Leusden I blaast zich zelf nieuw leven in Waterpoloteam promoveert Badmintonkampioenen van BC Leusden Lockhorst dames overwonnen ook regenbuien Cup-wedstrijd Schiet Kring Gelderse Vallei B.V.0. clubkampioen schappen sterk bezet leusder krant Hockey- programma Voetbal programma (Roda/SVA) ^wemexamens in Bavoort VRIJDAG 1 MEM981 11 ACHTERVELD - Door de leden van de schietverenigingen van de Schiet Kring Gelderse Vallei werd in het af- gelopen seizoen weer fel gestreden om de zo begeerde Cup. Veertien verenigingen namen aan deze Cup wedstrijd deel. Veenendaal, Achter veld, Lunteren, Scherpenzeel, Erme- 5 lo, Bennekom, Amerongen. Otterlo, Harderwijk, reserve politie Amers- foort, Driebergen, Terschuur, Barne- veld en Hoevelaken bonden de strijd tegen elkaar aan. Na de voorronde, de kwart finale, de halve finale werd donderdag in Achterveld de finale gehouden. De schietvereniging Ons Genoegen uit Achterveld was bij de eerste ronde reeds uitgeschakeld. Uiteindelijk was bij de eerste ronde reeds uitgescha keld. Uiteindelijk bleven er vier vereni gingen over voor de finale Driebergen en Terschuur moesten strijden om de eerste en tweede plaats terwijl Barne- veld en Hoevelaken het tegen elkaar op moesten nemen voor de derde en vier de plaats. Het was de schietvereniging uit Driebergen die met 456 punten de eerste plaats behaalde en daarmee ook winnaar van de Cup werd Tweede werd Terschuur met 447 punten, derde Barneveld met 452 punten en Hoevela ken met 435 punten. Het aantal behaalde punten was min der dan voorgaande jaren. Dit lag ver moedelijk in het feit dat nu na elke ge schoten serie gelijk het aantal punten bekend werd gemaakt Dit verhoogde wel de spanning, maar werkte blijkbaar ook op de zenuwen De griffiers tijdens deze cup wedstrijden waren de heren Kroesbergen uit Veenendaal en Kou- dijs uit Scherpenzeel. LEUSDEN/CENTRUM - Ook de hoc- key-competitie loopt naar het einde. Vanavond wordt in de 1e klasse A ge speeld Tempo-Deventer (2-1) Groningen-HVA (4-4) Voor zondag is geprogrammeerd. Deventer-Groningen (1-1) Tempo-Hilversum (1-1) Be Fair-Quick Stick (3-1) GHBS-Leusden (1-1) LEUSDEN/ACHTERVELD - De laat ste ronde in de zaterdagse 1e klasse A biedt de navolgende wedstrijden: Hulshorst-Barneveld (1-2) VeenscheBoys-Stroe (1-1) Hees-SEC (6-1) Roda-Horst (2-0) VOP-Unicum (2-3) Eemnes-DVSA In de zondagse 1e klasse A is het programma: Actif-Zeist (0-5) Lelystad-Achterveld (2-3) ASV-de Zebra's (1-3) Naarden-VeenscheBoys (0-1) Laren-Sporting (2-1 Barneveld-DWSM (1-1) In de zondagse 1e klasse B wordt gespeeld: Schalkwijk-Roda (2-1) Soesterberg-Domstad (2-1) Maluku Muda-DVSU (2-1) ZONDAG 3 MEI Schalkwijk-Roda 14 30 Olympiad-Roda 2 11.30 Barneveld 2-Roda 3 12.00 Soest 5 - Roda 4 11 30 KVVA6-Roda5 1100 LEUSDEN - Op 25 april werden er weer zwemexamens afgenomen in het zwembad Bavoort. In totaal slaagden 71 deelnemers voor hun diploma. Diploma A: Eniel Methorst, Titie Bol- tje, Bas van Berkel, Piekel de Graeve, Charlotte de Ruiter, Wijanne van de Berg, Ramon van de Meulen, Camiel de Munnik, Sandriane van de Pol, Rogier van de Span, Anneloes Godefrooy, Henkes Mesland, Rik Sterken, Suzan ne van der Velden, Jan Willem Vaartjes, Jan Teunis van de Pijpekamp, Pauline Visser, Ingrid van Drie. Henry Haklan- der, Maike van Keulen, Daniël van Vul pen, Jaap Dirks, Richart Cornelissen, Martijn Hurks, Aldith van de Molen, Erik van Dam, Gies Bouman, Mareen Ver- brugge, Nicolaas Hoeve, Thomas Nap, Linda van Wegen. Jorieke Meynen, An- nemieke van Daal. Caroline van Daal, Jeroen Hars, Elles de Boer. Antoinette Kolkman, Ike Benedictus, Ramon van de Berg, Leon Verburg, Gerritje van In- gen, Sieny van Dijk-Olimulder, Izaak van Hunnik, Carla Heyting-de Graaf. Diploma B: Lodewijk Wiggers, Maurits Engelen, Simone Jansen, Patrick Bur gers. Edwin