Sportieve wedstrijd Achterveld-ASV De Eemelaar unior toernooi k Geslaagden EHBO-cursus Zeskamp op 30 april j activiteiten Jeugdraad wil kontakt met initiatiefgroep jongerencentrum Cafetaria De Berken uitgebreid Plaatsbepaling jongerencentrum KPO zomer- reisje op 23 juni Uitslag dames- schietclub SVA sloot kaart- seizoen af DINSDAG 14 APRIL 1981 Achtervelds nieuws ACHTERVELD Donderdag- I avond 9 april kwam de Jeugdraad bijeen in De Moespot te Achterveld. Opnieuw was de plaatsbepaling van het jongerencentrum het belang- rijkste punt van bespreking tijdens de I vergadering van de Jeugdraad. PLAATSBEPALING Om wat duidelijker te maken waar over men sprak als het ging over jongerenwerk in de kelder van het gemeentehuis, ontvouwde de heer Van Es een tekening van deze ruimte en de - zeer waarschijnlijke - indeling ervan Daarnaast had hij nog een kaart meegenomen waarop het hele gemeentehuis en Hamershof te zien was. Dit zodat men een beeld kon krijgen van de ligging en toeganke lijkheid De eisen die de Jeugdraad indertijd aan een toekomstig Jongerencen trum had gesteld waren - het centrum moest niet te dicht in de buurt van andere centra liggen - het moest goed rechtstreeks be reikbaar zijn - een centrale ligging tussen de wijken hebben - het centrum moet snel realiseer baar zijn Vooral aan dit laatste punt kan worden voldaan wanneer men spreekt over jongerenwerk onder het gemeentehuis. In het plan H2 is in het bestemmingsplan nog wat ruimte opengelaten voor het sociaal-cultu reel werk, maar daar gaat te veel tijd overheen. In de ruimte die de jongeren in de kelder zouden krijgen is het mogelijk diverse aktiviteiten zoals handarbeid, maar ook een vergaderruimte De heer Van Es vertelde dat deze ruimten 14x 6meter waren. De kelder zal volgens hem over een lift en drie uitgangen beschikken. De hoogten van de ruimten in de kelder zullen 3 meter bedragen Het kontakt met de initiatiefgroep - de potentieele ge bruikers van het jongerencentrum - verloopt nog steeds moeizaam Iets wat de leden van de Jeugdraad be treuren, want ook de initiatiefgroep zal toch eens door de gemeente om een mening worden gevraagd. Als er twee adviezen komen - de Jeugdraad is immers ook om advies gevraagd - wat zal dan de waarde van deze adviezen zijn? PROBLEMEN Opnieuw kwam het punt aan de orde dat de Jeugdraad geen alterna tief heeft voor de kelderruimte. De gemeente-afgevaardigde in de Jeugdraad, de heer Hogendoorn wil de hierop niet meer ingaan Hij had tijdens eerdere vergaderingen er meermalen op gewezen dat de hou ding van de Jeugdraad niet helemaal terecht was. De Jeugdraad legt vol gens hem de gemeentelijke brief ver keerd uit en hij zei ..doodziek" te worden van de diskussie over dit punt Uit excursies is gebleken dat wrij vingen kunnen ontstaan wanneer er jongerenwerk onder een gemeente huis plaatsvond. Of zoals het verslag van een excursie naar Rijswijk zo mooi vermeldde: ,,de waardepatro nen van de ambtenaren en de jonge ren verschilden nogal". Voordat punt had de Jeugdraad best oog. In Leus den is voor het jongerencentrum echter een aparte uitgang gepland, zodat dat probleem misschien voor komen is. Tevens wachten daar weer andere problemen Tegenover die zijuitgang staat in het bestemmings plan een warenhuis gepland. Men kon zich voorstellen dat daar in de toekomst wel eens een ruit ingegooid zou kunnen worden Men wil de gemeente nu adviseren dat wanneer het jongerenwerk in de kel der zou komen het een afgesloten geheel met een aparte ingang zou zijn. BEMIDDELING Verder wil de Jeugdraad de ge- FUNKTIONEREN B en W vraagt ieder half jaar ver slag van het funktioneren van de heer Van Es Dit verslag werd tijdens de vergadering van een paar kleine op merkingen voorzien, omdat men vond dat het verslag nu wat te be scheiden was uitgevallen. Het ver slag zal binnenkort verzonden wor den naar het gemeentebestuur en in de kommissie Welzijn ter behande ling komen. Verder bespraken