siNHrr portstudio Leusden voorziet in behoefte /eel belangstelling voor concours Nimmerdor Gressie squash- clubkampioen leus Kien krant VOETKAL VOORSPEL HOCKEY VOOKSI'EL Sportmede- werker afwezig Leusder Krant Schaakvereniging eusden RODA '46 Sterke start Lockhorst-dames Opruiming Jeugdkaarten Dubbel FOTOKOPIE NODIG? Curtftef Overbodig VRIJDAG 24 APRIL 1981 9 Onze sportmedewerker is de komende dagen moeilijk bereik baar. Wilt u sportnieuws, uit- en verslagen voor de kranten tot en met 5 mei rechtstreeks (laten) bezorgen op het centrale redak- tie-adres aan de Rozendaallaan 9. Bij voorbaat dank. Redaktle. Rozendaallaan 9 leusden-C De bouw van de sporthal vordert ge staag, evenals de realisatie van de ten- nishal en het clubhuis van de L TV Leus den Op het (officieel nog altijd naamlo ze) sportpark aan het Valleikanaal is een aanvang gemaakt met de aanleg van de zevende en achtste tennisbaan, terwijl iets verderop het eens zo beju belde gulden vlies" van de hockeyclub is weggehaald om plaats te maken voor een veld breed ordinair graszoden tapijt Ook het Buiningparker hoofdvoetbal veld zit volop in de renovatie. Leusdens oudste sportpark wacht trouwens nog een enorme ingreep als met de uitbrei ding wordt begonnen. De outdoor-veldcompetities (hockey, hand-, voet- en korfbal) zijn op een oor na gevild en de dito baansporten (ten nis, jeu de boules, enz.) zijn al weer volop in bedrijf. Allemaal zaken, die bui ten mij om, toch goed zijn gegaan en nog gaan. Ik ben duidelijk overbodig en mede ter geruststelling van hen, die zich bezorgd hebben afgevraagd, waarom ik dit jaar nog niet met vakantie ben geweest, laat ik de boel een dag of wat de boel. Inpakken en wegwezenIk hoop. dat u hier net zo n mooi weer zult krijgen als ik voor mezelf elders ver wacht. P C. P.S.: Als u (belangrijk) sportnieuws in de krant wilt hebben, kunt u terecht bij Bertien Calkoen. Deze vriendelijke bu- reau-redaktrice is graag tot uw dienst op nummertje 9 aan de Rozendaallaan P C. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag- gaf Lucien Gunther in Sport- Leusden aan de Berkenlaan een demonstratie bodybuilding, vorm van conditie- en lichaams die de laatste jaren een groeiende belangstelling geniet. De demonstratie trok ruim honderd me rendeels jeugdige geïnteresseer den! Lucien Gunther, blijkbaar niet de eerste de beste, wordt door de Nederlandse Body Building Federa tie op 30 mei uitgezonden naar de wereldkampioenschappen te Lon den. Bij voldoende belangstelling van supporters wordt getracht een twee- of driedaagse busreis naar die titelstrijd te organiseren. Sportstudio voorziet in een behoefte Nog maar kort geleden werden wij attent gemaakt op het bestaan van de ze sportstudio Het is een speciaal op Leusden gerichte onderneming van de Amersfoorter Theo Jansen, die een jaar of drie geleden aan de Hamersveldse- weg op bescheiden schaal begon met bodybuilding, fitness- en krachttraining De sportstudio blijkt in Leusden in een grote behoefte te voorzien. De beschik bare ruimte werd spoedig te klein en in oktober 1980 volgde verhuizing naar de Berkenlaan, waar enige garages om gebouwd werden tot een keurig sport- zaaltje, dat nu met ruim 70 leden al weer te klein is