>0 Raad praat londerdag o.a.over versnelling 2de fase va kraai; Wat willen Leusdenaren eigenlijk? Defares (PPR) verlaat raad Welzijnsplanning geen eenvoudige zaak Interessante lezing over Marxisme en Christendom bij NCVB hrmH: IN III? LËIISIIEIt KRANT Politieke markt op de Hamershof Leusder Krant K JÜ( o o vx. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ffi Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? WOENSDAG 22 APRIL 1981 - 12e JAARGANG NO. 103 44 4 SB Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.fl.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De leden van de gemeenteraad, die aanstaande donderdag voor hun maandelijk se vergadering bijeen komen, praten dan onder meer over de mogelijke versnelling van de wo ningbouw in het resterende deel van de Tweede Fase. Zoals be kend, doet het college het voor stel om het nog resterende deel van de Tweede Fase versneld af te bouwen. Nadat de raad in een eerder stadium een aantal voor waarden had geformuleerd, waaronder men versnelling aan vaardbaar achtte, bleek begin de ze maand, dat het college redelijk tevreden is met de antwoorden, die de provincie daarop heeft ge geven. Volgens het college kan nu met een gerust hart worden overgegaan tot versnelde af bouw. Naar het zich laat aanzien zal een meerderheid van de raad het collegevoorstel steunen. Bij het debat over dit onderwerp zal ongetwijfeld ook weer gesproken worden over mogelijke verandering van de woningdifferentiatie (de ver houding tussen de verschillende soorten te bouwen woningen) Van verschillende kanten is er de laatste tijd op aangedrongen om de woning differentiatie te veranderen. Dat heeft te maken met de situatie op de wo ningmarkt, waarvrij sectorwoningen, geschakelde vrije sectorwoningen en B-premiekoopwomngen momenteel veel moeizamer worden afgezet dan enige tijd geleden Aangezien nie mand in de raad het zinnig vindt om versneld te bouwen voor leegstand, is het waarschijnlijk nodig om in het nu vastliggende woningbouwpro gramma veranderingen aan te bren gen Gemeentewerken-direkteur M Pais heeft in de laatste gehouden vergadering van de raadscommissie ..Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening" de raadsleden gevraagd om op korte termijn aan te geven wat men nu precies wil. Pais vroeg toen om bijvoorbeeld in de raadsvergade ring van deze maand tot zo'n politie ke uitspraak te komen. AGENDA De versnelling van de woningbouw is ongetwijfeld het meest in het oog springende punt van de agenda voor de raadsvergadering, die morgen avond vanaf 19 30 uur wordt gehou den in de raadszaal. Hamersveldse- weg 2. De volledige agenda ziet er als volgt uit: 10 12 15 16 18 19 20 21 Opening Mededelingen Notulen Ingekomen stukken Grondaankoop t b v. sportcom plex ..Burgemeester Buining- park" Pachtontbindingsovereenkomst ten behoeve van realisatie sport complex ..Burgemeester Bui- ningpark" Verkoop grond aan de Dr Wil lem de Jong Stichting te Utrecht Aangaan van een overeenkomst van ruiling van gronden gelegen aan en nabij de Ursulineweg Versnelde realisering bestem mingsplan ..Leusden-centrum 2e fase" Gronduitname gemeentehuis en activiteitencentrum Gronduitname tennishal (res tant) Anti-rookactie en voorlichting met betrekking tot alcoholge bruik Subsidiering vakantiespeelweek Subsidie ten behoeve van kleed- en wasaccommodatie l.v. ,,Roda "46" Werkkrediet aanleg vier sport velden op het ..Burgemeester Buiningpark" Vijfde hockeyveld en aanvullen de werken hockeycomplex sportpark ..Valleikanaal" Reconstructie dak en energie besparende maatregelen in het zwembad Voorbereidingskredieten uit breiding kleuter- en lagere Mon tessorischool ..'t Ronde" en nieuwbouw R K kleuter- en la gere school ..Kinderland" Beschikbaarstelling kredieten ten behoeve van verbetering ri oleringen Subsidie 1981 Vrouwen Advies Commissie voor de Woning bouw. afdeling Leusden Sluiting LEUSDEN Zaterdag 25 april staat, met het oog op de naderende verkie zingen in mei, de politiek centraal op de Hamershof. CDA, D'66, GPV, PSP, PvdA en de VVD zullen op deze dag marktkramen bezetten van waaruit zij hun standpunt aan de kiezer kunnen overbrengen. Daarnaast bestaat er de