Met name verkeersdrempels stuiten op verzet A.M.B.C. Oranje-rit leusder krant Programma Koninginnedag Achterveld Rock roll band bij Rockers Ons Genoegen Tentoonstelling De Vrije Kwasten in Amersfoort plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 ACHTERVELD In verband met de viering van Koninginnedag op 30 april zal op woensdagavond 29 april een lampion optocht worden gehou den. De opstelling is bij de school Onze Wereld aan de Walter van Amersfoortstraat om 19.00 uur. Aan deze optocht verleent de muziekver eniging D.W.S. haar medewerking. Daar de muziekvereniging om 20.00 uur een vergadering heeft zal de optocht om 19.15 uur precies van start gaan. De deelnemers worden verzocht hier rekening mee te willen houden. De route is als volgt: W. van Amersfoortstraat, Van Oldenbarne- veltstraat, Verjaegde Ruyterweg, Hessenweg, voor Huize St. Joseph langs en via de Hessenweg naar Ons Gebouw. Dit jaar zijn er extra prijzen voor versierde wagentjes en de prijs uitreiking vindt plaats in Ons Ge bouw. Op 30 april zal het feest aanvangen met de reveille om 7.00 uur Alle kinderen mogen zoveel mogelijk la waai maken Bromfietsen zijn echter niet toegestaan De muziekvereni ging D W.S. maakt dan om 7 30 uur een rondgang door het dorp. De A.M.B organiseert de jaarlijks terug kerende oranjerit Start om 9 00 uur bij hotel De Roskam. Ouders die aan deze rit willen deelnemen kunnen hun kinderen in Ons Gebouw bren- I gen waar zij zullen worden opgevan gen door de dames van het feestco mité. Voor de jeugd tot 10 jaar is er in Ons Gebouw een film. aanvang 9.30 uur. Voor de jeugd boven de 10 jaar is er om 9.30 uur een speurtocht door het dorp. start en finish in de kelder j van Ons Gebouw De zeskamp begint om 14.00 uur op het sportveld. De ploegen die hieraan willen deelnemen moeten bestaan uit 3 dames, 4 heren en een coach. Voor enkele ploegen is er nog de mogelijkheid om deel te nemen. Opgave voor deelname kan geschie den bij W. van Middelaar, Jan van Arkelweg 31, tel. 2001. Om 20 00 uur wordt een kaart avond voor jong en oud georgani seerd in D'Ouwe Peerdestal. Voor de jeugd van 12-16 jaar is er om 20.00 uur een disco in Ons Gebouw terwijl op dezelfde tijd voor de jeugd van 16 jaar en ouder een disco zal zijn in de ^oespot LEUSDEN Op koninginnedag, donderdag 30 april speelt de Rock en Roll band ..Honey Bop" in het club huis van de Rockers Voor de eerste maal hebben de Rockers livemuziek, ledereen die zin heeft om te komen is van harte welkom Aanvang 20.00 uur Het clubhuis is gelegen aan het verlengde van de Centrumweg (ach ter het winkelcentrum Hamershof) ACHTERVELD Door de Auto Motor en Bromfietsclub Achterveld zal op donderdag 30 april in verband met de viering van Koninginnedag een Oranje rit worden georgani seerd De start is om 9.00 uur bij hotel de Roskam waar ook de gelegenheid is om in te schrijven. De uitgezette rit is zodanig dat iedereen daar aan mee kan doen. Voor elke deelnemer is er een prijs beschikbaar gesteld Ou ders die aan deze rit willen deelne men kunnen hun kinderen brengen n Ons Gebouw waar zij door de dames van het feestcomité worden opgevangen en zullen worden bezig gehouden ACHTERVELD Elf dames be- kampten elkaar tijdens de onderlinge schietwedstrijd op de binnenbaan van de schietvereniging Ons Genoe gen. Het was Nel Tijmensen die met 80 punten als eerste wist te eindigen. Zij werd direct gevolgd door An Vos kuilen met 79 punten De overige dames behaalden de volgende pun ten: 3. Anneke Oudshoorn 75, 4, Kitty van Hamersveld 69, 5 Thea van Ruiten beek 69.6. Tiny Tolboom 66,7 Doro- the van Hamérsveld 59. 8 Mien v d Burgwal 57. 