De Wip-Wap en Wegwijzer hielden gezamenlijk paasmaaltijd Lockhorst met 39 teams de tennisbanen op Roda-jeugd won Unicum-toernooi inderen zochten paaseieren LTV Leusden opende seizoen Roda-zondag ontmoette kat in het nauw leusder lernwfc Ons Genoegen hield onderlinge schietwedstrijden „RODA '46" Leusder Krant WOENSDAG 22 APRIL 1981 plaatselijk nieuws ties, waarvan gemengd A en B in de 1e klasse. De Lockhorst-dames blij ven een groeiende belangstelling to nen voor de competitie op „werkda gen" Een aantal stapte overigens over de districtscompetitie naar de ITA-wedstrijden op woensdagoch tend. Voor het districtswerk zijn nu zeven teams ingedeeld en in de ITA- strijd tien Ook de jeugd, die vorig jaar uitstekend draaide, is op volle oorlogssterkte met tien teams drie gemengde- en twee jongensploegen in de districtscompetitie en vijf op woensdag. Komende zaterdag spelen alleen Heren A en B thuis, resp tegen Hoogland A en Soest-Zuid A Zon dag wordt op het Buiningpark ge speeld door Lockhorst 2 tegen Eem- slag uit Bunschoten, door Lockhorst 3 tegen ULTV Iduna uit Utrecht en door Lockhorst-Heren 2 tegen Maarn Lockhorst 1 kan in de nieuwe sa menstelling in Utrecht meteen zijn vechtlust tonen tegen de gelijknami ge domstedelijke club Lockhorst 4 speelt in Hilversum tegen Rapid 3 en bij de heren moet Lockhorst 1 naar Soest-Zuid en reist Lockhorst 3 naar Soesterberg. 18 april, pupillenO Geen uitslagen 25 april, pupillen: Spakenburg D1-RodaDI v. 12.00 IJsselm vog D2-Roda D2 v 12 00 IJsselm vog D3-Roda D3 v. 12 00 VVZA D5- Roda D4 v. 12.15 Spakenburg D4-RodaD5 v 10.00 Roda D6 - Hoevelaken D5 13 00 Roda D7-Quick D5 12 00 Hoogland D5-Roda D8 v 11.15 Baarn D5 - Roda D9 (veld 7) v. 11.00 Quick E1-Roda E1 v 11.15 Roda E2-VVZA E3 1100 Baarn E3-Roda E3 (veld 7) v. 10 00 KVVA E3- Roda E4 v. 12 15 Roda E5-TOV E2 1100 Roda E6-Soest E5 1Q00 Roda E7-IJsselm vog. E6 10 00 Roda F1-Soest F1 10.00 Roda F2-Baarn F2 10.00 Roda F3-Spakenburg F4 11.00 Roda F4 - Spakenburg F5 11 00 ouders wisten het wel, heb d; hebben aan iedereen verteld, dat ik geboren was ledereen kent me nu, dankzij dat leuke geboorte kaartte uit de enorme kollektie van de Kom eens kijken. Je huudt het met voc» mogelijk. Rozendaallaan 9 - Leusden-C. LEUSDEN/CENTRUM De eer ste „artiesten" van de LTV Lockhorst hebben al weer hun best gedaan in het tennlscompetitiecircus. Ditmaal kwamen de dames het eerst aan slag, nl. In de distritscompetitie op dins- LELYSTAD Met A1. B1. C1. D1 en E1 speelde Roda op Paasmaan dag mee in het sterk bezette Unicum- toernooi. Het werd een geweldige dag voor de spe ers. trainer Martin Ruitenberg (die komend seizoen de zaterdag-senioren weer onder zijn hoede zal nemen) en de diverse elf- talieiders een zeer succesvolle dag. De optelsom van de door de vijf elftallen veroverde punten gaf als eindstand: 1. Roda 2. Unicum 3 WAC 4. Swift, enz dag en in de ITA-huisvrouwendito op woensdag. Dit weekeinde barst de strijd in alle hevigheid los en Leus- dens oudste tennisvereniging stuurt maar liefst 39 teams de baan op. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar, maar er heeft enige verschuiving plaats gevonden. in de landelijke competitie komen nu zeven teams uit: vier gemengde- en (voor het eerst) drie herenforma ties. Vorig jaar verliep de landelijke competitie voor Lockhorst treurig. De eerste drie gemengde teams de gradeerden: het eerste naar de 2e klasse en de overige twee naar de 4e klasse, waarin nu ook Lockhorst 4 uitkomt, dankzij een voortreffelijk verlopen seizoen. De teams zijn in tussen echter flink door elkaar ge husseld en de sterke combinatie van het oude Lockhorst 4 bestaat niet meer. Arthur Scherpenzeel en Odette Snijders zijn doorgestoten naar het eerste team, dat verder bestaat uit Michel Vial en Gré Markerink. De technische commissie hoopt, dat dit jaar het plekje in de 2e klasse behou den kan blijven. In de zaterdagcompetitie treden opnieuw vijf seniorenteams aan: twee gemengde- en drie herenforma- Onlangs werd van Burgemeester en Wethouders bericht ontvangen dat zij van