[Duders eisen vrijheid schoolkeuze Maandagavond bijeenkomst bewoners IDEAALSPAARREKENING Schoolraad RENTE 10%. r (MtJHLJU* leusder fcnrafc ïemeente weigert inschrijving op gewenste school Schoolraad gaat zelf enquête organiseren IERKEERSMAATREGELEN LEUSDEN/ZUID NIEUWE VIJVER. een ideale combinatie tussen hoge rente en directe opvraagbaarheid Crediet-en Effectenbank VRIJDAG 24 APRIL 1981 plaatselijk nieuws [van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De heer en mevrouw (oetsveld, ouders van een zoon die et ingang van het volgend schooljaar aarde kleuterschool zou mogen gaan, feigeren zich neer te leggen bij het itandpunt van de gemeente dat hun :oon niet naar de openbare kleuter- ;chool ,,De Heerd" mag. De Heerd is loor de gemeente aangewezen als .groeischool" voor kinderen welke in ie tweede fase wonen De familie (oetsveld woont in Alandsbeek en noet naar de mening van de gemeente nezen uit de andere openbare scholen iLeusden De hele geschiedenis rond de familie Koetsveld kwam uitgebreid ter sprake in de vergadering van de schoolraad voor het openbaar onderwijs Enkele agendapunten eerder had de school raad een notitie aangenomen over de hele problematiek van de Leusdense schoolgrenzen, de klassegrootte en het principe van de gemeente om openbare scholen niet verder te laten uitgroeien dan twee klassen kleuter- en zes klas sen lagere school. Deze notitie gaat als advies naar de gemeente. Het advies van de schoolraad is ondermeer om het ..onvervreembare recht van vrije schoolkeuze te accepteren" Wel er kent de schoolraad het principiële recht van de gemeente om „voedingsgebie- den" voor de verschillende scholen in te stellen. Op grond van de eerder op de avond vastgestelde notitie vindt de schoolraad dat de gemeente de ouders Koetsveld hun zin moeten geven. Als de gemeen te het advies van de schoolraad over neemt, zou dit voor het toekomstig ge meentelijk beleid wel eens de konse- kwentie kunnen hebben dat men vaker met dit soort gevallen geconfronteerd wordt en af moet stappen van de nu gehanteerde schoolgrens voor De Heerd. )e openbare basisschool De Heerd. ALLEEN TWEEDE FASE Kort na het verschijnen van de jaar lijkse advertentie in onze krant met de oproep om kinderen voor het volgende schooljaar aan te melden op de schooi van voorkeur, meldde de familie Koets veld hun zoontje schriftelijk aan bij het jtoofd van de kleuterschool De Heerd Het antwoord van de school was duide lijk: De Heerd is aangewezen als school voor kinderen uit de tweede fase, aan gezien de familie Koetsveld buiten dit gebied woont, moet verwezen worden naar een andere school. Een dergelijke afwijzing moet wel vaker gedaan worden, in de praktijk blijken de meeste ouders zich daar wel bij neer te leggen en meldden hun kind aan bij een andere school. De familie Koetsveld gaf zich echter niet zo maar gewonnen en schreef een brief aan de wethouder voor onderwijs G van Woudenberg waarin ze duidelijk maakte dat de keus om hun kind aan te melden voor De Heerd niet toevallig was geweest Mevrouw Koetsveld had zelfs lessen bijgewoond op twee kleu terscholen en was tot de conclusie ge komen dat De Heerd voor hen de beste keuze was Omdat er wel meer kinde ren uit Alandsbeek De Heerd bezoeken vond de familie Koetsveld dat de wet houder zijn invloed maar moest aan wenden om hun zoontje alsnog op De Heerd geplaatst te krijgen Het uitvoerige antwoord van burge meester en wethouders leidde tot een duidelijke conclusie. Het verzoek om plaatsing op de kleuterschool De Heerd werd afgewezen Wel staat, zo deelde b. en w mee, het toelatingsbeleid van leerlingen op openbare scholen mo menteel ter discussie. Het feit dat er toch kinderen van bui ten de tweede fase naar De Heerd op school gaan komt omdat