geworden. De heer Jansen wil graag opnieuw uitbreiden. Erg jammer is - en niet al leen voor hem - dat de plannen met betrekking tot de tennishal-in-aanbouw niet door zijn gegaan. Het leek allemaal zo mooi. Sportstudio had een goede raquetball-huurklant voor de gemeente kunnen zijn (en een goede gebruiker van de annexe bar). Behalve de raquet- ballbalbaan had de heer Jansen een ruimte nodig voor de uitoefening van zijn overige sportieve bezigheden. Het „feest" ging echter niet door en aange zien men het liefst in Leusden wenst te blijven vanwege het zeer grote aantal plaatselijke leden, wordt nu naarstig ge zocht naar een vervangende ruimte, groot genoeg voor het onderbrengen van gelegenheid voor haltergymnas- tiek, kracht- en conditietraining (120 m2), vier raquetballbanen (381 m2), sauna, solarium e d (140 m2), kleedac commodatie (55 m2), ontmoetingsruim te, kantoor, miniwinkeltje, schoonheids salon, enz (165 m2) In totaal ruim 860 m2. Met recht een flink particulier initia tief. -vi' v.*- Fitness- en krachttraining voor dames LEUSDEN - De temperatuur had, Doral maandag, best een paar gra- en hoger mogen zijn, maar verder erkten de omstandigheden goed lee aan het welslagen van het con- ours voor pony's en paarden van de RV PC Nimmerdor. Plaats van andeling was het bekende en geluk- g beschut gelegen weitje aan de uurtweg op het landgoed Den reek. Ruitersport van deze omvang er waren circa 150 paarden en rond e 200 pony's bij betrokken - doet et altijd uitstekend in een natuurlij- e omgeving. Behalve van deelne- iers-zijde bestond er ook een zeer rote publieke belangstelling en on- anks de grote drukte liep het wed strijdschema keurig op tijd. De pony-wedstrijden op Paaszater dag betroffen de elk weer onderver deelde hoofdelementen dressuur en springen. In een zestal ringen vond de B-dressuur plaats, met een paar bijzon der leuke Nimmerdor-successen In ring 3 bijvoorbeeld, waar Jeannice Ma- sar (met Winny) 2e werd. Ilse Miggels (Jacky) pakte daar mooi nog een ex aequo 3e prijs. Jeannette Willigenburg deed het nog beter Met Tornado werd zij winnares in ring 4 Ineke Walet (Bento) werd 3e in ring 6 Voor de L-dressuur waren drie ringen in gebruik Ageeth Pries (Pepijn) werd 2e in ring 8 en een gedeelde 5e prijs bereikten Karin Ossendrijver (Labra dor) en Joan Kempkes (Willem) in ring 9. Ook een 5e plaats was voor Patsy Reems (Shamrock) in de L2-dressuur in ring 10. Marie Louise Baars (Pegas) werd winnares in ring 11 bij de dressuur L2-MZ Springtuin 1, B-springen in cat. B/C, leverde Niels Volbeda (Ankie) een 2e prijs op een springtuin2. L-springen ca D) bracht Petca Kempkes (Edwin) een 5e plaats op. Het MZ-springen B/C/ D-hankicap tenslotte was een Nimmer- dor-aangelegenheid. ,,Goud" was er voor Karin Ossendrijver met Donar en „zilver" voor de combinatie Joan Kempkes/Carolien SENIOREN Op Tweede Paasdag waren ook de Leusdense senioren succesvol. Bij de B-dressuur in ring 1 kwam H. J. Note- boom (Natasja) van de Achterveldse RV de Singels op 4e ex aequoplaats Nimmerdor-amazone mevr A v. d. Berg (Sil) werd 4e in ring 3 en mej A v d Berg (Terlane-B) finishte als eerste in ring 4. Bij de L-dressuur in ring 5 werd H v d Brink (Lotus) ex aequo 3e en