Amusante lezing onderstreepte gezellige sfeer UW jaarvergadering Leusdense fruitschaal valt in de prijzen Leusdense dansparen in finales nationale dansdag 5,6,7,8 en 9 mei kermis Aktiviteitenprogramma Oranje Vereniging Kledingbeurs geslaagd Bijeenkomst reumapatiënten Rommelmarkt voor plantenkas Lisidunahof Paaskaarten in De Til Geen spreekuur van wethouders krant V Leusder Krant ouders wisten het wel, DINSDAG 14 APRIL 1981 plaatselijk nieuws deze kommissie kan men twee jaar zitting hebben. Daarop sloot de voorzitster dit ge deelte van de vergadering af. Zij en de andere bestuursleden kregen voor hun inzet een aardig boeketje bloe men aangeboden namens de leden. LEUSDEN De kantine van t.H.C. Leusden fungeerde donder- lagochtend 9 april als trefcentrum oor de leden van de plaatselijke )VV. Deze vereniging hield daar haar tiende jaarvergadering. Er waren on geveer zestig leden aanwezig. De vergadering die om kwart over negen zou beginnen werd kort na half tien geopend door de voorzitter. In de tussentijd kwamen de leden groepsgewijs binnen en ontstond er onder het genot van een kopje koffie en een plak cake een geani meerde stemming. JAARVERSLAGEN De voorzitster, mevrouw G. Vrij, verwelkomde in haaropeningswoord mevrouw Rademaker Zij bedankte de dames Klumper en Knopper voor hun arbeid in het bestuur gedurende het afgelopen jaar Er waren het afgelopen jaar weinig veranderingen opgetreden, deelde zij mee. ..Begeleiden bij het zwem men" is aan de aktiviteiten toege voegd. Mevrouw de Vries treedt op als koördinatrice bij dit onderdeel. De voorzitster blijft aan wegens ge brek aan opvolging Zij noemde de vriendschappelijke samenwerking die ertussen de UVV-leden onderling bestaat. Iets waar ze erg blij om is. omdat zo'n samenwerking belangrij ker is dan werken volgens het boekje. Verder deelde mevrouw Vrij mee dat vier medewerksters geslaagd wa ren voor het EHBO diploma. Nadatzij negen nieuwe UVV-ers geïnstalleerd had. ging men over tot het financieel verslag. Vanuit de kaskommissie deelde men mee, dat de kas wederom met een batig saldo gesloten was. Dit dankte de vereniging aan gemeente subsidie, bijdragen van het Elisabeth ziekenhuis en van de UVV-leden. Men ging niet verder in op het finan ciële gedeelte. Wel werd er een nieuw lid in de kaskommissie benoemd. In den kunnen zich hiervoor opgeven vóór 15 april bij Tine Koopmans die het vervoer organiseerd Het concert vindt plaats op 19 april. Verder stelde diverse leden van het UW zich beschikbaar om taart en cake te bakken voor de rommelmarkt die op 20 juni gehouden wordt ten bate van de plantenkas van Lisiduna- hof. De UW is ook bij de organisatie hiervan betrokken HUMOT Na de pauze hield mevrouw M. de Vries uit Amsterdam een anderhalf uur durende lezing over ..Amster dam. humor en verdriet in het kinder leven" Deze nu 75-jarige dame kreeg aan het begin van deze eeuw als 13-jarige haar opleiding aan een .bewaar school" aan de Nieuwe Looijstraat in Amsterdam. De ..hoofdjuffrouw" daar was mevrouw S Abrahams. De ze school is nu 150 jaar oud Zij trouwde met een onderwijzer, en kreeg driezoons. Deze zoons hebben bij haar in de klas gezeten toen zij als een van de weinige gehuwde onder wijzeressen een school hielp opbou wen. Ze is 23 jaar bij deze school gebleven. Na het overlijden van haar man viel er een gat in haar bestaan Haar drie zoons waren inmiddels uit huis. Mevrouw De Vries is toen bij een bejaardenvereniging in Amster dam gegaan Toen ze een keer een slotavond tijdens een reisje naar Zee- - Op de vergadering waren ongeveer zestig leden aanwezig. land gered heeft met haar lezing over haar ervaringen uit het kleuteronder wijs is ze ertoe gekomen lezingen over dit onderwerp te gaan houden Ze vertelde op bijzonder pakkende wijze haar ervaringen Alle aanwezi gen