Parkeerproblemen Groenhouten worden per pleintje opgelost Half mei verkeerslichten op gevaarlijke kruisingen Voetbrug over beek moet oversteken Arnhemseweg minder gevaarlijk maken Collecte Astma Fonds Schoolraad vergadert Gemeente ziet ruimte voor 40 a 50 parkeerplaatsen meer Schrijfavond Amnesty International Onderzoek naar behoefte Tafteltje-Dek-Je Leusder Krant Verlovingskaarten, ondertrouwkaarten of geboortekaarten plaatselijk nieuws DONDERDAG 16 APRIL 1981 sen van een sleutelpaaltje üe aanwo- nenden krijgen daarvan een sleutel en kunnen met de auto bij hun huis komen, maar verder parkeren op de Oude Rijks weg wordt dan onmogelijk". Maar de aanwonenden bleken er voorlopig de voorkeur aan te geven om bij de ingang van de Oude Rijksweg een parkeerver bod te plaatsen Mocht dat met tot het gewenste resultaat leiden, dan kan later alasnog de plaatsing van een sleutel paaltje overwogen worden. En in die op lossing bleek iedereen zich dinsdag avond te kunnen vinden Het plannetje zal nu verder worden uitgewerkt. In de werkgroep Verkeer werd er wel opgewezen, dat aanleggen van een nieuwe route naar de Arnhem- seweg nog weinig meer veiligheid voor de overstekers brengt, wanneer ook niet snel de reeds lang geleden aangekon digde verkeerslichtinstallatie op het kruispunt met de Maanweg wordt aan gebracht. Desgevraag zei Wagenaar dat onlangs nog bij Rijkswaterstaat is aangedrongen op snelle realisering vah de installatie ACHTERVELD - In verband met Pa sen is de schrijfavond in Achterveld niet op maandag maar op dinsdag 21 april. Die avond zijn degenen die aan deze schrijfavond willen deelnemen weer van harte welkom bij Nel Schwagermann. Van Oldenbarneveltstraat 84 van 19.30 tot 21 30 uur De schrijfactie heeft bewe zen dat deze wel zeker effectief kan zijn Ook nu zal er weer naar de autoriteiten van diverse landen worden geschreven voor een eerlijk proces, stopzetting van martelingen, het voorkomen van ver dwijningen van diverse personen, een betere medische verzorging en een eventuele vrijlating van de gevangenen. Dinsdag zal worden geschreven naar Tsechoslowakije. Indonesië. Chili. Jor danië en Somalië Voorbeeldbrieven in de taal van de betreffende landen zijn aanwezig om overgeschreven te wor den Een Nederlandse vertaling is erbij zodat men kan lezen wat mei schrijft. Papier, enveloppen en postzegeis als mede schrijfmateriaal is eveneens aan wezig. Op iedere schrijfavond wordt men ingelicht over het land of een ge vangene over wie of aan wie men schrijft. In de maand mei is er in Achterveld LEUSDEN - Het Astma Fonds vraagt tijdens de Nationale Astma- week van 20 april tot 27 april uw steun voor haar werk. Werk voor de vele honderdduizenden medemensen die vaak lucht tekort komen. Mede dank zij het werk van het Nederlandse Ast ma Fonds zijn de mogelijkheden voor een goede behandeling van astma de geen schrijfavond Dit in verband met het feit dat er tijdens de schrijfavond te Leusden ook een film betreffende Am nesty International zal worden vertoond Degenen die aan de schrijfavonden te Achterveld deelnemen kunnen dan naar Leusden om deze film te bekijken Zij kunnen ook in Leusden hun brieven schrijven. j. laatste jaren aanzienlijk toegeno men. Alhoewel de astma-patiënt in principe goed geholpen kan worden is het nog niet mogelijk hem echt te genezen. Daarom legt het Astma Fonds ook de nadruk op voortzetting en uitbreiding van het wetenschappelijk onderzoek, naar de oorzaken van deze ziekte. Im mers als die bekend zijn. kan er gewerkt worden aan de mogelijkheden van voor koming en genezing. In 1980 subsi dieerde het 36 onderzoekprojectèn. Voor 1981 heeft het Astma Fonds nege- neneenhalf miljoen nodig voor weten schappelijk onderzoek, direkte hulpver lening en voorlichting. Uw bijdrage kan