gelegen heid voor woordvoerders van deze partijen om dezeepkist te beklimmen om vandaar de menigte toe te spre ken Natuurlijk kan er ook met de sprekers gediscussieerd worden Al le partijen hebben toegezegd hun best te doen om hoog op de kandida tenlijst geplaatste personen naar de ze politieke markt te laten komen LEUSDEN Maandagavond 13 april hield de NCVB afdeling Leusden Centrum haar maandelijkse bijeen komst. Na een korte meditatie van de presidente, kreeg de heer H. Dijkhuis uit Doorn de gelegenheid zijn onder werp „Christendom en Marxisme" in te leiden en een uitleg te geven over het Marxisme naar het Christendom toe. Op een zeer boeiende wijze wist hij te vertellen over de afkomst en levens loop van Marx en zijn theorieën. De overeenkomst en het verschil van het Marxisme kwamen ook uitgebreid aan de orde. Na de pauze werden verscheidene vragen hierover beant woord door de heer Dijkhuis Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Ponlijn mogelijk weer open voor personenvervoer pag.3 Balinese kunst in de Hakhorstpag.5 Agendapag.5 Politieberichten pag.5 Bedrijfsleven Eemland verdient steunpag.7 •Sportpag.8 en 9 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Wat gaat er gebeuren met boerderij Claeverenblad anno 1603 aan de Hamersveldseweg? Wordt het slecht onderkomen bouwsel gerestaureerd of zal het in navolging van onder meer de Tabakschuur en boerderij 't Spul tegen de vlakte gaan? Een zeer ongewisse vraag. In een tijdje terug gepresenteerde gemeentelijke nota over de inventarisatie van het boerderijenbestand in Leusden stond, dat boerderij Claeverenblad in principe door de gemeente verkocht mag worden onder de voorwaarde dat het pand als monument behouden blijft. Potentiële kopers zuilen echter naar schatting een half miljoen gulden ervoor moeten over hebben om eigenaar te worden van de boerderij en de bijbehorende grond. Bij de gemeente wordt momenteel binnenskamers gepraat of het nog wel zo verstandig is om de monumentale boerderij te verkopen, gezien de hoge vraagprijs en de planologische ontwikkelingen ih het gebied Claeverenblad, dat zoals bekend bestemd is voor woningbouw. De bijna vier eeuwen oude boerderij zou eigenlijk alleen nog behouden kunnen blijven als Monumentenzorg met een aanzienlijke subsidie over de brug komt. Maar aangezien aanvragen meestal jarenlang in behandeling blijven en het geldpotje van Monumentenzorg niet zo rijkelijk meer is gevuld, zal deze gedachte alleen maar ijdel zijn. Niemand zal dus verbaasd moeten opkijken als over een tijdje de boerderij vanzelf bezwijkt of onder de slopershamer valt. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Marion Defares, voor de PPR lid van de fraktie van Progres sief Leusden, gaat de gemeenteraad verlaten. Naar zij ons vanmorgen te lefonisch meedeelde, is Marion Defa res tijdelijk niet in Leusden woonachtig en acht zij zich daarom niet langer in staat om naar behoren haar raadswerkzaamheden te ver richten Eind deze week zal zij haar besluit In een brief aan de voorzitter van de raad. burgemeester mr. J.W.M. Rademaker, meedelen. Volgens de binnen Progressief Leusden geldende afspraken mag de PPR nu de opengevallen plaats in de fraktie opvullen. Als eerste komt daarvoor in aanmerking Jan Boers- ma, die het hoogst genoteerde PPR- lid op de rest van de lijst is. Aange zien Jan Boerma echter gaat bedan ken voor het raadslidmaatschap, ko men - in deze volgorde - Jan van Doorn, D. Kooistra en Bernard van der Ven als PPR-lid in aanmerking voor de vakante plaats in de PL-frak- tie. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een gemeentelijke werkgroep staat voor de niet eenvou dige taak om met een voorstel bij de gemeenteraad te komen, waarin aan bevelingen gedaan worden voor een specifiek Leusdens welzijnsbeleid. Deze werkgroep, welke de naam „planadviesgroep" heeft meegekre gen, heeft er al vele vergaderingen opzitten. Vorige week kwam de plan adviesgroep in een, voor het toe komstig welzijnsbeleid belangrijke fase. Uit alle aanbevelingen die tot op heden bij de adviesgroep zijn binnen gekomen moet een keuze worden gedaan, omdat alle wensen nu een maal onmogelijk te realiseren zijn. Over