beleefden duidelijk deze humor en dit verdriet méé De nadruk lag echter op de lach en de spreekster kreeg alle aanwezigen hierdoor mee in haar verhaal. Na een korte onderbreking voor een verfrissend drankje werden in de ruimte schilderijen van de hand van de spreekster opgesteld. Aan de hand van deze schilderijen zette zij haar verhaal voort. Tevens toonde mevrouw De Vries wat eigengemaakt handwerk Mevrouw De Vries besloot haar le zing die er zeker toe bijgedragen heeft dat deze bijeenkomst zo ge slaagd was met een gedicht over de Weesperstraat. waar zij als kind gewoond heeft De aanwezigen gaven haar een lang durige ovatie. Mevrouw Vrij nam daarop het woord en schetste de bewondering van de aanwezigen voor de manier waarop mevrouw De Vries het leven in Amsterdam zó waarheidsgetrouw wist te vertellen. Zij overhandigde mevrouw De Vries een boeket en begeleidde haar naar het koud buffet waarmee deze bij eenkomst werd afgesloten. LEUSDEN De Nationale Dans dag die was georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Dansle- raren, werd door de deelname van bijna 500 dansparen afgelopen zon dag een groot succes. Het belangrijkste van die dag was een wedstrijd voor 1ste, 2de en 3de jaars cursisten voor brons, zilver en goud. LEUSDEN - De kledingbeurs die ge houden werd op 1 april, is goed verlo pen. Ook deze keer was er weer veel kleding gebracht, zodat er voor de be zoekers een grote keuze aan kleding was. Er werd dan ook veel kleding ge kocht De overgebleven kleding vond de volgende bestemmingen 150 kg kleding ging naar Mamelodie (Zuid-Afri- ka), linnen lakens gingen naar de Le- AMERSFOORT - Na de eerst ge slaagde bijeenkomst van 17 maart heeft de vergad^-mg besloten op deze manier verder jaan. Tijdens de vol gende bijeenku. st zal iedereen in de Maar de dag werd gelardeerd met demonstraties van diverse dansen zoals de Tapdans, Old Time Dances en Rock en Roll, terwijl ook regelma tig vrij gedanst kon worden. Lenny Kuhr was aanwezig om de Gouden Vedel te ontvangen uit handen van de voorzitter van de NVD, de heer Pon- ne Zij presenteerde ook haar nieuwe prakliniek. Nachtkleding ging naar de stichting de Keygraeff. Natuurlijk werd de stichting ..Mensen in nood" niet ver geten, en ging er kleding naar het Lotjeshuis in in Suriname, naar Polen en Tsjecho-Slowakije De opbrengst van de kledingbeurs was 1912,10 Dit geld zal als volgt besteed worden 1voor het financieren van de te ver zenden kleding naar Zuid-Afrika, 2. Voor een project voor opvang van kinderen in Thailand, 3. Voor de stichting Mensen in nood". Caritas Nederland Hierbij worden alle afnemers van kle ding en de medewerksters, die gehol pen hebben met het sorteren en de ver koop van de kleding, hartelijk bedankt. gelegenheid worden gesteld zijn of haar verwachtingen ten aanzien van eventu eel op te richten reumapatiëntenvereni- ging uit te spreken. Deze bijeenkomst vindt plaats op 14 april in het gebouw De Groene Stee, Wiekslag 92 in Amers foort, aanvang 14.00 uur. Kontakta- dressen zijn mevrouw B. van Ede, tele foon 10413 en mevrouw L. Kuijt, tele foon 14739. LP De medaillisten dansten in diverse poules, ingedeeld naar leeftijd en graad Leerlingen van Van den Heu- vel's Danscentrum in Leusden boek ten verschillende uitstekende suc cessen Vier van de acht paren haalden de poule-finale, te weten Marian van Zandvoort met Sander Jonges, de vierde plaats Brons, categorie 13-16 jaar, Anja Daatselaar met Jan Kok. de zesde plaats Brons, categorie 17-30 jaar; Ingrid en Meindert van der Ploeg, de zesde plaats Goud, catego rie 17-30 jaar en Jolanda Christ met Hans Mertens, de tweede plaats Goud in de categorie 13-16 jaar LEUSDEN - Op 20 juni organiseert Lisidunahof in samenwerking met de Llons Club een grote rommelmarkt. Het doel van de rommelmarkt Is geld