9 Ria Vos 54.10. Iny Kok 53 en 11. Nel Teunissen 46 punten AMERSFOORT In het sociaal cultureel centrum „De Groene Stee" aan de Wiekslag In Amersfoort is van 7 tot en met 20 mei een tentoonstel ling te bezichtigen met werk van de amateurvereniging „De Vrije Kwas ten". Het gaat hierom een expositie waar werk te zien Is van ongeveer twintig amateurschilders en teke naars uit Leusden, Amersfoort en omstreken. De plus minus vijftig aanwezige werkstukken tonen wat er op kunst zinnig gebied qua stijl en techniek door de leden gepresteerd wordt. De door de enthousiaste en spontane leden gemaakte kunstwerken zijn ze ker de moeite waard om eens te bekijken De opening vindt plaats op donderdag 7 mei om 19.30 uur, en de tentoonstelling is dagelijks geopend. DINSDAG 28 APRIL 1981 Lang niet iedereen enthousiast over Jannen werkgroep „Veilig Leusden-Z. art één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Lang niet iedereen Leusden-Zuid is enthousiast iver de plannen, die zijn ontwik- ;eld voor het veiliger maken van eusden-Zuid. Met name bestaat r nogal wat weerstand tegen het lanleggen van verkeersdrem- )els in de kern. Volgens een roep inwoners van Zuid is hun /oonkern niet zo onveilig, dat lergelijke rigoreuze maatregelen lerechtvaardigd zijn. Aldus bleek gisteravond (maandag) jdens een in het Trefpunt gehouden iformatiebijeenkomst over in Leusden- uid te treffen verkeersmaatregelen, 'eze maatregelen zijn. in samenwer- ing met de gemeente, ontwikkeld door e werkgroep „Veilig Leusden-Zuid", eze werkgroep houdt zich al zon vijf lar bezig met de verkeerssituatie in uid. Onder meer via een enquête heeft ten geïnventariseerd wat de knelpun- in in die kern op verkeerstechnisch ebied zijn. Vervolgens ontwikkelde ten een aantal voorstellen om tot een erbetering van de situatie te komen, eze voorstellen werden in kaart ge- racht en maandagavond getoond aan bewoners van Zuid Meer dan hon- erd inwoners van de kern toonden be- ngstelling voor de plannen er) maakte het te krappe zaaltje van het Trefpunt 'iftig gebruik van de mogelijkheid om e plannen van kritische kanttekenin- en te voorzien Centraal in de plannen van de werk- roep staat het aanbrengen van drem pels op de lange wegen, die Leusden- Zuid in noord-zuid richting doorsnijden. Zo stelt de werkgroep voor om drem pels te leggen op kruispunten in de Roo van Aldewereltlaan, de Prinses Irene- laan en de Hardenbroeklaan. Ook plan de men een aantal wegcorrecties, on der meer bij het winkelcentrum ..De Bieshaar". Ook werden er mogelijkhe den aangegeven om straten af te slui ten voor gemotoriseerd verkeer, onder meer in de omgeving van de lagere school „Het Palet" Na een korte inleiding van het werk- groepslid Jan Jacobs, bleek uit de vra gen al snel, dat niet iedereen in Leus- den-Zuid gelukkig is met die ideeën Veel van de bezoekers van de infor matieavond - in de pauze verzamelde één van de aanwezigen zeker veertig handtekeningen tegen dit voorstel - bleken niet erg gecharmeerd van ver keersdrempels. Men vroeg zich af of dat nu echt wel een maatregel is. die de verkeersveiligheid bevordert en legde dringend de vraag op tafel om alterna tieven te ontwikkelen. Drempels, zo be toogden verschillende sprekers, zijn onaangename middelen en wekken slechts de irritaties van automobilisten én fietsers Volgens verschillende woordvoerders is de verkeerssituatie in Zuid niet zo onveilig, dat dergelijke maatregelen genomen zouden moeten worden. 