de leden van de Jeugdraad hun eigen funktioneren. Men wil namelijk komen tot een profi lering van de Jeugdraad waar het gaat om doelstelling en haar houding tegenover andere organisaties Tij dens deze vergadering was de heer Meijers aanwezig om deze diskussie te leiden. Met een viltstift schreven de leden van de Jeugdraad hun gedach ten over deze raad op. Tevens pro beerde men aan te geven waar men dacht te staan ten opzichte van de gemeentelijke overheid en waar men hoopte te staan in de toekomst. Op vallend was dat de leden zich allen aan de kant van de jongeren schaar den, het liefst zo ver mogelijk van „de gemeente" vandaan. De heer Ho gendoorn verkoos als enige een ver zoenende plek in het midden van de gemeente en de jongeren Door tijdgebrek moest men dit on derwerp verder laten rusten tot een volgende vergadering. meente vragen te bemiddelen in de situatie die ontstaan is tussen de Jeugdraad en de initiatiefgroep Van uit de initiatiefgroep is de heer Defa- res aangewezen als vertegenwoordi ger in de Jeugdraad, maar deze is nog nooit bij vergaderingen aanwe zig geweest De beroepskracht, de heer Van Es, heeft verscheidene ma len getracht het kontkt te regelen, echter zonder resultaat Er vindt ook geen overleg met hem plaats. ACHTERVELD - Door het K P O bestuur was voor de leden een bij eenkomst gepland op donderdag 16 april. Daar het die dag Witte Donder dag is kan de persoon die deze avond zou verzorgen niet aanwezig zijn. De bijeenkomst is nu verschoven naar donderdag 23 april In verband met het aftreden van mevrouw A van Dalen-Born, die in verband met an dere werkzaamheden haar bestuurs functie niet langer kan vervullen, kunnen nieuwe kandidaten worden gesteld Dit kan ook voor de voorzit ster mevrouw van de Berg- van Rui tenbeek, die periodiek aftredend is. Zij stelt zich wel herkiesbaar. Het zomerreisje is gepland op dins dag 23 juni Zij die dit reisje mee willen maken worden verzocht zich in verband met de organisatie zich zo spoedig mogelijk op te geven bij een van de bestuursleden Deze geheel verzorgde reis met koffie, lunch en diner zal ongeveer 60,— gaan kos ten. De reis gaat naar Doesburg waar een mosterdmakerij zal worden be zocht en ook naarZutphen. Behalve de mosterdmakerij zullen er nog een aantal heel mooie plekjes worden bezocht Het vertrek is om 8 00 uur vanaf het Cooperatieplein. Indien er geen voldoende belangstelling voor deze reis is gaat deze dan niet door. ACHTERVELD - In het afgelopen seizoen werd in Achterveld weer een E.H.B.O. cursus gehouden, waaraan 22 cursisten deelnamen. Dinsdag 7 april vond het examen plaats. In to taal slaagden er 21 cursisten, een cursist moest worden afgewezen. De geslaagden waren, dhr. T Jan sen, mevr. Jansen-Kitselaar; mej. In- ae Janssen; mei. A. van Hamersveld; dhr P. M H. Vromen, mevr. J Stok- kum-Ravenhorst; mevr Tessels-Vos- kuilen; dhr. J. v d. Hengel; dhr. A d. Hengel; mej E Veer, mej. E. Meijer, mej A. van Zandbrink, dhr W. van Zandbrink; mevr Smit-van Bekkum; mej. L. Smink, mevr. Kerkhof-Tes- sels, mevr. Vonk-Bos; dhr. B. Traa; dhr. H. van Nimwegen; dhr. G.v We tering en mevr. v. d. Wetering-Mispe laar Degene die als supporter het wed strijdteam, dat op 9 mei aan de lande lijke E H B O. wedstrijden te Sittard zal deelnemen, wil vergezellen kan zich alsnog hiervoor opgeven tot en met 16 april bij de secretaris van de vereniging de heer A L. Jansen, de Verjaegde Ruyterweg 4, tel. 2139 ACHTERVELD Negen dames namen ditmaal deel aan de onderlin ge schietwedstrijd Als eerste eindig- ACHTERVELD Als afsluiting van het kaartseizoen werd er vrijdag avond door de sportvereniging S.V.A. nog een kaartavond georgani seerd voor de leden en donateurs van de vereniging. Er waren 36 deelne mers waarvan 24 klaverjassers en 12 schutjassers. De leiding was deze avond In handen van L. Kerkhof-de Vette en I. de Vette-Blom. Er werd vlot en sportief gekaart zodat reeds omstreeks 23.30 uur de prijzen kon