mevr. E. M. P Manuel (Jehanna) van de Singels werd 4e in ring 6 M-, M2- en Z2-dressuur leverde mevr. B. v. d Weerd (Parcifal) in ring 8 een keurige 2e plaats op Het springen vond plaats in drie categorieën Met een 4e plaats voor mevr A. v. d. Berg (Sil) in cat. B, een 2e plaats voor R v. d Burg (Pa trick) in cat L en een mooie overwin ning van H. v d Brink (Lotus) in cat. MAZ Een wel zeer bijzondere attractie voor ruitersportliefhebbers organi seert Nimmerdor zaterdag (aanvang 10.00 uur) op dezelfde weide aan de Buurtweg. Voor 25 april staat daar een uit drie onderdelen - dressuur, bosrit, en hindernisrijden - bestaan de menwedstrijd (éénspan) op het programma. Iets aparts (speciaal voor foto- en film-amateurs) in onze omgeving! ö?GR7 LEUSDEN/CENTRUM - Voor de GS-competitie ontving Leusden 3 et standaardteam van Voga. Hard- ekkig (getuige de niet minder dan >ven remises) verweerden de Leus enaren zich, maar uiteindelijk bleek e „staart" van de thuisclub te zwak i zo ging het treffen met 3V2-6V2 erloren. B. Uneken, H. Struiwig, J. d. Tang, A. Rietveld, W. v.d. Wete- ng, W. Schouten en C. Veenendaal akten de helft van de winst. H. van gdom, K. Linse en A. van Ooik jr. erloren hun partij. Voor de senioren-huiscompetitie erden dinsdag de navolgende partijen espeeld H. Froberg-Tj Zijlstra afgebr R.Zelle-L. de Rijke 1-0 W. v.d. Harst-H. Vossebeld 1-0 E. Haikes-J, Boemaars 1-0 A. Aldenzee-A. Bijleveld 0-1 J Gerrits-A. Lieshout 0-1 G Fröberg-E.Jansen 1-0 J.P. v.d. Moer- W. van Moosel 1-0 D van Ooik-L. Boogaard 1-0 S. van Dokkum - A Valkenburg V2-V2 A van Kuipers-P.Sonder 0-1 H Kroes-J.Agterberg 0-1 J. van Santen. H Fröberg, R. Zelle, L. de Rijke, J. v.d Weijden, N Loning, J. Agterberg, Tj. Zijlstra, J. de Jager en H. Vossebeld vormen in deze volgorde op dit moment de „top-tien" van de rang lijst (in totaal 56 spelers). In de jeugd- competitie (44 deelnemers) zijn de eer ste tien Thom Wuts, Radboud Berg. Erwin Zijlstra, Hemmo Parson, Gijsbert Geerders, Pieter de Jager, Remco van Maanen, Ronald Staal, Rudie Kempe en Michel van Bruynsvoort. aterdag-senioren aterdag 25 april oemenkw. 2-Roda 2 12 00 osthoorn3-Roda3 12.00 0da4-TOV4 14 15 oda5-VOP5 16.15 oda6-DVS 10 12.00 oda7-VVOP 10 12 00 parta9-Roda8 16 15 iendschappelijk: dvendo 1 - Roda 1 15.00 nsdag 28 april oda2-Hees2 19 00 oda-Wit3-Roda3 19 00 sselm. vogels 4 - Roda 4 19.00 ondag-senioren: ondag 26 april omstad 1 - Roda 1 14 30 oda 3-Roda 6 (vr) 11.30 oda4-SEC4 11.30 oda5-VVOG7 11 30 oensdag 29 april oda 2 -Vesting 2 19 00 aterdag 18 april d. junioren: odaA1 -Sch'44 A1 4-5 iterdag 25 aprl d. Junioren: oda A1 vrij oda A2 - Amersvorde A1 16.15 RodaBI -DVSB1 15 00 Quick B3-RodaB2 v 14.15 Soest B3 - Rofa B3 14 00 Roda C1 vrij De Glind C1 - Roda C2 v 13.00 Roda C3 - Soest C4 13.45 Roda C4-Soest C5 15.00 Roda C5 vrij Afmelden junioren, vrijdagavond tus sen 7 en 8 uur op tel. 944100 t a.v A Blankensteijn. Dinsdag 28 april Afd. junioren: De Vesting A1-Roda A1 V. 18 00 LEUSDEN/CENTRUM - De dames teams van de LTV Lockhorst hebben In de dlnsdag-districts- en de woens- dag-ITA-competitie meteen maar even hun visitekaartje afgegeven. Dinsdag ging geen enkel team met verlies de baan af. Alleen Lockhorst A speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Alta E. De andere uitslagen waren: Soest Zuid F-Lockhorst B 1-3 Lockhorst C - Randenbroek 4-0 BaarnC-Lockhorst D 1-3 Weldam H - Lockhorst E 0-4 Lockhorst F-Soest Zuid 3-1 LEUSDEN/ACHTERVELD - Ko mend weekeinde volgen nog wat oprui mingen van afgelaste wedstrijden, waarna nog een volle ronde van de lo pende competitie resteert. In de zater dagse 1e klasse A wordt gespeeld: DVSA - Barneveld (op 25/4) (2-2) Barneveld-Stroe(op28/4) (1-2) DVSA-Hulshorst (op 28 4) (0-1) Als Barneveld in Amerongen van DVSA wint, wordt de ontmoeting op 28 april met Stroe nog een spannende aangelegenheid, maar reeds bij een ge lijkspel is het gebeurd met de Barne- veldse kansen. De „aandelen" van Stroe staan duidelijk beter genoteerd. Voor de zondagse 1e klasse A komen op 26 april in actie. Sporting-DWSM (0-1) Actif Zeist (0—5) Zowel voor de titel (Zeist is reeds kampioen) als voor de degradatie zijn deze wedstrijden van geen belang meer In de slotronde valt pas de beslis sing inzake de rode lantaarn In de zon dagse 1e klasse B staan voor 26 april op het programma Maluku Muda-Bunnik (2-2) Odijk-KVVA (1-3) Domstad - Roda 1 -3) Eén puntje is voor Maluku Muda ge noeg om de degradatie te ontlopen. RUC en DVSU vechten later de strijd om de rode lataarn onderling uit. Moge lijk dat Roda bij Domstad nog zorgt voor wat vuurwerk. Overigens gaat de wedstrijd slechts om de baard van de keizer. De roodzwarten rest dan nog de ontmoetingen met Bunnik (thuis) en Maluku Muda (uit) Zaterdag 25 april: 14 30 uur. hockey Quick Stick-Leus den te Heerenveen. 16 00 uur korfbal RDZ-Antilopen te Zeist 19.00 uur BVO-badmintonclubkam- pioenschappen in De Meent. Zondag 26 april: 11 00 tot 16.00 uur: nationale jeu de boulesdag op de Leusden-boulodroom bij de Hakhorst 14.30 uur: hockey Leusden-Gronin- gen, Valleikanaal 14.30 uur: voetbal Domstad-Roda te Utrecht-Oost. Maandag 27 april: 20.00 uur: finale SKGV-cup tussen Driebergen en Hoevelaken op de ba nen van Ons Genoegen, Achterveld. Donderdag 30 april: 13.00 uur: OVL-autocross aan de Smoussesteeg LEUSDEN - Woensdag 10 april werd er door de Stichting R.K -jeugd- en jon gerenwerk naast het kaarten voor de ouderen ook jeugdkaarten georgani seerd Dit jeugdkaarten was bedoeld voor de jeugd in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. De avond trok echter niet zoveel belangstelling, er waren vier klaverjas sers en acht schutjassers De prijzen, geheel in de paassfeer gelegen, wer den als volgt verdeeld: Klaverjassen: 1. Alina Herder 4831 2. Nico van Haaster 4283 3. Irene van Haaster 4213 Schutjassen: 1Wilfried Schoonderbeek 93 2. Frans v.d Berg 76 3. Berrie Traa 73 4 Marga Zwart 62 5. Wim Blom 57 6. Arno Schimmel 47 In het nieuwe seizoen hoopt de stich ting voor deze leeftijdsgroep ook weer aparte avonden te houden Bij het ma ken van het winterprogramma zal hier rekening mee worden gehouden. Na tuurlijk hoopt de stichting dat er dan wel op een grotere opkomst gerekend kan worden LEUSDEN/CENTRUM - Voor de eerste maal organiseerde het Squash Rackets Genootschap Leus den (SRGL) clubkampioenschap pen. De wedstrijden vonden plaats in Driebergen. Via een zege op Jan Tol boom in de eerste halve finale kwam