meehelpen' (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Half mei zullen de ver keerslichtinstallaties worden aange bracht op twee gevaarlijke kruispunten in de gemeente Leusden. Het gaat om de kruising van Asschatterweg en Mid denweg in Leusden-centrum en van Horsterweg en Hessenweg in de kom van Stoutenburg. Beide kruispunten werden al enige tijd geleden gerecon strueerd. maar de bijbehorende ver keerslichtinstallaties werden tot nog toe niet aangebracht. Vandaar dat daar in de vorige vergadering van de werkgroep „Verkeersaangelegenheden" vragen over werden gesteld, die voorzitter Jan Wagenaar (wethouder R.O., VVD) in de vergadering van jongstleden dinsdag beantwoordde. In haar vergadering van de maand juni kan de werkgroep ..Verkeersaange legenheden" een rapport tegemoet zien over de regeling van de verkeerslichtin stallaties op de Noorderinslag. Binnen kort zal de rapportage hierover, die door het raadgevend ingenieursburo DHV uit Amersfoort wordt verricht, gereed zijn. Half mei zal op dit kruispunt de verkeerslichtinstallatie worden aangebracht PARKEREN (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente is van plan om de bestaande par keerproblemen in de wijk Groen houten per pleintje op te lossen. Het is de bedoeling dat in de ko mende maanden telkens de be woners van één pleintje worden uitgenodigd om met enkele amb tenaren te zoeken naar de meest passende oplossing voor de par keerproblemen. Overigens meent men bij de gemeente, dat er in de wijk Groenhouten nog ruimte voor zo'n veertig a vijftig extra parkeerplaatsen te vinden is. Aldus deelde wethouder Jan Wage naar (Ruimtelijke Ordening, VVD) afge lopen dinsdagavond mee in de verga dering van de werkgroep ..Verkeers aangelegenheden" Volgens de wet houder en zijn ambtenaren is het het beste om ieder pleintje afzonderlijk te bekijken bij het zoeken van oplossingen voor parkeerproblemen Een eerste in ventarisatie heeft duidelijk gemaakt, dat er zeker voor veertig auto's nog par keerplaatsen te vinden zijn. Maar in de werkgroep verkeer was men het met de wethouder eens, dat het aanleggen van die nieuwe parkeerplaatsen het meeste effect zal hebben, wanneer het gebeurt in overleg met de bewoners. Vandaar de binnenkort te verwachten uitnodigin gen aan de verschillende pleintjes richt op 7 januari 1981heeft ten doel het bevorderen van een optimaal welzijn van alle ouderen In de ge meente Leusden. Deze vereniging - kort genoemd „W.O.L." wil graag op korte termijn onderzoeken of - en in welke mate - er behoefte bestaat aan de verstrek king van warme maaltijden aan men sen die niet in staat zijn zelf bood schappen te doen en/of om zelf te koken. Het Is de bedoeling dat de maaltij den drie maal per week worden thuisbezorgd door vrijwilligers en wel op maandag, woensdag en vrij dag. De prijs zal rond de 7,- per maaltijd komen. Daarnaast wil de „W.O.L." graag weten of er behoefte bestaat om elke dag om 12.00 uur een warme maaltijd te gebruiken in ,,'t Hamersveld" te Leusden-C of in „Huize St. Joseph" te Leusden-Achterveld. Indien u belangstelling hebt voor één van deze mogelijkheden, ver zoekt de „W.O.L." u dit zo spoedig mogelijk op te geven bij éen van de volgende adressen: Leusden-Achterveld: Mw. Kroeze. LEUSDEN - De Gemeenschappelij ke Schoolraad voor het Openbaar On derwijs in de Gemeente Leusden ver gadert op dinsdag 21 april in de open- I bare basisschool De Wegwijzer, Bie- zenkamp 39 Op de agenda staan de volgende punten vermeld 1 Opening 2. Verslag vorige vergadering 3. Mededelingen. 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Wijziging Huishoudelijk reglement I 6. Pré-adviezen verkeersplan 7. Schoolgrenzen. 8 Verkiezing vierde DB.