T ar X va. Woningdifferentiatie in versneld af te Tweede Fase kan veranderd worden bouwen Nieuwe verkiezingsborden gaan 1 16.000.- kosten Bestuurslid sportstichting aakt kanttekeningen bij oorstel tarieven sporthal laad moet snel zeggen wat ze wil Oud papier container Wagenaar: „Relatie met provincie verbetert" VAKIIAAT. IK IIE LEIISIIER KRAKT - Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden tommissie FEZ in principe niet afwijzend SCHILDERSBEDRIJF FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant PAASLAM METJ ES van roomboter vanaf 14 april 't Erf 6 DONDERDAG 9 APRIL 1981 - 12e JAARGANG NO. 100 Ri <0> O ijt van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is mogelijk om de woningdifferentiatie (de verhou- ing tussen de verschillende soorten woningen) in de versneld af te jouwen Tweede Fase te veranderen. Maar dan moet de gemeente- aad wel op zo kort mogelijke termijn - bij voorkeur tijdens de raads- ergadering eind deze maand - aan het college in een aantal politieke heistellingen meegeven, waaraan een herzien woningbouwpro- iramma voor het resterende deel van de Tweede Fase zou moeten oldoen. Van ambtelijke zijde is men gaarne bereid de raadsleden lehulpzaam te zijn met het geven van enkele „voorzetten Tot de lelangrijkste daarvan zal in ieder geval behoren, dat de financiële pzet van het totale woningbouwprogramma sluitend moet blijven. Aldus liet de heer M. Pais. direkteur emeentewerken. dinsdagavond we- >n in de vergadering van de raadscom- iissie Openbare Werken en Ruimtelij- Ordening Hij deed dat bij de bespre- ing van het agendapunt „eventuele ersnelling bestemmingsplan Leusden fitrum tweede fase", waarbij ook een logelijke verandering van het woning- ouwprogramma aan de orde kwam oals bekend was het tijdens de eerste espreking van de mogelijke versnel- ig in de raad vooral de fraktie van Vogressief Leusden. die aandrong op en herziening van de woningdifferen- atie. Meer woningen in de sociale sfeer, zo wenste Progressief Leusden. Want. zo redeneerde men in progres sieve kringen, versnelling van woning bouw heeft alleen maar zin als je bouwt in een categorie waar behoefte aan is Bouwen van koopwoningen, die je mo menteel toch niet kwijtraakt, heeft geen enkele zin Inmiddels blijkt ook wethouder Wa genaar die mening te zijn toegedaan „De bouwmarkt is veranderd en dat zal tot gevolg kunnen hebben, dat we ook de woningdifferentiatie moeten veran deren Het lijkt me inderdaad juist om te bouwen wat we nodig hebben. Bouwen - Harm Offerems:geen reden om niet verder te gaan voor leegstand heeft geen zin", aldus de wethouder afgelopen dinsdag avond. REKENEN [van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie fi- ïanciële en economische zaken staat in principe niet afwijzend te genover het voorstel van J. ter Wey den, bestuurslid van de sportstich ting Leusden en lid van de werk groep activiteitencentrum/tennishal, om bij de vaststelling van de tarieven - wn de nieuwe sporthal in Leusden van een ander aantal weken uit te gan, met name bij de jaar- en sei- zoencontraten. In een brief aan de commissieleden schrijft Ter Weyden, dat hij een aantal kanttekeningen wil plaatsen bij het voorstel van b en w. over de tarieven van de sporthal. Ter Weyden „Mijn op merkingen hebben met name betrek king op de periode van 50 weken voor het jaarcontract en 30 weken voor het seizoencontract. Dit aantal weken is na melijk onvoldoende op de praktijk afge stemd Van het jaarcontract zullen met name de specifieke binnensportvereni gingen (volleybal en badmintonclubs bijvoorbeeld) gebruik maken. De activi teiten van deze verenigingen liggen echter altijd zes weken volledig stil als gevolg van de zomervakantie. Met na me mini-korfbal en zaalhandbal zullen gebruik willen maken van het seizoen contract Genoemde sporten worden echter gedurende vijf zeven maanden in de zaal beoefend, zodat een periode van 30 weken te lang is". Ter Weyden stelt daarom voor de tarieven als volgt omschrijven: jaarcontract; tenminste 46 weken (51 gulden per uur), seizoen contract; 20-45 weken (54 aulden oer uur) incidenteel; minder dan 20 weken (60 gulden per uur) Harm Offereins (GPV/SGP) zei woensdagavond in de commissiever gadering. dat Ter Weyden in zijn kwali teit als bestuurslid van de sportstichting wellicht de zaak van een meer uit de praktijk gerichte kant heeft bekeken, terwijl het college bij het maken van het voorstel misschien te theoretisch is ge weest. „Naar mijn gevoel benadert het voorstel van Ter Weyden veel meer de werkelijkheid van de praktijk dan het collegevoorstel Maar ik vraag me wel af wat de financiële consequenties van de suggestie van Ter Weyden zijn", al dus Offereins. Wethouder J Mandema- ker verzekerde hem, dat het voorstel binnen de normen blijft van de exploi- tatieopzet van de sporthal Ad Wisman (CDA) liet weten, dat beide voorstellen, het beste in de werkgroep onder de loep kunnen worden genomen. „Misschien kan er dan een derde voorstel komen met bijvoorbeeld verschillen in het aan tal weken van het seizoencontract, want dat vind ik nog een beetje vaag", aldus het CDA-raadslid. LEUSDEN - Zaterdag 11 april staat er weer een container voor oud papier op het terrein van het zwembad Ba- voort. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Haaien. Bij de dienst Gemeentewerken is men aan het rekenen geslagen en tot de konklusie gekomen dat er verschil lende mogelijkheden zijn om te komen tot een ander woningbouwprogramma Binnenkort zullen de raadsleden wat suggesties van gemeentewerken voor ogen krijgen. Aan die raadsleden is het dan vervolgens de taak om aan te ge ven wat men wil. Bijvoorbeeld meer pre miehuurwoningen, meer kleinere wo ningen. premiehuurwoningen met recht van koop, verdichting van de woning bouw enzovoort Waarbij, zo bleek uit de woorden van Pais. wel uitgangspunt dient te blijven, dat het totale woning bouwprogramma financieel sluitend moet zijn. Eigenlijk, zo zei de direkteur gemeentewerken, zou aan de verande ring van het woningbouwprogramma een woningmarktonderzoek ten grond slag moeten liggen „Maar daar hebben we geen tijd meer voor. We moeten daarom afgaan op ervaringen, gevoe lens en literatuur", aldus Pais Tot de ervaringen en gevoelens be horen in ieder geval, dat premie-B-wo ningen, geschakelde vrije sector en vrije sector minder snel zullen worden afgezet dan premiehuurwoningen en premie-A-koopwoningen Zulks kan in Leusden blijken uit de stagnerende ver koop van geschakelde vrije sector-wo ningen van Nationaal Grondbezit in Langenbeek en de aarzeling van Bohan om over te gaan tot de bouw van koop woningen in Munnikhove Bosveld VVT Het lijkt er op dat de gemeenteraad eind deze maand inderdaad het groene licht zal geven aan versnelling van de bouw. zeker wanneer het komt tot een aanpassing van de woningdifferentia- tie Aldus mag worden opgemaakt uit de stemming in de commissievergade ring Weliswaar is het standpunt van Progressief Leusden onbekend - Ma rion Defares was afwezig - en deed CDA-woordvoerder Henk Ossendrijver geen definitieve uitspraken, maar over het algemeen leek men het standpunt van het college wel te onderschrijven. Harm Offereins (SGP/GPV) zei bijvoor beeld: „Je kan natuurlijk wel teleurge steld zijn over het feit. dat de provincie weinig konkreets toezegt in zijn brief Maar eigenlijk was dat. gezien onze vraagstelling, ook wel te voorzien. In zijn totaliteit zie ik echter geen reden om niet verder mee te werken, op grond van wat de provincie tot nog toe heeft gezegd". Met name bleken de commissieleden het eens te zijn met wat wethouder Wa genaar te melden had over de VVT (de kriteria voor woningtoewijzing). „Je moet", aldus Wagenaar, „wat dat be treft een beetje tussen de regels door lezen Het is duidelijk, dat de provincie niet van de VVT afstapt, maar de deur staat wel op een kier Ik heb lanqe tijd geprobeerd om de provincie van toe passing van de VVT op de tweede fase af te krijgen Dat is me niet gelukt, maar ik ben toch blij met de ruimte die nu ontstaan is. Laten we dit nu zo accepte ren en daarmee het onderwerp „VVT" afsluiten. Als we er over door blijven gaan, dan wordt het straks een presti gekwestie en daar hebben we niks aan. Het is mijn persoonlijke verwachting, dat we toch nog