillen moesten bij deze kampioenschappen de spits afbij ten. Zij speelden als eersten hun wed strijden. Deze spelers behaalden enke le opmerkelijke resultaten Een zeer bij zonder resultaat wist Kevin Stevens te behalen Ondanks zijn griep was hij toch komen spelen. Hij presteerde het zelfs om een partij te winnen met 28-26 hoewel hijop een gegeven moment met 20-9 achter stond. Ook was het een opmerkelijk feit dat André van de Pol het voor elkaar kreeg om geen enkele game tegen te krijgen Het tournooi vah deze groep was zon der meer zeer spannend, omdat Kevin Stevens, Rodney Brouwer en Guido de Gans evenveel partijen op hun naam wisten te brengen De einduitslag werd dan ook bepaald door het game-gemid- delde JUNIOREN EN ASPIRANTEN De week daarop was het de beurt aan de junioren en aspiranten. In deze groep mochten tevens de twee beste spelers van de eerste groep mee spe len. Ook tijdens deze wedstrijden bleef er weer een speler ongeslagen Ronald van Donkersgoed wist de eerste plaats te behalen zonder een game tegen te krijgen. De verrassing van deze groep was wel Erik de Jong die 7e geplaatst was doch totaal onverwacht maar wel verdiend de derde plaats in de wacht wist te slepen De deelnemende meisjes speelden zeer fanatiek, doch maakten gemiddeld wel de langste partijen De langste partij was wel die om de 1e en 2e plaats tussen Jenny Blotenburg en Els Zwarts Deze partij duurde ongeveer een half uur voordat deze door Els Zwarts in winst kon worden omgezet. SENIOREN Als slot van dit tournooi kwamen de senioren aan bod om hun wedstrijden te spelen In verband met de tijd werd dit tournooi over twee vrijdagavonden ver deeld. Ook bij dit toernooi mochten de twee beste spelers van de vorige groep weer mee doen De eerste avond was zo ingedeeld dat er deze avond nog geen definitieve beslissing kon vallen wat betreft de einduitslag.De eerste avond werden er wel enkele spannende wedstrijden gespeeld doch er waren geen opzienbarende resultaten. De tweede avond bracht wel wat meer. Herman van Ruitenbeek wist de 4e plaats te behalen ondanks het feit dat hij nog maar slechts enkele maanden lid van de vereniging is. Bij deze laatste wedstrijden was het Ronald van Don kersgoed die beslag wist te leggen op de derde plaats dus ook nu weer in de prijzen viel. De eerste en tweede prijs was een familie aangelegenheid. De eerste prijs was voor Wil Baaiman, die tevens clubkampioen is. terwijl de twee de prijs voor Herman Baaiman was. UITSLAG De totaal uitslag was welpen en pupillen 1fi André van de Pol, 2e. Kevin Ste vens en 3e Rodney Brouwer Aspiranten en junioren jongens: 1e Ronald van Donkers- goed, 2e. Bas van den Hengel en 3e Erik de Jong. meisjes: 1e Els Zwarts en 2e. Jenny Blotenburg Senioren 1e. Wil Baaiman, 2e Herman Baaiman en 3e Ronald van Donkersgoed. ACHTERVELD - In verband met de oud papier aktie van de muziekvereni ging DWS zal zaterdag 4 april de contai ner weer geplaatst worden op het ter rein van de heer J Rutte, ter hoogte van de coöperatie, ledereen die zijn oud pa pier kwijt wil kan dit die dag in de contai ner deponeren. Degenen die door bij zondere omstandigheden niet in de ge legenheid zijn om zelf hun oud papier te komen deponeren kunnen dit tot vnj- dagavond 19 00 uur opgeven bij de vol gende telefoonnummers 033-941197 en 03425-1688 De inwoners van Stou- tenburg en omgeving kunnen hun oud papier deponeren bij de heer Willem Wouters, Hessenweg nr. 95. Op hetzelfde terrein zal zaterdag 4 april ook weer een container geplaatst worden waar men oud ijzer in kan depo neren voor de KPJ. Hoewel de jaarlijkse oud ijzer aktie op 2 mei normaal door zal gaan is er toch weer besloten om zater dag een container voor oud ijzer te plaatsen Iedereen die oud ijzer op te ruimen