wat wel en wat niet noodzakelijk is in Leusden wordt binnen de plan- adviesgroep vaak heel verschillend gedacht. Zo vindt de één de aanstel ling van een opbouwwerker in Leus den een dringende noodzaak, een ander vindt dat een dergelijk figuur niet voor hoeft te komen op het ge meentelijk verlanglijstje. In alle Nederlandse gemeenten is men op dit ogenblik druk doende met het maken van een zogenaamd wel- zijnsplan Dit plan moet op 1 januari 1982 bij het ministerie van C R M zijn. Op basis van het plan krijgt de gemeente dan in het vervolg geld var de centrale overheid om zijn eiger welzijnsbeleid te kunnen uitvocmn Ook in Leusden is men al geruime tijd bezig om te komen tot een welzijns- plan dat onder meer gebruikt zal worden om een geheel nieuw subsi diebeleid binnen de gemeente in te voeren PLANGROEP Allereerst is er in Leusden een zogenaamde Plangroep aan het werk geweest. Deze groep mensen was samengesteld uit vertegenwoordi gers van alle Leusdense organisaties, verenigingen en instellingen. Het werk van de plangroep heeft geresul teerd in een grote reeks van aanbeve lingen in een ontwerp-inventarisatie- rapport sociaal-cultureel werk De gedane aanbevelingen hadden be trekking op het peuterspeelzaalwerk- kinderopvang. samenlevingsop- óouwwerk. sportieve rekreatie, ama teuristische kunstbeoefening, mu ziekschool en -onderwijs, jeugd- en jongerenwerk, vormings- en ontwik kelingswerk voor volwassenen en ouderen/bejaarden(werk) Verder werden er aanbevelingen gedaan welke niet direkt betrekking hadden op eén van de genoemde welzijnsge- bieden, maar een meer algemeen karakter hadden ENQUETES Naast de informatie welkeer vanuit de plangroep naar voren is gekomen, beschikt de gemeente over meer ge gevens welke betrekking hebben op het welzijnsbeleid in Leusden Uit een door de gemeente georga niseerde huis-aan-huis enquête zijn ook een aantal zaken naar voren gekomen waaraan mensen in Leus den kennelijk behoefte hebben Het zelfde geldt ook voor een door de Leusdense vrouwenraad gehouden onderzoek onder het vrouwelijk deel van de bevolking. Uit dit onderzoek kwam onder meer naar voren de wens van veel vrouwen om de schooltijden in Leusden aan te pas sen aan de veranderde samenleving, waarin veel gehuwde vrouwen bui tenshuis werken INFORMATIEAVONDEN Ook zijn er drie informatieavonden gehouden over het Leusdens wel zijnsbeleid. Tijdens deze bijeenkom sten konden individuele burgers rea geren op het door de plangroep opgestelde inventarisatierapport Ook kon men op de avonden, welke in Leusden-centrum, Achterveld en Leusden-Zuid werden gehouden nieuwe suggesties aandragen Ten slotte is er in Leusden ook nog een zogenaamd „belevingsonderzoek" gehouden door twee Wageningse studentes De studentes hebben met diverse groepen mensen in Leusden gesprekken gehad In totaal is met 80 Leusdenaren gesproken. De conclu sies die uit dit onderzoek zijn getrok ken zijn op schrift gesteld en ter hand gesteld aan de planadviesgroep 157 AANBEVELINGEN In totaal zijn er uit alle gesprekken, onderzoeken, rapporter., enquêtes, enzovoort. 157 aanbevelingen naar voren gekomen Alle 157 aanbevelin gen zijn inmiddels in een overzicht verwerkt. De planadviesgroep moet nu gaan uitmaken wat wel en wat niet belangrijk is om aan de gemeente raad te adviseren. Een zeker geen eenvoudige klus omdat gekozen moet worden uit een zeer uiteenlo pend aantal zaken. Er zijn bijvoor beeld aanbevelingen gedaan om een opbouwwerker aan te stellen en om de jeugdraad een eigen ruimte te geven. Zaken waar veel geld mee gemoeid is. Er komen in de lijst van aanbevelingen ook erg veel simpele suggesties voor. zoals het aanbren gen van schoolborden in de Hakhorst en het plaatsen van bordjes tegen hondenpoep (aanbeveling nr 157) PLANADVIESGROEP De planadviesgroep die zich over alle 157 aanbevelingen moet uitspre ken bestaat uit de vijf raadsleden welke deel uitmaken van de commis sie welzijn en een negental „bur- vervolg op pagina 3 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, J833 GP Leusden-C telefoon 033-943880 Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 1830 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1