het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen in het kader van artikel 3 van de Verruimingswet. toestemming ontvangen hadden om tot uitvoering van het vormen van een gezamenlijke oudercommissie over te gaan en dat er derhalve geen belemmeringen meer waren om het huishoudelijk reglement van de ge ïntegreerde oudercommissie goed te keuren. Een belangrijke .mijlpaal op de weg naar volledige integratie van beide scholen' ACHTERVELD - Negen dames van de damesschietclub bekampten el kaar op de binnenbaan van de schiet vereniging Ons Genoegen. Het was Anneke Oudshoorn die met de eer ging strijken en met 84 punten op de eerste plaats eindigde. De overige dames wisten het volgende aantal punten te behalen 2 Nel Tijmensen 75. 3 An Voskuilen 72, 4 Tiny Tolboom 65, 5. Kitty van Hamersveld 64. 6. Mien v d. Burgwal 57, 7. Iny Kok 53, 8 Dorothe van I Hamersveld 50 en 9. Corry van Ha- mersveld 49 punten. Bij de heren waren het 16schutters die de strijd tegen elkaar aanbonden in een onderlinge schietwedstrijd. De heren H J. van Ruitenbeek en J Kommer eindigden gelijk met 96 punten. De overige uitslagen waren: 3. G. Tolboom 94, 4 W. Voskuilen 94, 5. P. Smink 92. 6 A van Daatselaar 90. 7. J. van Rossum 90, 8. J E van Hamersveld 88. 9. J Voskuilen 85.10. A Vlug 82. 11 W Wittebrood 81. 12 B. v d. Hengel 81, 13. J. Blom 80. 14 J Voorburg Gz 80. 15. W. v d. Kletersteeg 77 en 16 L. Verburg 76 punten Paaseieren zoeken, een traditionele aktiviteit tijdens de paasvakantie LEUSDEN Zo'n 100 kinderen namen afgelopen zaterdag deel aan de eierenzoekwedstrijd in het Lock- horsterbos, georganiseerd door Blij- hof. We lieten een kind, één van de win naars die een netje chocolade eieren als prijs gekregen had, vertellen hoe hij zeven eieren bij elkaar gezocht had. Niels Jongeling, 7 jaar: ,We gingen paaseieren zoeken en eerst had ik er één en toen een poosje later twee Toen ging ik vragen aan iemand anders hoeveel ze had En toen opeens had ik er vier, twee gevonden in een kuil. En toen ging ik een hele tijd zoeken. Bij de bomen vond ik er een, ik ging met een stok zwaaien tussen de bladeren en er viel een ei. Dat was vijf. En toen ik weer een hele tijd ging zoeken vond ik er weer een Susanne vroeg hoeveel ik er had En ik vroeg het ook aan de andere kinderen, ik hoorde dat er iemand negen had uit een andere groep. Ik vond er zeven en toen moesten we ophouden. Alle eieren waren gevonden En ik kreeg een prijs, dat had ik niet gedacht. En toen gingen we langs de klaarover naar huis Bij de jongste kinderen kwamen Marcel Lenten en Monique Hoogers als besten uit de bus, zij vonden ieder acht eieren. Elsbeth van Haselen won het in de aroeo van 8 en 9-iariqen met maar liefst negen eieren. Michiel Boerma spande de kroon in de groep van 10 jaar en ouder hij vond vijf eieren. De oudste kinderen hadden het wat moeilijker, in hun vak waren veel minder eieren verstopt In het clubgebouw kregen de kinde ren echte eieren en een bekertje li monade waarmee dit geslaagde fes tijn weer ten einde was. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Achterveld Donderdag 23 april 13.30 uur: bejaar- densoos. Ons Gebouw Donderdag 23 april 20.00 uur: De Eemelaar buitengewone ledenverga dering clubgebouw Donderdag 23 april 20.00 uur: K.P O. bijeenkomst. D'Ouwe Peerdestal Vrijdag 24 april 19.30 uur: Klont crea tieve avond. De Moespot Leusden Zuid en Centrum Donderdag 23 april 19.30 uur: Verga dering Raad. gemeentehuis Donderdag 23 april van 20.00 tot 22.00 uur: Afscheid ds Kooman. Marcuskerk Zaterdag 25 april: Verkiezingsmani festatie politieke partijen op de Ha mershof. LEUSDEN Op de laatste school dag voor de paasvakantie werd er door het schoolteam van het scho lenkoppel „De Wip-Wap"/,,De Weg wijzer" voor de leerlingen van beide scholen een heerlijke paasmaaltijd geserveerd. Daartoe waren de scho len omgevormd in een feestelijk res taurant; de kleuters en de eerste en tweede klassers maakten gebruik van de eetzaal „De Wip-Wap"; de hogere klassers hadden plaatsgenomen in de eetzaal „De Wegwijzer". Tijdens de maaltijd was er ook nog een pop penkastvoorstelling