Gehuwde vrouwen mogen zelf hun naam kiezen Mogelijk toch tunnel onder de Groene Zoom Eerste speelplaats in Langenbeek gereed Wegdek Lockhorsterweg slijt extreem snel Gemeente gaat bezwaarden vragen om bezwaarschrift in te trekken gewijzigde schooltijden Geen onderzoek wenselijkheid Leusder Krant Voorlopig geen mortuarium ïetspad Horsterweg/Zwarteweg Ondanks andersluidende adviezen FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 9 APRIL 1981 plaatselijk nieuws LEUSDEN - B. en w. van Leusden zijn niet van plan in Leusden een en quête te organiseren onder ouders van schoolgaande kinderen om te peilen of er behoefte bestaat aan an dere schooltijden. Het college reali seert zich dat niet iedereen tevreden is met de huidige situatie, maar ziet geen aanleiding om zelf stappen te ondernemen om de regeling zoals die momenteel voor schoolgaande kleuter- en lagere schoolleerlingen geldt, te veranderen. Het standpunt van het college werd maandagavond door onderwijswethou der G van Woudenberg aan de leden van de commissie onderwijs medege deeld Ter nadere informatie aan de raadsleden was een notitie over school tijden gezonden waarin het standpunt van b. en w. nader werd uitgelegd. B en w. wachten alle adviezen eerst rustig af. voor zelf stappen te ondernemen. Op dit moment is het Leusdens Schoolhoofdenberaad, waarin alle on- derwijsgroeperingen zitting hebben, bezig met een naar het zich laat aan zien. laatste poging om de zaken op een rijtje te zetten Een door een kleine commissie uit het hoofdenberaad voor gesteld schoolrooster werd met ruime meerderheid verworpen. Een nieuw (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Gehuwde vrouwen kunnen, als ze daar behoefte aan hebben, de gemeente verzoeken de naam van hun echtgenoot achterwe ge te laten op de hen toegezonden verkiezingsoproepen. Hiermede is een vorige maand gedaan verzoek van Corri Verduin (Progressief Leus den) wel heel erg snel Ingewilligd. Of het nog lukt om nog voor de aan staande kamerverkiezingen veran deringen in het gemeentelijk register aan te brengen is niet zeker. Er zijn vrouwen, aldus mevrouw Ver duin, die zich storen aan het feit dat op de oproepkaart van gehuwde vrouwen tot nog toe de vermelding voorkomt: ge huwd metVooral vrouwen die niet meer met hun wettige echtgenoot sa menwonen storen zich er aan dat op het Rozendaallaan 9 Leusden-C voorstel van de kant van de Leusdense schoolhoofden is naar alle oudercom missies en schoolbesturen gezonden met de vraag hoe zij over het nieuwe voorstel denken Ook de schoolraad voor het open baar onderwijs heeft zich met de mate rie beziggehouden, maar heeft geen uitspraak gedaan over de meest ge schikte schooltijden. Dit adviescollege zag liever een door de gemeente opge zette enquete onder schoolgaande ou ders. VERKEERSBRIGADE B en w van Leusden staan op het standpunt dat de huidige schooltijden regeling erg goed functioneert Ook de verkeersbrigade loopt op dit ogenblik op rolletjes Klachten van de kant van de verkeersbrigadiers zijn de laatste tijd niet ontvangen, aldus wethouder Wou denberg. De vrouwenraad heeft bij de ge meente aangedrongen op een regeling waarbij het mogelijk moet worden dat kinderen tussen de middag op school overblijven. In de praktijk zal dit vaak betekenen dat de schooltijden aange past moeten worden. stembureau toch luidkeels wordt ver meld met wie ze officieel getrouwd zijn Al eerder wees mevrouw Verduin erop dat haar gevallen bekend waren van vrouwen die om deze reden niet gingen stemmen Maandagavond, bij de behandeling van de emancipatie-nota werd opnieuw aandacht gevraagd voor het probleem Niet de voorzitter, wethouder Van Wou denberg ging op de kwestie in, het ver lossende woord kwam geheel onver wacht van de zijde van de publieke tri- LEUSDEN - Er komt voorlopig geen mortuarium in Leusden, zo blijkt uit een antwoord van wethou der Van Woudenberg aan mevrouw Blom. De bewonerscommissie van het bejaardenuis 't Hamersveld had het CDA raadslid benaderd met de vraag of er al concrete plannen wa ren voor een eigen, Leusdens rouw- centrum. Tot op heden worden er allerlei nood oplossingen gevonden als er een over ledene moet worden opgebaard. De pastoor haalt wel eens de hand over het hart en geeft toestemming om een over ledene in de kerk op te baren Anderen BELEIDSZAAK Vooral Corri Verduin (Progressief Leusden) liet maandagavond duidelijk blijken erg teleurgesteld te zijn over het standpunt van b en w. geen onderzoek te houden Dat een beleidszaak afgedaan werd als een mededeling, waarover normaal gesproken geen discussie is toege staan, betreurde het progressieve raadslid in hoge mate. Zij wilde de noti tie van b. en w graag alsnog in de on derwijscommissie op