Kielstra, Cora Rombout. Annemieke Slappedel. Sonja Christel Veen, Arno van de Bremer, Regina van Steeg, Anneke van Garderen. Monique Advocaat. Remco Hollander. Caroline Simmererman, Jennifer Keijzer, Marco Lambers, Anoeschka Canters, Froukje Stuiver-Zwart. Jan Stuiver, Anne Frans man-Klerk. A A A van de Water-Bak ker, Mietsy de Vaan-van Geel. Ina van de Brandhof, B G Lieben-Schuurs. Aleida de Kruijff-Boers Zwemvaardigheidsdiploma I: Madeion Bitterling, Ciska van de Mede. LEUSDEN - Ondanks de slechte weersomstandigheden wisten vier damesteams van de LTV Lockhorst dinsdag in de distriktscompetitie toch de overwinning binnen te halen, drie teams zelfs de volle winst: 4-0. Het in de 2e klas uitkomende Lock horst A, dat vorige week de competi tie inzette met een gelijkspel, zege vierde nu in Muiderberg met 4-0 over De Hakkelaars. ,,Het was niet makkelijk, maar het ging erg leuk", aldus aanvoerdster Ank Kuh. Lockhorst F verloor uit tegen de LTV Leusden met 4-0. ..Niet alleen de regen zat ons dwars, we werden ook uit onze concentratie gehaald door het ge bulder van een bulldozer", aldus Jannie Kokee (De LTV Leusden is bezig met het uitbreiden van het park.) De uitslagen: 2e klas Hakkelaars A- Lockhorst A 0-4; 4e klas Lockhorst B- Randenbroek A 4-0: Baarn-Lockhorst C 3-1 en Lockhorst D-Alta 0-4; 5e klas Lockhorst E-LTV Leusden 4-0; LTV Leusden-Lockhorst F 4-0 en Eem- slag-Lockhorst G 1-3, hetgeen een mooi succes is, aangezien dit team tel kens met reserves de baan op moet. Damesdubbel voor de clubkampioenschap Roda 6 vrij Roda 7-Hoogland 10 11.30 DONDERDAG 7 MEI Mal. Muda-Roda 19.00 'sGraveland2-Roda2 19.00 Zaterdag 25 april 1981 afd. Junioren Roda A2-Amsvorde A1 0-4 RodaBI -DVSB1 3-1 Quick B3 - Roda B2 2-3 Soest B3-Roda B3 7-0 De Glind C1 - Roda C2 0-6 Roda C3 - Soest C4 1 -3 Roda C4-Soest C5 1-2 Afd. Junioren zaterdag 2 mei Barneveld A1-Roda A1 v 13 30 Roda A2 - Spakenburg A2 16 15 i Roda B1 vrij Roda B2 vrij Roda B3-Hoevelaken B3 16.15 Roda C1 vrij Roda C2 - Soest C3 15.00 Roda C3- VVZ'49 C2 13.45 Roda C4 vrij Roda C5-Quick C5 13.45 i Afmelden junioren op vrijdagavond tus- sen 7 en 8 uur op tel. 942463. WOENSDAG 6 MEI: Roda Al -HDS 19 00 DONDERDAG 7 MEI: LEUSDEN - In Leusden werd donderdag onder een redelijk goede belangstelling een autocross gehouden. De toeschou- Veensche Boys A1 wers kregen een aardig potje spektakel voorgeschoteld. Een uitgebreid verslag van de autocross is in ons volgend nummer te RodaAI (nieuw) v. 18.00 lezen. LEUSDEN - De clubkampioen schappen van badmintonclub Leus den zijn achter de rug. De wedstrij den werden dit jaar gehouden op dinsdagavond 21 en woensdag avond 22 april op drie banen in sport hal Groenhouten en zaterdag 25 april op negen banen in Sporthal Schui- lenburg te Amersfoort. Afgelopen zaterdag werden in D' Ouwe Peer- destal te Achterveld 34 prijzen uitge reikt door voorzitter John ter Weij- den. In het herenenkel A wisten de beide finalisten van vorig jaar niet tot de halve finales door te dringen: Peter van Nij- kerk moest door een blessure vroegtij dig afhaken en regerend viervoudig clubkampioen Tjeerd van Bakkum stel de in de voorronden teleur. In de halve finales wist Joop de Koning zijn tegen stander Cliff Edwards in drie sets net even voor te blijven en versloeg Arthur Kappers in twee sets Rob de Haan. De finale leverde een toch wel verrassende clubkampioen op in de persoon van Ar thur Kappers die Joop de Koning met 15-12 en 15-6 wist te kloppen. In het damesenkel A werd Joyce van Bruijnsvoort voor de vijfde achtereen volgende maal clubkampioene door met 11-2, 4-11 en 11-6 van Anneke Zoer te winnen Van Bruijnsvoort had in de halve finales Ria Abels uitgescha keld en Zuur had gewonnen ten koste van Hedwig Kappers. Het gemengd dubbel A leverde een overwinning op voor Joop de Koning