Maar welke? BONDSSPAARBANK Zo de zon in... Als je straks een eigen inkomen krijgt, heb je een bank nodig. Zo simpel ligt dat. KANTONGERECHT AMERSFOORT Hockey- uitslagen DINSDAG 14 APRIL 1981 LEUSDER KRANT 8 AMERSFOORT Op de strafzit ting van het kantongerecht in Amers foort van 9 april verscheen de heerP een scholier uit Soest Hij had met een onverlichte fiets gereden en ver volgens de thuis gestuurde boete van f 25.— niet betaald .Waarom niet?" wilde de kanton rechter weten ..Ik heb maar f 15.in de maand zakgeld, edelachtbare, en daar moet ik mijn vissen en schildpadden van betalen, en ook nog cadeautjes van kopen De kantonrechter kon zich wel ver plaatsen in de financiële problemen van een scholier en gaf dan ook f 10.— minder dan de officier eiste, namelijk f 15.boete UNIVERSITEIT De heer van de M. uit Baarn. stu dent economie, had een aanrijding veroorzaakt door geen voorrang te geven Bovendien zaten toen twee gladde banden onder zijn auto. Hij had het aanbod van de politie om het af te doen met f 175,— boete voor het eerste feiten f 100.—voor het tweede niet geaccepteerd, omdat hij het be drag erg hoog vond Daar waren officier en kantonrechter het niet mee eens. Als hij in staat was om met een oud autootje rond te rijden, waar hij f500,— voor betaald had, dan moest hij de konsekwenties ook maar accepteren. ..Ja, maar ik heb een auto nodig om op de universiteit te komen" protes teerde verdachte ..Onzin" vond de kantonrechter. ..ik kom hier per trein!" De student kreeg gewoon een boete van f 275,— gelijk aan het transactiebedrag. ONOVERZICHTELIJK De heer P uit Maassluis, die een aanrijding op de Zonnehof in Amers foort veroorzaakt had door met zijn auto geen voorrang te verlenen aan een brommer, die op een voorrangs- weg reed. had ook de schikking niet betaald omdat hij ter zitting verzach tende omstandigheden wilde aan voeren. ..Ik ben niet in Amersfoort bekend, de situatie was erg onduidelijk, ik reed vast een eindje op omdat een auto van rechts mijn straat indraaide met een krappe bocht en toen opeens reed een brommer tegen mij aan. Natuurlijk ben ik wel fout geweest". De onoverzichtelijkheid werd zowel door officier als kantonrechter be aamd En de boete van de kanton rechter kwam zelfs nog f 50,— lager uit dan de eis van de officier- f 100,— of 4 dagen hechtenis KORTINGKAART De heer W. uit Leeuwarden had in de trein gezeten met een treinkaartje met korting, zonder dat hij de kor tingskaart tonen kon Zijn verweer luidde: ..Ik sta geregi streerd. de N S. hadden het toch zelf kunnen nakijken". Nee, vonden officier en kantonrech ter. dat is te veel werk voor een conducteur. Dezelfde boete als ie mand krijgt, die zijn rijbewijs niet tonen kan f 20.—. GANZEN De heer B uit Bunschoten had ganzen los laten lopen Hij werkt voor een ringstation en door het laten rond lopen van lokganzen, vangt hij ganzen die hij zodoende kan ringen De buurman stelde echter niet langer prijs op het bezoek van soms wel 60 ganzen, want ze bevuilden het gras van zijn koeien, die het dan niet meer eten wilden Toen de heer B zijn ganzen niet snel genoeg vangen kon. was de politie erbij gehaald. De officier vond een lage boete op zijn plaats, mits de heer B. zorgde dat de buren geen last meerzouden heb ben. De kantonrechter kon zich met deze eis verenigen f50,—boete of 2 dagen hechtenis. GEEN VERGUNNING De heer S uit Soesterberg had een coffee-shop en een petit restaurant geopend in afwachting van een ver gunning. Hij kreeg daarvoor een boe te en zijn drank werd in beslag geno men. ..Ik heb het altijd zo gedaan, dat is de gewoonte", aldus zijn verweer De kantonrechter vond het echter een slechte gewoonte ,,Hoe zou u het vinden als u geope reerd werd door een arts, die maar vast begonnen was, voordat hij de vereiste papieren had9" Verdachte kreeg de geëiste boete: f 250.