te aanschou wen. Dat de leerlingen de uitstekende keu ken, met op het menu uiteraard een fleurige eierspeciallteit, alle eer aan deden, zal niemand verbazen. Be wondering moest men echter hebben voor de schoolteam-, oudercommis sie- en moederkelners, die de groot ste moeite hadden om alle schalen redelijk gevuld te houden. Een interessant gegeven bij dit al les was nog dat deze paasmaaltijd in feite tevens de eerste officiele activi teit van de „geïntegreerde" ouder- commissie scholenkoppel „De Wip- Wap"/„De Wegwijzer" was De ou dercommissies van de kleuterschool en de lagere school werkten al lange tijd nauw samen Vandaar dat er tij dens de gemeenschappelijke ouder avond in oktober 1980 het besluit genomen werd een geïntegreerde oudercommissie te gaan vormen. - De paasmaaltijd viel m goede smaak LEUSDEN/CENTRUM Het ope- ningstoernooi van de LTV Leusden. oorspronkelijk bedoeld als een één- daags gebeuren, moest vanwege de enorme belangstelling op het laatste moment over twee dagen worden uitgesmeerd. Het voortreffelijke weer trok maar liefst 150 leden, waaronder bijna de helft eerstejaars, naar de Valleiparker banen gelokt. Het lot bepaalde per ronde wie met wie een dubbel zou vormen. Mogelijkheden genoeg voor ver rassingen en dat was ook een van de bedoelingen van de brok pure gezel ligheid. In de van 09.00 tot 17 00 actieve zaterdaggroep sprokkelden mevrouw A van Wessem en de heer W. Peut de meeste puntjes bijeen en in de zondag-poule van 10.00 tot 16.00 uur waren dat mevrouw Rama- er en de heer J van Loenen. De laatste zondagpartij was het onder linge treffen van de „dagkampioe nen" en die leverde een zege op voor de gelegenheids zondag-combina tie. De beide speeldagen kregen als trait d'union het openingsfeest in Blijhof op zaterdagavond tot midder nacht. Een minuut ot vijf voor de rust kwam DVSU weer langszij. Nico Rui tenbeek wist in de 10e minuut van de tweede helft met een sterk schot Roda opnieuw aan een voorsprong te helpen. Daarna vervielen de rood zwarten weer in het inzetloze spel, dat de ploeg al vaker demonstreerde en uit een misverstand tussen Jan van Eyden en keeper Chris van Beek, kwam de stand voor de tweede keer in evenwicht Enkele minuten voor tijd kwam Wim Klumper in de proble men, toen hij een bal corner wilde koppen Ongrijpbaar voor Chris van Beek verdween de bal evenwel in j eigen doel en bij de daarmee bereikte J 3-2 stand is het gebleven De uitslagen van de zondag-senioren waren voorts Roda 3 - APWC 3 2-0 Soesterberg 3 - Roda 4 3-0 Quick 8 - Roda 5 8-1 Roda 6 - Quick 10 2-3 1 Dit is geen foto van het TTCL-tafeltennistoemooi (hoewel het plaatje verleden week donderdag wel als zodanig m de krant kwam) maar van het geslaagde openmgs-tennistoemooi van de LTV Leusden. LEUSDEN/CENTRUM Trainer van Ginkel was zeer tevreden over het resultaat van zijn ploeg op Paas zaterdag. In en tegen Bunnik werd slechts door een dubieuze straf schop net niet gewonnen. Vooral de eerste helft speelde Roda een knappe pot voetbal, die met slechts één tref fer onvoldoende beloond werd. Een vrije trap van Henk Malenstein bracht de roodzwarten op 0-1. Na de rust namen de Leusdenaren de strijd wat te gemakkelijk op en dat kun je met Bunnik als tegenpartij beter niet doen. De thuisclub kwam inderdaad via een counter op 1-1 en wat later uit een door Roda fel omstreden penalty zelfs op 2-1. Dat lieten de roodzwar ten echter niet op zich zitten en met man en macht werd weer de aanval gekozen. Kort voor tijd bracht Nico weer langszij (2-2). Het treffen van Roda op maandag tegen DVSU was voor de Leusdena ren niet meer dan een formaliteit, maar Roda weet nu, wat een kat in doodsnood kan doen DVSU was zo'n kat(er) en in de aan beide zijden- uiterst matig gespeelde wedstrijd konden de domstedelingen uiteinde lijk de volle winst grijpen en nog wel met medewerking van een Leusden- se speler. Roda begon met een licht overwicht, dat na een half uur resul teerde in een van de bekende vrije trappen van Henk Malenstein, die de stand op 0-1 bracht.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9