den worden uitgereikt. Dit werd ditmaal gedaan door de voorzitter van de vereniging de heer H. Legdeur. Hij dankte allen voor de deelname en de prettige manier waarop werd meegedaan, waardoor het kaarttoernooi zeker weer als ge slaagd mag worden gezien In het bijzonder dankte hij de per sonen die steeds de avonden op een prettige manier hadden geleid en heel veel rekenwerk hadden moeten doen. Voor elke deelnemer was er deze avond een prijs, waaronder twee horloges en twee parkerpennen die door iemand ter beschikking wa ren gesteld Er werden deze avond hoge punten gescoord Bij de klaver jassers behaalden de volgende deel nemers meer dan 4600 punten 1 mevr C de Vette 5187, 2 Leny Smit 5174, 3. mevr. van den Hengel- Janmaat 5160,4 Jos de Vette 5094, 5. mevr. van Bekkum 5014, 6 J. van Rossum 4983, 7. mevr. van Rossum 4753,8 K Hilhorst 4702. 9 K Jonk man 4700, 10 G. Horst 4695. 11 mevr. de Wijs 4681 en 12. C. van Marwijk 4626 punten. Bij de schutjassers behaalden de volgende personen meer dan 80 pun ten: 1 mevr. van Burgsteden 94, 2 G. Steenbeek 90. 3 J van Laar 87, 4 mevr de Ridder 85, 5 mevr Smit- Bakker 84 en 6. A de Ridder 84 punten. de deze avond Anneke Oudshoorn met 82 punten gevolgd door An Vos kuilen met 80 punten. De overige dames wisten de na volgende punten te behalen 3. Mien v d Burgwal 71, 4. Tiny Tolboom 70. 5. Kitty van Hamersveld 67.6 Nel Tijmensen 54, 7 lnyKok54, 8. Corry van Hamersveld 37 en 9 Dorethé Hamersveld 34 punten ACHTERVELD Ook dit jaar wordt er door het feestcomité op Koninginnedag weer een zeskamp georganiseerd. Dit evenement zal plaats vinden 's middags om 14.00 uur op het Kerstensportpark. Inmid dels hebben vijf ploegen zich reeds aangemeld voor deelname. Hierbij Is ook de ploeg die de vorige maal gewonnen heeft te weten de „Lie verdjes" gevormd door de familie Smlnk en de Kon. Julianaweg. De overige reeds aangemelde ploegen zijn „Het Mussendorp" (Jan Pom- mer), „De beukenhof (Cor de Vette), „De vossenjagers" (Jacqueline De Vette) en de ploeg van de dames van Ruitenbeek en Herder, die nog geen naam heeft. Degene die aan deze zeskamp willen meedoen, worden wel verzocht zich zo spoedig moge lijk op te willen geven bij de secretaris van het feestcomité de heer Wim van Middelaar Jan van Arkelweg 31, tel. 20001. De deelnemende ploegen moeten bestaan uit 3 dames en 4 heren plus een coach. Bij het feestcomité heeft er inmid dels een bestuurswisseling plaatsge vonden Wegens het bedanken als lid van het feestcomité door mevr. H. van den Hengel-van Nimwegen ontstond er een vacature die inmiddels is aan gevuld. Het is de heer W. de Vette die de plaats heeft ingenomen. Het feest comité bestaat momenteel uit H Os sendrijver, voorzitter, W J van Mid delaar, secretaris, A. van Dalen-Born, secretaresse en mevr Bijl-Bockstael, K Jonkman. H. van Middelaar en W. de Vette leden ACHTERVELD - Achterveld heeft het tegen het op de ranglijst onder aan staande ASV niet verder ge bracht dan een 1-1 gelijkspel. Achter veld verscheen met twee invallers binnen de krijtlijnen daar Addy van de Burgwal en Herman Kerkhof niet beschikbaar waren. Hierdoor moest het elftal op verschillende plaatsen worden gewijzigd waardoor Johan Hak op de linksbuitenplaats en Henk Voorburg op de middenvoorplaats terecht kwamen. Achterveld ging meteen vanaf de aftrap in de aanval en drukte ASV geheel in de verdediging De gasten zetten ter verdediging de buitenspel open En met succes want bijna iede re Achterveld aanval werd hierdoor in de kiem gesmoord De Achterveldse voorwaartsen begingen ook nog de fout door te hard en te onzuiver de bal in de richting te schieten. Een echte afmaker was er in de hele voorhoede niet te vinden anders waren er zeker twee doelpunten in het voordeel te noteren geweest De weinige tegenaanvallen van ASV wa ren zo zwak opgezet dat de bal zelden in het Achterveldse strafschopge bied terecht kwam. Tot aan de rust werd er alzo niet gedoelpunt. 