—, maar de in beslag genomen drank mocht hij terug hebben. Kantonrechter. ,.u kunt hier vast be talen, maar de drank hebben we hier niet!" DRUK De heer van L. uit Amersfoort had over de Stadsring gereden met een dichtgevroren achterruit De bekeu ring had hij niet betaald Hij voerde als verweer aan dat hij in verband met verhuizing en ziekte andere dingen aan het hoofd had gehad. Bovendien had de oproep hem in de war ge bracht. want daar stond een verkeerd kentekennummer vermeld Kantonrechter ,,Maar u twijfelde er toch niet aan dat u het was. Dan verklaar ik de dagvaarding bewezen, met uitzondering van het kenteken nummer." Verder vond de kantonrechter dat de veiligheid nooit in gevaar gebracht mag worden door andere dingen aan het hoofd te hebben .al neem ik aan dat wat u mij vertelt waar is, dat wil ik wel aannemen". Boete f75,—, het bedrag van de schikking en f 25 lager dan de eis van de officier. CROSS-DAF De heer B uit Amersfoort had met een auto gereden: 1zonder rijbewijs 2. onverzekerd 3. en te hard: 67 in plaats van 50 km ..Waarom koopt u een auto als u geen rijbewijs heeft?" informeerde de kantonrechter De auto was aangeschaft om erin te crossen ..Dat kan ik u niet verbieden, want een crossterrein is geen openbare weg. Maar ik wil nog eens met het zelfde voorbeeld komen wat vindt u er van als een student in de medicij nen een operatietafel koopt om vast eens op zolder te oefenen op de buurman? Hoe kunt u eigenlijk rijden als u nooit rijles gehad heeft?" ..Het was een Daf, die rijdt vanzelf" aldus de verdachte, die inmiddels afstand van zijn auto gedaan had (sloopwaarde f 25.—). De kantonrechter, rekening houdend met het inkomen van verdachte, kwam tot een lagere boete dan de officier, maar met toevoeging van een voorwaardelijke vrijheidsstraf ad 1 f 100 ad 2. f 150,— plus twee weken voor waardelijk gedurende een proeftijd van twee jaar ad 3 f 50.- HOND De heer O uit Baarn had zijn hond onaangelijnd laten lopen door de bossen van de Lage Vuurse, terwijl hij er zelf met de auto achteraan reed ..Ik heb nog nooit een bekeuring gehad en doe dit al 71/2 jaar" verweer de de verdachte zich ,,U beweert uw hond onder appèl te hebben, hoe doet u dat vanuit een auto, per radio soms?" informeerde de kantonrechter niet zonder sarcas me. Uit het proces-verbaal bleek, dat dit appèl niet feilloos functioneerde, op het claxoneren reageerde de hond wel, maar hij liep op een andere auto af en vervolgens luid blaffend op een fietser. ..Als u nou eens in het vervolg zelf ook fijn gaat wandelen, dat is veel gezonder en dan kunt u de hond wèl aanlijnen". Boete f40, EERSTE KLAS De heer de U. uit Utrecht was met een 2e klas treinkaartje in de 1e klas gaan zitten, omdat in de 2e klas geen zitplaatsen waren ,,Maar u heeft geen recht op een zitplaats gekocht. Waarschuwt u de conducteur voor een kleine bijbeta ling. U mag het recht niet in eigen hand nemen". Boete f25,—. PARKEERKAARTJE De heer B uit Soest had het kaartje van de parkeerautomaat in zijn zak gestopt in plaats van achter de auto ruit te leggen, maar kon het bewuste kaartje niet meer laten zien op ver zoek van de parkeerwachter. Zijn verweer dat hij niet vaak in Amers foort kwam en niet wist hoe deze automaat werkte, werd van de tafel geveegd: in vier talen stond erop hoe je handelen moest, dus f35.