en Joyce van Bruijnsvoort Zij zegevierden met 15-7, en 15-3 over Rob en Marjan de Haan. Marjan de Haan en Ineke de Res ver sloegen in het damesdubbel A in de halve finale Maaike van de Hoeven en Petty Janssen, Joyce van Bruijnsvoort en Anneke Zuur wisten van Hedwig en Regina Kappers te winnen. Van Bruijnsvoort en Zuer hadden in de finale weinig moeite met het paar De Haan De Ree. 15-8 en 15-5. Joyce van Bruijns voort sleepte zodoende haar derde clubtitel binnen. Cliff Edwards en Joop de Koning wonnen in de halve finales herendubbel A op het nippertje in drie sets van Arthur Kappers en Dick van de Hoeven. In de andere halve finale versloegen Jaap Langenbroek en Peter van Nijkerk Tijs Kuil en Leo Lacrin In de finale bleek het duo Edwards De Koning de sterkste met 15-7 en 1&-5. Overige uitslagen: Herenenkel B. 1 Kees van Opdorp, 2. Henk Wesseling. Herenenkel C 1 Tino Meyn, 2 Robert Meyn. Damesenkel B. 1 Joke Buisman, 2 Ka- tinka Spaargaren. Gemengd Dubbel B 1 Robert Meyn/ Katinka Spaargaren, 2 Kees van Op- dorp Marjan Bastmeyer Damesdubbel B 1 Marjan Bastmeyer/ Katinka Spaargaren, 2. Janneke Lang- broek/Janny Sunninga Herendubbel B 1. Tino en Robert Meyn, 2. Eric de Koning en Kees van Opdorp langstelling na de voorrondes verder gespeeld in poulevorm, Alle geplaatste speelsters kwamen hierin uit Nadat de strijd gestreden was kwam men tot de volgende einduitslag 1. Inge Timmerman, 2. Dorien Cedée, 3. Ellen Nijland. 4 Lilian Paschedag en 5. Joke Boersma De Heren enkel werd in de voorronde al een slagveld Van de zes geplaatste spelers haalden vier spelers de volgen de ronde Deze vier bleven ook in deze ronde overeind. Daarop volgde de hal ve finale's. Maurits Oey schakelde Cor Boersma uit, hetzelfde deed Dick Tim merman met Joop Paschedag. In de strijd om de plaatsen 3 en 4 versloeg Joop Paschedag in een spannende partij Cor Boersma In de finale ver sloeg Dick Timmerman Maurits Oey zo dat de volgende eindstand opgetekend kon worden: 1 Dick Timmerman, 2. Maurits Oey, 3. Joop Paschedag en 4. Cor Boersma Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in de sportzaak Groenhouten. Voorzitter Boersma bedankte, onder geleide van een klein presentje, de Technische Commissie voor de goe de organisatie en het vele werk dat zij dit jaar weer verricht heeft. Hierna ging hij over tot het overhandigen van de versierselen behorende bij benoeming van lid van verdienste. Deze titel werd rp de Algemen Le denvergadering van 3 maart 1981 toegekend aan Joke Boersma en Joop Paschedag vanwege hun hoge inzet voor B.V.O.'79 en werden de wisselprijzen, beschikbaar gesteld door SenK Besseling Leusden, uit gereikt aan de winnaars. LEUSDEN - Aangevuld met vier jeugdige Leusdenaars gaf Leusden I uitstekend partij tegen Quick Stick uit Heerenveen en kon zelfs op voor sprong komen. Hams van Eek loeide er één in de kruising. Niettemin kon Quick Stick terug komen met een overigens per- fekte strafcorner. Daar kan Leusden nog wat van leren. Onhoudbaar ver dween de bal achter Theo Willem- sen. In de eerste helft werd ook met een de eindstand bereikt doordat een hobbelig missertje verkeerd werd getaxeerd en de bal achter Theo kon worden gelegd. Jammer van dit verlies, maar extra triest was de opstelling van het Quick Stick pu bliek dat van weinig niveau was. Scheldpartijen en schimpscheuten vlogen regelmatig over het veld. Jammer, want het deed afbreuk aan het geheel. De dubbel van dit weekend werd vol- gemaakt met een partij tegen Gronin gen. Dooreen aantal omzettingen in het elftal liep het naar ieders wens. Het was een strikt open partij waarbij diverse persoonlijke fouten als gevolg van het zeer hobbelige veld op soms spannen de wijze werden afgestraft Leusden opende de score met een doorbraak van Pieter van Breughel op rechts die strak voorgaf, waarna