-lid. 9. Rondvraag en sluiting. Verj. Ruyterweg 72, tel. 03425-1866 Leusden-Zuid: mw. Brouwer, Kwint laan 9, tel. 033-940977 Leusden-Centrum: Mw. Bergsma, Berkenlaan 19, tel. 033-941602 een stuk minder gevaarlijk worden. Momenteel steken veel fietsers en voetgangers de Arnhemseweg over ter hoogte van de Trekerweg. Dat zijn aller- leerst bewoners van de gemeenschap Bavoort, onder wie veertig schoolgaan de kinderen. Ook moeten bezoekers van het aan de Buurtweg gevestigde Ingeborghuis - waar een opleiding voor vroedvrouwen is ondergebracht - daar de Arnhemseweg over. in verband met de nabij gelgen bushalte. En dan zijn er in de zomer ook nog eens de bezoeker- tjes van het CJV-kamp aan de Paradijs- weg, die, bijvoorbeeld op weg naar het zwembad, de Arnhemseweg over moe ten. De plaats waar nu wordt overgesto ken is erg gevaarlijk. Ze ligt in een bocht van de Arnhemseweg en de overste kende voetgangers en fietsers hebben onvoldoende overzicht op het naderen de verkeer wui'ifcuocJit vaii ut: L-»uue HijKswcg, dat bezoekers van het restaurant Bavoort hun weggetje als parkeerplaats gaan gebruikenEn ook bleken de aanwonen den niet erg gecharmeerd van druk bromfietsverkeer op het nu zo rustige weggetje Wethouder Jan Wagenaar (VVD) toonde voor beide partijen begrip en zocht naar een tussenoplossing. In de werkgroep verkeer herhaalde hij de sug gestie, die hij ook aan de betrokkenen had gedaan; ..laten we het parkeren daar onmogelijk maken door het plaat- Hier zou het bruggetje moeten komen De bewoners van de buurtschap Ba voort kwamen daarom enige tijd gele den bij de gemeente met de suggestie om de brug over de Heiligenbergerbeek in ere te herstellen Daardoor zou een route kunnen worden gemaakt naar een oversteek op een minder onoverzichte lijke plaats in de Arnhemseweg Aan vankelijk zag men bij de gemeente op tegen de kosten - er werd gedacht dat het een stuk goedkoper zou kunnen, is de gemeente bereid om de brug weer aan te brengen. Toen kwamen echter enkele bewoners van de Oude Rijksweg met bezwaren Zij wilden de aanleg van de brug niet verhinderen, maar wezen wel op enkele voor hen nadelige kanten van de zaak Met name vrezen de aan- Parkeerproblemen in de wijk Groenhouten De gemeente wil de moeilijkheden per pleintje oplossen komen zeer regelmatig veel meer au to's dan dat er plaats voor is. Volgens wethouder Wagenaar is de enige mo gelijkheid om daar iets aan te doen het gedeeltelijk dempen van de sloot bij de Meent, waardoor meer parkeerruimte vrijkomt Er wordt momenteel bij de j dienst Gemeentewerken gewerkt aan een nadere uitwerking van dat idee Met name in de avonduren en de weekeinden levert het parkeren van au to's in Groenhouten vaak problemen op Niet alleen leiden onhandig gepar keerde auto's tot irritaties bij de bewo ners. er is zo weinig ruimte, dat ook brandweerauto's, vuilniswagens, en winkel-aan-huis-wagens ernstig belem merd worden Een speciaal probleem vormt de si tuatie rond de sporthal De Meent. Daar LEUSDEN - De „Vereniging voor Welzijn Ouderen te Leusden", opge- ;van een onzer verslaggevers) EUSDEN - Het plaatsen van een brug voor fietsers en voetgangers zou het oversteken van de Arnhem seweg ter hoogte van de Trekerweg minder gevaarlijk kunnen maken. De brug moet in de oude Rijksweg ko men te liggen over de Heiligenberger beek. Daardoor kan er voor de bewo ners van de gemeenschap „Bavoort" een veiliger verbinding met Leusden- Zuid worden gemaakt. Het is de be doeling om niet alleen een bruggetje over de beek te leggen, maar ook een fiets-en voetpad langs de Arnhemse weg vanaf de Oude Rijksweg in de richting van het politieburo aan te leggen. Wanneer dan ook nog eens de aansluiting van de Maanweg op de Arnhemseweg met verkeerslichten wordt beveiligd, zou de oversteek Natuurlijk bestellen bij de Rozendaallaan 9, Leusden-C.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5