0-0. Na de thee een aanvankelijk aan vallend ASV, en dat moest wel want zij hadden de punten zo hard nodig om nog onder degradatie uit te ko men Maar ook hier geen schutter aanwezig. Na een kwartier wist Ach terveld het spel te verplaatsen Gestuwd door onder andere Klaas v. d Heuvel en Arnold Voogt werd de voorhoede aan het werk gezet Enke le flitsende aanvallen brachten de ASV achterhoede aan het wankelen Schoten van Herman v. Ruitenbeek en Johan Hak troffen door goed keepwerk van de ASV doelman geen doel. De in de verdrukking gekomen ASV achterhoede redde enkele ma len ten koste van corners maar hieruit kon ook geen doelpunt gedestilleerd worden De boomlange ASV libero viel op door goed verdedigingswerk Slechts een gevaarlijk moment viel te noteren voor Achterveld toen uit 'n pass van Marcel Boonen Johan Hak met een hard schot tegen de staander schoot. Ook 'n kopbal van Herman v. Ruitenbeek trof geen doel. Hierna kreeg het spel een meer op en neer gaand karakter met een lang zaam iets sterker wordend Ankeveen Een onschuldig lijkende kopbal van Gijs Hak die een ASV aanval een halt wilde toeroepen was uiteindelijk de inleiding tot het eerste doelpunt Schijnbaar was er kort van te voren een overtreding begaan en scheids rechter Van de Wakker kende ASV een vrije trap toe. De ASV libero plaatste hieruit de bal hoog in het Achterveldse strafschopgebied waar Dick Bouman hoog opspringend de bal in het doel kopte, 1-0. Veel ge juich in het ASV kamp daar in de rust doorgekomen was dat mededegra datiekandidaat Laren met 3-1 achter stond in Nijkerkerveen Als gevolg van een en ander beging ASV nu de fout om in plaats van rustig de strijd te consolideren steeds zenuwachtiger te spelen. Veel onder ling praten, ook tegen de scheids rechter zaaide onrust in de ploeg. Vijf minuten voor tijd viel de gelijkmaker. Bij een goed opgezette Achterveld tegenaanval werd Achterveldse mid denvoor Henk Voorburg afgestopt door 2 ASV tegelijk en kwam in het beruchte gebied ten val. Scheids rechter Van de Wakker floot af voor penalty onder luide protesten van Beeld uit de wedstrijd Achterveld - ASV ASV zijde Herman v. Ruitenbeek vol trok het vonnis: 1-1. Aan beide zijden werden nog wissels ingezet, maar in de stand kwam geen verandering meer Goede uitslag in deze sportie ve wedstrijd en ook goede belang stelling want er waren 200 bezoekers op het Kerstenssportpark Verdere uitslagen: Achterveld 2 - Hoogland 3 3-1 Hoogland 8 - Achterveld 5 0-0 Programma Pasen: Paaszaterdag: Achterveld 1 - Actif, 16 00 uur. Paasmaandag Achterveld 1 - De Ze bra's. 14.30 uur. ACHTERVELD - Nu het wintersei- oen weer achter de rug Is, wordt er feer een begin gemaakt met de zo- nersporten. Bij de tennisvereniging )e Eemelaar vond voor de junioren iet openingstoernool plaats op de lanen van het sportpark. Er waren leze dag 60 deelnemers. Het was wel jen dag die voor veel verrassingen orgde. De Indeling van de spelers fond anders plaats dan men gewend was. Men werd nu niet ingedeeld laar sterkte doch door middel van oting. In een grabbelton waren der- ig namen van deelnemers gestopt, ladat dertig deelnemers hun num- ner getrokken hadden gingen de indere dertig in de ton. Die moesten iu hun naam er uit grabbelen. Iet kon nu voorkomen dat men een iterke tegen een minder goed spe lende deelnemer kreeg, doch ook een lange tegen een kleinere. Ook tijdens het spel waren er ver rassingen. Er werd wel eens gedacht, och daar win ik makkelijk van, maar dan bleek de tegenspeler of tegen speelster zo fanatiek te zijn dat men er toch van verloor. Er was die dag voor de belangstellenden verschil lende malen een mooi en sterk spel te zien. Na het bekend worden van de uit slag mochten eerst de zes beste van de meisjesgroep en de zes beste van de jongensgroep een prijs uit de grabbelton halen. Daarna waren ook de anderen aan de beurt zodat alle deelnemers en deelneemsters een prijs kregen De zes beste bij de meisjes waren: Rian Hak 23, Stella Dings 23. Lies- S.V.A. AFD. JEUGDVOETBAL Uitslagen van zaterdag 11 april junioren Achtervele A1 - V V Z.A A2 6-1 Soest A3 - Achterveld A2 4-0 H V C. B1 - Achterveld B1 0-0 K V V A B4 - Achterveld B2 0-3 Achterveld C1 - vrij Roda C4 - Achterveld C2 1-16 pupillen Hoevelaken D2 - Achterveld D1 1-0 Soest D5 - Achterveld D2 2-1 Achterveld D3 - Roda D6 7-0 Achterveld E1 - Soest E2 1-3 Soest E3 - Achterveld E2 3-2 Achterveld F1 - C.J V V. F1 2-1 Spakenburg F2 - Achterveld F2 6-0 meisjes Fortitudo - Achterveld 0-3 Programma voor zaterdag 18 april: C.J V.V A1 - Achterveld A1 16.15uur Alle andere junioren en pupillen elf tallen alsmede de meisjes zijn die dag vrij. beth Muller 22, Inge van Doornik 19. Henriëtte van Bekkum 19 en Nicolet- te Groenewegen 19 games Jongens Marco de Ruyter 31. Hid- de Brink 29. Gerald van Wieringen 28, Marcel van Bameveld 27, Gerard Wijntjes 25 en Vincent van Doornil 24 games. ACHTERVELD Na een sluiting ian ongeveer drie weken werd don- ierdag 9 april het cafetaria De Ber en aan de Hessenweg heropend. Op 2 december 1979 werd genoemd tafétaria door burgemeester Rade- [naker officieel geopend. De opzet an het cafetaria was zodanig dat het n hoofdzaak berekend was op het ilhalen. Er was wel een kleine afde- ing waar de gekochte spijzen kon- len worden genuttigd. Na verloop lan een jaar bleek dit echter niet jeheel te voldoen. Er was meer be- ioefte om het een en ander ter plaat se te nuttigen dan waarop was gere end. De heer Van de Wetering be- loot naar aanleiding hiervan de zaak ut te breiden Na de verkregen vergunning werd mmiddellijk met deze uitbreiding legonnen. Donderdag 9 april was j [lies klaar en kon de zaak weer wor sen heropend. Dit ging ditmaal ge- ^voon onofficieël In de morgenuren varen de buren uitgenodigd voor een jezellig kopje koffie, terwijl vanaf A 4 00 uur de zaak voor het publiek ^/eer open was. Men kan er nu heel ACHTERVELD - Woensdag 8 april ond weer de maandelijkse contact- ivond plaats, die door ongeveer 20 eden werd bezocht. In een gezellige feer werden er spelletjes gedaan en Q net elkaar over bepaalde dingen van Bedachten gewisseld. Donderdag- ivond was er een discussieavond 0 net de politie. Namens de plaatselij ke politie was de heer Van der Hart tanwezig. Deze sprak in het bijzon- 0 Ier over allerlei toestanden rond de gezellig een hapje eten zonder dat men op en tegen elkaarzit. Men heeft er wel voor gezorgd dat het niet te jaarlijkse oud ijzer actie. Deze oud ijzer actie zal dit jaar weer plaats vinden op 2 mei. Vooral de verkeerstechnische aspecten wer den door Van der Hart onder de loep genomen. Hij legde zeer sterk de nadruk op allerlei gevaarlijke ver- keerstoestanden die kunnen ont staan ten gevolge van nonchalance en ondeskundig gedrag Alle chauf feurs die op die dag zullen rijden, waren op deze avond uitgenodigd. Het bleek voor de aanwezigen een zeer nuttigeen leerzame avond tezijn geweest. Ook was er nog gelegen heid om aan de betreffende politie man vragen te stellen. Hiervan werd gretig gebruik gemaakt. Donderdag 16 april gaat de K.P.J. kaarten teaen de beiaardensoos De groot is geworden zodat de gezellig heid en het intieme bewaard is geble ven. aanvang is~om 20.00 uur in De Moes pot. Het inleggeld bedraagt ƒ3.— Zaterdag 18 april wordt er weereen discoavond gehouden in De Moes pot. De entree is voor de leden 3,en voor niet leden 4.—. Ook zal de K.P.J. met drie heren en een dames team weer deelnemen aan het kring voetbaltoernooi op zondag 10 mei in Achterveld. De trainings avonden voor de deelnemende teams zijn op 17 en 24 april en 8 mei, van 18.30 tot 20.00 uur. Voor deelname aan dit toernooi is er nog gelegen heid zich op te geven evenals voor het Provinciaal Basketbaltoernooi dat op 26 april wordt gehouden te Soest. Hieraan wil Achterveld mee doen met éen herenteam Opgave bij de sportcommissie of bij het bestuur.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5