Erik Timmer de haak eronder legde en 1 -0 aantekende. Vervolgens kon Theo Willemsen in zijn zandbak niet qoed uit de klompen en Groningen profiteerde, 1-1. Wederom op rechts drukte Leusden LEUSDEN - Zaterdag 25 april wer den de laatste wedstrijden van de clubkampioenschappen van B.V.O. '79 voor het jaar 1981 gespeeld. De Technische Commissie, Wim Nijland en consorten, kan terug zien op een zeer geslaagd kampioenschap. Na- dat op drie voorafgaande zaterdagen voorrondes waren verspeeld worden nu de afsluitende wedstrijden ge speeld zodat de diverse kampioenen weer bekend werden. In het damesdubbel spitste de strijd zich tussen Ellen Nijland met Lilian Paschedag en Joke Boersma en Inge Timmerman. Het laatstgenoemde dubbel trok aan het laangste eind wat de volgende eindstand op papier bracht: door en uit een oogstrelende kombina- tie tussen Frank Marree en Pieter van Breughel werd uiterst beheerst ge scoord Enige paniek bij Leusden achterin, werd afgestraft en Groningen tikte de achterstand naar 2-2. Nog in de eerste helft tilde Jan Benninga zeer la- koniek de stand naar 3-2. Een doelpun- tenfeest zoals nog niet eerder was over komen. Na de rust zakte het niveau iets terug Leusden kwam wat konditie te kort te gen een Groningen dat duidelijk het tempo opschroefde. Het bleef 3-2 voor Leusden. Nieuw leven voor Heren I 1 Joke Boersma en Inge Timmerman. N 2 Lilian Paschedag en Ellen Nijland, 3. Elly v.d. Meer en Ingrid Krijbolder en 4. Dorien Cedée en Alies Boenders. Het herendubbel bracht strijd tussen 4 dubbels die onderling de ereplaatsen moesten gaan verdelen. Na hevige strijd kwam men tot de volgende eind stand: 1. Erwin Troeleman en Dick Timmer man, 2. Wim Nijland en Joop Paschddag, 3. Maurits Oey en Cor Boersma en 4. Luke Datau en Harry Saltzmann Het Gemengd dubbel werd nadat de voorrondes waren verspeeld ook uitge vochten in een poule. Hier was het on gemeen spannend, aangezien twee outsiders tot diep in de top doordron gen. De eindstand: 1. Inge en Dick Timmerman, 2. Elly v.d Meer en E O. Matray. 3. Lilian en Joop Paschedag, 4. Ellen en Wim Nijland en Dorien Ce dée en Erwin Troeleman De Dames enkel werd gezien de be- Inmiddels is het aantal geblesseer den van Heren I aardig opgelopen, zo dat je met recht van een ziekenboeg kan spreken Reinier herstelt voorspoe dig van zijn beenbreuk, maar Peter Elf- fers en Erik Wessel staan er pijnlijker voor Erik heeft een spierontsteking in zijn rechterschouder, ioopt met een mi tella en het is de vraag of hij dit seizoen nog binnen de lijnen komt. Peter is ,,door zijn rug gegaan" en ligt gestrekt Bij hem is voorzichtigheid troef, zodat ook aan zijn heroptreden kan worden getwijfeld LEUSDEN - Het waterpoloteam heren-2 van de LZ PC ,,De Haaien" is gepromoveerd naar de 4e klasse bond. Dit is het tweede waterpoloteam van ,,De Haaien" dat nu landelijk gaat spelen, wat inhoudt, dat dit team ook, net als het heren-1 team. |Zijn thuiswedstrijden in het Sportfond- senbad in Amersfoort moet spelen. Het zwembad Bavoort is voor deze klasse door de KNZB afgekeurd, vanwege zijn ondiepe gedeelte. De promotiewedstrijd werd veertien dagen geleden in Leusden gespeeld te gen ,,De Kwakel De uitslag was 23-0. Zaterdag werd de laatste wedstrijd ge speeld in Vianen tegen ..Albatros". Dat leverde ook nog het kampioenschap op, in hun afdeling ,,De Haaien wonnen deze wedstrijd met 6-3 Een bekroning op het werk van de trainer Coert Zondervan, die met in gang van het nieuwe seizoen wegens drukke werkzaamheden de beide teams van :,De Haaien" niet meer zal trainen Naarstig wordt gezocht naar een ande re trainer voor de waterpoloteams van ,,De Haaien", die met ingang van het nieuwe seizoen aangesteld zal worden Spel bee ld Groningen - Leusden I

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11