de agenda heb ben. zodat er uitvoerig over gesproken kan worden Ook de vrouwenraad zal de notitie van b en w toegezonden krijgen, dit op voorstel van Evelien Blom (CDA). Of b en w. zich ook in de toekomst afzijdig kunnen houden van de discussie over andere schooltijden en een eventuele overblijfregeling bleef voor Harm Offe- reins (SGP/GPV) nog een vraag. Uit krantenpublikaties had hij begrepen dat minister Pais van onderwijs in de wet wil vastleggen dat schoolbesturen ver plicht worden een overblijfregeling in het leven te roepen Of dat ook werkelijk zo is. gaat de afdeling onderwijs zo spoedig mogelijk uitzoeken bune waar wethouder Mandemaker plaats had genomen Wethouder Man demaker verklaarde dat het achter voegsel „gehuwd met" weggelaten zal worden als de betreffende vrouw daar zelf om vraagt. Een kort briefje naar de gemeente is voldoende ZONDER WOORDEN Zonder één woord te zeggen liet de fractievoorzitster van het CDA. Evelien Blom. duidelijk merken dat ze het alle maal maar flauwekul vond. Het gezicht van mevrouw Blom sprak wat dit betreft boekdelen Toen haar dan ook ge vraagd werd of ze de mededeling van de wethouder zinvol vond. antwoordde ze uit de grond van haar hart „Nee hoor. ik wil best weten dat ik met Jan Blom getrouwd ben" zoeken de oplossing binnen de eigen woning, terwijl ook een ruimte in een Leusdens kruisgebouw is ingericht als rouwzaal. Een onderzoek naar de wenselijk heid en kosten van een eigen gemeen telijk rouwcentrum is al verricht. De con clusie is. dat een mortuarium in verhou ding erg weinig gebruikt zal worden ge zien de leeftijdsopbouw in Leusden. die erg jong is Op deze manier wordt een mortuarium voor de gemeente een wel zeer kostbare zaak. zodat een oplos sing niet voorhanden is, aldus wethou der Van Woudenberg. Mevrouw Blom wilde zich door het antwoord van de wethouder niet laten overtuigen Naar haar mening moet de gemeente dan maar een noodoplos sing zoeken „De mensen die het aan gaat maken zich echt zorgen", aldus het CDA-raadslid (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komt mogelijk een tunnel onder de Groene Zoom tegen over de ingang van het Burgemees- I ter Buiningpark. De kosten ervan blijken aanzienlijk lager te liggen dan men tot nog toe dacht. Bovendien zou de aanleg van een tunnel tegen over de ingang van het sportpark uit stekend passen in in de stedebouw- kundige visie die men thans heeft op de wijk Claeverenblad-Wildenburg, die tussen Groene Zoom en Hamers- veldseweg zal verrijzen. Met bovenstaande mededelingen rectificeerde wethouder Jan Wage naar dinsdagavond wat hij enkele weken terug had gezegd in een bij eenkomst van de gemeentelijke werkgroep „Verkeersaangelegenhe- den". Wagenaar had toen gezegd, dat men was afgestapt van het idee van een tunnel. Het langzaam ver keer van en naar het sportpark zou geleid moeten worden via knoop punten in de Groene Zoom ter hoog te van de spoorlijn en ter hoogte van de Centrumweg. „Maar", aldus Wa genaar dinsdagavond, „in de stede- bouwkundige opzet van Claeveren- blad/Wildenburg is nadrukkelijk re kening gehouden met langzaam ver keer van en naar het sportpark. Dat kan het beste daarlangs geleid wor den via de tunnel." Een tweede reden om de aanleg van een tunnel toch te overwegen is het feit, dat de tunnel veel minder zal gaan kosten dan tot nog toe altijd gedacht. Wagenaar: „Ik dacht altijd dat zo'n ding een miljoen zou kosten. Maar nu hebben we dat eens uitge zocht en het blijkt ontzettend mee te vallen. Zo'n tunnel gaat minder dan de helft kosten, waarschijnlijk kun je zo'n ding aanleggen voor drie a vier ton. En dan voel ik er veel voor. Want ontsluiting via de knooppunten heb ik dan wel in de verkeerscommissie verdedigd, maar eigenlijk ben ik al tijd voor een tunnel geweest. Alleen dacht ik altijd dat die veel te duur zou worden," aldus de wethouder. LEUSDEN - Vorige week zi/n op hel speelptaats/e lussen Salamander en Stekelbaars speeltoestellen geplaatst Dit is het eerste speelplaatsje in de wijk Langenbeek dat is ingericht Het inrichten van een speelplaats in een nieuwe wijk gebeurt in nauw overleg met de bewoners Zij bepalen samen met de atdellng Plantsoenen van de gemeente Leusden hoe de speelplaats eruit gaat zien De bewoners van Salamander en Stekelbaars hebben gekozen voor een wip-eend. een kleutergli/baantie en een speelhuisje Op het ogenblik is de afdeling Plantsoenen in overleg met bewoners van Barbeel en Rutsvoorn over de aanleg van de speelplaatsen in hun omgeving Over ongeveer 1Vi maand zijn ook deze speelplaatsen klaar en kan de jeugd van Langenbeek er gebruik van maken. Bent u bewoner van de wijk Langenbeek en hebt u ideeën en suggesties voor het inrichten van een speelplaats bij