rm SB Schooltijden en overblijfregeling niet los van elkaar te zien Juridische kanten worden onderzocht POORTEN GAAN WEGEN VIOGELIJK AFSLUITEN VOOR VRACHTWAGENS Jrr. Werkgroep wijst voorstel van schoolhoofden af VANDAAG IK DG IJ2IISIIER KRANT c n I Installatie Van Gooi op 29 april a.s. Fietspuzzeltocht voor het gezin Schoolvakanties voor geheel Leusden gelijk Leusder Krant op woensdag en vrijdag NCDE Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffi FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk reda kleur. BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420)16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 111,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 16 APRIL 1981 12e JAARGANG NO. 102 46ö' In één onzer medewerkers) LEUSDEN - De werkgroep onder- i, waarin vertegenwoordigers van Leusdense schoolbesturen, het jenbaar onderwijs en raadsleden ling hebben, wijst het voorstel van (Leusdense schoolhoofden om te nen tot andere schooltijden af. lar de mening van de werkgroeple is er in het voorstel van de lioolhoofden te weinig rekening gehouden dat er wel eens op er scholen dan nu het geval is, |erblijfregelingen komen. De door schoolhoofden voorgestelde Ichpauze van anderhalf uur voor Juters en leerlingen van de klassen n 2 van de lagere school zou in het Jval er een mogelijkheid tot over- Ijven op de school is, veel te lang Het ziet er naar uit dat de discussie er andere schooltijden en wel of geen erblijfregeling op de Leusdense Jolen nog lang niet ten einde is In ferlei onderwijsadviesorganen is het Iderwerp inmiddels al uitvoerig be roken. Tot een besluit om de school- len ook daadwerkelijk te veranderen liet tot op heden echter niet gekomen el zijn alle betrokkenen het er over |ns dat er naar gestreefd moet worden in de toekomst uniforme schooltij- i te handhaven. pe huidige schooltijden voor het kleu- r- en lager onderwijs dateren van het looljaar 1979/1980. De uniforme Ihooltijdregeling kwam mede tot stand rde verkeersbrigadiersdienst goed te Innen laten functioneren. Voor wat ■treft het openbaar onderwijs heeft het Imeentebestuur destijds beslist dat Ize onderwijsrichting zich moest aan- psen aan de voorgestelde regeling, st binnen het openbaar onderwijs j men nogal wat bezwaar tegen de i voorgestelde schooltijden. i i i SCHOOLHOOFDEN OVERBLIJVEN Vorig jaar is er binnen het Leusdens schoolhoofdenberaad, waarin school hoofden uit iedere richting van het kleu ter- en lager onderwijs zitting hebben, weer een discussie op gang gekomen over de schooltijden Na een eerder voorstel te hebben afgewezen staat op dit moment weer een nieuw voorstel ter discussie. In dit voorstel, waarover in middels de mening is gevraagd van schoolteams, oudercommissies en schoolbesturen, gaat men uit van gelij ke aanvangstijden voor alle scholieren. Het voorstel is om 's morgens om 8 30 uur te beginnen en 's middags om 13.00 uur. Leerlingen van de kleuterschool en van de eerste en tweede klas van de lagere school houden in het voorstel 's morgens om 11.30 op en s middags om 15.00 uur. Oudere leerlingen zouden zowel 's morgens als 's middags een kwartier langer op school blijven In het voorstel van de Leusdense schoolhoofden is naar de mening van andere adviesorganen te weinig reke ning gehouden met de mogelijkheid tot overblijven op scholen In november 1980 heeft de plaatselijke vrouwenraad er bij de leden van de werkgroep onder wijs op aangedrongen te bezien of een pverblijfregeling tot de mogelijkheden behoort. Uit een door de vrouwenraad gehouden enquête was namelijk geble ken dat een groot aantal vrouwen in Leusden-centrum en Leusden-Zuid een overblijfregeling voor hun kinderen op de kleuter- en lagere school zeer gewenst acht. Ook de schoolraad voor het openbaar onderwijs zbu graag zien dat op de Leusdense scholen de moge lijkheid tot overblijven wordt geboden. GEEN ONDERZOEK Ondanks het feit dat van verschillen de kanten is aangedrongen op het hou den van een gemeentelijke enquête naar de behoefte van een overblijfrege ling en daaraan aangepaste schooltij den. heeft het college besloten een der gelijk onderzoek niet te houden Be langrijke reden tot dit besluit is het feit dat aan het houden van een dergelijke enquête veel werk vast zit, daarbij te vens wordt getwijfeld aan het nut ervan Ook het regelen van een overblijfmoge lijkheid zien b en w niet als hun taak. Als ouders en of leerkrachten behoefte hebben aan een overblijfregeling dan moeten ze dat zelf regelen, meent het Leusdens bestuurscollege INSPECTIE Wel hebben b. en w aan de inspec teur voor het kleuter- en lager onderwijs