heeft kan dit tussen 9.00 en 16.00 uur kwijt in de bedoelde container. ACHTERVELD - Daar de wed- strijdploeg van de EHBO tijdens de districtwedstrijden te Utrecht op de tweede plaats Is geëindigd, mag de ze ploeg op 9 mei deelnemen aan de landelijke wedstrijd die te Sittard zal worden gehouden. Die dag zullen er ook supporters de ploeg kunnen vergezellen Het bestuur verzoekt de leden en eventueel ook an deren die die dag de wedstrijdploeg wil len vergezellen zich zo spoedig moge lijk hiervoor op te willen geven De op gave kan tót uiterlijk 13 april geschieden bij de secretaris van de vereniging de heer A. L. Janssen, de Verjaegde Ruy- terweg 4 te Achterveld, tel 03425- 2139 Uiterlijk 16 april moet de opgave van de deelnemers bij het districtsbestuur aanwezig zijn in verbandmet het ver strekken van deelnemerskaarten Ook is een spoedige opgave gewenst in ver band met het bespreken van de bus. Wacht dus niet te lang om eventuele teleurstelling te voorkomen (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Eén ding werd maan dagavond, tijdens de algemene le denvergadering van de speel- en re- kreatievereniging Blijhof erg duide lijk: er zijn vrijwel geen mensen te vinden die een bestuursfunctie wil len aanvaarden binnen één van Leusdens grootste verenigingen. Door het afscheid van de huidige voorzitter llona v.d. Burg en twee be stuursleden, die namens de peuter speelzalen een zetel in het bestuur bezetten, moesten er drie nieuwe mensen in het bestuur gekozen wor den. Er viel echter niets te kiezen, omdat er geen kandidaten waren. Door te schuiven met functies bin nen het overgebleven bestuur zal het werk van de vereniging toch door kunnen gaan. De huidige penning meester Rob Cohen zal het voorzit terschap van mevr. van de Burg overnemen. Voor llona v.d. Burg was het maan dagavond, naar haar zeggen, de verve lendste algemene ledenvergadering die zij ooit had meegemaakt Niet om dat het haar laatste vergadering was na 8 jaar in het bestuur van Blijhof gezeten te hebben, waarvan vier als voorzitster, maar omdat er vanuit de vergadering nogal wat kritiek kwam op het beleid van het bestuur Aanleiding tot de kritiek was het financieel jaarverslag van de penningmeester, waarin volgens één van de aanwezigen niet alle zaken dui delijk boven water kwamen. Na een uur heen en weer gepraat over de centjes kreeg de duidelijk geëmotioneerde voorzitster er genoeg van. Zij schorste de vergadering voor een kopje koffie om de gemoederen wat tot bedaren te brengen. INVORDEREN Het gehakketak over de penningen begon toen één van de leden van de kascommissie naar voren bracht dat hij ontdekt had dat een aantal ouders zijn bijdrage niet betaalt voor zijn kind dat éen van de peuterspeelzalen van Blij hof bezoekt. Ook na het zenden van aanmaningen ziet de penningmeester soms geen kans het geld binnen te krij gen. Kritiek was er op het feit, dat in de jaarstukken van de vereniging niet dui delijk naar voren komt om welk een be drag het hier gaat. Het idee bestaat dat het hier om een bedrag gaat van ruim duizend gulden Omdat de speelzalen van Blijhof toch al met verlies draaien, wilde het kascommissielid dat Blijhof iets aan deze situatie gaat doen. Dit laatste kon de penningmeester wel toezeggen. Inmiddels zijn er twee da mes bereid gevonden actief achter het verschuldigde geld aan te gaan Bij ho peloze gevallen overweegt men krach tiger maatregelen, zoals het inschake len van een incassobureau of een deur waarder. SPEELZALEN Het feit dat de speel- en rekreatiever- eniging Blijhof ook twee peuterspeelza len draaiende houdt, waarin beroeps krachten werken, bleek ook nu weer de aanleiding te zijn van de discussie Blij hof heeft in totaal ruim 450 leden, van wie er 100 lid zijn omdat ze een