104 KILOMETER Daartegenover stond de mening van een andere groep inwoners, die van mening is. dat er wel degelijk maatrege len tegen sluipwerkers en te hard rijden genomen moeten worden. Zo ook. ui teraard, de werkgroep. Zo antwoordde Jan Jacobs als woordvoerder van de werkgroep, op de vraag „hoe onveilig is Leusden-Zuid nu eigenlijk?", dat ook de werkgroep gelukkig heeft kunnen vast stellen. dat er in Zuid niet vaak ernstige ongelukken gebeuren Dat neemt ech ter niet weg, dat er volgens de werk groep én een groot deel van de bevol king - zo was uit een eerder gehouden enquête gebleken - wel het een en an der verbeterd moet worden Jan Ja cobs. „De politie heeft eens geristreerd Ambtelijk medewerker P Gerber geeft tekst en uitleg dat er iemand met een snelheid van 104 kilometer over de Roo van Aldewerelt laan reed" Maandagavond werden niet alleen de voorstellen van de werkgroep aan een kritisch oordeel onderworpen, de bezoekers van de informatieavond de den zelf ook een aantal concrete voor stellen. Zo bleken verschillende men sen van mening dat vooral de bocht in Irenelaan en Willem de Zwijgerlaan - daar bevindt zich het zogeheten scho- leneiland - verbetering behoeft Aan dacht werd er ook gevraagd voor de situatie op de Maanweg. waar kennelijk ook veel te hard gereden wordt. Op nieuw werden er warme pleidooien ge houden voor het snel realiseren van een verkeerslichtinstallatie op de Arn- hemseweg nabij het politieburo En ook werd het streven naar een veiliger over steek over de Arnhemseweg nabij Ba- voort ondersteund. JUNI De bijeenkomst van gisteravond vormde een onderdeel van de voor bereiding van de behandeling van de verkeersveiligheid van Leusden- Zuid in de gemeenteraad van Leus den. De werkgroep zegde toe de ge maakte opmerkingen in haar voor stellen te zullen verwerken. Het ge heel komt vervolgens allereerst ter tafel in de gemeentelijke werkgroep Verkeer en de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". Het is de bedoeling dat de gemeenteraad in zijn vergadering van juni a.s. de voorstellen behan delt. zo zag het er zaterdagmorgen uit: vernielde fietsen en verkreukelde sorteerkasten tussen de resten van het gebouw RUITEN Bewoonsters en bewoners van een deel van 't Hamersveld moesten worden geëvacueerd naar de rekreatiezaal Achterveldse brandweerlieden kwamen hun Leusdense collega s te hulp stelling de bewoners niet te lang in deze situatie te laten zitten Behalve de gesprongen ramen, zijn de regenpijpen aan de oostzijde gesmolten en hebben de planten bakken het begeven. Volgens een verzekeringsman die maandagmor gen de schade is komen opnemen, bedraagt de schade ruim 50.000 gul den. De post wordt nu gesorteerd in de Varkensschuur Groot-Krakhorst. Hamersveld beschikt over een eigen evacuatieplan bij branden en andere ernstige calamiteiten. Het plan is in nau we samenwerking met de commandant van de brandweer, de heer J. Upper- man, opgebouwd. Regelmatig worden oefeningen gehouden met de bewo ners. Door de enorme hitte-ontwikkeling waardoor de ramen van de apparte menten aan de oostzijde van het be jaardenhuis sprongen en in verband met het gevaar voor het overslaan van het vuur moesten de bewoners zater dagochtend echt geëvacueerd worden Zij werden allen overgebracht naar de rekreatiezaal al waar zij in grote span ning en angst de vroege ochtend door brachten. Doordat er al vaak evacuatie-oefenin gen waren gehouden, verliep deze eva cuatie zonder ernstige panieksituaties. Wel waren de bewoners zeer geschrok ken en waren er enkelen angstig en apathisch, aldus mevrouw T. Zeeman, directrice van 't Hamersveld. PTT-dependance nu in Groot-Krakhorst. Van het bejaardenhuis sprongen door de hitte-ontwikkeling een veertig tal dubbele ruiten van de appartemen ten gelegen aan de oostzijde van het huis. „Als noodvoorzieningen zijn de ruiten afgeplakt en kunnen de bewo ners in hun appartementen blijven wo ningen". zegt mevrouw Zeeman. „We hopen natuurlijk dat deze noodoplos sing niet te lang gaat duren". Dubbele ramen hebben een lange levertijd en er zal worden getracht door een spoedbe-

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5