Ton Zwart in de eindstrijd tegen Fred Gressie, die coming-man Giel v.d. Stel in de andere halve finale de baas was gebleven. De uiteindelijke be slissing werd bereikt in twee games. Met 9-6 (na met 2-6 achter te hebben gestaanI) en 9-7 bleek Gressie ster ker dan Zwart. In het gymlokaal aan de Prinses Margrietlaan te Leusden- Zuid vond woensdagavond de prijs uitreiking plaats. De heer H. Huizen- ga van de Bondsspaarbank overhan digde de clubkampioen een bijzon- LEUSDEN/CENTRUM - Tijdens de Paasdagen stond de competitie stil ten gunste van de traditionele hockey-toer- nooien De hockeyers moeten dat nu „bezuren" met een dubbelprogramma op komende zaterdag en zondag. Op zaterdag wordt in de 1e klasse A ge speeld. Deventer-GHBS (3-2) Lockhorst G-Soesterberg D 3-1 In de ITA-competitie (woensdag) zijn de uitslagen op basis van de gewonnen games als volgt Lockhorst 1 - Volta 11 20-20 Lockhorst 11 - Randenbroek 14-16 Randenbroek IX-Lockhorst III 15-16 LTV Leusden 11 - Lockhorst IV 18-22 Hoogland - Lockhorst V 16-22 Lockhorst VI-Flehite 22- 8 Flehite VII-Lockhorst VII 16-20 Lockhorst VIII-t Stort IX 16-12 LockhorstIX-Hoogland 24- 8 Volta V - Lockhorst X 13-14 In 17 wedstrijden 14 overwinningen, twee gelijke spelen en één (kleine) ne derlaag. Het had slechter kunnen zijn' Quick Stick-Leusden (4-3) Hilversum-HVA (1-0) Groningen-Tempo (1-3) Het programma voor zondag luidt Kameleon-Be Fair (1-1) Deventer-HVA (1-0) Leusden-Groningen (1-5) GHBS-Hilversum (3—3) De strijd om de vier bovenste plaat sen met promotie naar de nieuw te vor men overgangsklasse is nog open. Ver moedelijk zijn de kaarten zondag in de late namiddag goeddeels geschud De drie Hilversumse clubs (Kameleon, Hil versum en Be Fair), Quick Stick uit Hee renveen en Deventer lijken dan nog kansrijk. Leusden komt eerst in Heeren veen in actie tegen Quick Stick met wei nig hoop op succes. Zaterdag liggen de kansen beter De Leusdenaren hebben nog een flinke goudreinet met Groningen te schillen voor de „vergissing" (een 1-5 nederlaag!) in de Martinistad De Gro ningers hebben maar 1 winstpuntje meer bij elkaar gehockeyed dan Heren 1, zodat een kleine Leusdense zege zeker mogelijk kan zijn. HVA zal defeni- tief in het bezit blijven van het rode lampje. De Assenaren kwamen in deze klasse duidelijk klasse tekort. De fraaie gewonnen beker voor de clubkampioen der fraaie beker. Voor nummer twee was een exemplaar van het boek „de Regels van het Spel" beschikbaar. De bankdirecteur zette verder de puntjes op de S met het overhandi gen van het fotojaarboek ,,de Zilve ren Camera" aan alle aanwezigen. Het Squash Rackets Genootschap Leusden is in 1974 ontstaan uit het trim- groepje (anno 1971) van Fred Gressie Een vaste kern van 15 dames en iets meer heren van ongeveer 35 tot bijna 60 jaar doet iedere woensdagavond een uur stevige conditietraining met het oog op de toekomst De in aanbouw zijnde tennishal aan de Groene Zoom voorziet eveneens in squash- en ra quetballbanen en het SRGL is van plan daarvan een ruim gebruik te maken Deze takken van sport zijn de laatste jaren erg „in" Ook in Leusden Binnen kort worden de clubkampioenschappen raquetball gehouden

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9