kind op de peuterspeelzaal hebben Het be stuur van Blijhof is altijd van mening geweest dat de speelzalen zich finan cieel zelf moeten kunnen bedruipen. Mede in verband met het verkrijgen van gemeentelijke subsidie wordt er voor de LEUSDEN - Van 7 april tot 22 mei zijn de zomerpostzegels weer ver krijgbaar, dit jaar gewijd aan het nieuwe land van Nederland. Volgend jaar zal het vijftig jaar geleden zijn dat het laatste gat in de afsluitdijk werd gedicht. Als aanzet tot de her denking zijn er nu vier postzegels naar karakteristieke foto's van het nieuwe polderlandschap. De foto's en ontwerp zijn van Ger Dekkers. De tarieven zijn aangepast, maar de toeslag is gelijk gebleven, namelijk een gulden op de hele serie. Met die toeslag is het Comité voor de Zomerpostzegels in staat een groot aantal instellingen op sociaal en cultureel gebied financieel te steunen en ook plaatselijk concrete pro- I iecten van de grond te helpen. Een deel van de opbrengst wordt over de provin cies verdeeld al naar gelang de verkoop per provincie. De totale opbrengst over 1980 bedroeg ruim drie miljoen gulden. De postzegels kunt u kopen bij het postkantoor en bij de plaatselijke comi tés. Deze laatste verkopen nog meer aantrekkelijke artikelen, zoals eerste- dag-evenloppen, maximumkaarten, correspondentiekaarten, opschrijf boekjes en verjaarskalenders Het adres van het comité in Leusden is me vrouw E van Bodegom-van Lieshout, Travertijn 12, Leusden, telefoon 943802 LEUSDEN - Zaterdag 30 mei zal er van 9.30 tot 16.00 uur op het plein bij de Dorpskerk en in 't Trefpunt een rommelmarkt worden gehouden. Van de opbrengst is 50 procent be stemd voor een nog nader te bepalen diakonaal doel, de andere 50 procent dient ter ondersteuning van het fonds voor de inmiddels uitgevoerde renovatie van de Dorpskerk. In 't Trefpunt worden onder meer kin derfilms vertoond en natuurlijk zullen er tal van bazar-attrakties zijn, waaronder een rad van avontuur. Het interieur van de kerk zal met een expositie over de historie van de kerk tijdens de markt te bezichtigen zijn. De ,.Dorpskerk-rom- Rozendaallaan9 Leusden-C. melmarkt" is sinds jaren bekend om haar fraaie rommel. Er is dus voor ieder wat te vinden. Vooraf kunt u uw spullen meegeven tijdens de rondgangen op zaterdag 25 april van 10.00 tot 14.00 uur in Leusden-zuid en in de wijken Langenbeek, Groenhouten, Akkerhoe ve en Noordwijk. Woont u elders in Leusden, dan worden de spullen ook opgehaald na een telefoontje naar 940759 en 944584 speelzalen dan ook een aparte finan ciële administratie gevoerd. Nu er een tekort is bij beide speelzalen gaan er stemmen op om dit tekort maar te laten betalen door de rekreatietak van de ver eniging. iets wat het bestuur tot nog toe steeds geweigerd heeft. Wel wordt het tekort van de speelzalen tijdelijk opgevangen" door de rest van de vereniging, de speelzalen blijven echter hun schuld aan de moederver- eniqinq houden. Óndanks het sterk aandringen van één van de leden hield ook nu weer het bestuur voet bij stuk. Er gaat geen geld van de rekreatievereni- ging naar de peuterspeelzalen. BELEIDSZAKEN Omdat niet alle aanwezigen tevreden waren met de opmerkingen vanachter de bestuurstafel werd besloten een aparte avond te beleggen voor belang stellenden om te praten over het be stuursbeleid Dit, omdat duidelijk werd dat het niet zozeer om de financiën ging, maar meer om de achterliggende filosofie van het bestuur. De vergade ring over het beleid zal gehouden wor den op woensdagavond 22 april. Op deze avond zal de nieuwe voorzitter van Blijhof ook een begroting bij zich hebben, waaruit de verwachte financië le situatie van de vereniging duidelijk zal worden. Overigens is het voor Blijhof nog onzeker wat er in de toekomst met de