direct na de bouw van de school wel kinderen uit oudere wijken werden aangenomen. Broertjes en zusjes van deze kinderen mochten ook na het instellen van de „schoolgrens" wel op de school ge plaatst worden. De openbare basisschool De Bongerd. GRONDWET Met het standpunt van het college kan de familie Koetsveld zich echter niet vereniging. Er volgde dan ook weer een brief naar b en w met het verzoek het standpunt te herzien. In de brief doen de ouders Koetsveld onder meer een beroep op de grondwet waarin het principe van vrije schoolkeus is vastge legd. Naar de mening van de briefschrij ver kan er slechts sprake zijn van vrij heid van schoolkeuze als ook werkelijk gekozen kan worden tussen een aantal openbare scholen en de verschillende scholen voor bijzonder onderwijs Ge zien de afstand zou de openbare basis school De Bongerd in aanmerking ko men voor het zoontje van de familie Koetsveld, om „persoonlijke redenen" vindt de familie plaatsing op deze school uitgesloten Een kopie van de brief stuurde de familie Koetsveld naar de gemeente raadscommissie voor onderwijszaken, de schoolraad voor het openbaar on derwijs en de vereniging openbaar on derwijs. SCHOOLRAAD De schoolraad hield zich dinsdag j.l uitvoering met de zaak bezig, mede om dat het hier een principezaak betrof Het voorstel van het dagelijks bestuur van de schoolraad was om de raad uit te laten spreken dat het hier ging om een zeer serieuze keuze van twee ouders die goed gemotiveerd was en dat om deze reden b. en w. geadviseerd moest worden het betreffende kind alsnog op De Heerd toe te laten. Een aantal leden van de schoolraad vroeg zich af welke gevolgen een dergelijk advies zou kun nen hebben, vooropgesteld dat b en w. dit advies overnemen. Het gevaar zou kunnen zijn, aldus een aantal leden, dat iemand die niet zo vlot kan schrijven en zich niet zo goed kan uitdrukken ook geen gelijk krijgt. ONDERWIJSKUNDIGE BEZWA REN Onderwijskundig blijkt er helemaal geen bezwaar te zijn om in dit geval een kind dat toevallig niet in de tweede fase woont toe te laten op De Heerd. De Heerd heeft momenteel drie kleu terklassen die nog niet „vol" zijn Om dat de gemeente streeft naar klassen van maximaal 30 leerlingen zou bij De Heerd pas weer problemen ontstaan als het 91ste kind zich voor de kleuter school aanmeldt Nu er geen onderwijskundige bezwaren zijn aan te voeren blijven er dus alleen bezwaren van formele aard over. Nu de hele kwestie van school grenzen en klassegrootte ter discus sie staat is het niet juist vooruit te lopen op deze zaken, meende wet houder G. van Woudenberg. Voorzit ter Brandligt nam een geheel ander standpunt in, hangende de discussie wil hij graag nu adviseren het ver zoek van de familie Koetsveld in te willigen. Aangezien de overige leden van de schoolraad het met dit laatste stand punt eens waren gaat er vanuit de schoolraad een advies naar de ge meente om het zoontje van de familie Koetsveld alsnog op De Heerd toe te laten. van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Nu het college van lurgemeester en wethouders heeft lesloten geen onderzoek te doen aar de behoefte van ouders om de chooltijden op de Leusdense scho- ;n te wijzigen wil de schoolraad 'oor het openbaar onderwijs zelf tot iktie overgaan. Een kleine commis- lie uit het gemeentelijkadviesorgaan aat bekijken hoe een enquête onder Ie ouders van schoolgaande kinde en het best opgezet kan worden. De schoolraad is erg teleurgesteld iver de houding van b. en w. om zelf leen enquête te organiseren. Als reden leeft het Leusdense college op dat er 'eel werk vast zit aan het houden van ten enquête, waarbij dan bovendien wijfels bestaan over het nut hiervan )ok heeft b. en w. laten weten dat er van gemeentewege geen overblijfmo- gelijkheden