Ook Leusdense vlag wappert op Flevohof Don Bosco brengt sportief bezoek aan België Veel belangstelling voor de partijprogramma's op politieke markt 1 leusifl L U Wilt u opgehaald worden om in 'n Opel een proefrit te maken? Klaverjasclub Leusden Troef \i:rii i;\s \n iitsiooiti DINSDAG 28 APRIL 1981 1 plaatselijk nieuws Hiertussen bevindt zich ook de Leusdense gemeentevlag zaterdag véél te druk om af te reizen naar het Leusdense, zodat de zeepkist sporadisch werd bezet door onbeken de. maar soms welbespraakte ..adspi- rant-lijsttrekkersdie commentaar ga ven op de aktuele politiek. Aardig als curiositeit, maar toch niet wat de organi- sastoren ervan hadden verwacht. Niettemin kan deze aktlviteit van de Hamershof als geslaagd worden LEUSDEN Op donderdag 23 april besloot de klaverjasclub .Leus den Troef" het eerste gedeelte van de competitie met een feestelijk georga niseerde avond in het clublokaal van Blijhof. De einduitslag luidde. 1. Hr Bolt 81727, 2 Mevr. Grimberg S.V.A. AFD. ACHTERVELD Uitslagen van zaterdag 25 april junioren Achterveld A1 - vrij C.J.V.V A2 - Achterveld A2 3-0 Achterveld B1 - vrij Hoogland B3 - Achterveld B2 2-1 V.V.Z A. C2 - Achterveld C1 1-1 Achterveld C2 - Eemdijk C1 7-2 pupillen Achterveld D1 - Hoevelaken D2 1-4 Soest D4 - Achterveld D2 3-2 T O V D2 - Achterveld D3 1-3 Hoogl.veen E1 - Achterveld E1 3-1 Achterveld E2 - Quick E3 6-1 IJsselm Vogels F2 - Achterveld F1 0-1 Soest F2 - Achterveld F2 0-0 beschouwd, waarbij kan worden aangetekend, dat ook de deelnemen de politieke partijen het een uitste kend idee vonden. Dat daarbij ook het nodige in de verschillende partij kassen is gevloeid door de onver wachte verkoop van partij-program ma's, is natuurlijk meegenomen. Als die programma's nu ook nog gelezen worden, kan men helemaal tevreden zijn ^0630^r^^^nvaterschöo^9127 punten De marsenprijzen werden gewonnen door de heren Knol en Van Water schoot met respectievelijk 30 en 29 marsen Een uitstekend verzorgd koud buffet, samengesteld door de heer en mevrouw Arns verhoogde de feestvreugde. Het meest verrassende vond iedereen toch wel het feit dat de voorzitter Ed van Waterschoot zowel de derde prijs als de tweede marsen- prijs in de wacht sleepte, hetgeen voor onmogelijk werd gehouden. Het was een geslaagde afsluiting meisjes Minerva - Achterveld 0-6 Programma voor zaterdag 2 mei junioren Achterveld A1 - vrij Achterveld A2 - vrij Achterveld B1 - Amf Boys B1 15.00 V V Z A B3 - Achterveld B2 15 00 Achterveld C1 - vrij Achterveld C2 - vrij pupillen Hoogland D2 - Achterveld D1 13.00 Hoogland D4 - Achterveld D2 12 00 A P W C D3 - Achterveld D3 13 00 IJsselm V E2 - Achterveld E1 13 00 S E C E3 - Achterveld E2 13.00 Achterveld F1 - V V Z.A F2 13 00 V.V.Z.A F4 - Achterveld F2 *1.00 meisjes Achterveld - vrij - Vorig /aar waren de Belgen in Leusden op bezoek spelrooster en verstrekken op gere gelde tijden natjes en droogjes om de conditie op peil te houden Bij een totaalbezetting van ongeveer 500 leerlingen en 50 begeleiders geen gemakkelijke klus. We hopen oo een sportieve ont moeting met veel plezier voor ieder een. Het goede weer hebben we al binnen daar de Belgen menen daar een abonnement op te hebben. Vermoedelijk zullen de bussen ons rond 21.00 uur weer in Leusden te ruggebracht hebben. - Een van de sportieve onderdelen die verleden aar plaatsvonden m Leusden LEUSDEN Op woensdag 29 april gaat de Technische school Don Bosco voor een sportlef bezoek rich ting België. Al vroeg in de morgen, om 7.00 uur, vertrekken hiervoor 5 bussen met aan boord 224 leerlingen en 26 begeleiders. Via Utrecht, Bre da, Antwerpen en Brussel gaat de colonne richting Haacht. Om onge veer 10.00 uur arriveren we op het terrein van de Don Bosco school Haacht. Het is de tweede maal dat belde scholen een ontmoeting aanknopen. Vorig jaar, op 24 april, waren de Belgen in Leusden op bezoek. De ontmoetingen hebben een sportief- educatief karakter. Tijdens hun be zoek aan Leusden werd naast sport wedstrijden ook een wandeltocht in het landgoed Den Treek en Amers foort georganiseerd. Er waren toen op alle onderdelen punten te verdie nen. Uiteindelijk ging Leusden in ei gen huis met de wisselbeker strijken. Aanstaande woensdag kunnen de Belgen in hun eigen Vlamenland de kleuren van de Vlaamse leeuw verde digen en trachten revanche te ne men Of dit zal lukken staat zeer te bezien, want reeds op 10 januari bracht de voorbereidingsgroep, be staande uit de heren Tilleman. Roe- sink en Stevens, een oriënterend be zoek aan Haacht. Daar werden de accommodaties en omstandigheden natuurlijk zodanig in ogenschouw genomen dat onze ploegen in de afgelopen periode taktisch goed voorbereid