bijeen te krijgen voor de aanschaf van een plantenkas voor de bewo ners van Lisidunahof. Door nu al te beginnen met het ophalen van oude spullen die nog uitstekend geschikt zijn voor de rom melmarkt. hopen de organisatoren in juni een geslaagde rommelmarkt te kunnen houden. Hoe die dag er uit gaat zien, is nog niet helemaal be kend, nadere informatie volgt. ledereen die nog bruikbarespullen heeft en deze ter beschikking wil stellen, wordt verzocht kontakt op te nemen, telefoon 942224 Elke dins dagavond worden dan de spullen opgehaald LEUSDEN - Woensdag 15 april wordt in De Til weer het zogenaamde paaskaarten gehouden waaraan ie dere belangstellende kan deelne men. Er is deze avond weer gelegen heid voor schutjassen en klaverjas sen. Deelnemers worden verzocht zich tussen 19.30en 19 50 uur te laten inschrijven De aanvang is dan om 20.00 uur. Deelnemerskosten bedra gen 4 gulden. De prijzen die er te winnen zijn hebben allemaal te ma ken met pasen, te denken valt hierbij aan een eierpaasbrood enzovoort. Ook voor de jongeren van 12 tot en met 16 jaar wordt er de gelegenheid geboden voor kaarten in een andere zaal van De Til. Voor deze deelne mers worden afzonderlijke prijzen beschikbaar gesteld. Het deelne- mersgeld voor deze groep is twee gulden De aanvangstijden zijn het zelfde LEUSDEN - Het spreekuur van de Leusdense wethouders komt op Goede Vrijdag (17 april) te vervallen. Boven dien zal het spreekuur van wethouder J. Wagenaar op de vrijdagen 24 april en 1 mei niet doorgaan In dringende geval len kan hiervoor in de plaats via de se cretaresse van burgemeester en wet houders een afspraak worden gemaakt voor het spreekuur van de burgemees ter op dinsdagmorgen of van de andere wethouders op vrijdagavond. Mevrouw M. de Vries wist iedereen te boeien met haar verhalen. AKTIVITEITEN Het officiële gedeelte van de jaar vergadering, waarin de jaarverslagen ter sprake kwamen bedroeg nog geen half uur. Tijdens dit gedeelte was al de aan dacht gevestigd op een Bartók-con- cert in het Amsterdamse Concertge bouw. Dit concert wordt door de Lions in Amsterdam georganiseerd voor gehandikapten. Belangstellen- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Marnix Kreijns, Bedien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten. ties: voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag. 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00,uur. Abonnementsgeld: I 45,20 per laar, f 23,10 per half |aar, 111,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet hfet geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van I 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de loto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. RozendaaHaan 9, Leusden/Centrum. d( Ongeveer drie tot vier weken 'u na betaling ontvangt u de ge- 59^ wenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. ganisatie, welke hoopt uit te groeien tot een soort ,,Fleurop", zoals de bloemisten die kennen Het ging in Utrecht om voorronden, de drie bes ten van elke provincie mogen mee doen bij de landelijke wedstrijd, wel ke in september in Hilversum wordt gehouden De fruitschalen worden beoordeeld op kwaliteit, kleurscha kering, afwerking, algemene presen tatie en prijscalculatie. Ook is het gebruik van bloemen en planten toe gestaan. al mogen deze uiteraard niet de boventoon voeren. Om een be hoorlijke vergelijking te kunnen ma ken moesten alle fruitschalen vallen 'Ih de prijsklasse van 35,— tot ƒ45.