op scholen zullen worden georganiseerd. Met deze uitspraken staat het college lijnrecht tegenover de schoolraad De schoolraad heeft de gemeente namelijk geadviseerd een beleidsuitspraak te doen om overblijfmogelijkheden te creëren op Leusdense scholen. De- schoolraad is verder van mening dat b en w. een commissie zouden moeten instellen die de mogelijkheden zou moeten onderzoeken Om te weten te komen hoe ouders over een overblijfre- geling denken zouden b. en w., naar de mening van de schoolraad, een enquê te moeten houden Nu het college het niet eens blijkt te zijn wil de schoolraad zelf initiatieven gaan ontplooien. Het houden van een groot opgezette enquête is echter geen eenvoudige zaak. In ieder geval zal met het houden van een enquête veel tijd en mankracht gemoeid zijn De school raad, die is ingesteld om het gemeente bestuur te adviseren over zaken welke het openbaar onderwijs aangaan, gaat bekijken of ook het bijzonder onderwijs hetzelfde standpunt inneemt, zodat men misschien gezamenlijk iets kan op zetten. Een kleine commissie uit de schoolraad, bestaande uit de voor zitter J. Brandligt, de vertegenwoor digster van de vereniging voor open baar onderwijs, mevrouw T. v.d. Graft-Brandsma en de vertegen woordiger van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel, de heer C. de Kruyf, gaat een voorstel uitwerken dat in de eerstvolgende vergadering van de schoolraad be sproken zal worden. ran de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Maandagavond rganiseert de dienst gemeentewer- en een bijeenkomst voor inwoners an Leusden-Zuid ten aanzien van de treffen verkeersmaatregelen in de- e dorpskern. Zoals bekend is de erkgroep „Veilig Leusden-Zuid" al eruime tijd bezig geweest om ver- hillende knelpunten in Leusden- uid veiliger te maken. Werkgroep 1 Witlox: „Daar zijn we sinds 1975 leeds mee bezig geweest. Wat dat ïtreft wordt het de hoogste tijd", ede door de vorming van een werk- oep Verkeersaangelegenheden jn verschillende verkeers-projek- ten in een versnelling terecht geko men. De te nemen verkeersmaatre gelen voor Leusden-Zuid werden reeds in eerste instantie door die werkgroep behandeld, aangevuld en becommentariëerd. Het resultaat hiervan is maandag avond in 't Trefpunt te zien. De zaal is open om half acht, de bijeenkomst gaat om acht uur van start Aan de hand van kaartmateriaal en tekeningen zullen de bewoners van Leusden-Zuid kennis kunnen nemen van de voorgenomen verbeteringen van de verkeerscirculatie in zuid. Het zal daarbij voornamelijk gaan om het doorgaand verkeer dwars door het dorp zoveel mogelijk te weren. Daarvoor zal het kruispunt Maanweg- Roo van Aldewereltlaan ondermeer worden gerekonstrueerd, waardoor het moeilijker zal worden voor het door gaand verkeer om de Roo van Aldewe reltlaan in te rijden Ook andere knel punten krijgen ruime aandacht. Onder meer door middel van in- spraakbneven worden de bewoners van Leusden-Zuid in de gelegenheid gesteld om hun mening te geven over de voorgenomen maatregelen van de gemeente. Het ligt in de bedoeling, dat de plannen in de raadsvergadering van juni a s. worden afgehandeld, zodat met spoed aan de konkrete realisering ervan kan worden begonnen LEUSDEN - Aan de Torenakkerweg wordt hard gewerkt door de Dienst Gemeentewerken. Nadat geruime tijd het terrein van het voormalige noodwinkelcentrum De Rozendaal had braak gelegen, is men kortgelegen begonnen met een krachtige metamorfose van dit gebied. Bulldozers zijn aan het werk gegaan, rioleringen werden uitgegraven en het uiteindelijke resultaat is een knots van een vijver. Zoals bekend staat dit gebied nog méér veranderingen te wachten. Naast enkele woningen in de vrije sector, is het ook de bedoeling, dat op de plaats van