een heel eind kunnen komen voor mensen die officieel vol gens de VVT uit de boot vallen. Maar dan moeten we wel met een goede mo tivatie komen." OPTIMISME Wagenaar baseert zijn optimistische verwachtingen in de eerste plaats op enkele alinea's uit de 24 februari jongst leden door GS aan Leusden geschre ven brief Daarin legt de provincie uit dat onder eigen woningbehoefte strikt de vijf categorieën van de VVT moet wor den verstaan. Maar daar voegt de pro vincie aan toe: „Voor inwoners van uw gemeente die niet economisch aan uw gemeente gebonden zijn, noch tot één van de overige categorieën behoren, kan dit eigen behoefte-deel van de wo ningbouw toch soelaas bieden voor zover een daardoor vrijkomende wo ning aantoonbaar beschikbaar komt van iemand die wel tot één van die cate gorieën behoort Een absolute uit spraak onzerzijds dat aan de woning bouw voor eigen inwoners geen belem meringen in de weg zullen worden ge legd kunnen wij niet doen" Uit die passage leest Wagenaar, dat de VVT-regels toch in bepaalde geval len wat ruimer geïnterpreteerd zullen mogen worden Hij wordt daarin ge sterkt door hetgeen hij de laatste tijd in kontakten met de provincie heeft opge vangen. Die kontakten zijn de laatste tijd niet alleen intensiever geworden, ze lijken ook inniger te worden. Wagenaar „We kunnen elkaar de laatste tijd veel beter vinden. Maandelijks hebben we bestuurlijk overleg en dan ondervinden we telkens weer goede medewerking De provincie leent ons een goed oor en we krijgen duide'iike antwoorden' AANSLUITING A28 De verbeterde sfeer zou ook kunnen blijken uit het feit, dat de provincie de pogingen van Wagenaar om Leus den aangesloten te krijgen op rijks weg 28, aktief steunt. Zoals bekend wil de wethouder gaan praten met minister "Tuijnman. Ter ondersteu ning daarvan heeft het college van GS ook een brief naar het ministerie van Verkeer en Waterstaat geschre ven. Wagenaar verwacht nu spoedig voor het door hem aangevraagde ge sprek te zullen worden uitgenodigd. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het gemeentebestuur is van plan om nieuwe verkiezings borden aan te schaffen. Dat gaat de gemeente 16.000,- kosten. De ou de verkiezingsborden zijn versleten. De borden, waarop de affiches van de verschillende poJitieke partijen moe ten komen te hangen, zullen van een ander model zijn dan tot nog toe ge bruikt. Wethouder Wagenaar (VVD), die hiervan mededeling deed in de ver gadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning van dinsdagavond, meldde dat de nieuwe borden veel sneller kunnen wor den opgezet dan de oude. De dienst gemeentewerken heeft becijferd dat men met het plaatsen van de borden per verkiezingen telkens vierhonderd manuren kwijt was De nu aan te schaf fen borden vergen telkens honderd manuren, hetgeen een aanzienlijke kos tenbesparing oplevert. Alleen het commissielid Offereins (SGP/GPV) voelde de behoefte om op de mededeling van de wethouder in te gaan Offereins bleek niet zo overtuigd van de noodzaak tot snelle aanschaf van de borden Vooral niet. omdat hij kampte met de vraag of ze voor de ko mende Kamerverkiezingen nog wel op tijd zullen arriveren Een van de ambte lijke medewerkers liet daarop weten, dat de borden nog op tijd zullen arrive ren, als de raad er op korte termijn een beslissing over neemt. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. - De oude verkiezingsborden zijn versleten Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. Gemeente vraagt bezwaarschriften fietspad Horsterweg in te trekkenpag. 3 Wegdek Lockhorsterweg slijt snelpag. 3 Afsluiten Heiligenbergerweg verplaatsen probleem pag. 5 Districtskantoor politie verhuisd pag. 7 •Sportpag. 9/10 Mens in zijn werk pag. 12 Kijk op de film pag. 13/15 DOKTERSDIENST: TEL. 944600 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geen krant -ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. ,03420-1614~1. bij per m2 nu (even van tevoren bestellen!) TUINCENTRUM eurofleur Ursulineweg 14 - Leusden-C./boetiek Torenakkerweg - Leusden-C./Flowershop Euterpeplein Amersfoort.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1