-. In de fruitschaal van de Leusdense ëigenaar van een speciaalzaak in groente en fruit zaten mango's, avo cado's. een ananas, pruimen, bana nen. appels en peren verwerkt Aan een originele druivenrank, welke in het showstukje was verwerkt hing. hoe kan het anders, een tros druiven. Het was voor Aalt van der Hoef de tweede keer dat hij met een dergelij ke wedstrijd meedeed. Vorig jaar had hij volgens zijn zeggen ,.met gewon nen, maar veel geleerd". Dat hij veel geleerd heeft getuige zijn behaalde derde plaats. Als ondergrond had de heer van der Hoef gebruik gemaakt van cellofaansnippers Unaniem was de jury van mening dat als deze snippers niet buiten de schaal had den uitgestoken, zoals nu het geval was, Aalt van der Hoef zeker de eerste prijs was toegekend. Tijdens de nationale wedstrijd in september wordt het allemaal iets moeilijker Nu kon iedereen rustig op zijn gemak thuis een fruitschaal sa menstellen. die meegenomen kon worden voor jurering. Bij de nationa le wedstrijden krijgen de deelnemers ter plaatse een opdracht die ook direkt moet worden uitgevoerd LEUSDEN - De Oranje Vereni ging Leusden heeft haar pro gramma voor Koninginnedag en Bevrijdingsdag gereed. Woens dag 29 april worden de school kinderen verrast met een trakta tie en nog het een en ander, 's Avonds is er om 19.30 uur in Leusden-Zuid een lampionnen- optocht. Koninginnedag 07 00 uur Reveille in Centrum en Zuid 08.45 uur: Opstellen kinderoptocht op 't Erf 09.15 uur: Kinderoptocht met mu ziekvereniging „Lisinduna 10.00 uur Aubade bij gemeente huis - ,,Wie Neerlands Bloed", ,,Waar de Blanke top der duinen", .Wilhelmus" en Vlaghijsen 13.00 uur Autocross 20.30 uur Oranjeavond in feest tent bij 't Erf. met muzikale mede werking van Desperado's". Zaterdag 2 mei 10.00 uur: Feestprogramma in feesttent. Voor de kleuters en 1ste en 2de klas bassischool het sprookje ..de Vingermannetjes" door de PJGU. 14 00 uur: kinderfeestprogramma voor 3de klas en hoger van de ba sisscholen; het ..Boelero's Jeugd Variété". 18.30 uur Naast de feesttent de zeskamp tussen negen ploegen Aansluitend in de feesttent de prijsuitreiking en optreden van ..Hunterfelder Musikanten". Op 30 april en 1 en 2 mei is er een recreatieve puzzeltocht voor het gezin langs de middenstand. Maandag 4 mei: Herdenking Dinsdag 5 mei: Bevrijdingsdag 10.00 uur tot 12.00 uur Gezellig samenzijn voor bejaarden in De Til. Begin kermis, naast de feest tent. 19.00 uur: Vossenjacht in Leus den-Zuid voor alle Leusdense kin deren 20.30 uur: Concert door Toon kunstkoor „Treecksangh" in St. Jozefkerk 20.30 uur: Muzikaal optreden van Eddy Brink in de feesttent. Woensdag 6 mei: 19.00 uur: Tienerdisco in de feest tent met medewerking van Cees van Wilgenburg. einde 21.30 uur. Donderdag 7 mei: Kermis en in de feesttent muziek Vrijdag 8 mei 20.00 uur: discoavond in de feest tent voor 14 jaar en ouder met me dewerking van Cees van Wiligen- burg Zaterdag 9 mei Kermis 20.30 uur: Slotavond in de feest tent waaronder prijsuitreiking re creatieve puzzletocht, muziek „Occasion". (van eén onzer medewerkers) LEUSDEN - Een paar uitstekende snippertjes cellofaan waren er de oorzaak van dat Blezenkampwlnke- ller Aalt van der Hoef vorige week niet met de eerste prijs naar huis kon gaan na een provinciale „fruitscha- lenwedstrijd". De heer van der Hoef toonde zich echter alleszins teneer- geslagen met de nu behaalde derde plaats, integendeel, hij is vast van plan hoge ogen te gaan gooien tij dens de landelijke wedstrijd in het opmaken van fruitschalen ter gele genheid van de vakbeurs aardappe len, groente en fruit A.G.P. 81 in Hil versum. Aan de wedstrijd, wie de fraaiste fruitschaal kon samenstellen, werd vorige week in Utrecht meegedaan door deelnemers uit de gehele pro vincie De wedstrijd was voor de tweede maal uitgeschreven door de Nederlandse Fruit Expresse, een or- Kom eens kijken. Je houdt het niet voor mogelijk. RozendaaHaan9- Leusden-C. heb di hebben aan iedereen verteld, dat ik geboren was. ledereen kent me nu, dankzij dat leuke geboorte] kaartje uit de enorme kollektie van de i

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3