—boete. SENIOREN ZATERDAG 11/4: Heren 3 - Gooische 8 1-0 Veteranen A - Hilversum C 0-1 (Veteranen A werd hierdoor net geen kampioen). Weesp 3 - Heren 4 9-1 SENIOREN ZONDAG 12/4: Heren 1 - Hilversum 1 1-2 Heren 2 - Hilversum 4 4-0 (Heren 2 buiten degradatiegevaar). Heren 3 - Schaerweyde 14 2-0 Veteranen A - Shinty A 2-0 Hilversum 13 - Heren 4 1-1 USHC 5 - Heren 5 2-0 Gooische E - Veteranen B 0-1 Barneveld 1 - Dames 1 3-1 JUNIOREN: Jongens B1 - Amersfoort B1 1-2 Jongens D2 - Laren D2 6-0 Jongens D4 - Phoenix 0-9 Meisjes D3 - Haaskamp D1 0-6 Meisjes E2 - Amersfoort 3-0 Jongens C2 - Woerden C1 2-2 Meisjes A2 - Shinty A2 2-2 Meisjes D1 - Huizen D1 8-1 Jongens A1 - Huizen A1 2-2 Jongens C4 - Soest C3 4-3 Jongens C3 - Schaerweijde C3 9-2 Jongens B2 - Kampong B2 5-0 Meisjes C2 - Haaskamp C1 4-0 Meisjes D4 - Vianen D1 2-1 Muiderberg A1 - Jongens A2 6-1 Gooische A5 - Jongens A3 4-1 Laren B5 - Jongens B3 4-3 Be Fair C1 - Jongens C1 2-3 Gooische D1 - Jongens D1 4-2 Nieuwegein - Jongens D3 0-3 (beide teams ex aequo 1e). Be Fair D4 - Jongens D5 0-4 Culemborg - Jongens mini D 0-3 Hilversum E2 - Jongens E1 9-1 Shinty A1 - Meisjes A1 0-4 Maarn B1 - Meisjes B1 4-1 SCHC B6 - Meisjes B3 1-4 Kameleon C1 - Meisjes C1 3-1 Shinty D1 - Meisjes D2 1-1 Hilversum D5 - Meisjes D5 6-3 Leerdam - Meisjes maxi 5-2 Bunschoten - Meisjes E3 0-** Straks, als ie van school af bent, ga je werken, studeren, of je blijft eerst nog even wat rondkijken. Maar je krijgt in ieder geval te maken met salaris, beurs of uitkering. En dan heb |e gewoon n bank nodig. Om snel, en zonder gezeur, je inkomsten en uitgaven te regelen. Om te beschikken over betaal cheques, om makkeli|k te sparen, voor je vakantiezaken en noem maar op. Allemaal zaken waarbij je eigenlijk niet zonder een goeie bank kunt. Een bank, die je bewust moet kiezen. Want van een goeie bank kun je |e hele leven profijt hebben. De Bondsspaarbank is een prima keuze. Zeker als het gaat om n bankgiro rekening, de rekening die je nodig hebt als je regelmatig met geld te maken krijgt Want ga maar na. Er zit altijd wel een Bondsspaarbank bij je in de buurt Maar wij zijn ook, dankzij een uitgekiend computersysteem, waarschijn lijk de snelste bank van Nederland. Erg belangrijk als je regelmatig te maken krijgt met opnemen, storten en diverse andere bank zaken. Bovendien heeft de Bondsspaarbank, de naam zegt het eigenlijk al, voor iedereen 'n spaarrekening op maat. Zo is er ook een reke ning, met extra hoge rente, speciaal voor jonge mensen. Kun je nog makkelijk sparen ook. Kortom, kom naar de Bonds spaarbank. De bank die je neemt omdat je m nodig hebt Echt, zo simpel ligt dat. Langestraat 44, Amersfoort, tel. 033-15501 Zomerse kleding voor buitengenieters! Witte bermuda f.34,50 Gestreepte cn effen polo's vanaf f.24,90 "Power Jeans" denim pantalon f.51 Twill pilotenbroek f.47,50 (prijzen voor maat 1 28).

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8