u in de buurt of wilt u contactpersoon zijn voor uw omgeving, dan kunt u bellen naar de afdeling Plantsoenen, telefoon 941247 toestel 229 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: 3 Marnix Kreijns, Bedien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteur. Bert Vos. - Inlevering kopij en adverten lies: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag. 12.00 uur, voor het donderdag- nummer tot uiterlijk woens- 1 dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: 3 Kantoor Leusder Krant, Rozen- 3 daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 5 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00.uur. Abonnementsgeld: f 45,20 per jaar, 7 23,10 per half jaar, f 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet hftt geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: I] De meeste in de Leusder Krant - IJ gepubliceerde foto's kunt u - II nabestellen (met uitzondering J van archief- en historische fo- i to's), bij vooruitbetaling van f 5,-per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken i na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De slijtlaag op de Lockhorsterweg slijt extreem snel. De gemeente onderzoekt momenteel of men verhaal kan halen bij de aan nemer, die vorig jaar pas de Lockhor sterweg van een slijtlaag voorzag. Duidelijk is in ieder geval dat de weg binnen afzienbare tijd opnieuw aan gepakt zal moeten worden. Aldus deelde direkteur gemeentewe- ren M Pais dinsdagavond mee in de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning. Hij gaf daarmee antwoord op vra gen van Harm Offereins (SGP GPV), die deze in een vorige vergadering van deze commissie stelde Offereins had opgemerkt dat de Lockhorsterweg be gin dit jaar al weer slijtageverschijnse- len aan de slijtlaag begon te vertonen En dat terwijl deze laag nog maar kort geleden is aangebracht. Pais kon dinsdagavond weinig meer meedelen dan dat Offereins dat inder daad goed gezien heeft De direkteur gemeentewerken sprak van „hevige" en „extreem snelle" slijtage „We zijn", aldus Pais. „momenteel aan het onder zoek of we van de aanemer garantie kunnen krijgen' Overigens is de Lockhorsterweg wel een probleemweg. zo moest de direk teur gemeentewerken erkennen Niet alleen omdat ze zeer intensief bereden wordt, maar vooral ook omdat de weg zelf en de grond daaronder vrijwel altijd nat is Dat komt doordat er zoveel grote bomen langs de Lockhorsterweg staan, die - vooral wanneer zij hun bladeren la ten vallen - het wegdek nogal vochtig maken. Een foto van 15 augustus vorig jaar. De Lockhorsterweg is net voorzien van een slijtlaag Nu is deze al weer versleten. een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente gaat e mensen die bezwaar hebben emaakt tegen de aanleg van een etspad langs Horsterweg en Warteweg vragen om hun be waarschrift in te trekken. An- ers, zo zegt wethouder Jan Wa- enaar (VVD), kan het nog heel ing duren voordat het fietspad ings de Horsterweg/Zwarteweg komt. Zo lang er bezwaar- chriften van ongeveer 45 men en liggen in de provincie name- jk niet van plan om de in het ader van de artikel-19-procedu- vereiste „verklaring van geen ezwaar" af te geven. Met die mededeling kwam Wagenaar isdagavond in de vergadering van de adscommissie Openbare Werken en uimtelijke Ordening in antwoord op en vraag van het CDA-raadslid Henk ssendrijver „We hebben nu alle rond. waarom wordt het fietspad niet angelegd," zo wilde Ossendrijver we- Vanwege die bezwaarschriften us De 45 betrokkenen kunnen bin- enkort een schrijven in de bus ver achten. waarin hen gevraagd voor het ezwaarschrift in te trekken De brief rordt geleid door een antwoordformu- en een gefrankeerde antwoord- nvelop „Ze hoeven alleen maar een andtekening te zetten," aldus de wet- ouder. die hiermee kennelijk iets ver- er ging dan hij tot nog toe met zijn mbtenaren heeft afgesproken. Omdat ijn mededeling verbazing bij enkele anwezige ambtenaren leek op te wek en. vroeg Wagenaar of hij soms juri- isch iets onjuist deed met zijn voorge- omen brieven-verzending. Waarop mbtelijk medewerker G Steijn ant- foordde: „Ach. u vraagt, wij draaien" Overigens lijkt Jan Wagenaar goede oop te hebben het aantal bezwaar- chriften drastisch te kunnen reduce- Horstenweg/Zwarteweg; zo lang er bezwaarschriften zijn kan het fietspad met worden aangelegd ren Volgens hem zijn veel bezwaarden namelijk het idee toegedaan, dat er aan de Leusdense kant een dubbel fietspad gaat komen, wat bij een aantal mensen grote stukken tuin gaat kosten. Wage naar „Dat is een misverstand. We zul len die mensen duidelijk vertellen, wat de plannen zijn En dan zal het allemaal best meevallen."

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3