het huidige postkantoor een parkachtig gebeuren wordt gekreëerd, terwijl In die hoek ook de rekonstruktie van het kruispunt Asschatterweg-Torenakkerweg gerealiseerd zal gaan worden. De Asschatterweg zal dan volgens de plannen niet meer rechtdoor bereden kunnen worden, maar via een snelheidsvertragende bocht, die uitkomt op de Torenakker- weg. Wanneer dit echter gerealiseerd zal kunnen worden is momenteel nog een open vraag, omdat het wachten is op het verdwijnen van het postkantoor naar de Hamershof. De PTT heeft daarvoor grond gereserveerd op het terrein van het hoofdwinkelcentrum aan het Erf, maar naar het zich laat aanzien wordt met de bouw daarvan nog geen haast gemaakt. Op de foto: een beeld van de nieuwe vijver aan de Torenakkerweg. LEUSDEN - Het dagelijks bestuur van de schoolraad voor het open baar onderwijs in Leusden is sinds de vergadering van de raad, afgelo pen dinsdag, weer op volle sterkte. Met meerderheid van stemmen werd mevrouw W. van den Berg-Kappelle als vierde lid van het dagelijks be stuur verkozen. Met deze verkiezing is een einde ge komen aan een lange periode waarin het bestuur niet voltallig was. Dank zij een wijziging van het huishoudelijk reglement van de schoolraad zal het in de toekomst wat eenvoudiger zijn men sen te vinden die een bestuursfunctie willen aanvaarden Voorheen moesten leden van het adviesorgaan zich kandi daat stellen voor een functie in het da gelijks bestuur, door de wijziging van de regels is nu elk lid van de schoolraad in principe kandidaat voor een bestuurs- baan. Dinsdag werd het gewijzigde reglement van kracht omdat van burge meester en wethouders bericht was ontvangen dat het college geen be zwaar had tegen de voorgestelde wijzi ging Het eerste schoolraadlid dat op de ze wijze in het dagelijks bestuur van de schoolraad verkozen werd, was mevrouw W. van den Berg-Kappelle. Mevrouw Van den Berg vertegen woordigt de openbare basisschool 't Startblok in Achterveld. Met deze verkiezing zijn de drie grote Leus dense woonkernen in het dagelijks bestuur vertegenwoordigd. Uit Leus- den-c. komen de voorzitter de heer J. Brandligt en lid de heer A. Vermeulen uit Leusden-Zuid komt de secreta resse, mevrouw M. D. Steurs-Kam- mes. ee De IDEAALSPAARREKENING biedt een hoge rente en uw geld blijft direct beschikbaar. U kunt f 2.000.- per maand vrij opnemen Zonder opzegkosten en zonder opzeg termijn In december kunt u zelfs f 4.000,- vrij opnemen. Meer opnemen? Ook dat is mogelijk. Nog steeds zonder opzegtermijn; u betaalt echter over het meerdere 1 °Io opnamekosten voor gelden die langer dan 12 maanden op de rekening hebben gestaan 2% opnamekosten voor gelden die korter dan 12 maanden op de rekening hebben gestaan Hoe opnemen? Vanzelfsprekend bent u welkom om per soonlijk uw geld te komen halen. Maar ook: één telefoontje is voldoende om het door u gewenste bedrag dezelfde dag te laten overboeken naar uw bank- of girorekening. Een ideale mogelijkheid voor als u wat verder weg woont! Het saldo op uw IDEAALSPAAR REKENING dient minstens f 2.000,- te bedragen De rente wordt berekend volgens de dagelijkse methode. Wenst u nadere inlichtingen, vraag dan naar onze uitgebreide brochure of bel onze afdeling spaargelden. Wij zullen u graag adviseren. Direct een IDEAALSPAARREKENING openen? Ook deze mogelijkheid hebben wij voor u gecreeerd. Ideaal voor u! U kunt nu een IDEAALSPAARREKENING openen door storting op onze giro nr. 75651 of op onze bankrekening nr. 69.90.00.009. Graag onder vermelding van "ojrenen IDEAALSPAARREKENING' Zeist: Boulevard I, telefoon 03404-20634 erkeersmaatregelen moeten voorkomen dat de Roo van Aldewereltlaan een straat blijft waarover veel doorgaand verkeer fdt.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5