konden worden Tijdens de sportwedstrijden zullen waarschijnlijk alle teams in uniforme shirts uit kunnen komen. Dit werd ons mogelijk gemaakt door enkele ..sponsors". We willen deze gelegen heid dan ook benutten onze dank uit te spreken aan Amro-bank Leusden Rabo-bank Leusden. Pon auto's Leusden en Benzon Leusden. die gezamenlijk de aankleding van onze teams mogelijk hebben gemaakt Onze taktiek kon den we hierdoor vereenvoudigen van kennen tot herkennen. Aan de ontmoeting nemen de eer ste drie leerjaren van elke school deel Hierdoor is een gemakkelijke indeling in groepen te bewerkstelli gen Elke groep neemt deel aan de volgende sportonderdelen voetbal, basketbal, handbal, volley bal. ping-pong (noemen wij tafelte- nis), atletiek (driekamp) en cross Ook de leerkrachten laten zich met onbetuigd. Zij strijden op de onder delen volleybal en mini-voetbal. De met-sporters gaan 's morgens schaatsen op een kunstijsbaan er. 's middags wordt een bezoek ge bracht aan de stad Leuven Onze Belgische vrienden verzor gen de rest van de dag. Ze maken een waren dan ook bijzonder tevreden. De tentoongestelde „handelswaar" ging grif van de hand, waarbij de jeugd niets na liet om een schitteren de verzameling stickers, lucifers doosjes, buttons, ballonnen e.d. bij een te garen. Zeven partijen waren zaterdag pre sent. In volgorde van landelijke grootte waren dat PvdA. CDA. VVD, D66. PPR. PSP en GPV. Maar natuurlijk ging het niet om de bijkomstige zaken als een prijsvraag (VVD) en het uitdelen van ballonnen, stickers, potloodjes, but tons en lucifers. De partij-programma's moeten uiteindelijk de doorslag geven, nietwaar? De winkelende Leusdenaren vonden het een goede gelegenheid om zich juist daarin te verdiepen, want alle partijen konden met trots melden, dat er erg veel belangstelling was voor hun programma Verschillende standhou ders (o m. VVD en D'66) moesten zo waar ,,nee" verkopen. Zij hadden blijk baar niet op zoveel vraag gerekend Desgewenst werden de namen van de gegadigden genoteerd om de pro gramma's alsnog thuis te bezorgen. Van de aangekondigde zeepkisten- redenaars was niet veel te bespeuren. Landelijke lijsttrekkers hadden het die (Van de redaktie) LEUSDEN - Zowel de Belangen vereniging De Hamershof als de ver tegenwoordigers van de politieke partijen kunnen tevreden zijn: de za terdag in het winkelcentrum gehou den politieke markt kan als geslaagd worden beschouwd. Er was véél be langstelling voor de politiek dit keer en de verschillende standhouders Evelien Blom van het CDA in de stand van haar partij. Overigens I waren véél raadsleden van de partij, zaterdag in de Hamershof. Slechts een enkeling was met het gemeentepersoneel afgereisd naar Londen De stand van de PvdA. Regelmatig véél belangstelling voor de kraam van D 66 DRONTEN Op Flevohof zal het gehele seizoen de officiële Gemeentevlag wapperen van Leusden. Hij staat daar temidden van ruim 400 andere Gemeentevlaggen uit het hele land, de 11 provincievlag- gen en de immens grote Konlnk- rijksvlag (9x6 m). Dit ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van het 150 ha grote rekreatleprojekt Flevohof, dat tevens permanente presentatie van de Nederlandse Land- en Tuinbouw is met prach tige tuinen en parken, die momen teel in volle bloei staan. Op een centraal gelegen terrein van Flevohof werden tijdens de Nationale vlaggendag op 14 april de ruim 400 Gemeentevlaggen of ficieel gehesen door de Gemeen tebodes in uniform van al deze Gemeenten. De bodes waren met hun echtgenotes deze dag te gast op Flevohof. Voor Leusden was gemeentebode Bert van Dijk aan wezig Na de massale vlaghijzing van de Gemeentevlaggen werd de Koninkrijksvlag gehezen door de loco-burgemeester van Dronten, de Gemeente waar Flevohof ge huisvest is. De vlaggendag werd georgani seerd in samenwerking met de heer Sierksma van de Stichting voor Banistiek en Heraldiek en de heer M. Agterberg, Gemeentebo de van Schipluiden, tevens voor zitter van de Bodekring West-Ne derland en specialist in de bestu dering van het bode-ambsteken. Deze zogenaamde bodebus is een onderscheidings- en waardig heidsteken van edel metaal, dat door de bode bij bijzondere ge beurtenissen gedragen wordt. Dus ook tijdens de Nationale vlag gendag op Flevohof. Volgens beide heren was deze dag uniek, omdat in Nederland nooit eerder zoveel Gemeente vlaggen en Gemeentebodes op een dag bijeen zijn geweest Showroom: Utrechtseweg, hoek Vlasakkerweg, Postbus 330, 3800 AH Amersfoort, tel. 033-10644. Leasing ij== GMAC-financiering Kj Opel-verzekering Inbouw LPG-installaties or dan oon halve eeuw vertrouwd- en hotrouwba.it GM

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7