peuterspeelzalen gaat gebeuren. Binnen de Stichting Kindercentra Leusden (SKL) praat Blijhof mee over een structuur voor alle vijf de Leusdense speelzalen. Op dit mo ment doet het Blijhofbestuur geen uitspraak over de meest gewenste vorm. Op deze verhouding van het bestuur kwam ook nogal wat kritiek uit de vergadering. Enkele mensen vonden dat het bestuur van tevoren ACHTERVELD - In de week van 6 t/m 12 april zal weer de jaarlijkse huis-aan-huiscollecte van de Neder landse Hartstichting worden gehou den. De gelden die tijdens deze col lecte worden ingezameld, zullen voor een belangrijk deel worden aan gewend voor uitbreiding van de re validatie capaciteit. Er zijn in Neder land te weinig revalidatie-teams. Op dit moment kunnen jaarlijks slechts 2500 hartpatiënten worden ge holpen, bij hun terugkeer in de maat schappij. Volgens de Nederlandse Hartstichting komen hiervoor echter 5500 a 6000 hartpatiënten in aanmer king. Hartrevalidatie is er op gericht om pa tiënten, die herstellende zijn van een hartinfarct of een hartoperatie, in een nieuw lichamelijk, geestelijk en maat schappelijk evenwicht te brengen. Het werk van de hartrevalidatieteams moet al in de ziekenhuizen beginnen Zo n plaatselijk nieuws zijn standpunt moet bepalen en dit standpunt dient voor te leggen aan de algemene ledenvergadering. VRIJWILLIGERS Al het gepraat leverde echter geen vrijwilligers op die ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen steken Slechts een enkele aanwezige verklaarde ,.wel eens iets te willen doen" Voorde speel- en rekreatievereniging een probleem omdat men veel vnjwilligers nodig heeft team bestaat uit bijvoorbeeld een car dioloog, een internist, een fysiothera peut, een maatschappelijk werker en een wijkverpleegster De Nederlandse Hartstichting heeft geconstateerd, dat de kombinatie van medische en psycho-sociale zorg ver eist is en problemen kan verlichten, die vaak na ontslag uit het ziekenhuis op treden zoals angst voor herhaling van een hartinfarct en daarmee gepaard gaande onrust en zwaarmoedigheid. De bijeenkomsten, die de hartstich ting in ,,De Hartenark" te Bilthoven or ganiseert met hartpatiënten en hun partners, zijn zo'n vorm van nazorg. Minstens even belangrijk als revalidatie zijn de preventie en de bestrijding van hart en vaatziekten De Nederlandse Hartstichting blijft aktief in zijn strijd te gen deze volksvijand nr. 1 Het gaat om 40.000 - 50.000 Nederlanders, die jaar lijks een hartinfarct krijgen. om de zaak draaiende te houden. Voor het inrichten en bijhouden van het speeltuinterrein aan de Ansfriduslaan kan men goed een aantal mensen ge bruiken Hetzelfde geldt voor het onder houd aan het clubgebouw van de ver eniging. Toch is het bestuur, zo bleek maandag avond, niet van plan bij de pakken neer te gaan zitten. Ook het komende jaar zal Blijhof, maar dan nu onder leiding van Rob Cohen, een groot aantal activi teiten presenteren voor jong en oud in Leusden. Dit zijn slechts enkele van de vele kenmerken die voor alle interlübke programma's gelden Goede woonideeën leveren is met alleen een kwestie van goede smaak, er komt ook veel vakmanschap bi] ki|ken interlübke meubelen komen pas goed tot hun recht wanneer onze ervaren binnenhuis- architekten deze meubelen speciaal voor u van een avies voorzien Komt u eens geheel vrijblijvend naar onze interlübke show kijken en laat u adviseren Lichtkooi boven kastje en bedden, tevens allegplank Lange, gestrekte hand grepen versterken de lijnen van dit programma Het bed in vele maten en uitvoeringen li|kt te zweven, werkt daar door optisch lichter Schrijfbureautje of werkblad kompleteren het geheel Soest Burg. Grothestraat 1a Amstelveen Rembrandtweg 324

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5