gevraagd wat zijn zienswijze is op de invoering van een rooster, waarbij een overblijfmogelijkheid wordt ingebouwd De inspecteur staat op het standpunt dat er tussen de middag voldoende tijd moet zijn voor de kinderen om een bo terhammetje te eten en zich te ontspan nen. De ervaring heeft geleerd dat een lunchpauze van 60 minuten het meest tegemoet komt aan de behoefte aan recreatie en afwisseling, aldus de in specteur. Ook voor de leerkrachten vindt de inspecteur een uur voldoende om te eten. te ontspannen en voorberei dend werk voor de middagschooltijd te doen. Een uur lijkt ook voldoende om kinderen die om wat voor een reden dan ook thuis willen lunchen daartoe de ge legenheid te bieden WERKGROEP ONDERWIJS Een groot aantal leden uit de werk groep onderwijs zag maandagavond wel iets in de suggestie van de verte genwoordiger van het Montessori-on- derwijs, de heer J C. Overbosch, om te bekijken of de regeling zoals die op ,,zijn school" van kracht is. overgeno men zou kunnen worden Op deze school kent men namelijk een regeling waarbij kinderen tussen de middag over kunnen blijven De lunch pauze op deze school is 60 minuten, waardoor het noodzakelijk werd een ei gen klaar-overdienst te organiseren, omdat de school 's middags eerder stopt. De afdeling onderwijs van de ge meente gaat een bezoek brengen aan de Montessorischool De ervaring daar opgedaan zou dan op schrift gesteld worden en als suggestie worden toege zonden aan alle werkgroepleden WIE BESLIST? De grote vraag lijkt echter te gaan worden wie er nu uiteindelijk gaat be slissen Het schoolhoofdenberaad heeft de werkgroep onderwijs schrifte lijk verzocht een standpunt te bepalen en dat kenbaar te maken aan het hoofdenberaad. Als dat voor 23 april gebeurt kan het schoolhoofdenberaad nog rekening houden met de mening van de werkgroepleden. Enkele werk groepleden waren echter van mening dat de zaak omgedraaid zou moeten worden omdat uiteindelijk de schoolbe sturen de schooltijden definitief vast stellen Formeel lijkt dit laatste standpunt juist te zijn In de kleuteronderwijswet en la- ger-onderwijswet is vastgesteld dat het ontwerp van een schooltijdenregeling door het hoofd van de school, na over leg met zijn team wordt ingediend bij b en w. als het om openbare scholen gaat en bij het schoolbestuur als het om een bijzondere school gaat. De uiteindelijke beslissing ligt dan bij b. en w., c.q. de schoolbesturen. Over éen uitgangspunt lijken alle be trokkenen het echter tot nog toe eens te zijn binnen Leusden moeten de school tijden zoveel als mogelijk gelijk blijven voor alle scholen (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente eusden onderzoekt momenteel de mogelijkheid om wegen met poorten af te sluiten voor vracht verkeer. Het gaat om poorten met een doorrijhoogte van ongeveer 2.25 meter, die momenteel in ver schillende gemeenten in Neder land gebruikt worden bij ingan gen van parkeerterreinen en der gelijke, waarvan men het vracht verkeer wil weren. De gemeente Leusden zou deze poorten ook willen aanbrengen boven enkele openbare wegen, als dat althans juridisch mogelijk is. Voorlopig zou men een proef willen nemen met twee poorten, die geplaatst zouden moeten worden op de Horsterweg en de Hamersveld- seweg, op de plaatsen waar nu verbodsborden het vrachtver keer moeten weren. Aldus meldde wethouder Jan Wage naar (Ruimtelijke Ordening, VVD) jongstleden dinsdagavond in de verga dering van de werkgroep Verkeersaan- gelegenheden. Nog steeds rijdt te veel doorgaand vrachtverkeer dwars door het dorp heen. De verbodsborden, die - Op deze plaats aan de Hamersveldseweg zou zo'n poort moeten komen. Het verbodsbord voor vrachtverkeer, dat er nu staat, sorteert te weinig effekt. Hetzelfde is het geval op de Horsterweg. nabij de Bankgirocentrale de gemeente aan de Hamersveldse weg en Horsterweg heeft geplaatst wor den daarbij door de betrokken chauf feurs genegeerd, aldus Wagenaar Daarom zal tot rigoreuzere maatrege len moeten worden overgegaan De gedachten gaan uit naar poorten met een hoogte van ongeveer 2.25 me ter Over die hoogte werd dinsdag avond in de verkeerswerkgroep nog even van gedachten gewisseld. Met na me over de problemen die automobilis ten met een caravan achter hun auto van deze hindernissen kunnen gaan ondervinden. Wagenaar zei zich goed te realise ren, dat er aan het plaatsen van de poorten haken en ogen zitten. Dat zal allemaal bekeken worden alvorens tot plaatsing er van zal worden overgaan. Zover is het nog lang niet. want eerst moet bekeken worden of het juridisch wel mogelijk is Wagenaar. ..Totnogtoe worden die dingen alleen maar gebruikt bij de ingang van parkeerplaatsen en dergelijke. Wij willen een stapje verder gaan door ze ook over de openbare weg te plaatsen Maar eerst moet beke ken worden of dat wel mag Coördineren verkeersbrigadiers dienst wordt probleem pag.3 Twijfels over resultaat schoolonderzoek pag. 3 Voetbrug over beek. veilige oversteek Arnhemseweg pag.5 Interview met vertrekkende ds. J. Kooman pag.7 i Sport pag.6/9 1 Amersfoort krijgt film marathon pag.12 Kijk op de film pag.13 DOKTERSDIENST: vrij. t/m zo. tel. 944223 zo. (vanaf 13 uur) t/m di. (8 uur) tel. 941210. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Rijer J A van Gooi zal op woensdag 29 april aanstaande wor den geïnstalleerd als gemeentesecre taris van Leusden. Dat gebeurt tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad, waarin tevens afscheid wordt genomen van de huidige ge meentesecretaris. K.F.E Brouwer. De raadsvergadering wordt voor deze gelegenheid gehouden in het Gerefor meerd Dienstencentrum aan de Burg de Beaufortweg 18. De bijeenkomst be gint om 19 uur. Aansluitend op de raadsvergadering vindt er een ont vangst plaats in hetzelfde gebouw, waarbij een ieder de heren Brouwer en Van Gooi de hand kan drukken LEUSDEN - Ook dit jaar wordt er op de tweede paasdag een fiets puzzeltocht ge houden voor het hele gezin Als vertrek plaats is gekozen de Marcuskerk. Tussen twee uur en half drie kan er met de tocht begonnen worden. De aktiviteitencommissie van de Hervormd Gereformeerde jeugdraad verwacht een flinke deelname, zeker als het weer een beetje meewerkt. Behalve oat u uw fiets moet meenemen wordt er ook een por tie goede zin gevraagd en een gulden per persoon ledereen kan aan deze gezellige puzzelrit meedoen. Zulke poorten zou de gemeente Leusden willen plaatsen over de openbare weg. Tot nog toe worden ze alleen gebruikt bij de ingang van parkeerterreinen en lergelijke. Zoals hier in Barneveld Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Ook in het schoolsei- zoen 1981/1982 zullen in principe alle Leusdense kleuter- en lagere scho len hetzelfde vakantierooster hante ren. Voor het bijzonder onderwijs kunnen de verschillende schoolbe sturen afwijken van de voorgestelde regeling. Gelet op de reacties in de werkgroep onderwijs, waarin alle ge ledingen van het onderwijs zijn ver tegenwoordigd, ziet het er echter niet naar uit dat er verschillen zullen gaan optreden. Over het vakantierooster is er regio naal overleg geweest tussen de katho lieke regionale schoolraad Eemland. de rayonschoolraad Prot. Chr onderwijs Amersfoort en omstreken en de regio nale schoolraad voor het openbaar on derwijs. Dit regionaal ovörleg heeft er toe ge leid dat er eén aanbeveling is gegaan naar alle schoolbesturen en gemeente besturen in de regio. Inmiddels heeft de gemeente Amers foort al besloten het voorgestelde roos ter te hanteren voor alle scholen voor voortgezet onderwijs Omdat de ge meente Leusden aansluiting zoekt met het Amersfoortse vakantierooster streeft men er naar het Leiusdense vakantierooster zo veel mogelijk aan te passen aan dat wat in Amersfoort wordt gehanteerd Slechts op enkele kleine punten wijkt het Leusdense rooster af van het door de regionale raden voorgestelde roos ter omdat er een klein verschil zit in het aantal lesuren per week waarvan men is uitgegaan Het volledige vakantierooster voor de Leusdense scholen ziet er als volgt uit: Herfstvakantie: ma. 19 okt t/m vr 23 okt. Kerstvakantie ma 21 dec t/mvr. 1 jan. Voorjaarsvakantie ma. 22 febr I'm vr 26 febr Paasvakantie vr 9 apr. t/m vr. 16 april. Hemelvaart vr 20 mei t m vr 21 mei Pinksteren: ma 31 mei t/m di 1 juni. Zomervakantie ma 19 juli Lm vr. 27 aug. Verder is 30 april (koninginnedag) een vrije dag en moqeliik ook de bevrij dingsdag 5 mei, als deze dag erkend wordt als nationale feestdag Alleen in het geval dat besloten wordt de schooltijden in Leusden zodanig te wijzigen dat het aantal schooluren per week verandert, zou er een ander vakantierooster samengesteld moeten worden. In verband met de komende paas dagen zal de Leusder Krant volgen de week op woensdag en vrijdag ver schijnen. Kopij en advertenties voor de uitgave van woensdag dienen ui terlijk op dinsdagmorgen 12.00 uur In ons bezit te zijn, voor de uitgave van vrijdag op donderdagmorgen 12.00 uur. Redaktle en advertentie afdeling eksklusieve voorjaarskollektie Ueve Vrouwekerkhoi 1a Amersfoort Tel. 033-621600. Donderdags koopavond. Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onzelnspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 0342Ó-16141.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1